Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Problemy rugerowo - magazynkowe

post 18-02-2008, 12:40
Post #1

SHM-2
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 850

2 pytania:

1. Niech ktoś w końcu ignorantowi (mi) wytłumaczy czy magi gaziakach lepiej trzymać puste czy pełne. Rev upierał się że puste, inny mój znajomy też, ale znając życie to dowiedział się od Reva właśnie... Ja kierowałem się intrukcją do mojego rugera i trzymałem pełne. Nie powiem, przez prawie rok 100% szczelność, mogłem 1.5 miesiąca po ładowaniu zapakować kulki i wywalić 3 magi z miejsca. Moją wiarą w trzymanie magów na full zachwiał jednak fakt, że mag mi wczoraj bezceremonialnie p...nął i to nie przy uszczelce ale w połowie... to jak to w końcu jest??

2. Dotarł do mnie wreszcie ruger nr.2, czyli MK1 Carbine. Pierwsze wrażenia wstrząsające. Nie mam obecnie kulek .33, więc załadowałem .23... i chodził gorzej niż krótki!!! około 30 merów zasięgu.... 0_0 szok... (z krótkiego trafię w człowieka z 40 metrów... przy odrobinie szczęścia z 45...).

Otrząsnąłem się i zacząłem grzebać przy hop-upie.... doszedłem do tego, że po 30m. .23 zaczynają wznosić się po łuku... (nie pikują, jak przy przekręconym hopsiupe). Nie mam na razie możliwości zakupu cięższych kulek, więc byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi powiedział czy cięższe kulki przy takim ustawieniu powinny polecieć prosto... a może problem leży gdzieś indziej??

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 18-02-2008, 13:00
Post #2

SHM-4
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 3 332

Ad1. Ogólnie magazynki do gaziaków jesli sa składowane przez dłuższy okres czasu nie powinny być naładowane na 100%. Raczej na 10%. Wtedy uszczelki nie odkształcaja się (co się zdarza przy trzymaniu pustych) ani uszczelka nie jest poddawana cały czas sile tych 100%. Dodatkowo w zasadzie obowiązkowym działaniem jest wstrzyknięcie oleju silikonowego do srodka. Gaz nie wysusza wtedy uszczelek a i lepiej trzymają szczelność.

Ad2. to jest pytanie bez odpowiedzi. Ogólnie do kazdej repliki trzeba dopasować kulki. Obiegowo się tylko mów że taka moc repliki taki ciężar kulek. musisz potestowac. Istnieje tez możliwośc że gumka hopupa jest pęknięta albo skruszała (od dłuższego leżenia w suchym powietrz (np. magazynie hurtowni) ) Wymiana gumki może pomóc lecz najpierw bym testował z kulkami. Pożycz po garsci róznych wagowo kulek od znajomych i testuj. gdy to nie poradzi grzeb w bebechach.
A! byłbym zapomniał. Ruger ma czasem cosik z komora hopup. (pomijając że mozna kupić rugera z dwoma wersjami komory metalową i plastikową). Wtedy uszczelniało się komorę taśmą silikonową.

Polecam duuuuuzy temat poświęcony rygerowi (i krótkiemu i długiemu) na wmasg.pl . tam to nawet zmiany w działaniu spustu sa opisane. (Sam się tam kiedys udzielałem ;) )

Ten post był edytowany przez Shafa: 18-02-2008, 13:01
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 17-09-2019, 05:37