Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

33 Strony « < 30 31 32 33 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Melee Combat + pancerze OT09, refleksje nt.

post 19-12-2008, 15:39
Post #621

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 8 280

No ale może jako minigra a nie w czasie walki:P Bo czasami to by długo wychodziło i by było troche nie halo w stosunku do "hardcorowców" o ile jeszcze ktościągnie ten temat w swoich przemyśleniach
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 19-12-2008, 15:47
Post #622

Zasłuszony
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 33

Nie no, oczywiście że jako mini gra - taka insza ruska ruletka.
+Quote Post
post 19-12-2008, 15:48
Post #623

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 8 280

Kto przegra w czasie respa leci do sklepu po pół litra? :P
+Quote Post
post 20-12-2008, 20:28
Post #624

SHM-4
Group Icon
Nr użytkownika: 1 951

QUOTE(Netsu @ 18-12-2008, 19:41)
Praktycznie niczym się to nie różni od propozycji Entropa.
*

Tym lepiej. Mi przyświecał cel połączenia Potf0rowej z Shafową, więc skoro Wędrowcy wyszło coś podobnego, to znaczy, że tak to właśnie ma wyglądać.

Podobaja mi się karty Docenta, we wczesniejszej, suchej wersji wydawały mi się zbyt skomplikowane, ale tak prezentują się całkiem nieźle i prosto. Zwyczajnie nie sądziłem, że da się taką ilość informacji zawrzeć na małej kartce papieru, ale jak widac można.
+Quote Post
post 21-12-2008, 19:01
Post #625

Zasłuszony
Group Icon

Kolejny updejt LINK, zmodyfikowałem trochę i dodałem jeszcze więcej rzeczy. Oto poprawki (co by nie szukać w tekście):
1. talia kart lekarskich składa się z 21 kart, 1x-2, 6x-1, 6x0, 6x+1, 1x+2 - z tych kart będzie się budować talię lekarza (9 sztuk z 21), sporo kart nie ma opisu - możecie się wykazać - jedynym warunkiem zatwierdzenia opisu słownego jest moje widzi mi się,

2. opisałem profesje chemik i technik. By dodać 'kopa' technikowi, zrobiłem, że to on produkuje stimy, wykorzystując jeden z produktów chemika (a to dlatemu, że jak by nie patrzeć to jest fikuśna szpryca z lekarstwem),

3. dodałem listę 'medykamenty i inne chemikalia', zawierającą wszystkie(?) przedmioty produkowane i używane przez graczy z profesją.
Idea jest taka, by profesja A potrzebowała składników do wytworzenia towarów na jakich zarabia - a tym samym, by miała co zlecać graczom. Dodatkowo - klientem profesji A na ogół jest nie tylko gracz, ale i profesja B.
Np. do produkcji amunicji przez technika - potrzebny jest mu proch, produkowany przez chemika, podobnie z produkcją stimpacków.
Chemicy mogą produkować też bandaże w tym także uzdatniać do użycia bandaże zdjęte przez lekarzy, a głównym klientem na ten towar - jest sanitariusz, robiący z bandaży opatrunki.
Natomiast - lekarz oddając zużyte opatrunki (bandaże), w rozliczeniu może brać lekarstwa potrzebne do robienia zabiegów.
Jest popyt, jest podaż. Kapsel jest w obiegu, biznes się kręci. Samo się kręci :)

3a. Nie mam pomysłu jak opisać sensownie proces produkcji przedmiotów, by działało jak najmniej obciążało orgów. Na pewno będzie potrzebny czasomierz, gorzej jednak uzależnić ilość wyprodukowanych przedmiotów od ilości składników, najprościej było by 'na wagę', ale wątpię by ktoś miał wagę... więc 'waga na oko'... zawsze to jakieś rozwiązanie...

3b. Są 4 przedmioty nazwane Lekarstwo 1, 2, 3, 4, potrzebuję nazwy - są one używane tylko przez lekarzy przy zabiegach, z wyjątkiem Lekarstwo 1, które używane jest przez technika do produkcji stimów.

4. Opisałem promieniowanie.

5. Na końcu mechaniki jest takie coś jak 'Utylizacja', nie jest to jako tako część mechaniki, ale uznałem że warto wspomnieć o tym, że gracze mogą odsprzedawać zużyte bandaże, ampułki itp. rzeczy ludziom danej profesji. A także, że orgowie mogą wykorzystać offgejmowców do rozmieszczania przedmiotów (chodzi głównie tu o zużyte składniki) na terenie rozgrywki.
+Quote Post
post 22-12-2008, 12:15
Post #626

SHM-4
Group Icon
Nr użytkownika: 3 332

Tu macie jedyny słuszny system walki na OT : Nowa Mechanika Walki

Zwróćcie uwagę że ten po prawej przegrał i dostał jedną Cężką Ranę oraz -20 do charyzmy...

Ten post był edytowany przez Shafa: 22-12-2008, 12:16
+Quote Post
post 22-12-2008, 13:04
Post #627

Demon Spawn
Group Icon
Nr użytkownika: 450

Bardzo dobre, praktyczne, opracuj jeszcze tylko Shafa system walki dwóch na jednego, trzech na jednego i dla trzech i więcej niezależnych walczących.
+Quote Post
post 22-12-2008, 13:14
Post #628

Zasłuszony
Group Icon

Wyobraź sobie walkę dwóch frakcji na takich zasadach :D.
---
3a. Nie mam pomysłu jak opisać sensownie proces produkcji przedmiotów, by działało jak najmniej obciążało orgów. Na pewno będzie potrzebny czasomierz, gorzej jednak uzależnić ilość wyprodukowanych przedmiotów od ilości składników, najprościej było by 'na wagę', ale wątpię by ktoś miał wagę... więc 'waga na oko'... zawsze to jakieś rozwiązanie...

Problem z produkcją, jest w sumie tylko z kulkami, ~1kg prochu (na ładunek miotający, proch kupuje się od chemika), ~1kg złomu (na łuski, trzeba zdobyć samemu) daje nam 500 kulek. Przerobienie takiej ilości trwa 1h.

Jako że śmiertelność na moich zasadach jest niższa, pancerz daje też dużo więcej - to i limit kulek trzeba by zwiększyć, tak gdzieś pi razy drzwi 30kulek startowo na łeb...

Produkcja pozostałych przedmiotów jest prosta np. do Lekarstwa 1, potrzeba takiego kwiatka + 2 listki z drzewka takiego.
+Quote Post
post 22-12-2008, 13:21
Post #629

SHM-4
Group Icon

Hola hola. Z kulkami to nie bedzie takie hop siup. Limit wątpię czy się zwiększy. Raczej maks 10-15 na start a i to niepewne.

A! i ilość kulek do wyprodukowania będzie na poziomie powiedzmy 5-10 na 1h. Bynajmniej nie tysięcy :)

Ten post był edytowany przez Shafa: 22-12-2008, 14:35
+Quote Post
post 07-01-2009, 08:06
Post #630

SHM-4
Group Icon

No i co taka cisza? Że porządki na forum to nie znaczy że nie można pisać :). Do dzieła obywatele pustkowi!

EDIT:

PS. Chyba znalazłem strój wymagany by mieć prawo wstepu na OT09. Enjoy

http://media1.break.com/dnet/media/2009/1/...m%20Trooper.jpg

Ten post był edytowany przez Shafa: 12-01-2009, 10:59
+Quote Post
post 15-01-2009, 00:53
Post #631

Zasłuszony
Group Icon

Kolejny update (LINK).

Rzeczy zmienione w sposób istotny (zaznaczone na niebiesko) to:
- jeśli nie masz własnej talii - to możesz losować z talii którą poda ci sanitariusz (jak do ciebie podejdzie) i/lub musisz zostać zaniesiony do lekarza (u niego też można wylosować kartę),
- wylosowana karta nie wraca do talii - odciąża to 'pamięć' graczy, wystarczy pchać je do drugiej kieszeni (czyli maksymalnie można zostać rannym 9 razy bo więcej kart w talii nie ma :D),
- zmieniła się karta WZW, o opatrzeniu przez sanitariusza, można mówić - jeśli nie było trafienia w głowę,
- pomniejsze uzupełnienia wyjaśniające co jak robić (krwawienie z każdej rany tamuje się osobno, osoby z WZW nie można zaprowadzić do lekarza, trzeba nieść na czymś lub osobiście),
- przeredagowane pancerze (uwzględniono uwagi z tematu o pancerzach),
- wreszcie uzupełniłem dział 'medykamenty', pojawiły się składniki, jako że nie jestem najlepszy z roslinek, toteż są na obecną chwile całe dwa - chlebek i szczaw, rosną wszędzie i prawie każdy wie jak wyglądają. Nie wiem co tam jeszcze rośnie popularnego na terenie OT, a nie chcę by ludzie kradli kukurydzę z lotniska.

Już niedługo koniec - zostały tylko zasady-bajery :)
+Quote Post
post 16-01-2009, 21:15
Post #632

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 434

Kurcze wszędzie te karty, milsim karty, larp karty... Ludzie, zacznijmy wróżyć jaka jest rana z ułożenia obłoków na niebie, a w nocy z położenia gwiazd :-P.

P.S. Chronicznie nie cierpię mil-simów jako takich.

EDYTKA: To równie dobrze, co cały czas powtarzam, można rzucać k20, którą zazwyczaj każdy ma przy sobie, i nie trzeba tali nosić :-P.

Ten post był edytowany przez VanTuksinski: 16-01-2009, 21:16
+Quote Post
post 17-01-2009, 22:45
Post #633

Zasłuszony
Group Icon

Kurde... a ja nigdy w życiu nie miałem K20 sad.gif

---
Enyłej.
Postanowiłem zrobić jeszcze jedną mechanikę z następującymi założeniami:
- gracze nie mają kart,
- sanitariusze nie mają kart,
- karty mają tylko i wyłącznie lekarze,

Postaram się na jutro zapodać wersję z samymi podstawami - bez kart lekarza itd.
---

Jak mówiłem, tak zrobiłem - czyli mechanika w wersji bez kart, została wrzucona na serwer - LINK

Zrobione są:
- zasady podstawowe / wszystkie
- zasady dodatkowe / sanitariusz, ./ lekarz, ./ talia lekarska (bez pełnej talii),
i tyle.
Starczy by załapać o co chodzi.
+Quote Post
post 18-01-2009, 10:02
Post #634

Demon Spawn
Group Icon

Dość skomplikowane ci to wyszło. Na pewno zlikwidował bym zasadę wielokrotnych ran z serii. Bo raz że trzeba pamiętać dużo ran, dwa że ludziom będzie się mieszać - z jednej strony druga rana jest śmiertelna a z drugiej może mieć trzy rany na raz.
Drugie za czym bym obstawiał to albo ujednolicenie lokacji trafienia albo jakieś mniej zróżnicowane zasady, bo w tej chwili trzeba zapamiętać 6 stanów rany, i każdy jest inny.
+Quote Post
post 18-01-2009, 11:23
Post #635

Zasłuszony
Group Icon

Wbrew pozorom, nie trzeba pamiętać.
Dostałeś serią w miejsca A i B. Do puki nie zatamujesz krwawienia z obu ran - nie możesz nic robić.
Zatamowałeś krwawienie - już masz 'zaznaczone' na sobie gdzie dostałeś :)

---

Jeszcze inny pomysł.
Wszystko jak w wersji z kartami, z tą różnicą że:
- trafienie pojedynczą kulką (w sensie przez pancerz przeszła tylko jedna), traktowany jesteś jak byś wylosował RL,
- trafienie serią (w sensie przez pancerz przeszły co najmniej dwie kulki), traktowany jesteś jak byś wylosował RC,
- kolejne trafienie - tak jak byś wylosował WZW (czyli masz już wcześniejszą RL/RC i WZW - niekoniecznie na tę samą część ciała),
- kolejne trafienie - nie ma znaczenia,
- KIA jest tylko przez dobijanie rannych,

Zakładam że opis RL, RC i WZW znalazł by się z tyłu na identyfikatorze (w tym roku, było tam w cholerę miejsca).
Z powyższego założenia wynika, że w najgorszej sytuacji trzeba zapamiętać:
- gdzie dostałem pierwszy raz,
- czy trafienie pierwszy raz było jedną kulką czy nie
- gdzie dostałem drugi raz,
Nie trzeba pamiętać czy rany zostały zatamowane/opatrzone/wyleczone bo to widać: noga obwiązana szmatą - krwawienie zatamowane, noga obwiązana ładnie bandażem - założony opatrunek przez sanitariusza, wyleczenie - to każdy zapamięta.
:D

---[edit]
Walka na otuliny nie potrzebuje żadnych zmian zasad:
pierwsze uderzenie nie w pancerz - RL
drugie uderzenie nie w pancerz - WZW
i dobijamy.
+Quote Post
post 18-01-2009, 11:40
Post #636

Demon Spawn
Group Icon

Nie mam dużego doświadczenia, ale zdarzyło mi się dostać serią i myśleć, że to jedna kulka.
+Quote Post
post 18-01-2009, 11:55
Post #637

Zasłuszony
Group Icon

Często się zdarza tak, że dolatuje do ciebie 1 kulka z serii a reszta gdzieś bokami jeśli w ogóle.
+Quote Post
post 18-01-2009, 12:20
Post #638

SHM-4
Group Icon

Gdy tarfi jedna, gdy trafi seria, gdy dostałeś kilka ran, gdy dostałeś jedna ranę, gdy poczujesz, gdy nie poczujesz, gdy to, gdy siamto.. Mam mieszane uczucia czy uczestnicy to przeczytają. Na ostatnim OT były problemy ze zrozumieniem o wiele mniej skomplikowanej mechaniki. Czarno to widzę.
+Quote Post
post 18-01-2009, 12:42
Post #639

Zasłuszony
Group Icon

Powiem szczerze, czekałem na taką wypowiedź.

Podobnie jak w milsimach i 'klimatycznych' eventach, są trzy możliwości:
1 - upraszczanie zasad aż osiągną poziom dostałem - trup, tym samym zabić całą resztę rozgrywki,
2 - wprowadzić zaproszenia, czyli zapraszać sprawdzonych uczestników, nowych sprawdzać czy mają doświadczenie w bardziej złożonych grach, bądź polegać na rekomendacji sprawdzonego uczestnika,
3 - zostawić tak jak jest i modlić się by wszystko grało,

Wbrew pozorom, opcja 2 nie jest taka straszna - sprawdzonych uczestników jest od groma, mogą rekomendować nowych uczestników, natomiast ci którzy nie mają rekomendacji - mogą udowodnić że grali i radzą sobie z milsimami/larpami potwierdzając uczestnictwo w cudzych grach.

Spodziewam się jednak odpowiedzi Zaproszeniom mówimy stanowcze nie :)
+Quote Post
post 18-01-2009, 13:06
Post #640

SHM-4
Group Icon

QUOTE(DrPotf0r @ 18-01-2009, 13:57)
1 - upraszczanie zasad aż osiągną poziom dostałem - trup, tym samym zabić całą resztę rozgrywki,

Generalizujesz. Poziom "dostałem-trup" to nie to samo co "prosta mechanika". W moim odczuciu po prostu to co proponujesz mimo ze ciekawe i z pewnościa się sprawdzi na "w milsimach i 'klimatycznych' eventach" ale jednak nie pasuje pod względem komplikacji do formuły OT.

Jak ludzie mieli problemy ze zrozumieniem we wcześniejszej mechanice jak to jest z tymi pancerzami i jak sa liczone trafienia to maja się połapać w Twojej propozycji?

Zwróć uwagę że my się zajmujemy mechaniką. Obudzeni w środku nocy i spytani o zasady odpowiemy bez zająknięcia. Ale co z uczestnikami którzy zerkna tylko na mechanike na stronce przed OT i dostaną ulotkę na akredytacji. Tyle się dzieje ciekawych rzeczy a tu trzeba usiąść i przestudiować? eeeee tam.... Dlatego mechanika OT powinna być jak najbardziej intuicyjna. Bez konieczności pamiętania ile razy i jak dostałem, bez pamiętania co i gdzie sie losuje i gdzie odkłada. A tego uważam w Twojej mechanice jest za dużo. Nie mówię by całkowicie wywalić ale "spuścić z tonu" by się przydało.

Ten post był edytowany przez Shafa: 18-01-2009, 13:08
+Quote Post

33 Strony « < 30 31 32 33 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 15-12-2019, 02:31