Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

4 Strony  1 2 3 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Przeklinanie na forum, Klimatyczność, czy chamstwo?

post 20-09-2009, 17:08
Post #1

SHM-2
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 7 827

Zaczynam się zastanawiać czy Shamo to stronką o "klimatach", czy klub dla niepełnoletnich dziewic. Wszyscy gramy w przepełnione przemocą oraz bluzgami gry, a w odpowiednim kontekście nie możemy nawet powiedzieć jednego małego "kuXXX" bo już zlatują się moderatorzy... I się dziwicie że strona zdycha skoro skutecznie zniechęcacie ludzi do pisania. I nie chodzi mi o pisanie owego słowa jako przecinek, lecz jako środek stylistyczny.

Innaczej mówiąc, jeżeli wkleiłbym tutaj jakiś cytat z Fallouta, gdzie jest pełno "ujów" i "urw", to też by był warn? Jak tak to dziwne wydaje mi się cenzurowanie czegoś co miało chyba największy wpływ na powstanie tej strony. A jeżeli nie, to dlaczego sankcjonowane są wypowiedzi starające się nawiązać do tegoż klimatu?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 20-09-2009, 17:31
Post #2

Zoor
Group Icon
Grupa: Super Moderator
Nr użytkownika: 3 713

QUOTE(Morbid)
Zaczynam się zastanawiać czy Shamo to stronką o "klimatach", czy klub dla niepełnoletnich dziewic. Wszyscy gramy w przepełnione przemocą oraz bluzgami gry, a w odpowiednim kontekście nie możemy nawet powiedzieć jednego małego "kuXXX" bo już zlatują się moderatorzy... I się dziwicie że strona zdycha skoro skutecznie zniechęcacie ludzi do pisania. I nie chodzi mi o pisanie owego słowa jako przecinek, lecz jako środek stylistyczny.

Innaczej mówiąc, jeżeli wkleiłbym tutaj jakiś cytat z Fallouta, gdzie jest pełno "ujów" i "urw", to też by był warn? Jak tak to dziwne wydaje mi się cenzurowanie czegoś co miało chyba największy wpływ na powstanie tej strony. A jeżeli nie, to dlaczego sankcjonowane są wypowiedzi starające się nawiązać do tegoż klimatu?

Tu nie chodzi o bluzgi same w sobie, tylko o kulturę dyskusji - a jeśli to zniechęca cię do pisania, to trudno. Jeśli post jest na wysokim merytorycznym poziomie, to przynajmniej ja nie postawię warna za bluzgi - ale jeśli ktoś napisze (sorry za wyrażenie, ale to tylko przykład): "no żesz, k.urwa, rozpierdoliła mnie znowu ta jebana wieżyczka i wkurwiłem się jak c.h.u.j", to ma jak w banku 20% (tym bardziej, że omija autocenzora, który tu sobie działa).

Co do punktu drugiego - cytat pozostanie cytatem, więc jego cenzurować nie trzeba, a nawet jest to niewskazane. A bluzganie dla nawiązania do klimatu, żeby być pro, czy kimś tam, to zwykłe chamstwo jest. nie żyjemy na wastelandzie, a jeśli koś chce tak bardzo nawiązywać do "klimatów", to niech sobie wyjdzie na ulicę i zacznie np. okradać ludzi.

Tak w ogóle, to temat nadaje się do klatki, więc tam ląduje.
+Quote Post
post 20-09-2009, 18:04
Post #3

SHM-3
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 1 851

I się dziwicie że strona zdycha skoro skutecznie zniechęcacie ludzi do pisania.

Według Ciebie strona upada ponieważ moderatorzy zniechęcają ludzi do pisania zabraniając używania wulgaryzmów, dbając o te resztki kultury osobistej ^^?
Cóż za eee... prymi... poglądy[?] ciekawe. Nie no żartujesz?
+Quote Post
post 20-09-2009, 18:13
Post #4

SHM-2
Group Icon

A teraz nawet kasujecie niewygodne dla was posty... Wiem że prawda boli ale to już jest żałosne...

Ten oraz poniższy post wydzielone z bu...baru.
Zoor

Ten post był edytowany przez Zoor: 20-09-2009, 19:08
+Quote Post
post 20-09-2009, 19:04
Post #5

Zoor
Group Icon

Morbid, do cholery jasnej! Temat wylądował w klatce, bo tam jego miejsce. Jeśli masz coś do powiedzenia, to napisz tam, a nie wyjeżdżasz z jakimiś insynuacjami. Od tego są moderatorzy, żeby robić na forum porządek - a to oznacza również przenoszenie offtopu do odpowiednich tematów/tworzenie z niego nowych. To tyle w tej kwestii.

Jeżeli ktoś jeszcze coś napisze w związku z tym w bu...barze, niech się liczy z konsekwencjami - to nie miejsce na przepychanki, tylko na picie.
+Quote Post
post 20-09-2009, 20:51
Post #6

SHM-2
Group Icon

No ale za przeproszeniem, czy kiedykolwiek ułożyłem zdanie o treści chociaż odrobinę podobnej do "no żesz, k.urwa, rozpierdoliła mnie znowu ta jebana wieżyczka i wkurwiłem się jak c.h.u.j"

A co do klatki, nie zwróciłem uwagi więc za to akurat przepraszam. Ale nadal twierdze że wypowiedz (może nawet nie udolnie) ale jednak stylizowana, nie powinna być traktowana jak wcześniej wymieniony przez Ciebie przykład.

Według Ciebie strona upada ponieważ moderatorzy zniechęcają ludzi do pisania zabraniając używania wulgaryzmów, dbając o te resztki kultury osobistej ^^?

Czytanie z zrozumieniem się kłania, nie chodzi mi o to aby pozwalać na sypanie bluzgami na lewo i prawo, lecz na ocenianie całego posta a nie jego składowych. To chyba nie jest trudne do zrozumienia? Hm?
+Quote Post
post 20-09-2009, 21:01
Post #7

SHM-3
Group Icon
Nr użytkownika: 1 851

Czytanie z zrozumieniem się kłania, nie chodzi mi o to aby pozwalać na sypanie bluzgami na lewo i prawo, lecz na ocenianie całego posta a nie jego składowych. To chyba nie jest trudne do zrozumienia? Hm?

w odpowiednim kontekście nie możemy nawet powiedzieć jednego małego "kuXXX" bo już zlatują się moderatorzy... I się dziwicie że strona zdycha skoro skutecznie zniechęcacie ludzi do pisania.

Cóż, albo masz problem z przekazem swoich myśli albo sam nie rozumiesz co piszesz.

Nie zamierzam się kłócić, wtrąciłem tylko swoje 3 grosze bo rozbawił mnie Twój post.

Jeśli post jest na wysokim merytorycznym poziomie, to przynajmniej ja nie postawię warna za bluzgi

Wydaje mi się że post na "wysokim merytorycznie poziomie" nie zawiera bluzgów. To jest tak samo durne jak pisanie CAPS LOCKIEM. Wystarczy, że na ulicy nasłuchasz się wulgaryzmów, po co na forum mam to czytać.

No i tak na koniec, po co sie drapiesz ogólnym, załatw sobie na pm.

:arigato:
+Quote Post
post 20-09-2009, 22:16
Post #8

Zoor
Group Icon

QUOTE(Morbid)
No ale za przeproszeniem, czy kiedykolwiek ułożyłem zdanie o treści chociaż odrobinę podobnej do <nie warto tego przytaczać znowu>

Nie - to był tylko bardzo przejaskrawiony przykład, pokazujący, do czego taka liberalizacja, a w zasadzie psucie obyczajów, może doprowadzić. A tego chyba nikt nie chce, prawda?

QUOTE(Morbid)
A co do klatki, nie zwróciłem uwagi więc za to akurat przepraszam. Ale nadal twierdze że wypowiedz (może nawet nie udolnie) ale jednak stylizowana, nie powinna być traktowana jak wcześniej wymieniony przez Ciebie przykład.

Przeprosiny przyjęte.
Co do wcześniejszego twojego przykładu - cóż, wypowiedź zawierająca bluzgi, choćby była na najwyższym, merytorycznie poziomie, zostanie stosownie nagrodzona, bo to wynika z regulaminu (no, chyba że jest postem w stylu starych, dobrych czasów - czyli na prawie cały ekran i coś tam się przypadkiem zaplącze - wtedy można pomyśleć ;)).

Od bluzgów - i to też z umiarem - jest Klatka. W pozostałych częściach forum jest to zabronione regulaminem i tyle. I nie jest to wcale klimatyczne, pro, czy jakkolwiek to nazwać, że ktoś rzuca wulgaryzmami na lewo i prawo. Tak było tu dawniej, tak jest i teraz. A zmniejszenie ilości aktywnych użytkowników nie ma nic do rzeczy - inne czynniki są o niebo istotniejsze.
+Quote Post
post 20-09-2009, 23:18
Post #9

Fallout Corner
Group Icon
Nr użytkownika: 352

Ktoś, gdzieś, za coś jakiegoś warna dostał? Czy mi się tylko zdawało, że konto co niektórych pozostaje puste ?
+Quote Post
post 22-09-2009, 19:56
Post #10

Ruda™
Group Icon
Nr użytkownika: 2 965

I guess, że kolega pije do mojej zasadniczości. Kolegi prawo. Każdy mod ma swój styl, a ja na patyczkowanie się z nikim czasu nie mam. :)

A jeśli chodzi o bluzgi to mam o nich takie a nie inne zdanie. Co innego LARP w klimacie, a co innego forum dyskusyjne, które - wbrew pozorom - nie jest czatem. Można swoją wypowiedź przemyśleć, edytować. Obowiązuje pewien poziom.

Co do tekstu:
I się dziwicie że strona zdycha skoro skutecznie zniechęcacie ludzi do pisania.

w tym kontekście się nie wypowiem, bo świadczy o poziomie autora.

Ech, gdzie te czasy, gdy potrafiłam wywalić gracza z kampanii za bluzgi OOC. :)
+Quote Post
post 22-09-2009, 20:07
Post #11

SHM-3
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 1 816

Moim zdaniem to zależy od poziomu samych użytkowników - jak ludzie są na poziomie, to przeklinanie jest w porządku - jak są dzieci neo, to i zakazanie bluzgów nie pomoże :P .
+Quote Post
post 22-09-2009, 20:59
Post #12

Ruda™
Group Icon

Ale czy naprawdę tak boleśnie trudne jest zastosowanie się do tego zakazu? Wywołuje skutki uboczne czy jak? Jak idę do pracy to nie zakładam koronkowej czerwonej bluzki i mini, bo takie są zasady - idę w garsonce, nie tłukę po głowie dziecka, które mnie opluło, bo mi nie wolno i nie chodzę środkiem jezdni, bo takie są przepisy. I jakoś da się z tym żyć...
+Quote Post
post 22-09-2009, 21:19
Post #13

SHM-3
Group Icon

Co to ma do mojego postu? Tylko stwierdziłem, że praktycznie mi się nie zdaża, żeby na forach działy się takie rzeczy jak w przytoczonym przesadzonym przykładzie, bo tak się zachowują tylko dzieci neo.

BTW
A co właściwie robisz z takim zdegenerowanym podludzkim bachorem jak Cię opluje?
+Quote Post
post 22-09-2009, 21:56
Post #14

Ruda™
Group Icon

Raczej zwracam uwagę jego matce, by poszła na jakieś szkolenie z wychowania czy coś. Bo to, że dziecko pluje na przechodniów, to w najmniejszym stopniu jest jego wina.
+Quote Post
post 22-09-2009, 23:58
Post #15

SHM-3
Group Icon

Idąc tym tokiem rozumowania, nic nie jest niczyją winą.
+Quote Post
post 23-09-2009, 16:00
Post #16

Fallout Corner
Group Icon
Nr użytkownika: 352

Przecież napisała, że główna wina leży po stronie matki. Chodzi Ci o to, że matka też została pewnie źle wychowana więc to wina matki tej matki ? Bo jeżeli tak to wiedz, że człowiek dorastając zaczyna coraz bardziej rozumieć otaczającą go rzeczywistość, a co za tym idzie potrafi samodzielnie ocenić co jest dobre a co złe. Nie każdy niestety wykorzystuje odpowiednio ten drogocenny czas dojrzewania :)
+Quote Post
post 23-09-2009, 16:19
Post #17

SHM-2
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 5 072

Ale wiecie, mnie się zdarzyło dostać warna za wyrażenie potoczne, nie zaś za wulgaryzm, podczas gdy na przestrzeni lat setki osó bluzgało na lewo i prawo i nie było ani cenzury, ani ścigania, ani niczego podobnego.

Przydałoby się ciut więcej konsekwentnych działań
+Quote Post
post 23-09-2009, 16:40
Post #18

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 850

QUOTE(Sorrow @ 22-09-2009, 23:58)
Idąc tym tokiem rozumowania, nic nie jest niczyją winą.
*

Tak. Dokładnie tak uważam.
...
...
...
...
...
...
...
...
Ale ktoś MUSI odpowiadać za działania człowieka, kto więc inny może to zrobić niż ten właśnie człowiek? I tu koło się zamyka.
+Quote Post
post 23-09-2009, 16:51
Post #19

SHM-3
Group Icon

QUOTE(czechu @ 23-09-2009, 16:00)
Przecież napisała, że główna wina leży po stronie matki. Chodzi Ci o to, że matka też została pewnie źle wychowana więc to wina matki tej matki ? Bo jeżeli tak to wiedz, że człowiek dorastając zaczyna coraz bardziej rozumieć otaczającą go rzeczywistość, a co za tym idzie potrafi samodzielnie ocenić co jest dobre a co złe. Nie każdy niestety wykorzystuje odpowiednio ten drogocenny czas dojrzewania :)

Może ci ludzie, którzy czynią zło nie są w stanie, bo z jakichś powodów dorastanie jest opóźnione?

Poza tym, nie sądzę, by takie dziecko nie rozumiało, że plucie na ludzi jest złe. Moim zdaniem doskonale to rozumie i czerpie z czynienia zła perwersyjną przyjemność. Szczególnie, jak się okazuje, że za to nic mu nie grozi.
+Quote Post
post 23-09-2009, 18:07
Post #20

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 104

Według mnie to jest całkiem prosta sprawa i nawet nie ma o czym dyskutować.

Cytaty i opowiadania - jak nabardziej jest sens używać przekleństw, o ile nie cytuje się czegoś tylko po to, żeby uzasadnić przekleństwo w poście i było fajnie że jakaś ku*** się tam pojawiła. Co do opowiadań - aby przekazać w pełni całą sytuację.

Regulamin forum jest, trzeba się do niego stosować. Wiadomo, że zasady nigdy nie będą pasowały każdemu, ale nie ma na to rady i trzeba zrozumieć, że z założenia są one takie a nie inne dla dobra ogólnego forum. Jakoś nigdy mi nie przeszkadzał brak możliwości przeklinania na forum. Tym bardziej, że nie podoba mi się, jak widzę szczyla który klnie jak szewc, a wiadomo, że skądś dzieciaki się tego uczą i to może być również takie forum.

I od razu odpowiadając na kolejne posty.

Wiadomo, że pierwszy raz nikt nie dowie się o istnieniu niektórych słów z Shamo, ale nie ma co przekonywać młodszych użytkowników, że jest na to przyzwolenie. Amen.
+Quote Post

4 Strony  1 2 3 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 17-11-2019, 08:37