Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GO¦CIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

7 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Tak wygl±da wojna..., Edycja 2009

post 17-05-2004, 08:50
Post #21

Drunken Master
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 266
Doł±czył: 27-01-2003

Ja pier... nicze.. Vermin - mogles troche bardziej obrazowo uprzedzic co znajduje sie w tym filmiku.. :confused: ..albo go po prostu nie zamieszczac z mysla o osobach, nie mogacych wyrzucic takich obrazow ze swej glowy :/..

..heh.. nie mam psychiki na ogladanie takich rzeczy. :neutral:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 17-05-2004, 13:26
Post #22

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 903
Doł±czył: 29-09-2003

[QUOTE]DrPotf0r napisał
Amerykanie nie zabijaja cywilow?
Hiroszima, Nagasaki, Vietnam - Nieeeee, wcale
[/QUOTE]

Zabijają jak cholera - Amerykanie zabijają cywili, Rosjanie zabijają cywili, cholera, pewnie nawet Brytyjczycy na Falklandach jakiś skasowali - ale jeszcze nie widziałem, żeby kazali im najpierw mówić skąd są i ile mają dzieci do kamery, a potem ucinali łeb.
+Quote Post
post 17-05-2004, 14:10
Post #23

Zasłuszony
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 33
Doł±czył: 04-11-2002

A jak w tym roznica?
Smierc to smierc... i nic nie zmienia tego faktu, rownie dobrze mogli zapytac sie o to jak robi sernik i zastrzelic go z luku..
+Quote Post
post 17-05-2004, 14:40
Post #24

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 87
Doł±czył: 24-11-2002

Pomysł DOCa był dobry - przemoc rodzi przemoc.... więc za zabójstwo nie powinni karać śmiercią, tylko winny powinien odprawcować, to co zniszczył... a skoro ludzkie życie jest bezcenne, niech robi całe życie...
+Quote Post
post 17-05-2004, 14:45
Post #25

SHM-1
Group Icon

[QUOTE]DrPotf0r napisał
A jak w tym roznica?
Smierc to smierc... i nic nie zmienia tego faktu, rownie dobrze mogli zapytac sie o to jak robi sernik i zastrzelic go z luku..
[/QUOTE]

Różnica jest taka, że rozróżnia się działania wojenne od zbrodni wojennych, tak jak w prawodawstwie w czasie pokoju spowodowanie śmierci (manslaughter) od morderstwa (murder). To drugie dokonywane jest ze złą wolą, to pierwsze nie.

Mogli, ale nie zrobili. Wiesz dlaczego? Bo nie miałoby to takiego efektu grozy na odbiorców. Terrorysci próbują wywołać strach i dlatego zachowują się jak krwiożercze bestie. Ja jestem za tym, żeby strzelać do bestii.

Jeszcze raz powtórzę, że USA nie zabija cywili, jeżeli nie musi (Somalia?) / nie popełni pomyłki (Chińska ambasada w Belgradzie? ) Po prostu im to nie na rękę. Co innego terroryści, mierzący aby wywołać strach.

BTW Wyjeżdżanie z przykładem Hiroszimy i Nagasaki 60 lat po tamtych wydarzeniach nie jest zbyt mocnym argumentem. Wiesz, że to była wojna, w której Hitler wysyłał ludzi (cywili) za nic do komór, a Japończycy stosowali masowe egzekucje w Chinach? Brytyjczycy i Amerykanie (ci dobrzy!) niszczyli miasta burzami ogniowymi? Wiesz co się działo w ZSRR po obu stronach frontu? To była wielka cholerna wojna , Boże uchowaj nas od w ogóle przyrównywaniem jej do czegokolwiek co się dzieje teraz. Dlatego, że jeżeli takie szaleństwo się powtórzy, nie bedzie już komu zbierać...

Wziąwszy pod uwagę, że alternatywnym planem USA na pokonanie Japonii był masowy atak gazowy (przewidywana liczba ofiar 1500000-2000000, głównie cywili) to powinni oni - o ironio - błogosławić bombę atomową. (liczba ofiar : 110,000 , głównie cywili)
+Quote Post
post 17-05-2004, 15:32
Post #26

SHM-2
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 368
Doł±czył: 17-03-2003

[QUOTE]Silencer napisał(a)
Jeszcze raz powtórzę, że USA nie zabija cywili, jeżeli nie musi (Somalia?) / nie popełni pomyłki (Chińska ambasada w Belgradzie? ) Po prostu im to nie na rękę. Co innego terroryści, mierzący aby wywołać strach. [/QUOTE]

Władzom moze i nie na reke (na pewno nie na reke im, zeby cos takiego wyszlo na jaw), ale na pewno wielu pojedynczych zolnierzy amerykanskich skorzystalo z okazji by dac upust swoim prymitywnym instynktom i na pewno nie jeden Irakijczyk zginal z ich reki, nie jedna kobieta zostala zgwalcona... Zupelnie jak w Wietnamie... Prymitywow nie brakuje w zadnym narodzie.
+Quote Post
post 17-05-2004, 15:44
Post #27

Zasłuszony
Group Icon

Silencer - jezeli uwazasz za istotna roznice w jaki sposob czlowiek stracil zycie - to wyrazy uznania.
+Quote Post
post 17-05-2004, 16:04
Post #28

Czarna Depresja
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 1 381
Doł±czył: 05-05-2004

[QUOTE]Silencer napisał(a)
Terrorysci próbują wywołać strach i dlatego zachowują się jak krwiożercze bestie. Ja jestem za tym, żeby strzelać do bestii.[/QUOTE]

Tylko, jak to powiedział Nietzsche, jeśli walczysz z bestią, musisz uważać, żeby samemu się nią nie stać... Nie ma sensu nakręcanie spirali przemocy. W miarę możliwości posyłać ich na dożywotnie ciężkie roboty, bądź do jakiejkolwiek innej pracy, w której do końca życia będą żałować że nie dali się zabić - maksymalnie wyczerpująca, znojna, upokarzająca praca. Zabicie klienta nic nie da, bo - co najwyżej będzie się bał trochę przed śmiercią. Potem ciach, kula w łeb albo trucizna w żyłę, delikwent umiera i ma spokój. Pomijając fakt, że takie rozwiązanie jest tylko pretekstem do odwetu, to nie jest ono żadną karą. Dożywotnie roboty to kara i dla ciała, i dla psychiki, i o to chodzi.

[quote]DrPotf0r napisał(a)
Silencer - jezeli uwazasz za istotna roznice w jaki sposob czlowiek stracil zycie - to wyrazy uznania.[/quote]

Dla tego człowieka to faktycznie bez znaczenia. Ale dla sprawcy i dla spoleczeństwa to, czy zabił go potrącając samochodem, bo tamten na czerwonym świetle wbiegł mu przed samochód, czy przed kamerą poniżył ofiarę i z pełną świadomością urżnął jej głowę jak kurze na rosół, ma znaczenie. Moim zdaniem, rzecz jasna.
+Quote Post
post 17-05-2004, 17:21
Post #29

Zasłuszony
Group Icon

A dla mnie to nie ma nadal znaczenia, czlowiek zginal i cokolwiek bys nie robil - zycia mu nie zwrocisz.
+Quote Post
post 17-05-2004, 17:39
Post #30

Czarna Depresja
Group Icon

Owszem - z tym się w pełni zgadzam. Ale mi chodzi o coś innego - w końcu zabójcy pozostali. Oni ciągle tam są, żyją, kto wie czy nie rezają teraz kolejnego Bogu ducha winnego cywila w jakiejś ciemnej budzie na irakijskiej pustyni. To nie był przypadek, który każdemu można wybaczyć, poza samym sobą... to było bestialskie morderstwo, które trzeba potraktować jako takie a nie jako "dowolną" śmierć człowieka. Wiem, zginął człowiek, i to jest tragiczne. Tym bardziej, że zginął zupełnie nie ze swojej winy, zginął w okrutny sposób, i został na dodatek upokorzony. Ale to nie zmienia faktu, że tamci zwyrodnialcy powinni ponieść znacznie, znacznie cięższą karę niż gdyby go przypadkowo potrącili ciężarówką na ulicach Bagdadu.
+Quote Post
post 17-05-2004, 17:55
Post #31

Zasłuszony
Group Icon

A czy ja mowie ze nie powinni poniesc kary? Alez powinni... i to jak najszybciej... Mowie tylko ze, nie ma roznicy miedzy roznymi rodzajami smierci.
+Quote Post
post 17-05-2004, 18:02
Post #32

Czarna Depresja
Group Icon

Hmm... chyba wiem, gdzie się nie zrozumieliśmy. Ty piszesz, że nie ma różnicy między rodzajami śmierci - i odnosisz to chyba do ofiary. W takim razie się zgadzam, dla niej śmierć to śmierć, może być tylko poprzedzona dłuższym lub krótszym cierpieniem. A ja pisałem o różnej wadze śmierci pod kątem jej sprawcy / ów - bo tu, moim zdaniem, rozróżnienie jest bardzo wyraźne, choćby i pomiędzy powieszeniem, zastrzeleniem, taką właśnie egzekucją, ... no, a wieloma innymi jej rodzajami. :confused:
+Quote Post
post 17-05-2004, 19:05
Post #33

Zasłuszony
Group Icon

I tak mnie nie zrozumiales... heh... kwestia przyzwyczajenia.
+Quote Post
post 17-05-2004, 19:20
Post #34

Czarna Depresja
Group Icon

W takim razie, co miałeś na myśli?
+Quote Post
post 17-05-2004, 19:22
Post #35

SHM-3
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 625
Doł±czył: 24-06-2003

Doc, znam ten bol ...
----------
Co nieco sie wypowiem, ale to pozniej.
+Quote Post
post 17-05-2004, 19:53
Post #36

Zasłuszony
Group Icon

Nie odnosze sie konkretnie do niczego, takie mam zdanie na temat smierci, czy to w celu czegos tam, czy przypadkowej, czy tez samobojczej...
+Quote Post
post 17-05-2004, 19:58
Post #37

Czarna Depresja
Group Icon

Mhm... Nie rozwiało to do końca moich wątpliwości, ale chyba już wiem, co masz na myśli. Dzięki.
+Quote Post
post 17-05-2004, 21:37
Post #38

SHM-1
Group Icon

[QUOTE]DrPotf0r napisał
Silencer - jezeli uwazasz za istotna roznice w jaki sposob czlowiek stracil zycie - to wyrazy uznania. [/QUOTE]

Dzieki za wyrazy uznania. Black Dog napisał już praktycznie wszystko co ja chciałem. O ile zrozumiałem , to poruszasz zupełnie nowy problem. Jasne że ofierze już to w tym momencie wisi. Ofiara jest martwa bez względu na to czy ucięto jej głowę, potrącono, powieszono, posztrzelono, cyzy tez moze spadła z dachu. Ale my tu mówimy o sprawcach. O takich pojęciach jak premedytacja i umyślnośc między innymi. Nie tylko ja tak uważam, ale też cały system cywilnoprawny.
+Quote Post
post 17-05-2004, 22:16
Post #39

Zasłuszony
Group Icon

Nie utozsamiam sie z zadnym prawem cywilnym ani niczym takim...
Czlowiek ktory zabil... zawsze bedzie tym ktory zabil...
+Quote Post
post 17-05-2004, 23:03
Post #40

SHM-1
Group Icon

[QUOTE]DrPotf0r napisał
Nie utozsamiam sie z zadnym prawem cywilnym ani niczym takim[/QUOTE]

Przypomnę ci o tym jak będę wynosił z Twojego domu Twój komputer w nocy ;)
+Quote Post

7 Strony < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Go¶ci i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 12-11-2019, 22:02