Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

17 Strony « < 15 16 17 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Legalizacja 'piractwa'

post 29-07-2009, 23:06
Post #321

SHM-1
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 4 080

Nie przesadzaj. Mój siedmioletni syn odkąd posiadł umiejętność czytania (dukania po jednej literce) daje sobie radę zarówno z instalacją gry, jak i z konfiguracją podstawowych opcji (to już niestety :P w ograniczonym zakresie). Myślę więc, że każda inna osoba umiejąca przeczytać komunikaty poradziłaby sobie zarówno z instalacją gry oraz wszelkich niezbędnych cracków.
Choć z drugiej strony niektóre seriale i instrukcje instalacji są zapisane w plikach z rozszerzeniem (nie napiszę jakim) lub (znów nie napiszę jakim), których windows normalnie nie rozpoznaje i nie wie czym otwierać, lub otwiera niewłaściwym programem wywalając błąd. Tak więc można przyjąć, że piraty są zabezpieczone nie gorzej (czasem nawet lepiej) niż oryginały.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 30-07-2009, 15:00
Post #322

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 955

To teraz ... ale co by było gdyby zalegalizowano piractwo i wzięły się za nie duże korporacje?
W końcu duży serwis z łatwymi do ściągnięcia i zainstalowania darmowymi grami gwarantuje krociowe zyski z reklam (i nie tylko)!
Pamiętajcie że po legalizacji (w przeciwieństwie do dekryminalizacji) piractwo nie będzie już tym samym co teraz.

Ten post był edytowany przez Rezro: 30-07-2009, 15:05
+Quote Post
post 30-07-2009, 22:06
Post #323

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 080

Dyskusję na temat legalizacji piractwa uważam za cokolwiek bezcelową (choć nie bezsensowną). Nikt nie będzie poświęcał czasu i kasy na zaawansowany produkt o wysokim stopniu złożoności nie mając jednocześnie gwarancji zwrotu inwestycji*. Na rynku zostaną jedynie proste gierki flashowe, ewentualnie produkty freewarowe, które będą miały przynosić zyski w inny sposób - na przykład zawierające tekstury dociągane na bieżąco z sieci będące reklamami produktów. Oczywiście taka giera nie uruchomiła by się na kompie bez dostępu do neta. Ale freewara z założenia nie da się spiracić.

*) - czyli po prostu po krótkim okresie czasu nie byłoby już czego piracić.

Ten post był edytowany przez mbwrobel: 30-07-2009, 22:07
+Quote Post
post 16-08-2009, 21:21
Post #324

SHM-3
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 1 816

Ja chciałbym, by wreszcie zabroniono piracenia mojej pracy przy kupnie produktów cyfrowych.

Np. chcę sobie kupić taki WinXP i muszę dać za niego 5 razy więcej pracy niż ktoś z UK. Co jest dość zabawne, bo Microsoft doskonale potrafi dostosować zarobki lokalnych pracowników do lokalnej ekonomii.

Chyba sobie podaruję kupowanie nowego systemu operacyjnego. Po co mam tyle pracować tylko po to by Micro$hit mógł mnie okraść?
+Quote Post

17 Strony « < 15 16 17
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 20-11-2019, 07:13