Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

4 Strony < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Artwork Fallout 3 <cz.3>

post 17-05-2007, 00:06
Post #21

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 4 387

Panowie, po jaką cholere sie kłucić? Jest okręt i ładnie wygląda... Przeciez to tylko gra!! Fikcja stworzona dla naszej rozrywki! Gdybysmy sie wszystkiego czepiali to w falloucie nie powinno byc ghuli ani brahminów, tylko ludzie wyglądający jak po katastrofie w Czarnobylu. Jak dla mnie ten art jest ok. Ja nie mam mu nic do zarzucenia!! Moze własnie nadmierna wielkosc statku jest celowa!? Bo jakoś nie che mi sie wierzyc aby tacy specjalisci od grafiki "zapomnieli" o przeskalowaniu obiektu. Moze ten okręt ma wywołać u widza skojażenie z dawną potęzną technologiczną wiedzą zdolną do tworzenia gigantycznych maszyn...
Mili państwo, nie mozna brać wszystkiego na poważnie i kłucić sie o takie rzeczy. Jednym sie art podoba, a innym nie a swoją drogą ciekawe czy Ci co go tak krytykują byliby w stanie stworzyć taką grafikę

Edit: Poprzedni post do usunięcia (mialem problem z przeglądarka)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 17-05-2007, 00:14
Post #22

Schronowy Inżynier
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 1 923

QUOTE(KeniG @ 16-05-2007, 23:16)
Policz sobie piętra w tych ruinach...
Około 20.
*

Pomnoż razy - no z 2,5 metra...

QUOTE(KeniG @ 16-05-2007, 23:16)
I Wyłumacz mi dlaczego w grze komupterowej dziejącej sie alternatywnej rzeczywistości nie mogą sie znajdowac większe lotniskowce niz obecnie wyprodukowane?
*

A czemu mają być? :blink:

Czemu to niby samochody w F1/F2 nie mają 10 metrów długości? I po co takie duże lotniskowce - przy zachowaniu klasycznych rozwiązań konstrukcyjnych?

Większy okręt - to łatwiejszy cel dla pocisków przeciwkrętowych choćby...

Twoje myślenie - bez obrazy - może hipotetycznie prowadzić, że i smoki mogą się pojawić w Apallachach... Na których mutanty zaleją świat... ;) :lol:

Rozważajmy to na spokojnie - i w odniesieniu do czasów współczesnych. W Falloucie nie ma alternatywnej fizyki. Fallouty to nie nie bajędy w stylu Wojen Gwiezdnych <_<
+Quote Post
post 17-05-2007, 00:17
Post #23

SHM-3
Group Icon
Nr użytkownika: 4 233

Masz mi natychmiast wytłumaczyć JAKIM CUDEM w F i F2 mamy pustynie skoro po wojnie jadrowej zapanuje nuklearna zima a nie nuklearna susza??
+Quote Post
post 17-05-2007, 00:25
Post #24

Schronowy Inżynier
Group Icon

QUOTE(KeniG @ 16-05-2007, 23:32)
Masz mi natychmiast wytłumaczyć JAKIM CUDEM w F i F2 mamy pustynie skoro po wojnie jadrowej zapanuje nuklearna zima a nie nuklearna susza??
*

A skąd wiesz jak jest na całym świecie, skoro akcja F1/F2 toczy się na obszarze Kaliforni i Nevady. Jakie tam są warunki geograficzne to chyba wiesz ;)

No i to:

QUOTE(z Biblii Fallouta)
2130 >>> Nastaje Wielka Zima.

No i co? Czy wy wszyscy Quinna (akurat w odniesieniu do tej dyskusji :P) rżniecie? Czy dla wszystkich zima to muszą być zaje... opady śniegu? :blink: A same mrozy to już nie wystarczą???
+Quote Post
post 17-05-2007, 00:29
Post #25

Włóczęga
Group Icon
Grupa: OUTPOST
Nr użytkownika: 1 779

*snip*
+Quote Post
post 17-05-2007, 00:36
Post #26

Schronowy Inżynier
Group Icon

No bez przegięcia w drugą stronę - czy ten art, też ma (albo i nie) coś wspólnego z Falloutami? :D

EDIT:
Znaczy ze światem Falloutów...
+Quote Post
post 17-05-2007, 01:13
Post #27

SHM-3
Group Icon

Nie jest. Bo skąd mam wiedzieć że to świat fallouta. Nawet ekrany wczytywania gry z F i F2 właściwie sa mało powiązane z Falloutem jesli by na nie popatrzec nie wiedząc skąd pochodzą.

Ten post był edytowany przez KeniG: 17-05-2007, 01:21
+Quote Post
post 17-05-2007, 01:42
Post #28

SHM-4
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 362

QUOTE(Squonk @ 17-05-2007, 00:12)
No a tak poza tym, co taki lotniskowiec mógłby w latach przed 2077 "wozić"? Samoloty latąją przeca na paliwa pochodzące z ropy, wprowadzono Pancerze Wspomagane co by nie trza było czołgów tyle używać, itd...

Więc jak - na wodę miały by te samoloty latać? Na ogniwa energetyczne?  :D

A vertibirdopodobne statki powietrzne?

QUOTE(KeniG @ 17-05-2007, 01:28)
Nie jest. Bo skąd mam wiedzieć że to świat fallouta. Nawet ekrany wczytywania gry z F i F2 właściwie sa mało powiązane z Falloutem jesli by na nie popatrzec nie wiedząc skąd pochodzą.
*

W taki sposób można skwitować dosłownie wszystko, tylko co to znaczy "być mało powiązanym z Falloutem"? Co dany obraz musi przedstawiać, aby nie był mało powiązany z FO na pierwszy rzut oka?

Sądzę, że 3/4 loading screenów F1 jest związanych z 'głównym nurtem FO', chyba, że ktoś nie wiedząc skąd one pochodzą nie zna także Vault Boya, 'falloutowych ornamentów architektonicznych' czy "falloutowych komiksów" i całej reszty falloutowej specyfiki (w F2 za to dodatkowe loading screeny przedstawiają przeważnie motywy związane ze światem gry, fabułą itd.).

Przecież nie tylko 'scenka dziejowa' przedstawiająca ruiny miasta może być falloutowa ;) .
+Quote Post
post 17-05-2007, 01:49
Post #29

Schronowy Inżynier
Group Icon

QUOTE(Vermin @ 17-05-2007, 00:57)
QUOTE(Squonk @ 17-05-2007, 00:12)
No a tak poza tym, co taki lotniskowiec mógłby w latach przed 2077 "wozić"? Samoloty latąją przeca na paliwa pochodzące z ropy, wprowadzono Pancerze Wspomagane co by nie trza było czołgów tyle używać, itd...

A vertibirdopodobne statki powietrzne?
*

Myśliwca zapieprzajacego z prędkością 1500 km/h raczej nie napędzisz ogniwem energetycznym. No chyba, że Wojnach Gwiezdnych :D Jeśli zaś taki lotniskowiec miałby transportować Vertibirdy to po h... jest on taki duży?

Takie "śmigłowco coś tam" byłoby dobre na tzw. "lotniskowiec dla piechoty morskiej". Dopłynąć cicho do brzegu - i sru z żołnierzamy na tyły wroga. Ale Latacz na takiej "krowie" służący do celów operacyjnych??? :unsure:

No przeca z logiki świata Fallouta widać, że w prowadzeniu operacji wojskowych z uwagi na brak paliwa, następuję powrót do działań z IWŚ. Stąd broń laserowa, stąd Pancerze Wspomagane - omylnie brane, za twórcami gry, za "chodzące czołgi". Daleko im do nich raczej...
+Quote Post
post 17-05-2007, 01:56
Post #30

SHM-3
Group Icon

A pomyslałes ze lotniksowiec mógł byc czyms w rodzaju ruchomego lotnitniska postawionego w porcie aby śmiglowce mogły lądować? Tak jak kiedys stawiano pancerniki przy brzegu i służyły jako artyrelia nabrzeżna tak jak japoński superpancernik Yamato który tak własnie skonczył? Albo może ten okret słyżył jak hulk? Może był okrętem na którym przyjmowano delagacie z innych państw tak jak bylo z ORP Bałtyk okrętem nie nadającym się do walki pozbawionym silników który sobie przy naszym wybrzezu stał i strzelał salwy honorowe?
+Quote Post
post 17-05-2007, 02:08
Post #31

Schronowy Inżynier
Group Icon

A może biedacy z tego miasta chodzili tam po złom, by mieć za co chleb kupić??? A może Supermen go tam zostawił, bo spieszył się na randkę z Lois?

No nie wywijaj się jak węgorz, że jak nie wiesz co napisać, że czemu ten okręt jest taki duży - to już zastanawiasz się do czego mógł on służyć.

I po co takie lotnisko w środku portu, pełnego dźwigów, innych wysokich statków czy budynków. Może taki śmigłowiec miał się od razu unieść w górę i myk w nadprzestrzeń... :blink:
+Quote Post
post 17-05-2007, 02:21
Post #32

SHM-3
Group Icon

A może biedacy z tego miasta chodzili tam po złom, by mieć za co chleb kupić??? A może Supermen go tam zostawił, bo spieszył się na randkę z Lois?
I to maja byc twoje argumenty na historyczne przykłady wykorzystywanie okretów które nie mogły porusząć się po morzu z różnych przyczyn albo nie nadawały się do "normalnego" użytku?

No nie wywijaj się jak węgorz, że jak nie wiesz co napisać, że czemu ten okręt jest taki duży - to już zastanawiasz się do czego mógł on służyć.
jak według ciebie jest za duży to przypomnij sobie że to gra i powiedz dlaczego smigła vertibirda są ustawione tak jak są a nie tak jak w dzisiejszych śmigłowcach z dwoma wirnikami? Mimo że w helikopterach koncepcja tak jak w vertibirdzie została już dawno odrzucona?

Ten post był edytowany przez KeniG: 17-05-2007, 02:34
+Quote Post
post 17-05-2007, 02:45
Post #33

Schronowy Inżynier
Group Icon

Bo Twoje przykłady o wykorzystaniu takiego okrętu nie ma nic wspólnego z argumetnami wyjaśniającymi Twoją tezę, o uzasadnionej wielkości tego okrętu - w stosunku proporcjonalnym do budynków.

Co to ma znaczenie do czego on kiedyś służył?

A jak już, to lotnisko w środku stoczni, portu, zatoki jest równie logiczne jak umieszczenie tam pancernika. Sam piszesz, że Yamato był stawiany jako artyleria nabrzeżna. Miał więc strzelać poprzez urządzenia i budynki portowe? :huh:
+Quote Post
post 17-05-2007, 02:53
Post #34

SHM-3
Group Icon

Przecież lotniskowiec nie strzela z dział ( a Yamato nie postawiono tylko uderzony nim w wybrzeże) Dlaczego sądzisz że nie możliwe jest stanie takiego okrętu w porcie? A pomyślałeś że skoro lotniskowce są napędzane reaktorami atomowymi to może w tym celu postawiono go wlaśnie tam aby zasilał coś? Dlaczego przyjmujesz za nie realne stanie tam okretu mimo że są setki powodów dla którym mógł się tam znależć.

A i nadal nie odpowiedzialeś dlaczego vertbird ma tak ustawione śmigla mimo że juz od kilkudziesięciu lat sie czegoś takiego nie prubuje się wprowadzać w helikopterach. A może techinka w Fallout stała na niższym poziomie? :D

Ten post był edytowany przez KeniG: 17-05-2007, 02:53
+Quote Post
post 17-05-2007, 02:57
Post #35

Schronowy Inżynier
Group Icon

W d... mam stanie tam okrętu :D Dla mnie może on fruwać - mnie tylko jego głupia wielkość gryzie. A to daje mi podstawę, do na razie - takiej a nie innej oceny prac nad F3.

Nie pamiętam jak są ułożone łopaty w Lataczu :unsure:

A może techinka w Fallout stała na niższym poziomie?

Pod względem braku tranzystorów - na pewno tak ;)
+Quote Post
post 17-05-2007, 07:16
Post #36

Zoor
Group Icon
Grupa: Super Moderator
Nr użytkownika: 3 713

Odnośnie kilku spraw - lotniskowiec jest za duży, a na pewno nieproporcjoinalny do tych pływających obecnie - w Kanale Panamskim by się nie zmieścił (nawet po jego rozbudowie), a okrętów, które tego zrobić nie mogą, Amerykanie zwyczajnie nie budują. Poza tym, to raczej nie jest lotniskowiec dla vertibirdów - po co byłby mu wtedy poprzeczny pas startowy, jeżeli one po prostu fruną w górę i go przodu?
+Quote Post
post 17-05-2007, 07:32
Post #37

SHM-1
Group Icon
Grupa: Newsman
Nr użytkownika: 4 119

QUOTE(Squonk @ 16-05-2007, 23:12)
Nie no facet! Co ty pie....papryczysz!  :D Może jeszcze krążowniki Imperium w 2077 roku Amerykanie będą mieli <_<

Jak już tu se fantazjujemy na jakiś podstawach naukowych. I nie, że się medrkuje - ale pieprzyć 3po3 to mogą posłowie, ale nie kumaci ludzie piszący na Shamo  :P

W tym zakładam, że i Ty  :)

Słyszałeś może piosenkę "Bo fantazja, fantazja, fantazja jest od tego, aby bawić się, aby bawić, aby bawić się na całego!" (ponoć dobrze się to śpiewa zdrowo podchmielonym)?

Ja żem się poniósł wesołej fantazji, tak sobie, ot, założyłem, że może tam podczas wojny służyły. Poza tym zawsze mogły mieć napęd jądrowy. :P

QUOTE(Squonk @ 16-05-2007, 23:40)
No i co? Czy wy wszyscy Quinna (akurat w odniesieniu do tej dyskusji :P) rżniecie?
*

Zaprzeczam, aby ktokolwiek miał ze mną stosunek seksualny w tym temacie.
Poza tym co się czepiasz, że mnie naśladują? Jestem zwyczajnie ich idolem. ;)

Ten post był edytowany przez Quinn: 17-05-2007, 07:32
+Quote Post
post 17-05-2007, 10:30
Post #38

Schronowy Inżynier
Group Icon

QUOTE(Zoor @ 17-05-2007, 06:31)
Poza tym, to raczej nie jest lotniskowiec dla vertibirdów - po co byłby mu wtedy poprzeczny pas startowy, jeżeli one po prostu fruną w górę i go przodu?
*

Słuszna uwaga - to już prędzej taka koncepcja była by dobra -
krążownik śmigłowcowy typu "Moskwa", albo ta - lotniskowiec typu "Invincible".

QUOTE(Quinn)
"Bo fantazja, fantazja, fantazja jest od tego, aby bawić się, aby bawić, aby bawić się na całego!"

Naprawdę mocno szukałem - i mimo moich wysiłków - nie znalazłem w Falloutach, na tyle fantazji co by pozwalało sądzić, że rzeczy tam pokazane nie mógłby istnieć w naszej rzeczywistości :P Może nie za rok, nie za dziesięć, ale za 20 czy 30.

A napęd jądrowy - jak już to na jakiś duży samolot. I nie startujący z pokładu lotniskowca. Dlaczego ktoś spyta? No bo masa osłon ołowiowych przed reaktorem, na tyle by zwiekszyła masę samolotu, że katapulta nie mogła by wyrzucić w powietrze.

Próby przeprowadzane z takim napędem - dokonywano na "dużych krowach" - jak wersja B-36.
+Quote Post
post 17-05-2007, 11:13
Post #39

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 1 345

Heh. Smiechu warta ta Wasza dyskusja. Doktoryzujecie się tu nad artworkiem który z samego swojego załozenia nie jest i nie ma by rysunkiem technicznym, ma przekazac tylko pewnien nastrój klimat - z resztą co bede tłumaczył...

Powód dla którego pisze jest nieco inny.
Otóz po poprzednim artworku przedstawiającym Waszyngtont ten potwierdza wg mnie ze akcja gry obędzie się na wschodnim wybrzezu. Dlaczego? Moze przedewszystkim dlatego ze to miasto to ma mój gust Nowy Jorki a ten okręcik to "USS Intrepid" który własnie tam stoi od kilku lat - sprawdzic mozecie nawet na Google Earth, ja sprawdziłem.
Głowy sobie uciąc nie dam, ale tak mysle.
+Quote Post
post 17-05-2007, 11:26
Post #40

Schronowy Inżynier
Group Icon

Doktoryzujecie się tu nad artworkiem który z samego swojego załozenia nie jest i nie ma by rysunkiem technicznym, ma przekazac tylko pewnien nastrój klimat - z resztą co bede tłumaczył...

A co - nie wolno sobie rozruszać szarych komórek? Mamy to zbywać komentarzem "łiii! jak ja loffam fallouciki - ten nowy też będzie maksił" :D

Hmm... Muzeum - to już prędzej możliwe, niż koncepcja gościa z NMA ;)

Zresztą wiecej sie dowiemy z takiej dyskusji - niż ze spłycania wszsytkiego do "ten art mi się bardzo podoba" :P
+Quote Post

4 Strony < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 21-07-2019, 07:44