Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Strona Fallout 3, Nowa odsłona.

post 03-08-2007, 14:38
Post #1

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon
Grupa: Założyciel
Nr użytkownika: 1

Panie i Panowie wystartowała odświeżona wersja strony Fallout 3. Po prawie 2 miesiącach od opublikowania trailera i tonach domysłów nt. najnowszego dzieła Bethesdy wystartowała już właściwa strona zapowiadająca grę.

Sama oprawa graficzna może nieść ze sobą mieszane uczucia a to dlatego, iż odbiega bardzo znacznie swoją konwencją od wcześniejszych stron F1, F2 czy nawet FT. Może dlatego, iż za bardzo przywykliśmy do konsolowych ekranów i monitorów ? ;]

Obecna forma graficzna zalatuje mi bardziej latami 30/40 niż 50/60 ale to kwestia gustu i subtelnych różnic / szczegółów ;]. A na koniec dodam iż zalatuje mi to stroną TCM czyli Turner Classic Movies ;].

Na szczególne polecenie zasługują działy The Vault z pierwszym z cyklu odcinkiem z pamiętnika developera oraz Download z tapetami w olbrzymich rozdzielczościach ;]

Nowa strona: Fallout 3
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 03-08-2007, 15:17
Post #2

Zoor
Group Icon
Grupa: Super Moderator
Nr użytkownika: 3 713

Na razie wypowiem się tylko co do graficznych walorów tej strony (na dokładne przeglądanie przyjdzie jeszcze czas). To, co się moim oczom ukazało na początku - no, nie mogę powiedzieć, żeby mnie zachwyciło... jakoś naciepane to wszystko po bokach, kolorowe loga ni w ząb nie czujące klimatu, kolor nagłówków w newszach zlewający się z tłem - zdecydowanie nieładne... Reszta w porządku - obrazki z VBoyem robiące za linki zdecydowanie na plus - to na razie tyle, ale jeszcze się im będę uważnie przyglądać.
BTW: Ciekawe, kto pierwszy napisze, że F3 będzie gniotem, bo na stronie kompletnie nie ma klimatu? :P
+Quote Post
post 03-08-2007, 15:21
Post #3

SHM-3
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 4 233

A mi się podoba jest w miare czytelna i nie ma zbędnych wodotrysków i innych bezsensownych bajerków co tylko wkurzają :) Zabieram sie do czytania.
+Quote Post
post 03-08-2007, 15:49
Post #4

Człowiek Orkiestra
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 644

Strona jest śliczna i bardzo porządnie wykonana :)
+Quote Post
post 03-08-2007, 16:31
Post #5

Schronowy Inżynier
Group Icon
Nr użytkownika: 1 923

Strony jeszcze nie widziałem bo nie weszłem :P Ale widząc obrazek jaki KeniG umieścił w newsie u nas, przypomina mi się piosenka Reni Jusis:

Wszyscy razem w owczym pędzie
Rusz się zamiast śmiać się ze mnie
Jeśli nie chcesz, twoje sprawa
Ja w Fallouta 3 zagramy sobie sam(a)

:D

EDIT:
Wszedłem - klikłem na dział Linki, coś tam się otworzyło, nagle rachu ciacu - przeładowanie strony i wyskakuje strona z pytaniem o wiek.

No to dowidzenia - i tyle się tego naoglądałem. Bo wszystko fajno, ale co za dużo to niezdrowo <_< Zwłaszcza gdy jest bez uzasadnienia...
+Quote Post
post 03-08-2007, 16:45
Post #6

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 4 396

Strona jest mocno propagandowa^^
Same pozytywy toż przecież nawet najlepsze gry się chyba NIE KAŻDEMU podobają

Edit: Może nie chcą się przyznać że np. aż 20% tych co widzieli ma negatywną opinię? Bo jakoś nie wierzę, że wszyscy równo to chwalą.

Ten post był edytowany przez XPL0173R: 03-08-2007, 16:47
+Quote Post
post 03-08-2007, 16:54
Post #7

Newsman Shamo
Group Icon
Grupa: Newsman
Nr użytkownika: 1 895

No chyba nie liczyliście że ktoś na stronie promującej swoja grę będzie dawał opinie niepochlebne nie?

A Squonk jak zwykle się czepia, on to chyba ma we krwi, mi jak wyskoczyło to coś z pytaniem o wiek to zwyczajnie ustawiłem wiek i tyle, ale on nie, on musi nawet z powodu takiej bzdury powiedzieć że strona jest beee.
+Quote Post
post 03-08-2007, 17:05
Post #8

SHM-4
Group Icon
Nr użytkownika: 82

bo pytanie o wiek to spisek układu, jeszcze tego nie wiecie ?
+Quote Post
post 03-08-2007, 17:13
Post #9

Schronowy Inżynier
Group Icon

Ktoś musi ponarzekać - grunt żeby te narzekanie było odpowiednio zaadresowane i ukierunkowane :P

Metody jakimi posługuje się Bethesda w promocji swojego produktu uważam za nie do przyjęcia - godne są jakiejś nowej części harego fakera, a nie Fallouta (którego wbrew pozorom, nie uważam za swoją wypieszczoną i ukochaną rzecz - której mam tylko słuszną interpretację).

Jak ktoś lubi metodę "więcej marketingu-niż faktów" to jego wola. Ja nie będę odpowiadał po 10 razy na pytanie ile mam lat. A potem pewnie, którą ręką sobie trzymam a którą podcieram.

W tą stronę mam wykochane*. Może jak będzie potrzeba to na nią zajrzę - ale na pytanie o wiek, nie będe odpowiadał. I tyle :D

* To nie TD - chcesz warna? :> - Wolv

Grrr... A zresztą - myślałem, że boot cenzurujący zadziała :P

Squonk
+Quote Post
post 03-08-2007, 17:15
Post #10

Człowiek Orkiestra
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 644

Pytanie o wiek musi być, takie prawo. Więc o co się czepiać?
+Quote Post
post 03-08-2007, 17:22
Post #11

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon

Uploadowałem na Shamo avatary z F3 które są na stronie w dziale download ;]
+Quote Post
post 03-08-2007, 19:09
Post #12

SHM-4
Group Icon
Nr użytkownika: 82

a jakby strona zapamiętała ile masz lat po ip to byś jęczał że bethesda cie szpieguje...

http://www.gram.pl/news_9g7kJO7_Fallout_3_...e_z_ustepu.html :

Widziałem wiele rzeczy, które kochałem, a które upadały z powodu beznadziejnego powtarzania tego samego, bez wprowadzania innowacji, które miała część pierwsza.
+Quote Post
post 03-08-2007, 19:38
Post #13

Hetman Wielki Wąsaty
Group Icon
Grupa: Crossroads
Nr użytkownika: 2 951

QUOTE(Obsydian @ 03-08-2007, 16:37)
Uploadowałem na Shamo avatary z F3 które są na stronie w dziale download ;]
*

A czy Twoje działanie było zgodne z prawami autorskimi? :P

A co do strony, to wszystko wygląda tak by fanom się przypodobać.
+Quote Post
post 03-08-2007, 19:47
Post #14

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 2 894

Widziałem stronkę i mogę powiedzieć że jest niezła. Może nier jest jakaś wymyślna ale przynajmniej czytelna i z fallout boyem;)

A co do samego F3. Sądzę że będzie to bardzo fajna gra aczkolwiek ze starym Fallem mało powiązana ale i tak pewnie każdy Shamo'wiec w nią zagra;)
+Quote Post
post 03-08-2007, 20:17
Post #15

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon

QUOTE(Kilroy @ 03-08-2007, 18:53)
A czy Twoje działanie było zgodne z prawami autorskimi? :P

Po pierwsze nie zarabiamy na tych avatarach ;], po drugie jesteśmy serwisem fanowskim ;], a po trzecie skora są w downloadzie to można z nich korzystać ;] i po czwarte nie przypisuje sobie autorstwa ich wykonania ;] ...
+Quote Post
post 03-08-2007, 20:56
Post #16

Beer Lover
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 34

brzydkie. moze nie koszmarnie brzydkie ale za brzydkie na oficjalna strone gry od firmy takiej jak bethesda (swoja droga strony tesa tez nie olsniewaly, malo tego, zdaje sie ze CALA ekipa lacznie z 'fachowcami' od www zostala przeniesiona 'z' tesa do fallouta).
calosc wyglada na zrobiona w jakies poltora dnia. okienka po prawej majace byc jakis tam urozmaiceniem straszna na kilometr mozaika OKRPONYCH czcionek. zgaszone kolory majace pewno wygladac jak... zgaszone ;) wygladaja jak kopalnia odkrywkowa glinki do lepienia figorek kotkow na kominki. tu juz nawet nie chodzi o moj sceptyzyzm ale ta strona dostala by ode mnie nawet gdyby byla strona takiej kopalni. nedza po prostu.
+Quote Post
post 03-08-2007, 21:12
Post #17

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon

Hehehehe LB ;] Cicho bo nas zjadą za fachowe oczy ;] i zboczenie zawodowe ;] ... ja starałem sie to subtelniej ubrać ;] ...
+Quote Post
post 03-08-2007, 22:52
Post #18

Schronowy Inżynier
Group Icon

:offtop:
A ja nadmienię tylko, że ob. LoveBeer to nie żadne moje alter ego, brat bliźniak czy też uczeń (a może mistrz??). Ani chyba też jakiś fan - który "zaraził" sie mało entuzjastycznym zdystansowanym podejściem nawet i do każdego małego pierdnięcia, które wypuszczą ludzie z Bethesdy :D
:offtop:

Serio taka zła ta strona? Hmm... :unsure:
+Quote Post
post 03-08-2007, 22:59
Post #19

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon

Graficznie ? no dno to może nie jest ale słaba to na pewno ;] ... ale "de gustibus non disputandum est" ;]

Wiadomo też, że strony zajawki gier żądzą się nieco innymi prawami niż reszta stron. Panuje w nich nieco inny nurt powiedzmy bardziej "efekciarski" a w stronie F3 nie ma nic efektownego - jest za to kupa przestarzałych rozwiązań ... i słowo przestarzałe nie jest tu superlatywem w odniesieniu do retro czy art-deco.

Jedno rzuca się chyba nawet laikowi - jak to określi znajomy po fachu "jest ostro nasrane w typografii" ;] ... i LB również zwrócił na to uwagę ;] ... za to mnie bardziej razi "nasranie" w stylu retro ... panuje tam kogiel-mogiel ;] ...
+Quote Post
post 03-08-2007, 23:28
Post #20

Schronowy Inżynier
Group Icon

Hmm... no skoro jedziemy fachowym tonem - to chyba jednak wejdę tam podając tą piep... datę. Chociaż laik i amator - to jednak też co nie co wiem o robieniu stron, więc chociaż temu się przyjrzę ;)

brb

EDIT:
Eeee... To naprawdę "pierdnięcie" :D Takie coś to powinno być zrobione od razu, a nie kiszone jak prezerwatywa w porfelu gimnazjalisty.

+++:
- nie jest (bo chyba nie jest - no nie?) zrobiona w jakimś Flashu czy innym efekciarskim bzdecie
- mało oczojebna grafika
- całość robi skromne i schludne - czyli pozytywne wrażenie

---:
- czy ten Pip/Vault Boy musi tak suszyć zęby i wszędzie musi być on umieszczony? No chyba nie?
- tyle szumu, taka produkcja w to zaangażowana - tylu ludzi, a tu serwowane są odgrzewane kotlety - takie coś to w fanowskim projekcie może ujść, ale nie w zasilanym konkretną kasą teamie
- ani ten styl strony jest retro, ani h... wie jaki - taka jakaś ta koncepcja na stronę wzięta jest z sufitu

Wnioski:
Takie coś jak strona Bethesdy, to mógłbym zrobić ja - tworząc jakieś miejsce na jakiś projekt związany np. ze Schronem - a nie profesjonaliści. Brakuje mi w tej stronie życia i zdecydowania, za dużo kalkulacji i odgrzewania starych szneków.

Trochę to za mało na uwierzenie, że oni tam szykują jakąś rewolucję.

Podsumowując - stroną bym się podniecał, tak z 5-6 lat temu, jak sama gra w Fallouta była jeszcze zaskoczeniem. Teraz spływa to po mnie jak po kaczce - zwłaszcza jak pamiętam stronę Wooza czy te czy inne pomysły - no walnę wazelinką - Obsego ;)

Może z czasem pójdzie to w jakimś konkretnym kierunku. Ciekawe tylko kiedy? Na dzień przed premierą gry, czy miesiąc po niej? :huh:

Ten post był edytowany przez Squonk: 03-08-2007, 23:46
+Quote Post

2 Strony  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 19-07-2019, 05:01