Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

4 Strony < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Kiedy będzie PNP ?

post 20-01-2007, 16:22
Post #41

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 4 051

Fleance rozumiem że ludzie nie mają czasu jak kiedys chyba ty napisałeś że nikt nie będzie zawalał roboty ani szkoły dla tłumaczenia systemu, rozumiem to inicjatywa przełymaczenia systemy jest genialna bo świat panka jest sztuczny neuroshima ujdzie ale nic nie bedzie miało takiego klimatu i bogactwa jak nasz ukochany fallout, czekam z niecierpliwością na tłumaczenie i jesli moge to oferuje pomoc w językoznstwie angielskim.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 20-01-2007, 19:09
Post #42

SHM-4
Group Icon
Nr użytkownika: 1 885

W zasadzie teraz to już chyba wystarczy dobra znajomość polszczyzny do wyłapywania i poprawiania błędów językowych... nawet jeżeli zmiana spowoduje lekkie odbieganie od orginalnej treści. Ważniejsze jest teraz wyczucie klimatu, niż zdolnośc wiernego tłumaczenia. Tak myśle, jak coś to mnie popraw Fleance.
+Quote Post
post 21-01-2007, 11:34
Post #43

FMUD Team
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 2 057

No dokładnie. Teraz nam trzeba głównie polonistów, korektorów i tym podobnych. Bo samo tłumaczenie jest zrobione, czasem tylko niektózy pominęli w tłumaczeniu niektóre fragmenty, ale to tam pojedyńcze akapity są.
Teraz trzeba to wszystko poprawić, zdania, szyki, orty (!!!), interpunkcję, powtórzenia, klimat, sens i wszystko inne co w polska mowa trudna jest.
Zgłosił się kolejny chętny do poprawek, zobaczymy, jakoś brniemy do przodu, dwa fragmenty już mam po korekcie zrobione, dwa następne u ludzi z Shamo (chwała im za to!), parę kawałków po innych osobach jeszcze leży, z czego jedna chyba dostępu do neta kompletnie nie ma, bo nie odpowiada.
Staramy się, trzymajcie kciuki, uda się!
+Quote Post
post 21-01-2007, 13:41
Post #44

SHM-0
Group Icon

Chopaki wierze w was i trzymam kciuki za jak najszybsze zakończenie projektu, BTW czy macie zamiar jakies ilustracje wepchnąc mieczy literki :) ale wiecie nie te pikselowate shoty z gry, jesli tak to gdzie moge zerknąć na jakiś próbki??
+Quote Post
post 21-01-2007, 14:09
Post #45

SHM-4
Group Icon

Pomysł żeby grafiki zrobić kiedyś był bardzo żywy, niestety posypali się graficy tak jak i korektorzy i cały team. Poprawimy tekst i jak najszybciej wydamy wersję bez obrazków, między innymi dla modemowców, którym rozpychanie pdf'a obrazkami do szczęścia niepotrzebne. Jak już będzie taka wersja to razem ze sławą i zaszczytami posypią się na pewno jacyś graficy :) hihi....
+Quote Post
post 21-01-2007, 19:03
Post #46

FMUD Team
Group Icon

Sława... zaszczyty... półnagie kobiety... pieniądze..
cholera, Wędrowca, ajk oni nas wcześniej na części nie rozszarpią to i tak bedzie dobrze ;)
+Quote Post
post 30-01-2007, 13:41
Post #47

SHM-0
Group Icon

Fleance a jesteśćie w składaniu bliżej końca książki czy jej początku ale takie pytanie czystej ludzkiej ciekawości :D
+Quote Post
post 31-01-2007, 19:00
Post #48

FMUD Team
Group Icon

Tak bliżej środka. Znaczy 1/3 jest po korekcie, czyli nie dużo, potem przelecieć ostatni raz to trzeba i do pdfa. Czyli w połowie drogi w sumie nawet nie jesteśmy ;)
+Quote Post
post 18-03-2007, 23:08
Post #49

SHM-0
Group Icon

PO krótkiej przerwie zadaje znów pytanie jak ida pracie bo jestem bardzo ciekaw. :)
+Quote Post
post 02-04-2007, 13:04
Post #50

FMUD Team
Group Icon

Po prawdzie też jestem ciekaw. Po awarii twardego dysku utraciłem kopię podręcznika w wersji przetlumaczonej. Ergo -> nie mogę podesłąć ludziom materiałów, materiałów nie ma kto poprawić i tym podobne.
Ergo -> Podręcznik będzie jak będzie. Ergo -> Możecie zacząć krzyczeć, żeby dać, to co jest i nic nie poprawiać, bo będzie szybciej, do której to opcji ja się przyłączam.
Ergo -> Dopadnijcie MartEEneza i wymucie na nim plik, a będziecie mieli. Ja umywam ręce, czasu nie mam, nerwów już też...
+Quote Post
post 02-04-2007, 15:27
Post #51

SHM-4
Group Icon

Padł ostatni bastion....

....

MARTEE!!!! Jak tam masz podręcznik w jakiejś 'jaknajnowszej' wersji?
+Quote Post
post 02-04-2007, 17:26
Post #52

Outlander
Group Icon
Nr użytkownika: 3 132

Sama korekta to okrutna robota, tłumaczenie może i technicznie, a szczególnie semantycznie, jest poprawne, ale przerobienie tego na "polski polski" to inna bajka. Tekst w nieoszlifowanej formie aż kipi od powtórzeń w zastraszającej ilości, do tego stylistyka ogólnie kwiczy wskutek, moim zdaniem, zbyt sztywnego tłumaczenia. Zwyczajnie brakuje finezji, po angielsku jakoś inaczej się to czyta, po polsku trzeba naprawdę naślęczeć się nad rozdziałem i kombinować. Z powodów osobistych u mnie nastąpiła obsuwa i teraz reszta pracy zostaje na głowie mojej drugiej połówki, która poprawia co może w czasie swojej pracy, o ile ma chęci. To co wyglądało na tydzień roboty dłuży się już ze 3 miechy. A niby 17 stron tekstu...
+Quote Post
post 04-04-2007, 23:36
Post #53

FMUD Team
Group Icon

Dokładnie tak to wygląda. Ja w korekcie odpadam, na łbie tyle rzeczy, że ledwo mam czas na kurs na prawko. Starałem się, ludiz kombinowałem - nie wypaliło. Polska wersja jest jaka jest, jeszcze można by z niej coś odratować, ale nie wiem ile w to trzeba jeszcze roboty włożyć. Team się rozpadł dawno temu. Baardzo dawno temu.
WIELKI APEL!
MtZ - Podeślij mi cokolwiek, co masz z podręcznika, z powietrza se go nie wyciągnę, ani nie przetłumaczę na nowo.
Ludzie - jeśłi jest ktoś chętny do korekty, gloście się, w miarę możliwości chcę to dociągnąć do końca, wykombinować coś, ale ja nie dam rady. Fizycznie nie wyrobię. I już i basta. Czujecie, że dacie radę poprawić dwadzieścia stron w rozsądnym czasie? Zgłoście się na maila: pako1337@gmail.com

MartEE - odezwij się!

Edit:
jak napiszę postra, to cholera zdaję sobie sprawę, ile ja już czasu z tym żyję. Ile ja poświęciłem falloutowi (nie tylko pnp). Cholera, spory kawał serca temu czemuś oddałem, nie potrafię sobie tego od tak odpuścić. Chcę to zrobić do końca. Ale potrzebuję pomocy. Waszej pomocy. Więc o nią proszę. Damy radę, co nie?

Ten post był edytowany przez Fleance: 04-04-2007, 23:39
+Quote Post
post 05-04-2007, 09:58
Post #54

S.M.A.R.T.I.E.
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 1 501

Flea- z tego co udało mi sie odzyskac to jest podrecznik niemal cąły przetlumaczony ale bez ostatnich akapitów - zgłosilo sie tez do mnie 2 nowych kandydatów na korektorów wiec moze faktycznie uda nam sie to skonczyc...

Ja proboje swych sił w skladzie do PDF-a - najprawdopodobniej bedzie to robione w Corelu - po swietach bede mial juz probke wiec zobaczymy jak to wyjdzie...
+Quote Post
post 05-04-2007, 16:58
Post #55

Outlander
Group Icon
Nr użytkownika: 3 132

Ja do wakacji odpadam, bo zmieniłem stanowisko i w odróżnieniu od poprzedniego, na tym nie mam wolnego czasu, ani nic. Niestety przeniesiono mnie tuż po tym, jak dostałem materiały od Fle. A potem doszła sesja, szkolenia, teraz kroi się przeprowadzka. No życie po prostu.

Będę męczył dziewczynę:D

Ten post był edytowany przez Micronus: 05-04-2007, 16:59
+Quote Post
post 05-04-2007, 20:06
Post #56

FMUD Team
Group Icon

MartEE, to podrzuć to co masz na maila pako1337@gmail.com , co bym i ja miał. Bo żal zostawić to tak jak jest. Wezmę, jeszcze raz uderzę do moich znajomych, może któryś z nich się zgłosi i coś zrobią.
Jakoś musimy dać radę. 3 Fragmenty mam poprawione już u siebie, trochę tego ejst. Resztę pokrzyczę, to ktoś możę wspomoże jeszcze, ale muszę mieć podstawę w postaci podręcznika.
+Quote Post
post 24-04-2007, 08:24
Post #57

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 731

Jak zwykle piszę spóźniony, ale.. Chłopaki jeśli jeszcze jakoś można Was przy tej robocie wesprzeć to chętnie pomogę w miarę możliwości

Ten post był edytowany przez Cassidy: 24-04-2007, 08:25
+Quote Post
post 24-04-2007, 20:12
Post #58

FMUD Team
Group Icon

Jeśłi tylko mTz podeśle mi podręcznik, to postaram się coś zorganizować, materiały podesłąć do poprawy albo coś.
ale na razie nie mam z czego podesłać materiałów...
+Quote Post
post 31-05-2007, 01:20
Post #59

SHM-0
Group Icon

Ał to bolało nie było mnie tu od bardzo dawna i widze zę niejest najlepiej z tym podręcznikiem, ale jesli bede mógł jakos pomóc to bardzo chetnie jako iz mam wolne. Fleance jak bedzisz chciał pogadań o tym to mail albo GG (tylko czy ja je napisałem w profilu?)
+Quote Post
post 03-06-2007, 11:38
Post #60

FMUD Team
Group Icon

Nie no, wybaczcie, ale mi się odechciewa już tłumaczyć. Po prostu mi się odechciewa. Nie mam podręcznika, niczego nie jestem w stanie zrobić, ani samemu poprawiać, ani podesłać ludziom do poprawienia, ani nic innego. Zero. Null.

Prosiłem mTz o podręcznik, ale sam mTz albo nie reagował, albo nie miał czasu.

W efekcie ogłaszam, że prace nad podręcznikiem zostały właśnie przeze mnie oficjalnie zawieszone na czas nieokreślony, prawdopodobnie na zawsze.
Jeśli kiedykolwiek uda mi się zdobyć jakąkolwiek kopię polskiej wersji podręcznika, umieszczę ją gdzieś i dam linka, inaczej nie ujrzy ona nigdy światła dziennego.

Wszystkich zainteresowanych bardzo serdecznie przepraszam w imieniu całego teamu, ze szczerym żalem oświadczam, że nic z tego nie będzie, bo tak się pracować nie da. Wina leży po stronie nas wszystkich, przykro mi bardzo, że tak niefortunnie to wyszło, wolałbym, żeby było inaczej, ale niestety, takie życie okrutne, że nie wyszło.

Jeszcze raz przepraszam bardzo serdecznie :(
+Quote Post

4 Strony < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 06-12-2019, 06:03