Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GO¦CIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

6 Strony  1 2 3 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Poland SourceBook- koniecznie przeczytaj

post 03-11-2002, 18:10
Post #1

SHM-3
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 9
Doł±czył: 03-11-2002

Tak jest, mowa o przeniesieniu akcji Fallouta do Polski! Dlaczego mamy grać jakimś Amerykańcem na terenach Kalifornii, gdy moglibyśmy zagrać Słowianinem na terenie Rzeczypospolitej? Niestety, twórcy Falla olali Europę, i nawet w Fallout Bible znajdują się szczątkowe informacje na temat starego świata. Trzeba więc zakasać rękawy i zabrać się do spisania historii Polski i innych krajów Europejskich, które miały wątpliwą przyjemność być zbombardowane 23 października 2077. Cóż, zadanie niełatwe, ale wykonalne. Pomyślałem, że warto by się było wziąć za pisanie Sourcebooka, i nawet dostałem poparcie Ausira. Na razie jednak męczę go na GG i zmuszam do wspólnego główkowania nad pomysłami, które warte są zamieszczenia w Poland SourceBook. Sami wiele nie zdziałamy, mamy mało czasu (Ausir musi zajmować się dwoma stronami, a ja nic, tylko uczę się i uczę...) więc jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje co do PSB. Z chęcią rozważymy każdy pomysł, byle były zgodne z realiami Fallouta. Możecie sprawdzić zgodność z Fallout Bible, ale to nie jest ważne, liczy się pomysł.
Na razie mamy już podstawowe założenie dla Sourcebooka- ZSSR nie rozpadło się na przełomie lat 80 i 90 XX w. tylko podczas Resource Wars (patrz: Fallout Unlimited), a w Polsce do tego czasu szalał ustrój socjalistyczny („Hard PRL” jak to nazwał mój kolega), a jeszcze długo po rozpadzie Czerwonego Brata Polacy mieli peerelowską mentalność. Mamy też parę pomysłów co do rzeczywistości Polski przedwojennej, jaki i co do historii świata. Na razie ich nie podam, ponieważ nie chcę by potencjalni pomysłodawcy pomyśleli „Eee, to już było”, poza tym mogą te pomysły nieświadomie udoskonalić.
Jak widać, jest dużo do zrobienia, więc liczy się każda żaróweczka nad głową, nawet z najbardziej niedorzecznego pomysłu można wiele zrobić. Podesłanie przydatnych materiałów (np. rysunków) lub np. tytułów książek, które pogłębią moją wiedzę na temat epoki jest również mile widziane. Każda osoba, która będzie miała wkład w stworzenie PSB, zostanie wpisana do listy zasłużonych na samym początku podręcznika (a ile taki w ogóle powstanie:)). Jak to mawiał mój nauczyciel od historii- Do pracy, rodacy!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 03-11-2002, 19:16
Post #2

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 6

hehe...no jak wszystko przeczytam jeszcze raz to mogę dużo zmyślić:D mam głowę pełną pomysłów, tylko zweryfikuję wszystko z Fallout Bible to jak najbardziej mogę idzielić pomocy, wymyśleć coś, mogę tworzyć polityków:>, wojny ludzi...ehh uwielbiam to:D
+Quote Post
post 03-11-2002, 19:36
Post #3

SHM-3
Group Icon

Fajnie, że się zainteresowałeś. Jeśli ktoś bedzie nalegał ;> mogę zamieścić spisane dotychczas, chaotyczne notatki z rozmów z Ausirem na GG. Dużo tego nie ma, fakt :( ale lepsze to niż nic.
+Quote Post
post 03-11-2002, 20:03
Post #4

SHM-0
Group Icon

bardzo chętnie bym poczytał, ja spisze swoje pomysły i najwyżej po prostu je pozmieniacie, nie chce mi sie ich weryfikowac z biblia;>
+Quote Post
post 03-11-2002, 21:26
Post #5

SHM-3
Group Icon

Do diabła... nie wiedziałem, że tak mało tego. No i chaotyczne jak diabli- kopiowałem rozmowy prosto z GG, nie chciałem zmienić sensu. No cóż, mam nadzieję że ci się przyda.

Zał±cznik
Zał±czony obrazek
+Quote Post
post 03-11-2002, 21:37
Post #6

Maxi - Kaz
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 2
Doł±czył: 01-11-2002

Z pewnoscia wielu ludzi sie dorzuci, ja jakw apdne na jakiegos pomysla to tez nie omieszkam go rpzedstawic - choc nie oczekuj po mnie zbyt wiele ;) No tak w ogole to milo mi poznac :)
+Quote Post
post 03-11-2002, 22:02
Post #7

SHM-3
Group Icon

Mi też miło :)
Nie wiecie może kto był głównym przeciwnikiem Gorbaczowa w walce o stołek pierwszego sekretarza? Muszę w końcu wiedzieć, dlaczego nie doszło do reform i ZSSR przetrwał jeszcze te 50+ lat :)
Za info (najlepiej z jakąś "bibliografią", chciałbym mieć szczegóły) bardzo dziękuję.
Aha, no i jeszcze może jakaś wesoła postać z NRD, skłonna najechać RFN? ;)
+Quote Post
post 03-11-2002, 23:20
Post #8

SHM-0
Group Icon

heh mi się zdaje że czarnenko ale nie dam głowy uciąC:)
+Quote Post
post 04-11-2002, 00:29
Post #9

Trzynasty Schron [13S]
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 18

skond ja znam taki pomysl.... polsih.wasted????
+Quote Post
post 04-11-2002, 02:17
Post #10

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 15

qrna nie do konca kumam co wy tu kombinujecie, chcecie jakies wymyslone wojenki, czy co???, np. zmasowany atak na ZSRR?
+Quote Post
post 04-11-2002, 02:51
Post #11

SHM-3
Group Icon
Nr użytkownika: 5

Fallout PnP to "papierowa" gra RPG na podstawie Fallouta, opracowana przez Jasona Micala. Podręcznik można ¶ci±gn±ć między innymi z http://fallout.scifi.pl . Tu za¶ dyskutujemy nad tym, co mogłoby się znaleĽć w dodatku do tej gry opisuj±cym polskie realia po III Wojnie Swiatowej.
+Quote Post
post 04-11-2002, 02:57
Post #12

SHM-0
Group Icon

dzieki wiem ze i tak nie nadrobie wszystkich zaleglosci ale widze ze grubo tu sie be ze mnie dzialo :D:D:D, jutro se poczytam a teraz dobranoc juz czas spac a jutro tez jest dzien
cya
+Quote Post
post 04-11-2002, 09:49
Post #13

Maxi - Kaz
Group Icon
Nr użytkownika: 2
Doł±czył: 01-11-2002

Aus trzeba bedzie uswiadamiac "mlodziez", ehh i znow wszystko na zmeczonych barkach staruchow, no nie Nes? ;]
Aus pamietaj ze masz tu moderke i jak co to przezucaj, albo kasuj najabrdzej niepasujace tu wypowiedzi... balagan, balaganem ale zeby burdelu nie bylo.
+Quote Post
post 04-11-2002, 13:12
Post #14

SHM-0
Group Icon

ej ej kto tu jest mlodziez? czuje sie obrazanym :(, jezeli chodzi w sensie gry czy forum to moge sie do niej zaliczyc, ale co do real lifea to sie nie zgadzam, raczej nie biegam z kolegami platac figle, tylko chodze do knajpek ogladac laski, i saczyc pifko :D:D:D
+Quote Post
post 04-11-2002, 14:38
Post #15

Demon Spawn
Group Icon
Nr użytkownika: 32
Doł±czył: 04-11-2002

Jeżeli bedzie trzeba to ja mogę do tych zasobów dołączyć swój postnuklearny świat południowo-wschodniej Polski...ze szczególnym uwzglednieniem tego co zostało z przemytu, zawiłości kontaktów Polska-Ukraina... Takie tam... Mam to w głowie i notatkach juz chyba z rok...
Wybudowane na bazie mojego spojrzenia na Fallout-y 1 i 2... Nie wiem jak to ma sie z Biblia, bo przyznam szczerze, że o jej istnieniu dowiedziałem się ostatnio...:o
+Quote Post
post 04-11-2002, 15:14
Post #16

Zasłuszony
Group Icon
Nr użytkownika: 33

mialem to skonczyc i dac do Radiated .. ale potem .. checi mi zabraklo i ... zarzad tego zina zrazil mnie troche .. wiec daje to w publike; Jest to troche (urealistyczniony) zmieniony system fallouta .. zostalo wprowadzone troche zmian ... odnosnie broni i pancerzy gdyz liczenie procentowe jak w oryginale .. jest klopotliwe w czasie gry ..
w zipie jest dokument worda97 (yh syf ale tak lubie) w ktorym spisano podstawowe zasady .. w dosc dziwny sposob (wiem bo ja to pisalem i sa bledy ortograficzne, stylistyczne i zaplatanie - pisalem to dla siebie) .. oraz plik tekstowy z przykladowymi broniami na ktorych testowano ... system ...
Sam system wymaga dopracowania, uzupelnienia zbioru przedmiotow (jak robic przedmioty jest po czesci w doc'u a po czesci w txt'eku) ...

Jest to wersja droga (pierwsza byla 3 lata temu ;) )
i odrazu wyjasnie ... chcialem uniknac biegania graczy w power armourach .... dlatego tez pancerze dzialaja tak jak dzialaja ... chcesz zeby bylo cie trudno zabic : prosze bardzo .. ale bedziesz latwym celem, chcesz byc trudny do trafienia .. prosze bardzo .. ale jak trafia to .... :)

a co do historii polski .. jest juz spisana na potrzeby .. innego projektu ;) ale ja ja pisalem wiec jestem wlascicielem tegoz czegos ... nie jest w 100% zgodna z biblia .. ale .. osobnik ktory sie ... zglosil do jej poprawienia .. nie zrobil tego .. a mnie sie juz nie chcialo ...
+Quote Post
post 04-11-2002, 17:35
Post #17

SHM-3
Group Icon

Szczerze mówiąc, nieco przesadziłem z tą zgodnością z Fallout Bible- najwyżej wasze pomysły się nieco zmodyfikuje, chodzi o ogólną zgodność. Nie musicie od razu przegladać Bilbli i wszystkich updatów, by zamieścić na forum jakiś pomyśł.
BTW, szczerze liczę na Morleya (tak, ty! O tobie mowa! :P), gdyż, jeśli jego materiały okażą się niezłe (w co nie wątpię) to oszczędzi nam pracy i jednocześnie zwiększy obszerność sourcebooka.
No i zamieszczajcie swoje propozycje, nawet jeśli są kiepskie, to może zainspirują innych. Ja nie gryzę, serio :twist: ... Pozatym zachęcam do dyskusji na forum, istnej burzy mózgów, która (poza zamieszaniem) zaowocuje może nowymi koncepcjami.
Aha, co myślicie o dotychczasowych, nieco skromnych notatkach? (Są do ściągnięcia gdzieś wcześniej, jakby ktoś nie wiedział)
+Quote Post
post 04-11-2002, 17:39
Post #18

Demon Spawn
Group Icon
Nr użytkownika: 32

No to ja gram Falla, oglądam MadMaxa, czytam i wracam do notatek... Myślę, że niebawem coś z tego wykiełkuje...
+Quote Post
post 04-11-2002, 21:32
Post #19

SHM-0
Group Icon

hehe...Anglia odcina się od Europy. Powstaje Sojusz państw Centrum Francja-RFN-Austria, która przejmuję (Agresja- dobre nastroje wobec Austrii (nie spodobało im się w ZSRR)) Węgry, które należały do RWPG i w którymś tam roku wstępiły do ZSRR;>. ZSRR sprzymierzają sie z Anglią, po to by utrzymać dominację na morzu Północnym, do którego dopychają się Niemcy. Właśnie Węgry stały się zapalnikiem wojny Francja-Anglia, które od klikunastu lat nie dażyły się sympatią z powodów izolacji. Poparte przez Francję, Niemcy korzystając z okazji i wypowiadają wojnę Angli i ZSRR. Austro- Węgry walczą z ZSRR:>. Więc, żeby uporzątkować Anglia+ZSRR vs. Francja Niemcy i Austro-Węgry. Wiem, że to brzmi śmiesznie Anglia i ZSRR, ale w Angli umocniła się także siła komunistyczna, która nawet stworzyła jakąś koalicję [wiecie obawa przed plaga, toteż Komuchy wykorzystały to w propagandzie, a za to kapitalizm wiadomo na zysk nie chcieli zbytnio zrywać kontaktów z mimo wszystko silną Francją:]]. W Polsce zostają założone 3 nowe Ośrodki Przemysłowe- Wojskowe, PRL się troszeczkę wzbogaca, poza tym nasze armie ruszają na RFN.
Cały ten bełkot to tylko propozycje i zdaje sobie sprawę, że są one bardzo niedopracowane;D
+Quote Post
post 04-11-2002, 22:39
Post #20

SHM-3
Group Icon

Hmmm... interesujące.
Zainspiowałeś mnie do spisania chronologicznie mojej wersji wydarzeń, wzbogaconej o parę twoich koncepcji. Chcę to napisać jeszcze dzisiaj, właśnie otwieram Worda :P
+Quote Post

6 Strony  1 2 3 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Go¶ci i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 16-10-2019, 05:17