Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GO¦CIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

6 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Poland SourceBook- koniecznie przeczytaj

post 07-11-2002, 14:07
Post #41

Demon Spawn
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 52
Doł±czył: 06-11-2002

Z tym Cyberpun’kiem to chodzilo mi wylacznie o historie Polski... a nie o system, czy świat...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 07-11-2002, 14:09
Post #42

SHM-3
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 5
Doł±czył: 03-11-2002

No, ale historia zalezy chyba od swiata, o ile sie nie myle :).
+Quote Post
post 07-11-2002, 16:09
Post #43

SHM-3
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 9

To jak wam sie podoba moja historia? Nie obraże się jezeli ją ktoś zkrytykuje i zmiesza z błotem- byle tylko powiedział, dlaczego. Ta informacja mi się najbardziej przyda i bedę wiedział co poprawić.
+Quote Post
post 08-11-2002, 00:07
Post #44

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 6

hehe...w miejscu gdzie dochodzi demokratyczno-chrześcijańska partia to, po kilku latach czy jakąś tak następuje rozłam w sprawie poproszenia Niemiec o pomoc w sprawie Litwy i Czech.
Partia Demokratyczno- Chrześcijańska dzieli się na np. NPD(Narodowa Partia Demokratyczna) i NDPCh Narodowo demokratyczna partia chrześcijańska, NPD naciska, by Niemcy pomogły w wojnie NDPCh jest przeciwna zdobywając sobie uznanie Armi Polskiej i generalicji. Lewica sprytnie popiera NPD. NDPCh przekształca sie w czasie wojny gdzieś tak po podpisaniu Pokoju WPD Wojskowa Partia Demokratyczno. Organizowane są wiece, bunty, strajki, coraz głośniej generałowie sprzeciwiają się Marszałkowi. Na scenie politycznej pojawia się SWL (Sojusz Wojskowej Lewicy) z kilkoma generałami na czele. Rozwiązana sprawa z Niemcami...bleble...
Po wejściu Lewicy Wojskowej następują sprzeczki. Jako że dochodzi do władzy we Francji oligarchia wojskowa, generałowie znajdujący się w Parlamencie PL namawiają przyjaciuł poznanych na manewrach kiedyś tam, do agresji wobec Niemiec
+Quote Post
post 08-11-2002, 16:32
Post #45

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 58
Doł±czył: 08-11-2002

Ja mam kilka pomyslow ktore moga byc wykorzystane w tym podreczniku zrodlowym (jak o Polce to po polsku;). Nie sa zbyt szczegolowe ale wymyslilem je pol godziny temu:) Aha: jakby cos co napisze za chwile juz bylo to tylko daltego ze mi sie nie chcialo do konca czytac;). Oki a oto te pomysly:
1. Polska & Litwa (plus np. Czechy, Ukraina) jednoczą sie i
walcza o np. fabryki amunicji na np. zachodzie Polski;)
2. Placówki Bractwa Stali na zachodzi Europy (w koncu mieli zeppeliny)
3. O kurcze zapomnialem:( Ale jak mi sie przypomnie to napisze.
Mam kilku qmpli, cos jeszcze wymysle, nie bojcie sie:)))
+Quote Post
post 08-11-2002, 17:28
Post #46

SHM-3
Group Icon

Lofdnes, twój pomysł mi się podoba. Nieźle rozwinąłeś ogólny zarys sytuacji z mojej "historii". Oby tak dalej! BTW, nie wiem, za co się teraz zabierać... teraz przychodzą mi do głowy chaotyczne pomysły dotyczace czasów poWojennych. Będę zamieszczał każdy pomysł tutaj, a nuż coś z tego wyjdzie.

Co do BoS w Europie, to nie sądzę. Żołnierze Bractwa musieli by przebić się przez Great Wastes aż do wschodniego wybrzeża, przelecieć Atlantyk...., nie, to nie możliwe.
Choć pamiętacie historię Shi? W końcu pochodzili z rozbitej chińskiej łodzi podwodnej. To samo molo się przydarzyć np. jednemu z amerykańskich/brytyjskich/franuskich/niemieckich lotniskowców. Wyobraźcie sobie że taki okręt, cudem ocalały z holokaustu, dryfuje wiele dni, i wreszcie osiada na mieliźnie/rozbija się na Polskim wybrzeżu (np. może rozbić sie o skały na Helu, tylko nie wiem czy tam są skały:)). Żołnierze, którym udalo się przeżyć zakładają bazę na lądzie i tworzą własną społeczność. Ich kwaterą operacyjną zostaje jednak nadal okręt. Jeśli to będą żołnierze niemieccy to mogą być polskim odpowiednikiem Enklawy- i zarazem głownym zagrozeniem dla Polaków. Na lotniskowcu mógł się nawet znajdować rząd niemiecki i Kanclerz... eee, to by było zbyt wtórne :P po prstu plagiat F2.
Hmmm... innym pomysłem na wielkiego złego wroga może być Odrodzona Rzeczpospolita Komunistyczna [lub coś w tym stylu; ORK wymyśliłem na poczekaniu] z siedzibą w Warszawie; Główna Rada Komunistczna ma swoją siedzibę w Pałacu Kultury i Nauki im. Józefa Stalina. Oczywiście, jak się okazuje, jest tylko ełementem wielkiej machny komunistycznej odradzającej się na wschodzie... Huh, sam nie wiem co o tym myślicie?
Aha, i powtarzam, szukamy pomysłów na fajne kreatury a'la Deathclawy, gdyż te nie mają prawa bytu poza Ameryką.
+Quote Post
post 08-11-2002, 18:37
Post #47

SHM-0
Group Icon

Właśnie może by w całą historię wpleść jeszcze Al-kaide. Np. Atak na Rzym stolica apostolska zniszczona; Papież nie żyje; W odwecie jedna ze stacjonujących Włoskich Pokojowych Armii ONZ morduje całe Tureckie miasteczko. Zaczyna się krótka otwarta walka między państwami Europy i Bliskiego Wschodu; Osama złapany, wojna się kończy..:)
+Quote Post
post 08-11-2002, 19:01
Post #48

SHM-3
Group Icon

Do diabła, sam o tym myślałem ale zapomniałem : Ale co do Osamy to już by było przegięcie :P BTW innym wartym wplecenia wątkiem jest fakt, że Karol Wojtyła nigdy nie zostal wybrany na papierza. Został nim jakiś marny Włoch... Po jego śmierci w 2003 Było jeszcze dwóch papierzy- jeden pełnił godności papieskie do swojego tragicznego i tajemniczego wypadku w 2045. Trzeci otrzymał imię Marcin-Luther I i był Murzynem :P

Aha, i wiecie, dziwi mnie jedna sprawa dotyczaca Falla. Mianowicie V13 i V8. Są połorzone daleko od dużych miast. W takim razie jak miesskańcom np. LA lub Reno udało się przed uderzeniem jądrowym schować w krypcie? A może mieszkaćami krypt zostali farmerzy z okolicznych terenów? Pozatym według Fallout Bible malo osób weszła do krypt, myśląc, że to fałszywy alarm. Moim zdaniem do V13 i V8 powinno trafic wyjątkowo mało ludzi- przecierz co za idiota chciałby się tłuc autobusem albo pociągiem do jakiejś krypty, oddalonej o 100 km? (nie wiem ile dokładnie, podałem przykładową liczbę) Chyba, że mieszkńcy krypt otrzymali potwierdzenie, że to nie ćwiczenia i prawdziwy atak jadrowy. Ale w takim razie jak udało im sie zebrać do kupy i dojechać taki szmat drogi przed holokaustem?
+Quote Post
post 08-11-2002, 19:12
Post #49

Zasłuszony
Group Icon
Nr użytkownika: 33
Doł±czył: 04-11-2002

w krypcie mogli schowac sie ludzie tacy jak :
-pobliscy farmerzy, mieszkancy i inni tubylcy
-obsloga techniczna
-straznicy zeby nie okradli
... a to bedzie gdzies kolo 80 ludzi .. co najmniej .. a to wbrew pozorom nie jest malo
---
co do polski :) skoro fall jest .. costam costam przedluzenie zimnej wojny .. costam costam ... to polska jest w ukladzie warszawskim z ruskimi ;)
+Quote Post
post 08-11-2002, 21:17
Post #50

SHM-0
Group Icon

Mam glupi (no moze nie do konca taki glupi) pomysl:) A moze glownym zagrozeniem dla terenow Polski & Spolki bylaby powiedzmy 13 Rzesza:) (lub z jakims innym numerkiem) Przywodca bylby jakis gostek podajacy sie za Hitlera (lub Kitlera:))
+Quote Post
post 08-11-2002, 21:21
Post #51

SHM-0
Group Icon

Aha jeszcze jedno. Moze to Zacodni BoS przelecialby zeppelinami, siedzibe mieli przeciez (CHYBA) za zachodzie Ameryki. A w centrum Rosji lepiej zadnych osad nie robic (chyba ze od mutantow (np. ghouli)) bo wyrznelo tam na pewno z kilkadziesiat nuczek:)
+Quote Post
post 08-11-2002, 22:06
Post #52

SHM-3
Group Icon
Nr użytkownika: 5

Tak, pytanie tylko - po jaka cholere????
+Quote Post
post 08-11-2002, 22:12
Post #53

SHM-0
Group Icon

heh...to ja może poproszę Lofidsudskiego, ehehe ten post z Kitlerm był powalony;P.

BTW: Można byłoby wkreować też trochę historii jakiś Tajnych Służb Wywiadowczych różnych państw, co o tym myślicie, ja uważam, że fajnie byłoby to poruszyć, przecież takie SI czy SD, potęgi 2wojny światowej, czemu nie stworzyć także takich potęg. Bardzo często ciche wojny miedzy tymi organizacjami były bardziej ciekawe niż zwykłe konflikty zbrojne
+Quote Post
post 08-11-2002, 22:12
Post #54

SHM-0
Group Icon

A bo mi sie tak podoba! Czlowieku to tylko moj pomysl, rozumiez? A poza tym lubie BoS (ale Western BoS, nie Eastern)
+Quote Post
post 08-11-2002, 22:13
Post #55

SHM-0
Group Icon

lofdnes thx za komplement;P
+Quote Post
post 08-11-2002, 22:20
Post #56

SHM-3
Group Icon

No to zacznijmy po kolei...
Krypty mialy limit 1000 osób, więc 80 to trochę mało :P
ZSSR rozpadło się podczas Resource Wars, a więc Układ Warszawski tak samo. W mojej proponowanej wersji historii Polska była panstwem socjalistycznym i członkiem UW aż do rozpadu ZSSR w 2058 (data proponowana przeze mnie, Resource Wars trwały dosć długo).
Co do 13 Rzeszy- zalezy czy mówisz o organiźmie państwowym na dużą skalę (jak NCR w Fo2) czy o pojedyńczej osadzie/mieście państwie. Obie możliwości odrzucam, ale nie wątpię, że na terenie byłych Niemczech, Austrii czy na innych terenach opanowanych przez Niemców panują silne nastroje nazistowskie i anty-Polskie.
Co do BoSu to raczej wstrzymał bym się od włączenia go do kanonu Europejskiego Fallouta. Po prostu nie wiem czy warto- to watek czysto amerykański. Choć jeśli poprzecie go dobrymi argumentami, to się skuszę i zgodzę. Narazie czekam na inne opinie a decyzję o wprowadzeniu BoSa do Europy pozostawiam MG :P
A co do Rosji- to po pierwsze, ze Stanami powinno sie stać to samo, a nawet bardziej, a jednak życie tam według Falla jest możliwe. Po drugie, Rsoja jest tak ogromna, że nie jest możliwe zniszczenie każdego kilometra kwadratowego jej powierzchni. PO trzecie, co to był by za postnuklearny świat bez rusków :P
+Quote Post
post 08-11-2002, 22:20
Post #57

SHM-0
Group Icon

heheh to taki mój perfidny joke, nie obrażaj się, przy okazji podpuściłem cię;p, nudziło mi się, byłem ciekawy;]

Btwaldo2: Moze by wprowadzić w historię wątek Mafi, np. niektórzy politycy-premierzy byliby mafiozami:)
+Quote Post
post 08-11-2002, 22:30
Post #58

SHM-0
Group Icon

GLOWneło mnie (czyt. oswiecilo:)) Mam pomysl na tego potworka:) Nie kompletna, ale... Moglby miec macke z takim dluugim KOLCEM na koncu, fajnie by gostka mogl ta macka owinac i wbic mu w mordke ten kolec;). Najlepiej by bylo gdyby tez NibyDeathClaw:) mial tez duuuza morde z big zebami zdolnymi przebic tutejszy odpowiednik power armora. Jak cos wymysle to dam znac:)
+Quote Post
post 08-11-2002, 22:34
Post #59

SHM-0
Group Icon

mozna by tez dodac korumpcje (najlepiej w Posce:)), a z tym silami wywiadowczymi to by mozna super kampki rozgrywac. Taki np. Chans Clos:) szpieg w armii wroga...

A co tych nastrojow nazistowskich i anty-Polskich, to moze na Niemcy mieliby nastroje nie tylko anty-Polskie tylko rowniez anty-europejskie (nie calkowicie ofcorz)(tzn. Nie calej europy bu "nie lubili":))
+Quote Post
post 08-11-2002, 23:55
Post #60

SHM-3
Group Icon

Hie hie, odpalił Mafię lub Gangsters: Organised Crime i już mu szajba na ten temat odbija :P Ha, ale od czego są Włochy? Przecierz nie musimy się ograniczać tylko do Polski, po to pisałem historię Europy żeby można było grać od Gibraltaru aż po Kaukaz :) Zreszta to oczywiste, że większość polityków tamtego okresu nie była dobra- współpracowali z koncernami naftowymi, mafią, wojskiem i ruchami chłopskimi :P W końcu jak by byli dobrzy, to by wojna nie wybuchła, nie? Ale podaj konkretne przykłady powiązań polityków z mafią- jaki kraj, kto, jaki jest jego cel, z kim współpracuje i jak "pracuje" na konflikt z 2077...

Co do ptworków, oto moje, zrobione na szybko pomysły:
-Stworek o konsystencji galaretki, gestej cieczy. Jego ataki "przelewają się" przez pancerz, chyba, że jest szczelny. Kontakt z bestją nie jest zbyt przyjemny, ze wzgledu na roztwarzające działanie jego ciała (kwas siarkowy to przy nim pryszcz)
-Ciężko mi to opisać :P. Kobiety, mutantki, o "rękach" modliszki, odnużach pająka, pokrytym śluzem i kolczastymi wyrostkami ciele, o upiornej twarzy i innymi bajerami. Istnieją tylko osobniki płci żeńskiej, więc mutantki te muszą atakowac i wykorzystywać mężczyzn, by przeżyć. Postępują potem jak modliszki- zjadają ofiarę... kobiety zabjiają profilaktycznie, jako konkurencję [bardzo dziękuję bogowi rozpusty Slaneshowi za inspirację i swietne demonice:)]
-Potworki infekujące mózg- a dokładniej zywiące się tkanką mózgową. Aby zapewnić sobie stałą dostawę żywności, wtryskują ofiarze wirusa zwiększającego przyrost tkanki mózgowej tysiąckrotnie (normalnie jest bliski zeru). Niestety ta procedura ograncza instynkty ofiary do minimum- zabić, zjeść, nie dac się zabić i zjeść.
-Wirus odkryty na antarktydzie 2070r przez ekspedycję norweską (w zasadzie może być inna). Zmienia on kod genetyczny komórki, tworząc z niej autonomiczną jednostkę rozprzestrzeniającą wirusa. Trudno mi to opisać, lepiej obejżec film "To" czy jakoś tak. Dziala to tak, że np. z odciętej głowy wyrastają odnuża i głowa staje się autonomicznym tworem. Może to równiez być wirus wojskowy (jak w Resident Evil, o ile się nie mylę)
+Quote Post

6 Strony < 1 2 3 4 5 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Go¶ci i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 14-10-2019, 16:13