Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

6 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Przygodówki, Point n click

post 20-09-2005, 21:56
Post #41

Newsman Shamo
Group Icon
Grupa: Newsman
Nr użytkownika: 1 895

I do tego jest Abadonware.

Cud miód i orzeszki dosłownie. Już druga plansza mnie urzekła a w miare postępów nie mogłem sie oderwać.

Kojarzycie motyw z wesołym miasteczkiem? Albo z tą kostnicą?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 20-09-2005, 22:02
Post #42

SHM-2
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 130

Oczywiscie :) Takich rzeczy sie nie zapomina :D Oprocz tego podoba mi sie pomysl planszy z domem rodzinnym bohatera, gdzie wszystko jest znieksztalcone jak w marzeniu sennym ...albo lepiej: widmem dziecinstwa, trudno mi to dobrze okreslic :)
+Quote Post
post 20-09-2005, 22:20
Post #43

Fallout Project Proud Member
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 1 302

EEE, z przygodówek wszystko na głowę bije Neverhood. Kwasowy, surrealistyczny klimat i ta muzyka... Klayman r0xx0rz!!!
+Quote Post
post 21-09-2005, 10:34
Post #44

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 1 829

"Blade Runner", "Broken Sword the smoking mirror". Dwie najlepsze przygodówki w jakie grałem :) najlepszy moim zdaniem jest jednak "Blade Runner" ponieważ, jak twierdzą autorzy, posiada kilka różnych zakończeń. Mi niestety tylko jedno udało się odkryć.
+Quote Post
post 21-09-2005, 12:45
Post #45

SHM-4
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 1 766

Keldorn piwko dla Ciebie :zdrowko:

W BR doszedłem do 3 zakończeń a przy rozwiązywaniu 4 zaklopsowałem się na amen i dalej nie ruszyłem.

Ja właśnie zasysam Indigo Prophecy, reklamowaną jako najbardziej nieliniową przygodówkę wszechczasów. Nieliniowość faktycznie jest, gdyż bardzo krótkie demo w które grałem 2 miesiące temu, miało 4(!) możliwe zakończenia.
+Quote Post
post 21-09-2005, 12:55
Post #46

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 1 974

Z tego co pamietam to przeszedlem dwie gierki przygodowe. Jacka Orlando, oraz Larrego 7. Obie fajne i polecam.
+Quote Post
post 21-09-2005, 13:10
Post #47

SHM-2
Group Icon

Larry'ego 7 jakiś czas temu dawali w Playu ;) grałem w to, całkiem niezła. W Jacka Orlando też grałem, ale utknąłem w jednym miejscu ;)
+Quote Post
post 21-09-2005, 13:12
Post #48

SHM-4
Group Icon

Jack Orlando był fajny, ale strasznie wredne było to, że w grze można było znaleść dziesiątki bezużytecznych przedmiotów które sprowadzały Cię na manowce <_<

Ludzie hola hola! Przecież taki temat już jest! I to w dodatku mój ;) Niech je ktoś połączy!
+Quote Post
post 21-09-2005, 13:13
Post #49

Człowiek Orkiestra
Group Icon
Nr użytkownika: 644

A wy chyba wszyscy po warnie chcecie (lacznie z Obsydianem :D) - nie otwiera sie drugiego takiego samego topicu: http://shamo.gry-online.pl/agora/index.php...?showtopic=4935

pozdr.
+Quote Post
post 21-09-2005, 13:18
Post #50

Wicked Woman
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 994

Tematy oba łączę.
+Quote Post
post 21-09-2005, 13:25
Post #51

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319

A ja kocham Ringa :D
piekna grafa super zagadki i zajebista muza :D
Ostatnio tez gralem w cos ale za duzo z tego nie pamietam :D
O jakies porwanej ktrolowej albo cos ... nawet fajne . Tyle ze %% nie pamietam %% co to było :D ani u kogo .

+Quote Post
post 21-09-2005, 23:01
Post #52

SHM-4
Group Icon

Właśnie gram w Indigo Prophecy (aka Fahrenheit). Gra jest genialna! Są dziesiątki dróg do wyboru, wogóle całość przypomina film. Dawno nie widziałem tak innowacyjnej przygodówki. Ludzie nie żebym szerzył piractwo, ale jak macie w miarę łącze to zapuszczajcie torrenta i ściagajcie! Warto!

:afro:

edit - Theya
Odchodzimy od niebieskiego? ;)
+Quote Post
post 23-09-2005, 21:17
Post #53

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 2 168

Nie mogę uwierzyć, że nikt nie wspomniał o sławnej serii Lary Croft: Tomb Raider :angry:
Po za tym jeszcze dobry był Indiana Jones, Głupki z kosmosu i pamiętam jak grałem se w Drogę do El'Dorado czy jakoś tak.
+Quote Post
post 23-09-2005, 21:35
Post #54

Mechanik
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 2 326

No bo Tomb Raider to przygodówka. I jeszcze point'n'click. :P
+Quote Post
post 23-09-2005, 22:10
Post #55

SHM-4
Group Icon

Tomb raider? To czemu jeszcze nie Quake i NFS?
+Quote Post
post 04-05-2006, 16:46
Post #56

SHM-4
Group Icon

Właśnie skończyłem Dreamfalla, i po raz pierwszy widzę tak skasztanioną elementami akcji przygodówkę. Jak na sequel podobno jednej z najlepszych przygodówek The Longest Journey (podobno, bo nie grałem, ale właśnie mi się instaluje ;) ) to jest to coś zgoła... odmiennego. W grę wpleciono elementy walki (sic!), skądinąd nudnej i prostackiej. Do tego nieudolne elemnenty skradankowe i hop siup, 1/4 gry spitolona. Co jest w pozostałej części gry? Filmiki, filmiki, filmiki. Jest coprawda atut gry, gdyż są one ładne, mnóstwo dialogów, chociaż mało humoru, najlepsze teksty ma znany z pierwszej części Kruk, którego spotykamy gdzieś tak w połowie gry.

Fabuła - no ta jest świetna, właściwie jest to jedyny powód by przeć do przodu. Niestety końcówka to bezsens, wogóle nie wiadomo o co chodzi, kto jest kim, zdaje się że są to podwaliny części 3 (bo jeśli zostawią mnie z tyloma pytaniami to im wyślę granat pocztą lotniczą).

Zagadki - jakie zagadki? Cała gra opiera się na schemacie

Wchodzisz do lokacji ------> biegniesz przez nią na oślep -------> spotykasz kogoś -----> gadka/filmik lub filmik odrazu po wbiegnięciu w jakieś miejsce. No dobra, trochę przesadzam, ale zagadek jest strasznie mało, gra jest całkiem długa, ale nie zaciąłem się w niej ani razu (nie tak jak czasem np. w Broken Swordzie gdzie strawiłem cały wieczór żeby ruszyć choć trochę do przodu). Wszystko jest takie oczywiste i pozbawione wątpliwości. W naszym inventory zalegają maksymalnie 2-3 przedmioty, i nie ma możliwości by użyć ich na 200 elemntach otoczenia, gdyż zwykle jest ich z 5-6.

Grafika - ładna, nawet bardzo, czasem się tylko stoi i podziwia otoczenie. Serio!

Ogólnie - 6/10 za fabułę. To nie jest przygodówka!

Ech, odpalam jedynkę...
+Quote Post
post 04-05-2006, 17:42
Post #57

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 2 681

Przygodówki, my finest addiction...

Grałem w Syberię, polską wersję językową, której kupno odradzam. "To na razie, pozdrów Kazie, Oscarze!", okropnym głosem. Raz to w lipcu usłyszałem i do dziś pamiętam! Dobrze, że mi sie po nocach nie śni... Jak ktoś chce zagrać w Syberię, a nie zna angielskiego to niech się nauczy, zamiast kupować to plugastwo...

Post Morten i Still Life, dwie świetne i klimatyczne gry.

Hokus Pokus Różowa Pantera i Na Kłopoty Różowa Pantera, wspaniałe, strasznie mnie wciągnęły.

Fahrenheit - genialna gra, no i ten klimat...

EDIT: Zapomniałbym o serii Larry :) W siódemkę nie grałem, ale z reszty najbardziej podobała mi się pierwsza część i szósta.

Ten post był edytowany przez Deadhead: 04-05-2006, 17:44
+Quote Post
post 04-05-2006, 20:36
Post #58

Wilk Bardzo Zły
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 833

CYTAT (Deadhead @ 04-05-2006, 15:57)
Przygodówki, my finest addiction...

O tak!

CYTAT (Deadhead)
Grałem w Syberię, polską wersję językową, której kupno odradzam. "To na razie, pozdrów Kazie, Oscarze!", okropnym głosem.

I odpowiedź - "Jak się uda, to i Kate Walker". Brrr... jeden z najgorszych dialogów, jakie napotkałem.

CYTAT (Deadhead)
Raz to w lipcu usłyszałem i do dziś pamiętam! Dobrze, że mi sie po nocach nie śni... Jak ktoś chce zagrać w Syberię, a nie zna angielskiego to niech się nauczy, zamiast kupować to plugastwo...

Nie no, aż tak tragicznie nie jest. Poza tym sama gra nadrabia z nawiązką.

CYTAT (Deadhead)
Post Morten i Still Life, dwie świetne i klimatyczne gry.

W drugą jeszcze nie grałem. Jeśli choć w części trzyma klimat pierwszej - WARTO!

CYTAT (Deadhead)
Hokus Pokus Różowa Pantera i Na Kłopoty Różowa Pantera, wspaniałe, strasznie mnie wciągnęły.

Jakoś nie jestem przekonany. Nie grałem, ale podejrzanie pachną mi "Ace'em Venturą". A tam zbyt dobrze się nie bawiłem.

CYTAT (Deadhead)
EDIT: Zapomniałbym o serii Larry :) W siódemkę nie grałem, ale z reszty najbardziej podobała mi się pierwsza część i szósta.

Ech, złote czasy Sierry i Lucasarts. U tych pierwszych ginąłem na wszelkie możliwe sposoby byle sprawdzić w jaki zabawny sposób tym razem skomentowali to autorzy. Ci drudzy nie mieli sobie równych na polu absurdu.

Ostatnio znów mam nawrót abandon-manii. Z tych, które ukończyłem w ostatnich miesiącach polecam odświeżone dwie pierwsze części "Kings Quest" <grupa fanów zrobiła remake w wersji VGA i wyszło im to świetnie; zmienili też nieco fabułę, więc i znawcy wersji CGA będą mogli odkryć trochę nowości> a także "Beneath a Steel Sky" - przyszłość, skażone pustynie, ludzie kryjący się w miastach - molochach. Klimacik znajomy, a i fabuła niezła. :)
Teraz przybieram się do "Shadow of the Comet" - IAI! Fhtagn Cthulhu! ;)
+Quote Post
post 04-05-2006, 22:05
Post #59

SHM-2
Group Icon

Mnie swojego czasu wciągnął bez reszty Blade Runner. Nie odkryłem niestety wszystkich możliwych zakończeń. A to niesamowita gra.
+Quote Post
post 04-05-2006, 23:13
Post #60

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon
Grupa: Założyciel
Nr użytkownika: 1

CYTAT (Święty @ 04-05-2006, 15:01)
Zagadki - jakie zagadki? Cała gra opiera się na schemacie

Chcesz zagadek ? ;] polecam Keepsake - zagadek od groma dużo logicznych ;]. A co do samych przygodówek to jedne z lepszych IMHO:

Syberia ;] 1 jak i 2
Broken Swordy - wszystkie
Curse of Monkey Island
Legends of Kyrandia i The Fate of Hand

a w niedlugiej przyszlosci bede pogrywac w Paradise i wlasnie Dreamfall ... chodz powiem ze słowa mojej drugiej połowy oddaja nieco "klimat" - "co oni zrobili z tym sterowaniem ... do dupy to jest" ;] chodz powiem że samo sterowanie przypomina mi to z Broken Sword the Sleeping Dragon.
+Quote Post

6 Strony < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 21-11-2019, 13:22