Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Far Cry 2

post 24-10-2008, 14:19
Post #1

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 87

Od dawna nie grałem już w tak dobrą strzelankę FPP. Z pierwszą częścią ma niewiele wspólnego - fabuła, bohaterowie, miejsce akcji się różnią. Jednak jeżeli podobały wam się duże plansze w Far Cry, na których do celu można było dotrzeć na kilka sposobów, pokochacie drugą część. Cały świat to jedna, płynnie dogrywająca się mapa - podobnie jak w GTA4. Gra jest bardzo, bardzo klimatyczna. Nie będę wam opisywał wszystkich smaczków, obejrzyjcie sobie recenzję wideo na IGN:
http://pc.ign.com/articles/922/922038p1.html

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 24-10-2008, 15:17
Post #2

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 3 430

Ku mojemu zdziwnieniu graficznie wygląda jak post-apo... bez apokalipsy :] Wraki samochodów, autobusów, gruz, złom, w pełnym słońcu :)
+Quote Post
post 26-10-2008, 18:27
Post #3

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon
Grupa: Założyciel
Nr użytkownika: 1

Trochę mały ten świat... :/
+Quote Post
post 26-10-2008, 20:08
Post #4

SHM-2
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 4 495

Kupić... czy nie kupić? Kto mi doradzi?
+Quote Post
post 27-10-2008, 09:40
Post #5

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon

Ja osobiście oponuję za kupnem ;]. I ciekawostka - złoty AK w FC2 ;] - http://grrr.pl/2008/10/27/sposob-na-zloty-ak-47-w-far-cry-2/
+Quote Post
post 27-10-2008, 09:45
Post #6

SHM-1
Group Icon

Wedle starego polskiego porzekadła:
Kupić nie kupić, pogiercować warto :-)

Świat Far Cry 2 ma 50 km2
Oblivion miał 16 mil kwadratowych (41 km2)
Fallout 3 ma świat mniejszy niż Oblivion...

Grając w Far Cry 2 jesteśmy pod wrażeniem wielkości świata. W przypadku większości misji połowę czasu zajmuje nam dojazd (i przebicie się przez posternki z niggerami) Można też przemykać się chyłkiem na piechotę, ale wtedy świat wydaje nam się zbyt duży. W FC2 nie ma dogrywania przy wchodzeniu do budynków, wnętrza nie są oddzielnymi mapami - więc można strzelać przez okna. Ponadto jest bardzo fajny efekt HDR. Wiadomo, że na sawannie około południa słońce świeci raczej mocno. Gdy wchodzimy do ciemnego pomieszczenia niewiele widzimy dopóki oczy naszej postaci nie przyzwyczają się do ciemności, a gdy już jesteśmy w ciemnym pomieszczeniu, światło wpadające przez okna razi nas i gorzej widzimy na zewnątrz.

Gdy pędzimy przez pustynię zdezelowanym buggy, albo siłujemy się z zardzewiałym, zaciętym FNFALem, klimat jest bardzo falloutowy. Większość recenzji Fallouta 3 zarzuca mu własnie klaustrofobiczny klimat: skoro nie ma pojazdów, a między lokacjami można przejść w 2 minuty na piechotę. Podejrzewam, że dzięki edytorowi planszy do FC2 pojawią się jakieś w klimacie Fallouta :-)
+Quote Post
post 27-10-2008, 11:07
Post #7

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

O kurde! Spodobaly mi sie ruchy postaci, ktora gramy. Zajebiscie naturalne. Sie wydaja - sposob przescia z biegu na normalny tryb poruszania, albo podnoszenie przedmiotow...
W innych grach wyglada to strasznie kiczowato, a tutaj...
+Quote Post
post 27-10-2008, 11:25
Post #8

SHM-1
Group Icon

Najbardziej masakryczne jest wyciąganie kuli z dłoni za pomocą szczypiec, albo wypalanie rany garścią zapałek :-)
+Quote Post
post 27-10-2008, 11:26
Post #9

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon

Poprawka - świat jest duży - nie wiedziałem, że mapa rozpościera się na większy obszar niż to jest na początku ;], ale bez spoilerów ;].

BTW: przedzierać się można również drogą wodną - nie trzeba się wtedy mocować na każdym skrzyżowaniu o przejazd i marnować amunicji ;]. No jest też lotnia ;].

+Quote Post
post 26-11-2008, 23:39
Post #10

SHM-3
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 14

To może teraz ja trzy grosze.
Generalnie gra mnie mocno rozczarowała ale nie będę się rozpisywał. Telegraficzny skrót:
+sy:
+ duży świat
+ przepiękna grafika
+ świetne bronie - tuning, zużycie i całokształt
+ AI wrogów
+ swoboda działania
+ efektowne strzelaniny, eksplozje i cały FX

-sy:
- mega nuda - zadania poboczne w 3 wersjach i takie same, za mało fast-travel
- fabuła - niby jest niby nie ma - od punktu A do B i tak w kółko
- respawn - debilizm zabijający klimat - co chwile odnawiają się posterunki = kuriozalia - rozwalam posterunek, zaglądam do chatki 500m dalej, wracam za 15min i o dziwo! trawa odrosła, domki odbudowane, nawet beczki z benzyna stoją jak od zawsze... żenada...
- far cry dziełem wiekopomnym nie był ale przeszedłem go dwa razy bo wciągał jak amy winehouse, a tu niestety łubudu bez trzymanki
- za dużo walki a właściwie tylko strzelanie bez sensu

Ogólna ocena - 6+/10
+Quote Post
post 27-11-2008, 00:14
Post #11

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 7 827

Na samym początku gra mnie wręcz zauroczyła, ogromna ilość sprzętu, dosyć duży świat gry, oraz ciekawy afrykański klimat naprawdę zrobiły na mnie jak najbardziej pozytywne wrażenie. Ale zgadzam się w pewnych kwestiach z DargH'em, ten cały instant respawn, oraz podobne misje mogą zniszczyć klimat gry. Mimo wszystko jednak uważam że gra i tak jest jedną z lepszych FPP wydanych w przeciągu ostatnich miesięcy, a fabuła wcale nie jest taka zła jak mówi kolega wyżej. Powiem więcej, uważam ja za lepszą (o niebo) od fabuły innej głośnej gry wydanej ostatnio, a w którą większość z nas teraz gra ;) [SPOILER ALERT] W FC2 zakończenie, śmierć bohatera oraz głównego "złego" naprawdę mnie poruszyło/a, w przeciwieństwie do pewnej innej gry która też jest sequelem innej głośnej gry;] [SPOILER END] Niektóre zadania czy też teksty naprawdę zapadają w pamięć (zwłaszcza tekst tego Irlandczyka "jak zaczniesz dymić jak Van Diesel to się ulotnie i zostaniesz sam" czy jakoś podobnie ;) ) czy Kontr/zadanie (gracz może wybrać czy wykonać zadanie, czy też darować życie celowi i zrobić to o co on prosi) kiedy bramkarz przed biurem najpierw krzyczy "okej rączki do góry", po czym nachyla się nad graczem i pokazuj OK ;] to jest aż nie do pomyślenia żeby "tępy" Fpp miał lepsza fabule, zadania, ciekawsze dialogi (w zasadzie monologi ale co tam :P ) oraz zapadające w pamięć postacie i teksty niż sequel gry która z tego właśnie zasłynęła.

+Duży ciekawy świat do zwiedzenia
+Ciekawa fabuła
+Sporo narzędzi mordu :P
+Interesujące postacie
+Kilka nie typowych rozwiązań jak na grę (Malaria, konieczność opatrzenia się przy ciężkich ranach itp)
+Dobra grafika
+Możliwość grania jak typowy Rambo, ale gra daje też możliwość zabawy ala spec ops czy też snajper
+Oprawa dźwiękowo/muzyczna

-Za szybki respawn wrogów
-Powtarzalność zadań ala Assasin Creed (Nie nauczyli się nic a nic, mimo iż gra pochodzi od tej samej firmy)

Moją ocena 8/10+

Zdecydowanie polecam!

Ten post był edytowany przez TMorbid: 27-11-2008, 00:22
+Quote Post
post 27-11-2008, 00:43
Post #12

Beer Lover
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 34

swoja droga respawn tego typu to po level scalingu imho najdurniejszy wymysl w historii gier. najgorsze ze potrail pojawic sie w produkcjach ktore bez niego moglyby zostac wielkimi klasykami gatunku jak np wizardry 8.
odjeliscie mi wlasnie ochote na te gre.
+Quote Post
post 27-11-2008, 07:57
Post #13

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon

Respawn mógłby być, ale w postaci ala konwój z bronią - jeżdżący po mapie dynamicznie - ewentualnie buszujące po buszu ;] grupki obu ugrupowań walczących ze sobą...

Co do nudności... to jestem na 2-giej mapie i nie skończyłem Far Cry2 do dziś... i raczej nie skończę w najbliższym czasie bo po prostu nie chce mi się do niego wracać... wole pograć sobie w Zeusa albo Poseidona ;]...
+Quote Post
post 27-11-2008, 09:53
Post #14

SHM-2
Group Icon

To jest przypadłość większości nowych gier, osobiście w żaden nowy tytuł nie gram więcej niż dwa tygodnie, góra miesiąc (jak nie krócej). Ale Far Cry 2 wyróżnił się na tle innych "hitów" tym, że przynajmniej starał się być tytułem ambitnym, a nie kolejną bezsensowną młócą. Skończyłem go, nie wiem kiedy i czy do niego wrócę, ale męczarni w stylu Assasin Creed nie było, tak więc gra nie ląduje na wieczne zesłanie na półkę.

wole pograć sobie w Zeusa albo Poseidona ;]

Te same słowa słyszę zawsze, jak polecam jakąś grę bratu :wacko:

Ten post był edytowany przez TMorbid: 27-11-2008, 09:56
+Quote Post
post 27-11-2008, 10:48
Post #15

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon

QUOTE(TMorbid @ 27-11-2008, 09:55)
Te same słowa słyszę zawsze, jak polecam jakąś grę bratu :wacko:
*

A to dlatego, że takie gry mają mnogość rozwiązań przy każdej rozgrywce ;]
+Quote Post
post 27-11-2008, 11:14
Post #16

SHM-2
Group Icon

I tak nie mają szans z Pasjansem;] Najbardziej nieliniową, z nieskończoną ilością różnych zakończeń grą w historii! :P
A z strategi tylko Civilization 2, Panzer General 2 i Red Alerty, mnie jarają.

Wracając do Far Cry 2, ponoć typy z beth się w niego zagrywają na przemian z GoW2 i Left 4 Dead... I pewnie któraś z tych gier, natchnęła wesołą drużynę drombo do zrobienia dla F3, masę dodatkowych shooterowych misji ;)
+Quote Post
post 27-11-2008, 11:42
Post #17

SHM-3
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 14

Wystarczyło by dodać w opcjach ustawienia respawnu lub żeby był zależny od stopnia trudności.
Respawn zmorą naszych czasów ;)
+Quote Post
post 27-11-2008, 12:02
Post #18

SHM-2
Group Icon

QUOTE(DargH @ 27-11-2008, 11:44)
Wystarczyło by dodać w opcjach ustawienia respawnu lub żeby był zależny od stopnia trudności.
Respawn zmorą naszych czasów ;)
*

Dokładnie, podobny idiotyzm jest w F3;] ile razy po opcji fast travel, zdarzyło mi się stać jakieś 10 cm od super mutant mastera, z minigunem :pobity: mimo iż kilka chwil wcześniej zrobiłem im prze srogie bobu i nikogo tam nie powinno jeszcze być :)
Na oficjalnym forum, fani też larum podnoszą, nawet coś w formie petycji napisali odnośnie tego czego by sobie życzyli w nowym patchu ;)
+Quote Post
post 27-11-2008, 12:09
Post #19

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon

A propos respawnu to w F3 mnie rozwalili spadający i zabijający się mieszkańcy Megatonu...
+Quote Post
post 27-11-2008, 12:17
Post #20

SHM-2
Group Icon

QUOTE(Obsydian @ 27-11-2008, 12:11)
A propos respawnu to w F3 mnie rozwalili spadający i zabijający się mieszkańcy Megatonu...
*

He u mnie to w zasadzie jest już ghost town, został tylko lekarz, ta rodzinka stahlów (czy jak tam się nazywają), moira i z dwie osoby przypadkowe :lol: No i jeszcze npc co cały czas w miejscu siedzą, jak barman czy nova.
+Quote Post

2 Strony  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 15-11-2019, 15:09