Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Lokacje Falla, Wygląd

post 14-12-2005, 21:37
Post #1

SHM-4
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 1 885

Mam pytanko do was jak wyobrażacie sobie miasta Falla przed wojną?

Jak będzie kilka odpowiedzi to powiem jaki mam problem
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 18-12-2005, 09:22
Post #2

S.M.A.R.T.I.E.
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 1 501

Własnie. Prosimy zaiteresowanych o wypowiedzi - Jak wyobrazacie sobie rozwój, poziom technologiczny, wyglad i klimat lokacji z F: PnP z czasó przed Wiwelką Wojna? :)
+Quote Post
post 18-12-2005, 10:37
Post #3

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 1 972

dla mnie to jakoś tak jak dzień dzisiejszy + 50 lot jakieś by rozwój poszedł do przodu...
Po wojnie wilka część sprzętu i tak się sfajczy tak industrialowo...
Coś jak połączenie części naszej technologi i typowy krajobraz z rewolucjiprzemysłowej...
+Quote Post
post 18-12-2005, 11:19
Post #4

SHM-4
Group Icon

Sprzęt to wiadomo że się sfajczy.

Ja sobie te miasta wyobrażałem głównie na podstawie rysunków przedstawiających Necropolis.

http://www.duckandcover.cx/gallery/display...?album=7&pos=37

http://www.duckandcover.cx/gallery/display...?album=7&pos=46

Czyli dosyć gęsto stojące wierzowce, a każdy ma dużo elementów stylizacyjnych, gzymsy, kolumny. rzeżby itp. Budynki w takim klasycznycznym stylu. No i oczywiście wszystkie budynki mają żelbetową konstrukcje zewnętrzną (bez żadnych szkieletowców ze ścianami ze szkła).

Myślałem tylko nad dodaniem do tego obrazu sporej ilości autostrad na estakadach (żelbetowych), do tego ew. chodniki (piesze) przeżucane pomiędzy niektórymi wierzowcami.
+Quote Post
post 18-12-2005, 13:33
Post #5

First to Fight!
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 1 860

Wedrowcze wlasnie ze nie. Popatrzmy na takie reno. Musimy pamietac ze to nie bedzie miasto wzorowane na chicgago 50 tylko bardziej na Chicago 20-30 podczas gdy budynki wygladaly jak centrum warszawy przy Filharmonii - nieskie 4 pietrowe budynki, zdobione czesto gesto plaskozezbami, malunkami nasiennymi oraz rzezbami na rogach ulic. Dobrym przykladem bylby film "nietykalni" bo w takim wlasnie duhu budowano kasyna. Architektura zmienila asie dopiero w latach 60 potem 80 i w 90- (byl dokument dotyczacy Las Vegas ale mozna pod to podciagnac i Reno). Reno to starsze nieco miasto od LV ale mniejsze., skupione wokol glownej ulicy Virginia Street (Virgin Street) ktora ciagnie sie przez cale miasto i tak jak w polsce osady miedzy duzymi miastami budowaly glownie przy kolei to Reno powstawalo OD glownej ulicy - najdrozszej. Dlatego tez budowano przy niej kasyna, sklepy i inne obiekty.
Vigrinia Street

Reno - The Biggest Little City in the world

STARE ZDJECIA:

North Virginia street

Hotel Mapes

Zdjecie "od gory"

ZDJECIA Reno - The Biggest Little City in the world

1
2
3
4
5
6
7
8
9
(1960)
10
11
12
(1964)
13
14
(2002)
15
(2003)
16
- Modern Arch

Jak widac z czsem miasto sie zmienialo jednak my chcemy uchwycic je najpozniej w latach 60 bo mniej wiecej w takich klimatach "zatrzymal" sie swiat. Jezeli chceie poczuc sie jakbyscie chodzili po tych bocznych ulicach Reno to polecam Warszawskie Centrum tuz ZA domami centrum, naokolo filharmonii Warszawskiej - slonce prawie nigdy nie dosiega chodnikow, lekki wiaterek wzmacnia miedzy budynkami. Ogolem mysle ze to co jest w Falloucie to bardzo trafny pomysl i bardzo dobrze mozna sie wzorowac na Fo2, wystarcZy odmlodzic budynki. Duzo cementu, kamienia, marmuru i prawie zero szkla i stali
+Quote Post
post 18-12-2005, 15:14
Post #6

SHM-4
Group Icon

Widze że zgadzasz się ze mną odnośnie materiałów. Beton i żelbet, bez konstrukcji czysto stalowych i mocno przeszklonych. Zgadzam siez tobą odnośnie marmuru i rzeźb.

Założyłem ten temat, bo w podręczniku do PnP przydało by się bardziej obrazowow opisać miasta, tak żeby osoby któe nie grały w CRPG mogły te miasta sobie wyobrazić. Chociaż CRPG i tak nie daje nam zbyt dokłądnego obrazu tego miasta z przed Wojny.

Pamiętajmy tylko że Fallout to nie retro, czyli przywrócenie stanu z lat 30-60 dwudziestego wieku, i nie jest to także przyszłość w stylu retro, ale przyszłość według wyobrażeń ludzi z połowy XX wieku. Tak więc nie wzorujemy się na istniejącym stylu, ale na tym co chicino zbudować. Takie jest moje zdanie. Chociaż akurat Reno jestem w stanie zaakaceptować tak jak je rysujesz. Z tym że mi chodzi głównie o wielkie metropolie San Francisco i Los Angeles, po części też Las Vegas. Przedmieścia i rózne "niewysokie" dzielnice tych wielkich miast mogą wyglądać tak jak Reno, które nie jest wielkim miastem.

Budynki małych miast, budynki typu sklepy, parkingi itp. nie będą raczej mocno pokazywać stylu architektonicznego. Tylko wielkie wierzowce i ogromne chotele są wizytówkami, na których pozostana slady dawnego świata i daletego nad nimi się koncentruje.
+Quote Post
post 18-12-2005, 15:19
Post #7

First to Fight!
Group Icon

Jak najbardziej nieretro.. Jakbyscie zobaczyli New Reno arch - te z fallouta jest zbudowane po roku 1993, zatem do tych wczesnych lat nalezy dodac kilka nowoczsnych smaczkow ale nie mozna zamieniac wszystkich lokacji na modern - bo po prostu takie nie sa. Dobrym zdjeciem bylo to odgorne jako zdjecie do opisu tego biednego New Reno (nie wiedziec czemu uwielbiam te miasto)
+Quote Post
post 18-12-2005, 15:32
Post #8

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 1 972

Ja jestem bardziej za wizją wędrowcy martwe ruiny prawie niezamieszkałe wokół wiekrzych przelotówek pełno rozwalonych samochodów... pełno złomu...
Wszedzie pył i piach... na tyle mało by nie tworzył dużych wydm ale natyle dużó by był wnerwiający i na stałe pogarszał widoczność...

Ten post był edytowany przez Ghul-150: 18-12-2005, 15:32
+Quote Post
post 18-12-2005, 18:42
Post #9

S.M.A.R.T.I.E.
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 1 501

Ghula ale nam chodzi bardziej o wyglad tych miast zanim bomby obróciły to wszytkso w gruz - jakie były PRZEd a nie PO wybuchu :P

Mi odpowiada styl zarówno lat 20-30 jak i 50 :P...Choc powiny sie pojawic delikatne futurystyczne rozwiazania wąsnie w postaci ozdobników ale nie wzorowanych na klasyczny rzezbiarskim ekleltyzmie, lecz o włąsnym bardziej modernistycznym stylu, ale jednoczesnie niepodobnym do stylów które przewineły sie w rzeczywistych latach 50-80 ale czyms jeszcze innym :). Gesto zaludnione i zageszczone wnetrza miast, zabudowane drapaczami chmur wzoprowanumi np. na siedzibie AT&T...miasata falloutowe powinny byc nowoczesne lecz stylistyką nie upodabnaic sie do lekkich i przeszklonych konsrukcji dzisiejszych a abrdziej do stulu modern/postmodenizmu wzbogacoengo o futurytyczne ozdobniki (gzymsy, sztukaterie, attyki itp.)
+Quote Post
post 18-12-2005, 20:58
Post #10

First to Fight!
Group Icon

Dokladnie to mialem na mysli jednak z polaczeniem lat wczesniejszych
+Quote Post
post 18-12-2005, 23:48
Post #11

SHM-4
Group Icon

Czyli rozumiem że jesteście za BARDZO ograniczonym popuszczaniem wódz wyobraźni jeśli chodzi o miasta. Bez żadnych futurystycznych rozwiązań. Ot takie zwykłe miasto, tyle że budynki mają pełno sztukaterii. Dobrze by było poznać opinię większej ilości ludzi, jak im siewydaje czy miasta są:
a ) Takie jak dzisiejsze, tyle że z ciaśniej poustawianymi blokami czy,
b ) Mamy miasta budowane według idealistycznych planów, budynki czasami łączą sie chodnikami w powietrzu, ruch drogowy spychany jest na dalszy plan (tj. głębiej, do bardziej zacienionych stref).

I rozumiem że wszyscy zgadzają się z opinią, że:
- nie istnieją wogóle oszklone budynki szkieletowe
- głównym budulcem jest beton i żelbet, a nie stal
- sztukateria i geometryczne bryły (poziome i pionowe pasy) występują na większości/wszystkich budynkach
- Centra miast są ciasne i wysokie

Ten post był edytowany przez Wędrowca: 18-12-2005, 23:53
+Quote Post
post 18-12-2005, 23:57
Post #12

First to Fight!
Group Icon

Tzn nie przesadzamy ze wysokie ale ciasne napewno. Wysokie jak na tamte lata znaczylo 5 pieter. Staram sie nie ograniczac - jak juz wspominalem budynek filharmonii ma ladne zdobinia jednak my musimy dodac rzezby na rogach - tak jak w f2 - kolesi podtrzymujacych globy, po prostu ludzkie posagi. Dobrym przykladem sa komiksy starego batmana i miasto Gotham - mroczne jednak pelne zdobien i dodatkow decydujacycyh o tym ze jest to miasto - dzielo sztuki, tak jak Reno tak jak Chicago, tak jakby chociaz Chinatown w San Fran
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 23-07-2019, 23:31