Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

4 Strony < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Numer 3 - opinie

post 02-01-2007, 02:19
Post #21

Schronowy Inżynier
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 1 923

QUOTE (Hammer @ 02-01-2007, 00:09)
Squonk, co do historia to nie był tekst z cyklu: "Nasze burzliwe wzloty i upadki, czyli historia Trzynastego Schronu bez cenzury" tylko tekst o czymś czego Schron był tylko częścią. Schron ma wile faktów pozostających w cieniu, których nawet ty nie znasz... ;> i niech lepiej pozostaną w cieniu...

Domyślny jestem i spostrzegawczy ;) I wiem, że pisanie o scenie to nie opis burzliwej historii Trzynastego Schronu - nie o to mi chodziło :P Mamy teraz taką dziwną sytuację - uważam - że adekwatną do sytuacji na całej scenie. Futrzak - czyli ten, który powinien nadawać ton pracom strony jest na "urlopie", a strona działa bo mi się chcę coś pisać, a Tobie chce się koordydonować całość w zakresie owej logistyki. Reszta gdzieś wybyła.

Podobnie i na scenie - "myśl przewodnia" - czyli Fallout 3, jest "gdzieś tam", a mimo wszystko jakoś to działa.

Dlaczego?

Bo są jeszcze tacy ludzie, którym właśnie jeszcze chcę się coś dobrego robić. I tu bez wazeliny - ale uważam, że takimi ludźmi, są tworzący Reaktora. Co w kontekście moich ostatnich odkryć związanych z FuW'em, jakoś bardziej wyostrzyło moją ocenę pracy, tych co naprawdę robią coś dobrego.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 02-01-2007, 11:15
Post #22

Wilk Bardzo Zły
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 833

QUOTE (smoq @ 30-12-2006, 20:39)
Tylko pobieżnie oblookałem i zatrzymałem się na razie tylko na jeden art. Jaki? Oczywiście opis Grease Guna - miodzio Wolv.

Dzięki. ^_^

QUOTE (Smoq)
Tylko tak przyszło coś do głowy, sporo osób ze sceny bawi się w ASG i fajnie by było jakby dodawać do takich opisów mini reckę airsoftowej repliki (a replika Grease Guna jest). To oczywiście tylko taka moja opinia, może nieco maniakalna, ale cóż...  ^_^

Przeciwnie - to bardzo dobry pomysł. Będę pamiętał przy następnym tekście.
Zastanawiam się nad formą - spokojna, obiektywna recka, czy kapralowe powarkiwania?

QUOTE (Hammer)
Swoją drogą opis FN P-90c (w Falloucie H&K P90c) Lub G 11 byłby ciekawy. Bo obie konstrukcje są nie typowe.

Załatwione - będzie P90, lub G11. :)

QUOTE (Squonk)
Nadal brak w stopce informacji skąd zassać Reaktora.

Hmm... może i racja.

QUOTE (Squonk)
"Osada" - sprawnie napisane, choć brak w tym tekście jakiegoś głębszego rozwinięcia treści, przekazania nam - czytelnikom - jakiejś historii.

Mnie osobiście szczególnie spodobało się kontrastowe zestawienie dwóch <nieźle opisanych> osobowości.

QUOTE (Squonk)
Obława" - sprawnie napisany kruciak, trzeba dużej wprawy by w takiej formie przekazać spojrzenie na kwestię przeżycia, pokazaną z dwóch perspektyw.

Miło mi to czytać. Ponieważ nie piszę zbyt często opowiadań - niepokoiłem się trochę, jak to wypadnie.

QUOTE (Squonk)
Grease Gun - hehehe. Podobnie jak pisałem o numerze drugim, tak i ten tekst mogę podsumować:

"jajca" połączone z konkretnie przekazaną wiedzą, zawsze robią na mnie pozytywne wrażenie.

Cieszy mnie to. :) Co zabawne - Twoją wypowiedź o R#2 przeczytałem po tej. Forum nie dało mi znać, że są nowe odpowiedzi w tamtym temacie. :/

QUOTE (Squonk)
Tekst Hammera - ciekawe, kto mu go poprawiał

QUOTE (Hammer)
Jak to kto, Wolv :> Tym razem ta niewdzięczna robota padła na niego..

Heh, sądzicie, że jeśli będę kiedyś starał się o posadę korektora, powinienem dopisać w CV "Poprawiałem teksty Hammera - i żyję!"? ;)

QUOTE (Squonk)
Recenzje gier - doskonale napisane. Ja jako osoba nie zwracająca już takiej uwagi na gry komputerowe, wiele się o tych produktach z nich dowiedziałem.

Szczególnie SMARTIE wykazał sięna tym polu - i w temacie, i konkretnie.

QUOTE (Squonk)
Bo są jeszcze tacy ludzie, którym właśnie jeszcze chcę się coś dobrego robić. I tu bez wazeliny - ale uważam, że takimi ludźmi, są tworzący Reaktora. Co w kontekście moich ostatnich odkryć związanych z FuW'em, jakoś bardziej wyostrzyło moją ocenę pracy, tych co naprawdę robią coś dobrego.

Nie no, w FuWa też są osoby, które chcą zrobić coś dobrego i całkiem nieźle piszą. Dziwi mnie tylko, że zespół nie stara się jak najszybciej zatrzeć negatywnego wrażenia, jakie wywarł pierwszy numer, wypuszczając kolejny - lepszy. Ale to nie jest właściwy wątek na takie dywagacje. :)

Dziękuję serdecznie za opinię, oceny i wnioski. Szczególnie cieszy mnie, że pojawiają się pierwsze sugestie na temat tego, co chcielibyście w Reaktorze zobaczyć.
Moi drodzy - ten zin nie powstaje po to, byśmy mogli się pozachwycać, jacy jesteśmy wielcy i cudowni. Powstaje przede wszystkim dla Was i to Wy macie największy wpływ na to, co będzie się tam pojawiało i w jakiej formie. Ale nie będziemy wiedzieli co i jak zmienić, jeśli nam tego nie powiecie. Jeśli nie podoba Wam się jakiś tekst - piszcie. Jeśli macie pomysł na to, co mogłoby się znaleźć w zinie - piszcie. A już w ogóle byłoby kolorowo, gdybyście mieli i pomysł i chęć by go zrealizować. Ale nawet dobry pomysł jest ważny. Wasze opinie są traktowane poważnie i brane pod uwagę.

Pomóżcie tworzyć ten magazyn! :)
+Quote Post
post 02-01-2007, 11:23
Post #23

SHM-4
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 1 951

Nadeszła i pora na zapowiedzianą przeze mnie opinię :)

Po pierwsze, jest to pierwszy numer zina który wydrukowałem (nawet postarałem się trochę i druk jest z obu stron kartek) - muszę każdemu polecić taki właśnie sposób czytania Reaktora. Jest o niebo lepszy od odbierania go z ekranu.

Zaczynając od początku nie sposób nie wspomnieć o okładce - jest to mały przełom, nie wiem, czy zamierzony przez re(d)akcję, czy nie. Rysunek na pierwszej stronie, miast dotychczasowego tekstu na styl gazeciarski, jasno wskazuje kierunek rozwoju Reaktora (podobnie zresztą jak i treść, ale o tym dalej) i bardziej go przybliża do formy magazynu. Moim osobistym zdaniem taki "gazetowy" styl z szortami na pierwszej stronie jest ciekawszy (bo oryginalniejszy), jednak nie jest to jakaś bardzo istotna sprawa i płakać z tego powodu nie będę.

Natomiast co do treści:

Już stopka przywitała mnie porządnie rozmieszczonym spisem treści i uczciwie napisanym wstępniakiem, choć co do tego drugiego (prawdopodobnie nie powinienem się wtrącać bo jest to tylko i wyłącznie wypowiedź re(d)aktora naczelnego) to chętniej przeczytał bym coś trochę bardziej od siebie, niż "fabularyzowany" spis treści ;)

Wieści - to co tygryski lubią najbardziej. Krótko, rzeczowo, z obrazkami :) Szkoda tylko że tak mało. Myślę, że tych newsów dało by się spłodzić o dwie strony więcej, w końcu całkiem sporo się w falloutowym światku dzieje. Natomiast wielki plus za wypisanie tych najbardziej istotnych informacji (sam sobie przeczę), które nawet osoba nie będąca na scenie jest w stanie sobie łatwo przyswoić.

Osada - Ciekawy pomysł, sprawnie napisane, jednak jakoś za bardzo mnie nie chwyciło. Jestem prawie pewien, że to z powodu nagromadzenia w nim dużej ilości zdarzeń przy stosunkowo niewielkiej objętości, ale takie były przecież założenia konkursu. I niestety w tekście widoczne jest to aż do bólu. Może na przyszłość narzucać mniej?

Przeklęte dziecko - Z pozytywnych rzeczy.. jest krótkie, poza tym napisane bardzo ładnym językiem. Niestety przypomina mi niegdysiejsze sesje rpg u pewnego młodego MG, który miał właśnie skłonność do wprowadzania super-nadprzyrodzonych, niewyjaśnionych mutacji, niezrozumiałych zdarzeń, akcji w stylu deus ex machina etc., etc. I po raz kolejny za dużo akcji a za mało objętości - to nigdy nie pomaga.

Omen - Świetny pomysł, wręcz błagający o rozwinięcie do przynajmniej mini-powiesci. Tekst jest niestety krótki, co z drugiej strony nagradza czytelnika szybkim i zaskakującym zakończeniem. Prawdę mówiąc, już z początku domyśliłem się finału (tytuł za dużo mówił) ale nie przesłoniło mi to radości z czytania. Bravo, bravo :)

Obława - Widać że Wilczek z niejednego zająca mięso jadł :D Część pierwsza, pogoń, to arcydzieło, zdecydowanie najlepszy kawałek w całym Reaktorze. Doskonale oddana została atmosfera pogoni, zaszczucia, walki o życie. Zdania krótkie, ucinane, niepewność i strach dominują w każdym akapicie. Czytałem z zapartym tchem. Niestety druga część mnie nieco rozczarowała.. nie jestem jednak w stanie powiedzieć dlaczego. Niby puenta ciekawa, jednak, czy ja wiem.. za bardzo rozwleczona? Myślę, że jakby przedłużyć scenę pościgu a rozwiązanie skrócić o połowę , to wyszło by opowiadanku bardzo na dobre. Nie mniej jednak ten tekst spodobał mi się w Reaktorze najbardziej.

Dziedzictwo Fallouta - przyznaję się bez bicia, że nie czytałem, a to dlatego, że jeszcze nie widziałem poprzednich części - i to nie z jakichkolwiek uprzedzeń, ale z lenistwa. Z pewnością jednak niedługo usiądę i przerobię opowiadanie od deski do deski, zwłaszcza, że tak bardzo jest tu chwalone. A wtedy napiszę jak mi się podobało jako całość.

Epilog - z ręką na sercu, czytałem dwa razy i nie wiem do teraz o czym jest ten tekst. Wygląda trochę jak wycięty fragment większego opowiadania. Mam nadzieję, że tak jest w istocie i wkrótce zostanie zamieszczone rozwinięcie :> Bo jak nie to wentrop!

Zły Dzień - no ba.

Zapach Świąt - taki trochę felieton świąteczny, trudno więc go oceniać. Nie mniej jednak czytając go nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że Czechu czuje się staro :P

Wojny nie będzie - rzut błotem. Ciekawe, czy odrzucą i wojna jednak będzie.

Odprawa Kwatermistrza #2 - Podoba mi się zarówno pomysł na cykl, jak i wykonanie, zwłaszcza te drobne żarciki tu i ówdzie :) Na prawdę czuję się jakbym siedział pomiędzy "naszymi chłopcami" a nawet nie byłem jeszcze w wojsku :) Nie mówiąc już o wartości merytorycznej.

Ogłoszenia matrymonialne - tanie zagranie mające a celu odmienić moją opinię na temat tego klonu "ogłoszeń drobnych". Po części się Wam udało ;)

Historia sceny by Hammer - teraz to ja się czułem staro :> Fajnie się czyta, ale jeśli się nie było podczas dokonywania się opisanych zdarzeń, to aż tak bardzo nie wciąga. Za to w przeciwnym przypadku przywołuje na wierzch własne wspomnienia.

Recenzja Defconu - Gra mi się nie podoba zbytnio, ale recenzja tak. Z pewnością gdybym ją przeczytał zanim uruchomiłem grę, to pewnie spędził bym nad komputerem trochę więcej czasu. A tak to przeszedłem tutoriala i pół meczu z elektronicznym przeciwnikiem, po czym usunąłem z dysku. Za recenzję jednak plus. Może tylko trochę mnie drażniło użycie emotek, ale już widać taki styl robota s.m.a.r.t.i.e.e.g.o. :)

Recenzja Bad Day LA - zainteresowała mnie grą, cóż więcej powiedzieć. Jak pogram to powiem czy nie nakłamaliście ;)

Mini-recenzje - szczyt chaosu, siedlisko entropii i doskonała odwzorowanie ruchów Browna. Jedynka z wykrzyknikiem za łamanie tekstu, rozmieszczenie obrazków, rozmiar i miejsce legendy i ogólnie za napisanie. Całość dobrze by wyglądała jakby wyciąć do słów "Od Bio:" (choć nie wiem po co ten absurdalny podział i w ogóle po co czytelnikowi informacje znajdujące się na okładce) do końca, po drodze wygryzając tępymi zębami i paląc na stosie Świętej Wiary "fajny patent" i kolejne wersje okładek. Aż czekałem na rzuty z boku i pod kątem.

Cyberpunk: Schron korporacyjny typu Ul - Jakkolwiek jako rpg-owiec z krwi elfów i kości androidów nie mam specjalnych zastrzeżeń do żadnego systemu (no dobra, mam) i mniej lub więcej orientuję się w większości, to doprawdy nie wiem po co przekładać Cyberpunka na Fallouta. O wiele lepiej zrobiło by chyba jakby tekst uczynić "bezsystemowym" i umieścić ogólne informacje jak mógłby wyglądać wymieniony schron, bez narzucania systemu. Dobry Mistrz Gry wprawdzie bez problemu przełoży sobie to nawet na Warhammera, a słaby nie po to kupuje Cyberpunka, żeby grać w Fallouta. Zwłaszcza, że cech typowo cyberpunkowych jest w tekście dość mało.
Poza ta drobną uwagą tekst jest dobry, rzetelny, choć z pewnością dokładane opisanie tak olbrzymiego schronu i praw nim rządzących wymagało by zdecydowanie więcej miejsca. Jednak zawsze pozostaje to dobrym pomysłem na (więcej niż jedną) sesję w klimatach falloutowych.

Rockman - jeśli to jest zapychacz, to bardzo dobry zapychacz :D Koncepcja świetna i chętnie widziałbym w przyszłości więcej takich niepokojących (czarne tło świetnie się sprawdza), zupełnie niezapowiedzianych kawałków.

Fotoplastykon: "Jasność" - niestety, wyżej wspomniana przeze mnie drukarka była czarno-biała i zdjęcia wyszły dość marnej jakości. Ale zawsze pozostaje wersja na komputerze.
Co do samych zdjęć, to bardzo mi się podobały, jednak podczas oglądania nieustannie dręczyło mnie uczucie, że czegoś na nich brakuje.. potem, że tak powiem, "spłynęła na mnie jasność": niema wiatru. Gdyby te krzaki pod blokiem, drzewa, włosy dziewczyny uwiecznione zostały właśnie w tym momencie, gdy szarpie nimi nagły podmuch, w i e l e by to dodało. Ale i bez tego jest dobrze. I przede wszystkim, oryginalnie.

Kilka luźnych uwag:

* imiona - w róznych miejscach reaktora ksywki autorów pisane są raz dużymi, raz małymi literami. Jak już źle, to chociaż konsekwentnie.

* kapitaliki w "Złym Dniu" - zapewne podczas formatowania z doc'a na pdf zagubiły się gdzieś kapitaliki. Wszystkie imiona dramatis personae wymieniane w didaskaliach pisane były kapitalikami, ale Acrobat chyba to gdzieś zgubił i teraz wypisane są normalną czcionką. Jest to w pewnym stopniu błędem, gdyż konwencja pisania dramatu narzuca wielkie litery. Pojawiło się to już poprzednio, ale jakoś zapomniałem zwrócić Wam na to uwagę.

* numeracja stron - jest zupełnie do dupy (po co pisać za każdym razem ile numer liczy stron) i nie tam gdzie być powinna.

* łamanie tekstu - nie chcę narzekać, bo wiem, że nie macie w swojej ekipie osoby która, że tak powiem, profesjonalnie by się zajmowała łamaniem. Ale jest wam ona potrzebna!

Płomienne pozdrowienia dla całego Reaktora,
Święty Inkwizytor "Zaraza Na Wasze Domy" entrop, oddany czytelnik.
+Quote Post
post 02-01-2007, 11:42
Post #24

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319

QUOTE (Smoq)
Tylko tak przyszło coś do głowy, sporo osób ze sceny bawi się w ASG i fajnie by było jakby dodawać do takich opisów mini reckę airsoftowej repliki (a replika Grease Guna jest). To oczywiście tylko taka moja opinia, może nieco maniakalna, ale cóż...  happy.gif

Przeciwnie - to bardzo dobry pomysł. Będę pamiętał przy następnym tekście.
Zastanawiam się nad formą - spokojna, obiektywna recka, czy kapralowe powarkiwania?

Tylko z 2 strony to okej normalnego można recnoc z jakiegoś źródła ....
A asg no to albo opszec sie na czyims opisie/recenzji albo posiadać spora bazę replik i samemu opisywac itd .
Nie ze się czepiam bo mozecie powiedzieć ze mieliście w łapie asgków tyle ze do 100go nr rejdaktora wystarczy. Tyle okej mam sporo znajomych z tych "klimatów" i nikt nie ma GrassGuna a jak narazie w żadnym sklepie tez go nie widziałem :)
Poza tym chciałbym zeby w tym dziale były opisywane wlasnie takie smaczki jak grass, XL70E3(enfield), Browning, mauser, Celico ,walher MPL ,sten no i paru innych ... bo recki kałacha, m16, deserta czy beretty raczej beda nudne ;)

+Quote Post
post 02-01-2007, 13:39
Post #25

Hammer Man
Group Icon
Nr użytkownika: 96

QUOTE (Wolv)
Heh, sądzicie, że jeśli będę kiedyś starał się o posadę korektora, powinienem dopisać w CV "Poprawiałem teksty Hammera - i żyję!"? wink.gif

Nom, jak ktoś potrafi mnie poprawić co znaczy że poradzi sobie z każdym wyzwaniem
:lol: Do tego daj tekst przed i po i masz pewną robotę :D

Załatwione - będzie P90, lub G11. smile.gif

Spoko, P90 wyróżnia się takim smaczkiem że naboje są nad zamkiem i jeszcze żeby było śmieszniej ułożona poprzecznie wzdłuż karabinu :> zamek musi zrobić ćwierć obrotu z kulą. O tym że jest to 9mm broń aty-kewlarowa nie ma co mówić... Wolv pewnie się znowu spisze i nam to pięknie przedstawi :]
+Quote Post
post 02-01-2007, 14:25
Post #26

Schronowy Inżynier
Group Icon

QUOTE (entrop)
Moim osobistym zdaniem taki "gazetowy" styl z szortami na pierwszej stronie jest ciekawszy (bo oryginalniejszy),

Kwestia polemiczna :P Okładka z rysunkiem (raczej nie fotografią) jest jednak bardziej klimatyczna i ciekawsza. Daje to do zrozumienia, że mamy do czynienia z czymś oryginalnym, opracowanym przez ciekawych ludzi 8]

Okładka jak gazeta, kojarzy się właśnie z gazetą - no chyba, że pójdzie się na całość w tym kierunku. Czyli na pierwszej stronie będzie początek artykułu a dokończenie w głębi. Ewentualnie zostanie ona zapełniona niusami, a nie jak w przypadku numeru 2, wycinkami tekstów.
+Quote Post
post 02-01-2007, 15:02
Post #27

Wilk Bardzo Zły
Group Icon

QUOTE (entrop @ 02-01-2007, 09:38)
Zaczynając od początku nie sposób nie wspomnieć o okładce - jest to mały przełom, nie wiem, czy zamierzony przez re(d)akcję, czy nie. Rysunek na pierwszej stronie, miast dotychczasowego tekstu na styl gazeciarski, jasno wskazuje kierunek rozwoju Reaktora (podobnie zresztą jak i treść, ale o tym dalej) i bardziej go przybliża do formy magazynu. Moim osobistym zdaniem taki "gazetowy" styl z szortami na pierwszej stronie jest ciekawszy (bo oryginalniejszy), jednak nie jest to jakaś bardzo istotna sprawa i płakać z tego powodu nie będę.

To nie tak. O ile wiem, nic się nie zmienia w "gazetowej" koncepcji Reaktora. Po prostu tym razem Mikołaj okazał się bardzo zaborczy. ;)

QUOTE (entrop)
Wieści - to co tygryski lubią najbardziej. Krótko, rzeczowo, z obrazkami :) Szkoda tylko że tak mało. Myślę, że tych newsów dało by się spłodzić o dwie strony więcej, w końcu całkiem sporo się w falloutowym światku dzieje.

Cóż, różnie z tym bywa. Ja też zbierając je do R#1 myślałem, że jest tego dużo. W tym numerze zajął się tym Kamilos, który też twierdził, że to nie problem znaleźć sporo newsów. A jednak, mimo naszych wysiłków, newsy wciąż zajmują jedną stronę. :/

QUOTE (entrop)
Osada - Ciekawy pomysł, sprawnie napisane, jednak jakoś za bardzo mnie nie chwyciło. Jestem prawie pewien, że to z powodu nagromadzenia w nim dużej ilości zdarzeń przy stosunkowo niewielkiej objętości, ale takie były przecież założenia konkursu. I niestety w tekście widoczne jest to aż do bólu. Może na przyszłość narzucać mniej?

Zgadzam się. :)

QUOTE (entrop)
Obława - Widać że Wilczek z niejednego zająca mięso jadł :D

Myślisz, że to takie zabawne? Wiesz ile czasu trzeba potem kłaczki spomiędzy zębów wydłubywać? ;)

QUOTE (entrop)
Niestety druga część mnie nieco rozczarowała.. nie jestem jednak w stanie powiedzieć dlaczego. Niby puenta ciekawa, jednak, czy ja wiem.. za bardzo rozwleczona? Myślę, że jakby przedłużyć scenę pościgu a rozwiązanie skrócić o połowę , to wyszło by opowiadanku bardzo na dobre. Nie mniej jednak ten tekst spodobał mi się w Reaktorze najbardziej.

BUHAHAHAHA! No i weź dogódź wszystkim! Gdy wrzuciłem tekst do oceny Re<d>akcji, dowiedziałem się, ze w finale trochę za wcześnie okazuje się, że przy ognisku siedzą ci mysliwi i, że lepiej byłoby gdybym wydłużył tą scenę. :D

QUOTE (entrop)
Wojny nie będzie - rzut błotem. Ciekawe, czy odrzucą i wojna jednak będzie.

Błotem? Moim zdaniem to całkiem konstruktywna krytyka, nie prowokacja...

QUOTE (entrop)
Na prawdę czuję się jakbym siedział pomiędzy "naszymi chłopcami" a nawet nie byłem jeszcze w wojsku :)

O nie, stary. Gdyby to miało być, jak w wojsku, nikt by mi tego nie wydrukował. :) Nasz kapral miał przykładowo zwyczaj mówienia nam, gdy skopaliśmy musztrę, że nie mamy ch**ów tylko, p**dy, w dodatku poprzeczne. ;)

QUOTE (entrop)
Recenzja Bad Day LA - zainteresowała mnie grą, cóż więcej powiedzieć. Jak pogram to powiem czy nie nakłamaliście ;)

Nakłamaliśmy strasznie - w którą stronę, sprawdź sam. :)

QUOTE (entrop)
Mini-recenzje - szczyt chaosu, siedlisko entropii i doskonała odwzorowanie ruchów Browna. Jedynka z wykrzyknikiem za łamanie tekstu, rozmieszczenie obrazków, rozmiar i miejsce legendy i ogólnie za napisanie. Całość dobrze by wyglądała jakby wyciąć od słów "Od Bio:" (choć nie wiem po co ten absurdalny podział i w ogóle po co czytelnikowi informacje znajdujące się na okładce) do końca, po drodze wygryzając tępymi zębami i paląc na stosie Świętej Wiary "fajny patent" i kolejne wersje okładek. Aż czekałem na rzuty z boku i pod kątem.

Cóż, nasza DTP Mistress chciała zamieścić całość materiału nadesłanego przez autora. Ale weźmiemy pod uwagę Twoje uwagi i <jeśli dożyjesz ;)> być może następna wersja bardziej Ci się spodoba.

QUOTE (entrop)
doprawdy nie wiem po co przekładać Cyberpunka na Fallouta. O wiele lepiej zrobiło by chyba jakby tekst uczynić "bezsystemowym" i umieścić ogólne informacje jak mógłby wyglądać wymieniony schron, bez narzucania systemu.

To miał być CP w realiach postapo, nie Fallouta...

QUOTE (entrop)
Dobry Mistrz Gry wprawdzie bez problemu przełoży sobie to nawet na Warhammera, a słaby nie po to kupuje Cyberpunka, żeby grać w Fallouta.

Ale być może będzie chciał wprowadzić powiew świeżości na sesjach. To ma być mod do CP, nie nowe CP.

Swoją drogą - hmm... rzuciłem Rudej pomysł na postapo CP i wydaje mi się, że ciekawie go rozwija. A jednak się nie podoba...
Napisałem reckę gry, która postapo nie jest, ale z tematyki apokaliptycznej czerpie pełnymi garściami. I też się nie podoba.
Wychodzi na to, że strasznie skostniałe i nowinkoodporne te nasze środowisko. ;)

QUOTE (entrop)
Gdyby te krzaki pod blokiem, drzewa, włosy dziewczyny

Przez moment przeżyłem lekki szok. Jak żeś Ty się domyślił, że na ostatniej fotce jest dziewczyna?! A potem załapałem, że nie o tej fotce mowa. :P

QUOTE (entrop)
imiona - w róznych miejscach reaktora ksywki autorów pisane są raz dużymi, raz małymi literami. Jak już źle, to chociaż konsekwentnie.

Will do.

QUOTE (entrop)
Pojawiło się to już poprzednio, ale jakoś zapomniałem zwrócić Wam na to uwagę.

Poprawimy. :]

QUOTE (entrop)
numeracja stron - jest zupełnie do dupy (po co pisać za każdym razem ile numer liczy stron) i nie tam gdzie być powinna.

A jak powinna wyglądać i gdzie być umieszczona? <ech, czasami trzeba ludziom konstruktywną krytykę wyszarpywać z gardła... ;)>

QUOTE (entrop)
łamanie tekstu - nie chcę narzekać, bo wiem, że nie macie w swojej ekipie osoby która, że tak powiem, profesjonalnie by się zajmowała łamaniem. Ale jest wam ona potrzebna!

Może znasz? :>

QUOTE (entrop)
Święty Inkwizytor "Zaraza Na Wasze Domy" entrop, oddany czytelnik.

Oddany komu, za ile, i dlaczego tak drogo? ;)

Eee... Spic - nie do końca załapałem. Czyli pomysł Ci się podoba, czy nie?

QUOTE (Hammer)
Wolv pewnie się znowu spisze i nam to pięknie przedstawi :]

Nie podlizuj się - to niehigienicze. :P

Choć miłe... ;)
+Quote Post
post 02-01-2007, 16:04
Post #28

Group Icon

pomysł dobry pod warunkiem ze opisujesz cos co miales to w łapie , strzelałes z tego bo reklama typu "super Grass gun Asg z firmy xxx ma takie tak takie zalety i tak taki i takie wady" ( a to wszytko z takiego a takiego portalu) mi sie jakos nie widzi .. albo wlasna recka oparta o same dane fabryczne i foty .
Wiem ze w przypadko broni zwyklej jest konieczne .
Ale co do replik asg no wybacz ale da sie rade :)

ja moge do rejdaktora opisac całe wyposarzenie bojowe ( giwery) polskiego żołnierza i to z pamieci ale jedynie o kałaszu na kukli moge sie wypowiedziec bo z takiego strzelałem ... :) i tu nie mogbym z mijesca przytoczyc żadnych wielkosci ... wiec
Recenzje ASG tak pod warunkiem ze własne ;)
+Quote Post
post 02-01-2007, 16:22
Post #29

Schronowy Inżynier
Group Icon

QUOTE (Wolv)
Cóż, nasza DTP Mistress chciała zamieścić całość materiału nadesłanego przez autora. Ale weźmiemy pod uwagę Twoje uwagi i <jeśli dożyjesz > być może następna wersja bardziej Ci się spodoba.

No niech redakcja idzie na całość i niech następny numer będzie znowu bardziej obszerniejszy :P Zamiast np. poszerzać go pod względem ilości opowiadań, lepiej niech teksty będą na 2 (felietony Czecha) bądź 3 (teksty Bio) strony 8]
+Quote Post
post 02-01-2007, 20:01
Post #30

SHM-4
Group Icon
Grupa: Persona Non Grata
Nr użytkownika: 2 321

@Spicmir:
Chyba nie załapałeś mojej idei. Po pierwsze pisałem, że chodzi o mini-recenzję repliki ASG, a więc nic specjalnego. Chodzi mi po prostu o to, że np. mało kto zdaje sobie sprawę, że jest na rynku gazówka Grease Guna (u nas na specshopie jakby ktoś chciał poszukać) i żeby uświadomić o tym ludzi. Nie musi to być mega-recezja tylko mała adnotacja, że jeśli ktoś byłby zainteresowany to jest możliwość zdobycia własnej falloutowej broni. Własne recezje będą raczej nudnawe a poza tym te repliki to często okazy kolekcjonerskie, trudno dostępne i drogie. Dlatego raczej wchodzi w grę właśnie bazowanie na opisach producenta lub recenzjach znalezionych na necie, ale nie w formie osobnej recezji tylko np. dodanej małej tabelki pod tytułem "Replika ASG" z podstawowymi danymi dla zainteresowanych.
+Quote Post
post 02-01-2007, 21:10
Post #31

Wilk Bardzo Zły
Group Icon

Tak właśnie zrozumiałem smoqową propozycję. Jako sugestię zamieszczania wzmianek o tym, że dany model jest też dostępny jako asg.
Bo jest jeszcze jeden problem z reckami "z własnego doświadczenia". Założeniem "Odpraw" jest prezentowanie tych, spośród falloutowych broni, które są mało popularne i nieznane bliżej szerszej publiczności. Co przekłada się również na ich popularność na poulu ASG. O ile bez problemu znajdę człowieka, który pyka z Kałacha, Mp5, czy Mossberga, o tyle posiadacza M3A1 musiałbym szukać wśród grup rekonstrukcyjnych.
+Quote Post
post 02-01-2007, 21:57
Post #32

S.M.A.R.T.I.E.
Group Icon
Nr użytkownika: 1 501

QUOTE (Wolv)

QUOTE (Squonk)
Recenzje gier - doskonale napisane. Ja jako osoba nie zwracająca już takiej uwagi na gry komputerowe, wiele się o tych produktach z nich dowiedziałem

Szczególnie SMARTIE wykazał sięna tym polu - i w temacie, i konkretnie.

I w tube! ;)

QUOTE (łeeeentrop)
Recenzja Defconu - Gra mi się nie podoba zbytnio, ale recenzja tak. Z pewnością gdybym ją przeczytał zanim uruchomiłem grę, to pewnie spędził bym nad komputerem trochę więcej czasu. A tak to przeszedłem tutoriala i pół meczu z elektronicznym przeciwnikiem, po czym usunąłem z dysku. Za recenzję jednak plus. Może tylko trochę mnie drażniło użycie emotek, ale już widać taki styl robota s.m.a.r.t.i.e.e.g.o.

<notuje> mniej emotek </notuje>

Kurcze...fajnie wiedziec ze to sie jednak da czytac :) - w takim razie cos jeszcze dla was kiedyś napiszę... :)

Ten post był edytowany przez MartEEnez: 02-01-2007, 22:03
+Quote Post
post 03-01-2007, 11:46
Post #33

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 308

a da sie czytac martEE ...
nie czepiam sie tresci reaktora, bo jak zwykle pokazaliscie sie od dobrej strony, czyli od strony fachowej w merytoryce ... reszta to tylko kwestia gustu.
sa jednak rzeczy nie odnoszace sie do tresci a sposobu jej przekazania. moj najwiekszy zarzut to lamanie na stronach ... chaotyczne i wybijajace do tego stopnia, ze niesety momentami nie wiadomo kiedy czyta sie juz inny tekst i gdzie skonczyl sie poprzedni. Od siebie dam wam jedna rade, wydaje mi sie ze za bardzo przyzwyczailiscie sie traktowac zin w kategoriach slupkowych. Jak ciagnie sie jakis artykul to ciagnie sie juz do konca strony a potem zabiera moze jeden modul nastepnej szpalty. to robi fatalne wrazenie. Chociaz musze wam oddac to, ze z modulow umiejetnie korzystacie przy opowiadaniach. Dlatego dziwi mnie dlaczego nie korzytsacie z tego wszedzie.
Z drugiej strony jestem swiadomy faktu, ze duzo ludzi korzysta jedynie z formy elektronicznej zina, co troche pomniejsza pole manewru... jednak wierze ze potraficie lepiej, i wiem ze dacie z siebie wszystko zeby to naprawic. :]
+Quote Post
post 03-01-2007, 16:16
Post #34

Wilk Bardzo Zły
Group Icon

I właśnie dlatego szukamy kogoś, kto umiałby zająć się DTP profesjonalnie. Ruda wkłada w skład dużo pracy i serca, i wychodzi jej to całkiem nieźle, ale byłoby świetnie, gdyby znalazł się ktoś, kto zająłby się tylko tym <choć jeśli miałby ochotę także coś skrobnąć, nie widzę przeszkód :)> i zajął fachowo. Jeśli więc znacie kogoś takiego, kto miałby czas i ochotę zająć się składem Reaktora - bylibyśmy zobowiązani. :)
+Quote Post
post 03-01-2007, 19:18
Post #35

Śmierdziant Sham(b)owy
Group Icon
Grupa: OUTPOST
Nr użytkownika: 55

Jam to owo popelnil wiec odniose sie do konstruktywnej krytyki...
QUOTE (entrop @ 02-01-2007, 08:38)
Mini-recenzje - szczyt chaosu, siedlisko entropii i doskonała odwzorowanie ruchów Browna. Jedynka z wykrzyknikiem za łamanie tekstu, rozmieszczenie obrazków, rozmiar i miejsce legendy (...)

nie mam wplywu na lamanie tekstu
(...) i ogólnie za napisanie. Całość dobrze by wyglądała jakby wyciąć do słów "Od Bio:" (choć nie wiem po co ten absurdalny podział i w ogóle po co czytelnikowi informacje znajdujące się na okładce) (...)

Jak rozumiem kupujesz/czytasz ksiazki sugerujac sie obrazkami na okladkach??? A co jesli zadnego na okladce nie ma??? Klopocik - nie? (Choc zapewniem cie ze ilustracje na okladkach jak i nawet opisy znajdujace sie na nich - czasem nijak sie maja do faktycznej zawartosci ksiazki).
Ten absurdalny podzial jest - po pierwsze po to, zeby nikt sie do mnie nie przyczepil ze zerznalem zywcem tekst z okladki i podpisalem go jako moja recenzja, a po drugie - na poczatku strony 30 jest to wyjasnione...

(...) do końca, po drodze wygryzając tępymi zębami i paląc na stosie Świętej Wiary "fajny patent" i kolejne wersje okładek. Aż czekałem na rzuty z boku i pod kątem.

Mialem informacje ze w numerze umieszczone bedzie po jednaj okladce z polskiego i oryginalnego wydania - stalo sie jednak inaczej...
Co do "fajnego patentu" - coz... staralem sie przekazac jak najwiecej informacji o ksiazce w jak najkrotszej formie bez zbednego wodolejstwa, jednoczesnie nie zdradzajac za duzo :P
Te mini-recki mialy stanowic zachete do lektury lub przestroge przed nia - a nie byc streszczeniem - co za przyjemnosc z czytania jesli zna sie zakonczenie...
Dlaczego mialy? Bo pisane byly dosyc dawno temu do projektu ktory nigdy nie ujzal swiatla dziennego (hi Skorpion ;)) - a uznalem ze moze warto je pokazac, bo mimo tego ze na stronach o Fallach jest troche opisow ksiazek i filmow - to jednak jeszcze sporo pozostalo. Dlaczego tak forma? Bo wtedy wydawalo mi sie ze jest dobra, a postanowilem tweraz za wiele nie zmieniac - moze jesli wyczerpia sie te ktore sa juz napisane i wezme sie za nowe, zrobie to inaczej... a moze nie :)
+Quote Post
post 03-01-2007, 21:25
Post #36

SHM-4
Group Icon

QUOTE (Bio_Hazard @ 03-01-2007, 18:33)
Jak rozumiem kupujesz/czytasz ksiazki sugerujac sie obrazkami na okladkach??? A co jesli zadnego na okladce nie ma??? Klopocik - nie? (Choc zapewniem cie ze ilustracje na okladkach jak i nawet opisy znajdujace sie na nich - czasem nijak sie maja do  faktycznej zawartosci ksiazki).
Ten absurdalny podzial jest - po pierwsze po to, zeby nikt sie do mnie nie przyczepil ze zerznalem zywcem tekst z okladki i podpisalem go jako moja recenzja, a po drugie - na poczatku strony 30 jest to wyjasnione...

Bio, powiedz mi, skąd Ty wytrzasnąłeś to? powiedz. powiedz. zaklinam Cię. wyzywam. gdzie napisałem że oceniam książki po okładce? no gdzie? pokaż palcem. gdzie dałem do zrozumienia że wchodzę do księgarni i mówię "poprosze niebieską"?

lmao.

Bio - ja napisałem, że tekst jest zasrany obrazkami i połamany jak curva Beziera, nic poza tym. nie wiem gdzie wynalazłeś opinię że sugeruję się obrazkami kupując książkę. Prawdopodobnie się nie zrozumieliśmy.

Napiszę więc dokładnie:

recenzja książki jest całkiem niezła, tylko niepotrzebnie zamieszczono w niej tak dużo zdjęć okładek oraz przepisano treść z tyłu. w zupełności wystarczyłaby opinia samego recenzenta. Natomiast wyrażenie "fajny patent" za bardzo mi trąci ziomalstwem i niszczy profesjonalny wizerunek recenzji.

z nadzieją na zrozumienie,
entrop

btw, mam propozycję na stały element reaktora - pin-upowa rozkładówka! :D tylko wtedy zapewne były by problemy techniczne, bo nie każdy drukuje :/
+Quote Post
post 03-01-2007, 21:29
Post #37

Wilk Bardzo Zły
Group Icon

QUOTE (entrop @ 03-01-2007, 19:40)
btw, mam propozycję na stały element reaktora - pin-upowa rozkładówka! :D tylko wtedy zapewne były by problemy techniczne, bo nie każdy drukuje :/

I kto miałby na niej być? Członkowie Re<d>akcji? <dwuznaczność zamierzona> ;>

Niemniej - pomysł do przedyskutowania...
+Quote Post
post 03-01-2007, 21:40
Post #38

Czarny Król
Group Icon
Nr użytkownika: 20

Jak juz zes mnie Wilczku przyciagnal zebiskami na Shamo to sie tu wypada udzielic....

Generalnie moja opinia pokrywa sie z ta wygloszona przez entropicznego, choc np. oblawa powinna moim zdanie m zakonczyc sie na pierwszej czesci tekstu.
No i w sumie nie przypadly mi do gustu konkursowe opowiadania - widac w nich, ze sa pisane "pod cos".
+Quote Post
post 03-01-2007, 21:46
Post #39

SHM-4
Group Icon

po prostu wpadłem na ten pomysł pewnego dnia i nawet posunąłem się do sprawdzenia czy da się go zrealizować - udało mi się dorwać gdzieś zbiór około dwustu obrazków zatytuowany "erotic pin-up art" :) w razie czego chętnie moge udostępnić, niema tam żadnych wulgarnych, a niektóre można by było myslę z powodzeniem wykorzystać w Reaktorze. Ale to wasza decyzja.

Poza tym nie wiem jak by było z prawami autorskimi i czy nie lepiej by było zdobywać takie fotki bardziej oficjalnymi drogami.
+Quote Post
post 03-01-2007, 22:03
Post #40

Group Icon

O Abadobn !
nice

A co do rejdaktora to powiem tyle ze przeczytalem opowiadanka i cos hmmm niby fajnie ale tak cos mi smierdzi . Fajnie sie czyta fabuła tez okej ale do konca jakos mnie nie przekonują ... Nie sa "wysrane" tylko przemyslane i to moze czasem za bradzo .

I mam mała sugeste co by wtracac troche szkiców siakis albo obrazków w txt opowiadan ( bo jak ten sie ciagnie przez kilka stron to tak pusto /smutno jest ... pisze to bo 4 nr mam zamiar druknac .... szkoda mi oczu do czytania na kompie :)
+Quote Post

4 Strony < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 15-12-2019, 21:08