Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

5 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Co nam się podoba w Fallout 3?

post 06-11-2008, 11:47
Post #1

Wilk Bardzo Zły
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 833

Mamy temat poświęcony elementom F3, które nas denerwują. Pomyślałem, że fair byłoby też mieć taki, w którym można by pisać o tym, co nam się w nim podoba <no dobra, robię to z wrodzonej przekory ;)>.

Zachęcam do wskazywania elementów, które zrobiono dobrze, ciekawie. Które ładnie odwzorowują elementy poprzednich części, lub które są trafnymi nowościami. Słowem - które fajne są. :)

Proszę tylko żeby był to faktycznie temat poświęcony temu, co się podoba, a nie kolejna okazja do pomarudzenia. Od tego jest kilka innych.

Ja, póki co, się wstrzymam, ale własny egzemplarz mam mieć do końca tygodnia. ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 06-11-2008, 12:10
Post #2

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon
Grupa: Założyciel
Nr użytkownika: 1

No ja nie wytrzymałem... mam i ja.

A nawiązując do tematu... podoba mi się to, że mamy chatkę na własność w Megatron... z początku wydawało mi się to poronionym pomysłem, ale sięgając wstecz do F1 i F2 zawsze brakowało mi w nich miejsca gdzie można by składować swoje łupy... Co prawda można było się włamać komuś na chatę i składować (np. chatka Vic'a w F2), ale to nie to samo.
+Quote Post
post 06-11-2008, 12:24
Post #3

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 8 564

Co mi się podoba...

-uderzenia bejsbolem w VATS :P.

-niektóre miasta (Latarenka i Paradise Falls...).

-pustkowia wprowadzają bardzo ciekawy klimat (wg. mnie lepszy niż w poprzednich Falloutach).

-wpływ karmy na działania (naszą karmę bardziej się odczuwa niż w F2)

-brak hazardu
+Quote Post
post 06-11-2008, 12:25
Post #4

SHM-4
Group Icon
Nr użytkownika: 3 332

Ja swoje przyszłe lokum wysadziłem. Trzeba powiedziec że odeszło z hukiem!

A odnośnie F3 to podobają mi się modele mutków,ghuli(nie dotyczy animacji która jest...do D),DC oraz ogólna grafika świata. Tego Beth nie moge odmówić.
+Quote Post
post 06-11-2008, 12:29
Post #5

SHM-3
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 5

Podobają mi się modele szponów, większości robotów.

Część questów, jak The Replicated Man.

Część broni, jak na przykład nowe modele broni energetycznej.
+Quote Post
post 06-11-2008, 12:36
Post #6

SHM-2
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 5 072

W F1 nie było za bardzo potrzeby chatki, a w F2 sobie przywłaszczałem całe V13 dla siebie po tym jak enklawa zabrała się za szpony. Tam na 3 poziomie było sporo skrzynek i szafek :)

Podoba mi się spory świat,
Jest dużo miejsc, praktycznie większość lokacji i samej scenerii wastelandu ma wysoce indywidualny charakter. architektura lokacji jest bardzo dobra. Szpony mają fajne modele :) Bronie się niszczą!. Podoba mi się ilość czynnika retro,, jestem też zadowolony z systemu random encounterów. Humor, jeśli już się trafi na coś śmiesznego, jest zwykle dobry, choć zdecydowanie za rzadko mamy okazję się nim uraczać. Podoba mi się większość zbroi, choć mam też kilka uwag. Hackowanie i lockpick [mini gry] są dobrze pomyślane, nawet jeśli w przypadku tego drugiego są tylko dwa możliwe ustawienia :P Na tyle na ile poznałem questy poboczne musze przyznać, że większość nie jest zła, a sporo jest dobrych, w tym kilka znakomitych. Grafika jest relatywnie dobra już na niezbyt mocnych sprzętach. Gra zapisuje się i ładuje błyskawicznie, szybciej niż jakakolwiek produkcja w którą miałęm przyjemność zagrać w ostatnich 3, może 5 latach.

I jest nasz jedyny w swoim rodzaju PA ;]

Free roam i eksploracja - człowiek często czuje się jak jakiś archeolog czy badacz, który dociera tam, gdzie nikt z zewnątrz nie dotarł od dziesiątek lat.

C.D. kiedyś N. ;P
+Quote Post
post 06-11-2008, 13:04
Post #7

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 7 827

Ja sobie chatę doktorka w San Fran adoptowałem do swoich potrzeb. Ale wracając do tematu, początek jest fajny, z narodzinami itp. Tutorial jest ciekawie rozwiązany jako część fabuły, tzn to nie musi się też wcale podobać, bo w starych Falloutach postać nie była z nikim zżyta tak jak bohater F3 (w jedynce była to w osobą o niewiadomym pochodzeniu kreowana tylko przez gracza, w 3 w zasadzie kreujemy już postać która ma jakieś relacje z światem np. krypty, tzn. nie jest ona do końca "nasza" nie tylko my ją kreujemy), ale moim zdaniem to jest dosyć ciekawy pomysł.
+Quote Post
post 07-11-2008, 12:32
Post #8

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 8 586

Na plus mozna zaliczyc to, ze po 10 latach, juz jako stary dziad a nie taka mloda lania jaka bylem jak gralem w poprzednie Fallouty, nadal rozpoznalem ta gre. A jak zobaczylem te Perki, Stimpacki, Rady, Power Armory i dziwke w Megatonie, to poczulem sie jakbym wrocil z emigracji.

V.A.T.S tez mozna zaliczyc na plus, bo pierwszy raz widzialem cos takiego jak FPS turowe. Sprawdza sie to znakomicie, i chociaz brakuje juz potem opcji przewijania tych powoooollliii sppppadddaajjjaacccyyyychhh gloooowwwwww, to i tak jest to lepsze rozwiazanie, niz gdyby gra miala cala dziac sie w real-time.

+Quote Post
post 07-11-2008, 13:00
Post #9

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 8 403

Poza wymienionymi rzeczami powiem, że podobają mi się niektóre koncepcje fabularne i miejsca akcji. Ciekawym pomysłem są tunele metra, jednak szkoda, że są tak dobrze oświetlone? Powinno być w nich troszkę ciemniej.

Dużym plusem jest dla mnie Rodzina ;)
+Quote Post
post 07-11-2008, 13:08
Post #10

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 8 048

• grafika kiedy... się nic nie rusza i obiekty są odpowiednio daleko (tekstury czasami straszą) :)
• zużywające się bronie, potrzeba ich naprawy, możliwość konstruowania własnych
• obszar gry jest ładny od strony wizualnej
• większość stworów przeniesionych z F1&2 wygląda OK
• PipBoy jest świetny wizualnie, interfejs - choć prosty - także, szkoda tylko, że od strony praktycznej to z kolei porażka
• VATS bardzo, bardzo rzadko pokazuje coś ciekawego w ciekawy sposób, ale kilka pojedynczych ujęć miałem całkiem niezłych
• roboty odstają od designów z F1/2, ale są całkiem sympatyczne
• kilka poprawionych rzeczy w zachowaniach NPCów (z kolei naprodukowano setkę nowych idiotyzmów, które właściwie "zerują" wynik ;D)

Ten post był edytowany przez MaFFej: 07-11-2008, 13:10
+Quote Post
post 07-11-2008, 13:10
Post #11

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 8 403

Zapomniałem dodać:

Lokaj w domku w Megatonie :D
+Quote Post
post 07-11-2008, 17:05
Post #12

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 8 586

QUOTE(Pielgrzym @ 07-11-2008, 13:12)
Zapomniałem dodać:

Lokaj w domku w Megatonie :D
*

Odemnie dostal kulke w leb jak z jakimis 2 HP, napromieniowany jak swinia i umierajacy z braku jeta wpadlem do domu, a on radosnie "HELLO SIR!".
+Quote Post
post 07-11-2008, 19:10
Post #13

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 87

Podoba mi się, że pancerze i bronie trzymają klimat.
Zresztą sami spójrzcie, czy minigun nie wygląda wybornie?
+Quote Post
post 07-11-2008, 19:26
Post #14

SHM-2
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 5 072

Ale flamer jużnie, plasma riffle już nie, fatmana nie skomentuje. Za to Rock-it launcher wygląda dopieor miodzio
+Quote Post
post 07-11-2008, 19:51
Post #15

Grabarz
Group Icon
Nr użytkownika: 654

radio (a w nim historie o superbohaterze wastelandu - capitol crusaderze - i o tym co ostatnio nawyczyniałem), colt z celownikiem, wybuchające samochody, lepiej obrazwoany stopień uszkodzenia kończyn, dukov i jego panienki, metro, polowanie na super mutanty, zabicie zawsze wkurzającego overseera, to że będąc na średnio wysokim poziomie trafiam w gościa w apa mk2 a jak strzelę mu 2 razy w łeb z shotguna to mu ten łeb odpada razem z super hełmem, itp itd... no jeszcze to że jak na razie mój sprzymierzeniec nie strzelił mi ani razu rakietą w plecy ale jak na razie to doszedłem do jaskini pełnej wkurzających mnie bachorów, których nie mogę wymordować dla odreagowania, co wkurza mnie jeszcze bardziej.

jeszcze podoba mi się to że u bethesdy można chyba liczyć na jakiś dodatek do gry

Ten post był edytowany przez Ezekhiel: 07-11-2008, 20:02
+Quote Post
post 08-11-2008, 17:59
Post #16

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 080

QUOTE(Ezekhiel @ 07-11-2008, 19:53)
[...] jeszcze podoba mi się to że u bethesdy można chyba liczyć na jakiś dodatek do gry
*

Ha! I to nie jeden!
Niestety, dam sobie walnąć krytyka z miniguna, jeśli którykolwiek z nich będzie bezpłatny :(
+Quote Post
post 08-11-2008, 18:33
Post #17

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 7 827

A ja lubię w przerwie od rozgrywki, skoczyć sobie z tego wesołego miasta na moście... przez most :D O tak właśnie i patrzeć. Raz wpadłem w hm? Engine? i wylądowałem z powrotem :) :beer2: zdrowie!

Ten post był edytowany przez TMorbid: 08-11-2008, 18:44
+Quote Post
post 09-11-2008, 14:13
Post #18

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 4 495

Bardzo przypadła mi do gustu muzyka Zura. Trzeba ją podgłośnić, pasuje do pystunii bardziej niż mroczne poryki morgana. Choć do samych miast ta morgana jest sporo lepsza.

Kolorystyka kopie dupę, małe wymagania do takiej grafiki robią wrażenie. Bardzo mnie bawi VATS, prawie wogóle nie strzelam w RT (czego się nie spodziewałem). IMO te animacje nie są za długie ale idealne, nawet nie wpadłem na pomysł by je pominąć. Jeżeli ktoś chce zobaczyć jak taki system ssie to niech pogra w dowolnego jRPGa (vide final fantasy). Tutaj 2 sekundy i po akcji, która często robi wielkie wrażenie. Jak ujęcie z boku gdy pies na mnie skacze i dostaje serię z R91 w głowę która się rozpada a jego truchło pada na ziemię... M-A-S-A-K-R-A (w wyjątkowo dosłownym znaczeniu). Broń niskiej jakiści może mieć problemy z ryglowaniem zamka, a postać fajnie je naprawia. Np. w MP9 uderza magazynkiem o obudowę, a w R91 szura suwadłem aż zaskoczy.

itd. itp. Kawał dobrej roboty ta gra... naprawdę.
+Quote Post
post 11-11-2008, 11:31
Post #19

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 1 054

klimat odkrywania tajemnic. jak aktywacja wież radiowych (np. Relay Tower KX-B8-11), czy systemów satelitarnych, to sprawia że czuję się jakbym szedł naprawdę przez zmasakrowany świat.
+Quote Post
post 11-11-2008, 11:40
Post #20

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 850

Mi się podoba fakt, że wreszcie/w ogóle wyszedł FO3! I że zanim dokupię odpowiedni sprzęt do udźwignięcia tego dziada to będzie już masa sensownych modów...
+Quote Post

5 Strony  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 17-09-2019, 03:37