Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Plusy i Minusy Fallout Nev Vegas

post 18-11-2010, 04:24
Post #21

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 9 275

QUOTE(kds71 @ 02-11-2010, 21:26)
Ten system nazywa się "aktywna pauza" i jest stosowany praktycznie we wszystkich nowych RPG. Dlaczego nie można zrobić turowej walki tak jak w Arcanum? W Arcanum świat był dwuwymiarowy, oparty o tile. W pełnym 3D, opartym o wektory, bez żadnych tile, zrobienie pełnego turowego systemu walki jest niezwykle trudne i raczej mija się z celem w grze RPG, w której przecież walka nie jest najbardziej istotna.

Można było zrobić turowego Silent Storma w full 3D (w dodatku z "destructible enviroment"), można było niedoszłego JA3. Bardzo ciekawe rozwiązenie jest też w Brigade E5/7.62 High Calibre - tam ruchy postaci wylicza nie w turach tylko w sekundach.
Problem z F3 i FO:NV i tym enginem jest taki, że to FPP/TPP, a tu już faktycznie nie bardzo jak jest turówkę zrobić. Niestety, ale gierek "izometrycznych" już się prawie nie robi, powód jest prosty - konsole. Toto ma się dać wygodnie obsłużyć z pada a nie myszką. Tylko potem takie "dzieci konsoli" wypisują na forach, że FO:NV jest gorsze od F3, pewnie za dużo myśleć trzeba a za mało strzelania.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 18-11-2010, 13:03
Post #22

Fallout Project Proud Member
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 1 302

W pełnym 3D, opartym o wektory, bez żadnych tile, zrobienie pełnego turowego systemu walki jest niezwykle trudne i raczej mija się z celem w grze RPG, w której przecież walka nie jest najbardziej istotna.

Nie jest trudne.

Valkyria Chronicles

Niestety, ale gierek "izometrycznych" już się prawie nie robi, powód jest prosty - konsole. Toto ma się dać wygodnie obsłużyć z pada a nie myszką.

A nie żydzi i cykliści? Pomijając fakt, że na przenośne konsole wychodzi mnóstwo gier izo, to dlaczego niby sterowanie padem w tej perspektywie jest trudne? Zawsze mi się wydawało, że PCtowi fanboje zwracają uwagę, że to perspektywa pierwszej osoby nie nadaje się na pada.

Słowo, którego szukasz to mainstream. To jest powód dla którego tak mało jest gier izometrycznych. Nie są atrakcyjne dla przeciętnego gracza (niezależnie od jego wieku i intelektualnych predyspozycji), więc nie powstają.
+Quote Post
post 19-11-2010, 00:47
Post #23

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 9 275

QUOTE(wiraqcza @ 18-11-2010, 13:03)
Nie jest trudne.
Valkyria Chronicles

Fakt, można.
A nie żydzi i cykliści? Pomijając fakt, że na przenośne konsole wychodzi mnóstwo gier izo, to dlaczego niby sterowanie padem w tej perspektywie jest trudne? Zawsze mi się wydawało, że PCtowi fanboje zwracają uwagę, że to perspektywa pierwszej osoby nie nadaje się na pada.

Bo przenośne mają dotykowy ekran i są często za słabe na uciągnięcie pełnego 3D. FPP nadaje się na pada, ale w typowym shooterze pad przegrywa z myszką precyzją (co nie przeszkadza grać w takie shootery).
Słowo, którego szukasz to mainstream. To jest powód dla którego tak mało jest gier izometrycznych. Nie są atrakcyjne dla przeciętnego gracza (niezależnie od jego wieku i intelektualnych predyspozycji), więc nie powstają.

Tyle, że ten mainstream wygląda tak a nie inaczej, bo wszyscy starają się wypuścić grę na możliwie dużo platform. Można zrobić tanią ciekawą grę na PC-ta, która nie będzie może hitem, ale znajdzie sporo fanów, Tyle, że albo wydawca się nie zgodzi na pominięcie konsol, albo się "dostosuje interfejs".
Ja nie mam nic przeciwko konsolom, po prostu uważam, że niektóre gry byłyby dużo lepsze gdyby je zrobić tylko na PC-ta. W drugą stronę też to działa zresztą.
+Quote Post
post 19-11-2010, 17:20
Post #24

Człowiek Orkiestra
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 644

Eh. Czy ja gdzieś napisałem, że się nie da? Napisałem tylko, że jest trudne. Ma to sens w grach stricte taktycznych, ale w grze RPG, w której - powtórzę - walka nie jest najważniejsza, nie ma to większego sensu.
+Quote Post
post 22-11-2010, 18:21
Post #25

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

Jeszcze Handel czesto wplywa na rozmowe...
+Quote Post

2 Strony < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 23-01-2020, 16:43