Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

6 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Wiedźmin, pierwszy dobry Polski RPG

post 27-01-2006, 11:47
Post #1

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 2 586

Wielkim krokami zbliża się gra Wiedźmin premiera planowana jest na jesień tego roku, gra zapowiada się wyśmienicie. Gra częściowo będzie się opierała na książkach Sapkowskiego. Chciałbym także przypomnieć że gra będzie robiona przez Polaków.
Więcej nahttp://www.thewitcher.com/
Mam nadzieję że gra spełni oczekiwania graczy
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 26-02-2006, 21:14
Post #2

SHM-4
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 362

Co jak co, ale jak narazie wykluczam opcje, azeby CDProjekt mogl mnie zawiesc ;)
+Quote Post
post 26-02-2006, 21:37
Post #3

SHM-3
Group Icon
Nr użytkownika: 872

Trzeba trzymac kciuki i chyba kompa modernizowac albo zbierac kase. ;)

Niedawno w TV nawet widzialem chyba na TVN jak gierka smiga - obiecujace. :)
+Quote Post
post 26-02-2006, 23:33
Post #4

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 1 829

Ja już zacząłem zbierać kasę na nowego kompa :D
+Quote Post
post 31-03-2006, 01:45
Post #5

Fmud Fan
Group Icon
Nr użytkownika: 1 368

eee...chyba bez przesady... to Wiedźmak nie ma być na silniku Nevewinter'a? Z tego co słyszałem to tak...wiec nie bedzie tak źle... Szacuje ze na moim sprzęcie ruszy bez wiekszych problemów...
+Quote Post
post 31-03-2006, 10:26
Post #6

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 130

Tylko mam nadzieje, że to nie będzie sama rzeźnia...osobiście wolałabym czystą przygodówke z elementami strategii (integracja z tubylcami, dworskie skandale itd B) ) Screeny ładne, szczególnie Geralt =)
+Quote Post
post 31-03-2006, 11:59
Post #7

First to Fight!
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 1 860

jak narazie screeny/ filmiki pokazuja ze to chba bedzie mlocka z wiedzminem w roli glownej. Nalezy p-amietac ze ta gra trafia na zachod a nawet do stanow gdzie trudne gry przygodowe czy bardziej skomplikowane rpg a dla ludzi zbyt trudne. Mam zle przeczucia, chcialbym jak najlepiej ale chyba zrobia z tego daljsza czesc "przygod" neverwinter.

PS: nie martwmy sie, sa bardzo male szanse ze gra bedzie wiekszym gnitem niz film "widzmin"
+Quote Post
post 26-10-2007, 14:03
Post #8

Człowiek Orkiestra
Group Icon
Nr użytkownika: 644

Dzisiaj premiera wiedźmina :)
Ja już grałem trochę przed pójściem do pracy, ale za krótko, żeby móc się szerzej wypowiedzieć, zwłaszcza, że na początku gry nie ma raczej okazji zapoznać się ze stroną fabularną (bardziej z systemem walki, który jest zrobiony całkiem przyjemnie).
Jeśli chodzi o oprawę, to grafika jest bardzo śliczna i starannie wykonana, także za dźwięki i muzykę należy się duży plus. Miejmy tylko nadzieję, że fabuła, scenariusz i bohaterowie są zrobieni równie dobrze. Ale to okaże się później.

Minusem są spore wymagania sprzętowe, chociaż u mnie - na dość słabym sprzęcie (Sempron 2500+, 768 MB ram, geForce 7600) - chodzi całkiem płynnie. Tylko cutscenes (renderowane w RT, na silniu gry) nieco się przycinają. Największy problem to bardzo długie wgrywanie kolejnych epizodów (no, przynajmniej pierwsza część wgrywała się bardzo długo, tak na oko 3-4 minuty - ale podejrzewam, że to się później wcale nie poprawi) - ale to raczej kwestia mojego ramu.

W każdym razie zagrać warto :)
+Quote Post
post 26-10-2007, 19:06
Post #9

SHM-3
Group Icon
Nr użytkownika: 1 816

Kurcze, żałuję, że to nie ruszy na moim kompie...
+Quote Post
post 28-10-2007, 01:59
Post #10

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 647

a ja nie żałuje że mi nie pójdzie, wolę sagę wieśmina [;-)] niż giercę/film i to się raczej nie zmieni.
+Quote Post
post 28-10-2007, 02:19
Post #11

SHM-3
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 4 233

Ale demo by mogli zrobić.
+Quote Post
post 28-10-2007, 02:34
Post #12

SHM-3
Group Icon
Nr użytkownika: 1 816

Podobno się mocno inspirowali Fallout'em. Ktoś wie może jak wygląda tam rozwój postaci i wpływ statystyk na dialogi, itp?
+Quote Post
post 28-10-2007, 13:09
Post #13

Człowiek Orkiestra
Group Icon

Podobno się mocno inspirowali Fallout'em. Ktoś wie może jak wygląda tam rozwój postaci i wpływ statystyk na dialogi, itp?

Jeszcze tak daleko nie zaszedłem :) Na razie nie mam czasu, żeby przysiąść i dłużej pograć.
W każdym razie wygląda na to, że postać może zdobywać dwie rzeczy związane z rozwojem: techniki walki i znaki. W każdym momencie można przełączyć aktualnie stosowaną technikę. Ja na razie znam trzy: jedna typowo siłowa, druga - szybka, przydatna przeciwko zręcznym przeciwnikom i trzecia, którą stosuje się w walce przeciwko dużej grupie.
Natomiast znak poznałem na razie jeden - znany znak aard. Można go stosować zarówno na przeciwnikach (w celu odepchnięcia, przewrócenia) jak i na elementach otoczenia (przebicie się przez kupę gruzu lub uderzenie w wielki kocioł oblężniczy - żeby dźwięk wystraszył potwora).

Walka to nie jest typowy hack & slash - chociaż elementów zręcznościowych jest sporo (można nawet przełączyć się w tryb TPP i grać klawiaturą, ale tego jeszcze nie stosowałem). Dużo jednak zależy od taktyki - jak na razie wyłożyłem się na ogromnej przerazie, próby zabicia jej metodą "brute force" nie przyniosła oczekiwanego efektu :)

Niestety, z powodu braku czasu nie ukończyłem pierwszego etapu, w którym elementów fabularnych raczej nie ma... Dlatego o fabule, rozwoju postaci itp. nie mogę się jeszcze wypowiadał :)

I jeszcze jedno - wymagania sprzętowe są bardzo męczące, może nie w trakcie samej rozgrywki, ale podczas pojawiających się bardzo często przerywników filmowych (renderowanych na silniku gry)... Mam jednak sporo samozaparcia i jakoś jestem w stanie to znieść.

Jeśli zaś chodzi o intro wykonane przez ekipę Bagińskiego - technicznie wykonane jest rewelacyjnie, ale wyłączyłem je po minucie - dlatego, że w ogóle nie pasuje do świata stworzonego przez Sapkowskiego... nie ten klimat :/ Mogli się bardziej postarać. Co do samej gry już takich zarzutów nie mam.
+Quote Post
post 31-10-2007, 10:27
Post #14

Włóczęga
Group Icon
Grupa: OUTPOST
Nr użytkownika: 1 779

*snip*
+Quote Post
post 31-10-2007, 13:07
Post #15

Legenda Tytana
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 26

QUOTE(Tails @ 31-10-2007, 08:42)
Hm czy grał już ktoś na tyle że mógłby napisać jak wykonano rozmowy z postaciami  questy.etc  w tej produkcji? zauważyłem że ludzie najpierw zwracają/gadają głównie uwagę o walce w grze...
*

Wczoraj żona zostawiła na biurku prezent :) Grałem do późna, daleko nie zaszedłem, ale wyzwoliłem się już z samouczka i wszedłem do samodzielnej gry. Walka wcale mi jakoś nie przypadła do gustu, ciężko się steruje postacią, musiałem troszkę pozmieniać ustawienia żeby dostosować grę do własnych przyzwyczajeń i wygody. Jestem zachwycony dialogami, żadne tłumaczenie nie odda tego co miał na myśli twórca a w tym wypadku mamy przekaz 1:1, poza tym gra dzieje się w świecie bliskim naszemu rodzimemu, w oberży wiszą nawet wycinanki-koguciki :). Ale miało być o dialogach...
Doskonałe wyczucie klimatu, gadając ze średnio rozgarniętym (czytaj Tumanowatym) oberżystą czuć kto to jest i jaką ma pozycję społeczną, odnosi się do nas w sposób taki właśnie jak bym sobie wyobraził czytając książkę, jest gburowaty, zaciąga z wiejska i wystarczy huknąć na niego aby się spocił i zaczął jąkać i tak właśnie jest :) Zupełnie inaczej rozmawia się ze średnio zamożnym kupcem a jeszcze inaczej z takim kupcem ale w stanie upojenia :). Generalnie wpływ naszych rozmów na zachowanie postaci też jest bez zarzutu, chciałem zażartować z krasnoludem kowalem i spytałem czy przynależy do "wiewiórek" to mnie dosłownie "zjebał" po krasnoludzku i się obraził, nie chciał ze mną później rozmawiać przez jakiś czas.
Doskonale sprawdza się też zachowanie ludzi względem zachodzących zjawisk, pierwszy deszcz i nagle wszyscy we wiosce biegają złorzecząc na pogodę i szukając schronienia pod daszkiem. Być może na tym etapie zaawansowania w grze. nie powinienem jeszcze wystawiać noty, ale daję najwyższą za dialogi !
Jeszcze nadmienię w kwestii questów, te początkowe są proste i trącą "obliwonem"
ale już w pierwszej wiosce zaczyna się robić ciekawie, questy są łączone i wydaje mi się że mogą mieć alternatywne rozwiązania, niestety jeszcze nic więcej nie mogę napisać, może po długim weekendzie dopiszę coś jeszcze w tym temacie.

pzodrawiam
+Quote Post
post 31-10-2007, 14:49
Post #16

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon
Grupa: Założyciel
Nr użytkownika: 1

Jestem posiadaczem EK ... (co prawda nie do końca kompletnej bo CDP zrobiłe niezłą szopkę z EK) ... po początkowych zmaganiach z problamami technicznymi - na jednym z kompów który ma konfig bardziej niż zalecany gra po prostu dostawła czkawki - moim zdnaiem to brak umiejętności programistów w optymalizacji kodu gry.

Poszłą dopiero na drugim kompie kóry ma konfigurację mniejszą niż zalecaną i tu gra poszłą bez zajaknięcia ... dziwna sprawa.

Po tych noerwowych chwilach przyszedł jednak czas na kontemplację i rozkosz grą - generalnie gra się przednio - dialogi, questy itp.

Twórcy przekombinowali lekko wygląd inwentarza oraz wygląd ekranu z rodzielaniem talentów pomiędzy umiejętności. Tutaj jest to krok wstecz moim zdaniem.

Niestety na dalsze wrażenia z gry przyjdzie mi trochę poczekać bo kobieta mi się dorwała do Wiedźmina i niestety nie pogram sobie za prędko ;]
+Quote Post
post 31-10-2007, 22:40
Post #17

Człowiek Orkiestra
Group Icon

No tak, też się pogubiłem w tym rozwoju postaci. Ale zobaczymy, może później się jakoś uda w tym połapać.

Jeśli chodzi o wymagania sprzętowe, to u mnie - na słabym kompie - chodzi płynnie (tylko epizody wgrywają się potwornie długo).
+Quote Post
post 31-10-2007, 23:16
Post #18

Śmierdziant Sham(b)owy
Group Icon
Grupa: OUTPOST
Nr użytkownika: 55

a mozesz przyblizyc nieco ten slaby konfig???
+Quote Post
post 01-11-2007, 12:15
Post #19

Beer Lover
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 34

na 7900gto w 1900x1200 po zjechaniu suwakiem swiatlo i cienie do medium gra chodzi plynnie nie liczac filmikow na enginie (calkiem mozliwe ze pozniej w grze tez bedzie haczyc jak sie pojawi wiecej czarow etc). za optymalizacje niewatpliwy plus. co do reszty gry narazie nic nie powiem bo poki co koncze jade empire ;)
+Quote Post
post 01-11-2007, 12:16
Post #20

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon
Grupa: Założyciel
Nr użytkownika: 1

Mój słaby konfig to:

Acer TravelMate WLMi: Procek 2Ghz, RAM 2Gb, Karta Graficzna 128Mb

P.S.: LB ja Jade skończyłęm 3 dni temu :D teraz męczę Soldiers Ludzie Honoru z nowego numeru Play ;].
+Quote Post

6 Strony  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 10-12-2019, 22:20