Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GO¦CIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

6 Strony « < 4 5 6 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> trzeciego Terminatora nie kumam

post 07-09-2003, 21:43
Post #101

Beer Lover
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 34
Doł±czył: 04-11-2002

Mathaus napisał(a)
Piszesz teraz, ze są to idee kompletnie niczym co by do Ciebie przemawiało nie poparte... A wczesniej negowałeś zjawisko teleportacji, które nie dość, że udowodniono to jeszcze wykorzystano w praktyce... Gdzie tu logika?

powinienes zauwazyc ze w temacie teleportacji krecilismy sobie z kmieciem niezla beke ;)

anyway - w temacie n-w eot. i tak napewno sie nigdy nie przkonamy czy racje maja marzyciele czy realisci (a szkoda :rolleyes: )...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 07-09-2003, 22:00
Post #102

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 293
Doł±czył: 06-02-2003

Możliwe, że nie... Za rok rusza LHC (Large Hadron Collider) którego głównym zadaniem bedzie znalezienie czastki higgsa (co ostatecznie udowodni prawdzxiwość modelu standardowego, albo obali, jeżeli sie nie uda...) a przy okazji doprowadzi do powstania miniaturowych czarnych dziur, a więc do lokalnego zakrzywienia czasoprzestrzeni...
+Quote Post
post 08-09-2003, 23:54
Post #103

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 87
Doł±czył: 24-11-2002

kURDE MAM POMYSŁA!
Na niezły interes i zarobienie dużej kasiorki - może by tak sprzedawać specjalne chełmy chroniące przed cząstkami higgsa? ( będa to zwykłe berety pomalowane w gwiazdki i komety)
+Quote Post
post 09-09-2003, 00:42
Post #104

SHM-0
Group Icon

Świetnie... Jeżeli tylko uzyjesz dobrej argumentacji pseudonaukowej (np wysoka aktywnośc słoneczna, numerologiczne znaczenie straszliwej daty powiedzmy 14 X 2003 zarówno w kalendarzu gregoriańskim, prawosławnym, chińskim, japońskim i jakikolwiek inny wymyslisz itp.) to ślepej tłuszczy wszystko da sie wmówić... Tylko później moga być problemy... Bo jeśli nie udowodni sie w LHC istnienia cząstek higgsa, to albo bedziesz miał na karku wyżej wymieniona tłuszczę, albo bandę wkurwionych fizyków, którzy pomyślą, że Twoje hełmy tak dobrze działają...
+Quote Post
post 09-09-2003, 12:02
Post #105

SHM-2
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 368
Doł±czył: 17-03-2003

Przy czym ta druga mozliwosc wydaje sie znacznie bardziej prawdopodobna ;).
+Quote Post
post 09-09-2003, 13:18
Post #106

¦mierdziant Sham(b)owy
Group Icon
Grupa: OUTPOST
Nr użytkownika: 55
Doł±czył: 07-11-2002

tjaaa... a to ze w szkole czegos nie ucza, wcale nie znaczy ze to "cos" nigdy nie mialo miejsca czy nie jest mozliwe - zaden argument...

Mathaus - przypomnij mi tytul ksiazki i autora (pewnie bedziesz wiedzial) jakis japonski fizyk zdaje sie (inicjaly to K.O. badz O.K. - ale moge sie myic) pisze w niej bardzo fajnym i przystepnym jezkiem o teori swiatow rownoleglych, teori strun, czanych dziurach i tym podobnych wlasnie sprawach.
+Quote Post
post 09-09-2003, 13:52
Post #107

Beer Lover
Group Icon

Bio_Hazard napisał(a)
tjaaa... a to ze w szkole czegos nie ucza, wcale nie znaczy ze to \"cos\" nigdy nie mialo miejsca czy nie jest mozliwe - zaden argument...

a to ze cos MOZE istniec to rzeczywiscie argument na to ze NAPEWNO istnieje ??? po prostu przyjmujecie za pewnik cos co - jak nawet sami to nazywacie - jest TYLKO teoria - nieudowodniona teoria... cala ta rozmowa to jak by slepy opowaidal o kolorach gluchemu a ten mu na to opisywal muzyke, o...
+Quote Post
post 09-09-2003, 14:26
Post #108

¦mierdziant Sham(b)owy
Group Icon
Grupa: OUTPOST
Nr użytkownika: 55
Doł±czył: 07-11-2002

Czasmi potrzeba troche wiary, perspektywicznego czy abstrakcyjnego myslenia - na zasadzie: powietrza nie widzisz, a przeciez wiesz, ze jest....
+Quote Post
post 09-09-2003, 14:35
Post #109

Beer Lover
Group Icon

- robie takie rzeczy ze nie uwierzysz"
- ja juz jestem niewierzacy"
- rozmowy kontrolowane

to nie chodzi o to ze nie wierze w cos czego nie widze itp. wy traktujecie nieudowodniona teorie jak prawde objawiona (joke :lol: ) a ja traktuje te nieudowodniona teorie jak... nieudowodniona teorie. jak bym mial wierzyc we wszystkie nieudowodnione teorie z ktorych polowa wyklucza sama siebie nawzajem, to juz bym dawno przyslowiowego pierdolca dostal i pisal teraz do was olowkiem, trzymanym w zebach, ktorym uderzalbym po literce na klawiaturze (u know what i mean ;))

a tak btw - jak juz o wiare chodzi - pisalem juz - ale predzej uwierze w ufo, osmierdnice latajace spodkami, albo to ze na ziemie przywiozl nas olbrzym ognistym rydwanem milard lat temu, lub nawet w to ze 'nasz' wszechswiat to czyjes 'akwarium' w ktorym sobie nas hoduje i oglada niz w te szatanskie swiaty rownolegle :bs:

ps - zaloze sie ze jak zakoncza te badania nad czastakmi higgsa to wyjdzie na moje :bs: to co ? o skrzynke browara ? :bs: :bs:
+Quote Post
post 09-09-2003, 16:35
Post #110

SHM-0
Group Icon

Bio: Książkę kojarzę, ale nie pamiętam... Rozejrzę się...
LB: Złożyłem tam podanie na praktyki... Jak mnie przyjmą to zdam relacje z pierwszej ręki... Zakład stoi :D
+Quote Post
post 30-09-2003, 21:40
Post #111

Hail to the power of the Gauss!!!
Group Icon
Nr użytkownika: 595
Doł±czył: 14-06-2003

Kaleff napisał(a)
Zauważcie jak wielki wpływ będzie miało umożliwienie teleportacji człowieka na nauki humanistyczne... będzie to oznaczało, że ludzie to tylko \"splątane kwarki\", a gdzie... \"duch\"?

Powinienes przeczytać "Dialogi" Lema - tam jest multum tego typu dywagacji na temat " człowieka jako posplatywanych kwarków" i "duszy/wspomnień"- zdaje sie ze problem jest opisany na pierwszych ( CHYBA)150 stronach, nie pamietam bo czytałem to kilka miesięcy temu. Ksiązki całej nie przeczytałem, ale obraca się ona w temtyce cybernetyki/ teleporatcji /sprzezenia zwrotnego i wpływu całego tego ustrojstwa na psychike i wspominana "dusze". Osobiscie uwazam jednego z rozmówców - HYLAS'A za skończonego kretyna :lol:
jezeli kogos nie przrazi wielkośc i ciezar merytoryczny ksiązki to naprawde szczerze polecam :czytaj: Tylko trzeba uwazac żeby sie w tym wszystkim nie zgubic, bo dialog z reguły wyglada tak :
1. poruszenie problemu A
2 rozmówcy natykają sie na pojecie B związane z zagadniemiem A
3. 20 stron dywagacji na temat B
4. chwilowy powrót do głonego nurtu A
5. patrz punkt 2. & 3.
6.chwilowy powrót do głonego nurtu A
7.patrz punkt 2. & 3.
8. Sciemnia sie - rozmówcy ida do domu :P

Mimo to ksiazke czyta sie przyjemnie i automatycznie wyrabia sie nam niepodwazalne ( bo oprte na soldnej argumentacji) zdanie na dany temat.
+Quote Post

6 Strony « < 4 5 6
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Go¶ci i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 15-10-2019, 19:35