Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Opowiadanie: Witajcie w ciężkich czasach, Danse macabre

Jak oceniasz opowiadanie?

Na 1 - beznadzieja [ 0 ] ** [0.00%]
Na 2 - lipa, ale dało się przeczytać [ 0 ] ** [0.00%]
Na 3 - średnie [ 2 ] ** [66.67%]
Na 4 - niezłe [ 0 ] ** [0.00%]
Na 5 - coś w nim jest! [ 1 ] ** [33.33%]
Na 6 - cudo ;) [ 0 ] ** [0.00%]
Suma głosów: 3
Goście nie mogą głosować 
post 11-10-2007, 22:42
Post #1

Schronowy Inżynier
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 1 923

W tym temacie możecie umieszczać swoje komentarze do opowiadania pt.: Witajcie w ciężkich czasach: Danse macabre, które napisał kaznodzieja_nowej_ery.
Znaleźć je możecie na Trzynastym Schronie w dziale Twórczość > Opowiadania. Zapraszamy! :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 13-10-2007, 22:22
Post #2

SHM-4
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 1 885

Oceniłem opowiadanie na 3 z 6. Test fajnie napisany, miło się czyta. Opowiadanie przykuwa od początku uwagę - ciekawy i orginalny pomysł z grupą napalonych młodzików. Miałem nadzieję że opowiadanie będzie wstępem do jakiejś większej histori i zawiodłem się na ostatnim fragmencie. Opowiadaniu dał bym 5 - coś w tym jest, jednak ostatni fragment obniża tą wartość - nie lubię horrów i tym podobnych.
+Quote Post
post 14-10-2007, 00:24
Post #3

Schronowy Inżynier
Group Icon

No to teraz mogę ja coś napisać o tym tekście :P

Widać, że kaznodzieja rozwija się w swojej twórczości, a w nowym tekście zdecydowanie ucieka od sztampowej metody opisywania "akcji z ekranu komputera". Co prawda reakcje poszczególnch członków owej ekipy trochę pachną mi filmowym horrorem klasy B (Smakosz, czy te jakieś tam filmiki amerykańskie z cycatymi panienkami). To jednak z drugiej strony, nie każdy z tych co przesiedzieliby w schronie dzieścia lat - od urodzenia - byłby takim domoroslym Mad Maksem - jak każdy na Old Town.

Fajny tekst - dałem mu 5kę :)
+Quote Post
post 16-10-2007, 18:16
Post #4

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 5 105

No tak, bałem się, że pojawią się porównania do tego typu horrorów amerykańskich. Z drugiej jednak strony nie ma się im co dziwić, skoro podejrzewałem, że będą. :P Ale rozumiem skąd się biorą, profile psychologiczne postaci nakreślone są grubą kreską i raczej jest to ich podstawowy i lekko zużyty zestaw. Rozumiem to i kajam się(ale Gregoryego bronić będę, bo Gregory to ja ;)).
Jednakowoż jestem też bardzo rad z obecnych komentarzy, bo przecież tak naprawdę nie chodzi mi to, żeby wszyscy mówilo mi jak wspaniale piszę, czy tym podobne. Rozchodzi się o to, aby każdy z moich Czytelników mógł mile spędzić chwilę czasu. Dlatego cieszę się, bo z dotychczaswych ocen wychodzi na to, że mi się to udaje.

No, przepraszam za ten lekko patetyczny ton, ale coś się we mnie poruszyło.

Dziękuję i pozdrawiam,

kaznodzieja_nowej_ery
+Quote Post
post 29-10-2007, 02:13
Post #5

Schronowy Inżynier
Group Icon

Ty tu nie świruj pawiana tylko pracuj nad nowymi tekstami ;)

Może zmierzyłbyś się z polską rzeczywistością (w kontekście PA/PN) i tutaj jakiś tekst skrobnął? Temat w sumie prosty - na pierwszy pis pióra/klik klawiatury. Jednak po zastanowieniu widać, że łatwo można wpaść w banał i z chęcią uciec w klimaty rodem z Kaliforni - gdzie nikt w sumie na codzień nie bywa i gdzie wizja autora nie może być łatwo weryfikowalna :D

I dlatego tak mało jest utworów w "klimatach" co dzieją się tu u nas - a nie cholera wie gdzie :P
+Quote Post
post 02-11-2007, 21:15
Post #6

SHM-0
Group Icon

Czy to, że pozwolę sobie użyć terminologii RPG, quest? :P
Przyznam, nigdy o tym nie myślałem. Choćby z tego względu, że w świecie Fallouta nie wiadomo co się stało z Polską, Europą, resztą świata w ogóle. A ponieważ piszę właśnie w tym świecie(przynajmniej tak mi się wydaje), to trzymam się słonecznej Kalifornii.
Inny powód, to nawet nie wiem, jak by to mogło wyglądać, przewodniczący partii zamiast Nadzorcy? :P Wolałbym nie mieszać w znanym i lubianym świecie, bo jeszcze by mi to wybuchło w twarz.
A na stwarzanie nowego świata PA/PN, powiedzmy, że nie mam jeszcze wystarczająco dużo experience'a ;)
Ale jak będę miał odpowiedni level, to wrócę, bo quest jest naprawdę ciekawy.

Zresztą, może inny twórca podchwyci ten pomysł?

Pozdrawiam,
kaznodzieja_nowej_ery
+Quote Post
post 02-11-2007, 22:06
Post #7

Schronowy Inżynier
Group Icon

A czy trzeba koniecznie trzymać się świata znanego z Fallouta? Natchnienie można czerpać i z tego co widzimy dziś.

Skoro w uniwersum Fallouta wiadomo, że wojnę prowadzą Stany z Chinami, zjednoczona Europa w sumie ssie - to jest tu dużo miejsca by opisać przygodę dziejącą się w kraju - zwanym kundelkiem USA - czyli w Polsce :D

Choćby motyw - o tym jak do wyjazdu na "misję stabilizacyjną" do Chin przygotowuje się nasz kontynget wojskowy, premier prowadzi pieszą pielgrzymkę na Częstochowę w celu powodzenie tej misji, emerytom wstrzymane zostają wypłaty świadczeń - byle by tylko nasza "husaria" wsparła wuja Sama.

I co? Nie trzeba tu pisać nic o żadnych kryptach czy innym tego typu gównie. Gównie - gdyż jeśli tego jest za dużo to robi się z tego gówno.

I nie że się mądrze - sam pracuję nad tymi czy innymi tekstami. I jak najdalej jestem myśli by wałkować motywy Kaliforni, Krypt i tej całej sztampy :lol:

Proste nie? 8]

Zresztą jak kto nie wie co i jak a chciałby tak robić - to polecam artykuł Edena w czwartym numerze Reaktora - "Siedem grzechów głównych Fallout fan-fiction (i dwa poboczne)" :)
+Quote Post
post 02-11-2007, 22:10
Post #8

SHM-3
Group Icon
Nr użytkownika: 4 233

Ograniczenie twórczości do Fallouta staje sie ślepą drogą i uniemożliwia rozwój, trzepanie Fallouta to ślepa droga, fantasyka postapokaliptyczna daje twórcą bardzo duże pole do popisu i nie trzeba sobie go ograniczać trzepiąc cały czas fallouta.
+Quote Post
post 02-11-2007, 22:49
Post #9

Schronowy Inżynier
Group Icon

Zresztą nic nie stoi na przeszkodzie by podczas pisania tekstu mieć we łbie wydarzenia, ze świata Fallouta - że wybuchła wojna, że Chiny, że Kanada. Ale bez żadnych krypt czy nadzorców.

W rezultacie dla autora taki tekst będzie falloutowy - ale dla czytającego będzie to tekst postapo/postnuke - i dobra zabawa jeśli wynajdzie się odniesienia do tamtych klamatów.

A przede wszystkim niedosyt i niepewność - czy jako czytelnik dałem się zrobić w konia czy nie. A to w tym wszystkim przecież chodzi - by nie dawać czytelnikowi niczego kawa na ławę :lol:
+Quote Post
post 06-11-2007, 13:33
Post #10

SHM-0
Group Icon

Fanfików zbyt wielu nie czytałem, ograniczyłem się do tych z Trzynastego Schronu, więcej jakoś nie szukałem, poza tym nawet jeszcze wszystkich nie przeczytałem. Przed przeczytaniem tego artykułu(Siedem Grzechów) nie wiedziałem, że jest ich aż tyle, że mają już swoje grzechy i stają się sztampowe. To, co trochę raziło mnie w większości schronowych to wykorzystywanie postaci i zdarzeń z gry, ja starałem się tego unikać. Mimo wszystko jednak, nie sądziłem, że jest to taki problem. A mnie do głowy nie przyszło pisać w innym świecie niż tym falloutowym z tego względu, że opowiadania wysyłałem na Trzynasty Schron, który jest przecież w większej części poświęcony Falloutowi, więc nie widziałem w tym nic złego, a już najbardziej ślepej drogi.

Skoro mowa tutaj o Kryptach i Nadzorcach, to powiem tylko, że te dwa teksty, które nadesłałem, to jedyne z Kryptami i Nadzorcami jakie napisałem, po prostu te dwa skończyłem i wysłałem. Dla ciekawostki dodam, że Nową Nadzieję napisałem po długim okresie, w którym w ogóle nie opuszczałem domu :P
Jak już też wspomniałem, starałem unikać znanych postaci i zdarzeń z Fallouta rozwijając trochę moje wyobrażenie o tym świecie. Taki Wojownik Szos na ten przykład, to po prostu kolejny człowiek, który stara się żyć na Pustkowiu i wcale nie nosi pod tym swoim czarnym płaszczem niebieskiej koszulki z żółtą trzynastką. A że żyje jako najemnik, to ma ciekawe życie :P

Także podsumowując, nie wiedziałem nic na temat ciągłego trzepania Fallouta i rozumiem to rozgoryczenie, czytanie tego samego staje się już nudne. Czy teksty nad którymi pracuje od jakiegoś czasu okażą się nieeksploatującymi tych samych schematów, czas pokaże.

Pozdrawiam,
kaznodzieja_nowej_ery

PS. W zinie znajduje się opowiadanie "Za garść kapsli". No i fajnie, a ja mam niedokończone "Za garść dolarów". I co teraz? :pobity:

Ten post był edytowany przez Kaznodzieja: 06-11-2007, 13:43
+Quote Post
post 06-11-2007, 13:55
Post #11

Schronowy Inżynier
Group Icon

QUOTE(Kaznodzieja)
A mnie do głowy nie przyszło pisać w innym świecie niż tym falloutowym z tego względu, że opowiadania wysyłałem na Trzynasty Schron, który jest przecież w większej części poświęcony Falloutowi, więc nie widziałem w tym nic złego, a już najbardziej ślepej drogi.

Trzynasty Schron zajmuje się też tematyką postapokaliptyczną - w sumie to Fallouty są dla nas pokarmem już tylko w 1/3 (przynajmniej dla mnie :P ). Oparcie sie na samej serii to droga donikąd - którą przewidziałem już 3 lata temu, i z której jak mi się wydaje - udało mi się zepchnąć ten serwis 8]

Tak więc łykamy wszystko co ma coś wspólnego z "klimatami" - postapo, postnuke, fallouty, itp :D

QUOTE(Kaznodzieja)
W zinie znajduje się opowiadanie "Za garść kapsli". No i fajnie, a ja mam niedokończone "Za garść dolarów". I co teraz?

Dokończyć i podesłać komu tam chcesz - czyli do miejsca, które uważasz za godne swojej twórczości ;)
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 20-11-2019, 06:48