Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

3 Strony  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Komputerowe SW, no dobra, konsolowe też ;)

post 21-03-2005, 17:46
Post #1

Wilk Bardzo Zły
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 833

Temat ten poświęcony jest grom komputerowym/konsolowym powiązanym ze światem Gwiezdnych Wojen, od ich zarania aż po najnowsze produkcje. Doskonałe miejsce na wspominki, recenzje, wrażenia, itp.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 21-03-2005, 17:55
Post #2

SHM-4
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 1 766

Właśnie testuję SW: Republic Commando. Ta gra ma jedwabisty klimat :o
Kilka pierwszych scenek to twoje narodziny i szkolenie na Kamino. Potem zaczynają się wojny Klonów i ruszasz na pierwszą akcję. Przyznam że nawet na najłatwiejszym poziomie gra jest dosyć trudna, (walące na ciebie hordy robotów Geonosian!) a na wyższych poziomach trudności już jest niezła rzeźnia. Sądzę że ilość przeciwników w niektórych lokacjach, jest deczko przesadzona (Szturm na bunkier na Geonosis!)
Broni jest bardzo dużo. Komandos niesie pistolet, karabin, snajperkę, granatnik (te 3 rzeczy są załączone w jedno cudeńko, które w razie potrzeby, chcąc zmienić np. karabin na snajperkę, nasz komandos rozkłada lufę i dostawia celownik) oraz jedna broń dodatkowa np. shotgan bądź zabrany po przeciwniku cięzki karabin maszynowy.
Gra ma fajny system sterowania kompanami, jednak są oni na tyle inteligentni aby w większości poradzić sobie samemu. Jednak dla większej efektywności możemy kazać im się ustawić za w wyznaczonych miejscach. Ma to pewną wadę gdyż kiedy idziemy sobie i widzimy że jest kilka "miejsc do ukrycia" możemy się spodziewać w tym miejscu ataku w dosyć sporej liczbie oponentów. Tworzy to pewną przewidywalność. Pozatym można im wydać rozkaz atakowania jakiegoś szczególnego przeciwnika, bądź obsadzić jednego z komandosów w jakiejś wierzyczce i wskazywać mu pacjentów na odstrzał.
Grafika jest bardzo ładna acz przy "high" detalach zdarza się jej przyciąć. Wszystko jest bardzo szczegółowe. Bardzo dobre wrażenie robią zwłaszcza kombinezony naszych komandosów. Chcociażby ręka głównego bohatera kiedy włamuje się do jakiegoś komputera (piractwo nawet w republice? ;) ) widać jego obdrapany kombinezon, starte insygnia i wygląda to bardzo naturalnie.
No i klimat. To jest to co robi na mnie największe wrażenie. Jest to również zasługa grafiki ponieważ tworzy ona swoistą autentyczność otoczenia gdzie nie ma sterylnych lokacji. Wszystko jest takie "zużyte". No i oczywiście muzyka. Dobrze dobrane jej tempo do akcji (to chyba żadna nowość ale muza Johna Williamsa robi naprawdę wrażenie :) ) Klimat trzyma się mocno.
Świetna druga misja gdzie trzeba spenetrować opuszczony statek kosmiczny. Co chwilę słychać z komunikatora "No live forms, only this mynocks" i sprawozdania innych członków grupy. Nagle "hey i saw something live on scanner, but it disappeard....strange...". A jeszcze za chwilę "I see something. Its some live form! Its approaching! What the..?! Arggggghhhh" Może i brzmi to trochę oklepanie ala Obcy ale jeśli zobaczy się to wszystko...uuaa spooky :) Dla mnie bomba. Kolejną fajną rzeczą sa teksty rzucane przez naszych wojaków przy których naprawdę można się uśmiać :) .
Podsumowując jak dla mnie gra jest świetna 9/10 niech będzie :)
+Quote Post
post 22-03-2005, 10:06
Post #3

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon
Grupa: Założyciel
Nr użytkownika: 1

Właśnie w przerwie śniadaniowej w pracy obczytowuję reckę na Gry-Online - http://www.gry-online.pl/S020.asp?ID=2616&PT=0 ;]
+Quote Post
post 22-03-2005, 10:14
Post #4

Zasłuszony
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 33

ja jestem steskniony za dobrym Tie-Fighterem albo X-Wingiem.... w to lubilem pocinac i przechodzic to X razy.
+Quote Post
post 22-03-2005, 12:40
Post #5

SHM-4
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 1 951

Cóż rzec.. jak dla mnie ulubioną grą o SW jest Star Wars Episode One: Racer, gdzie całą zabawą jest branie udziału w wyścigach, które w filmie odbywały sie na Tatooinie. Podstawowym ścigaczem jest oczywiście pojazd Anakina, który mozna zarówno, w miarę postępów w grze, wymienić na inny i/lub rozbudować o nowe części, zakupione za ciężko, ale uczciwie zarobione creditsy ;)
Jeśli ktoś widział tylko wyścigi swoop bike'ów w KotORze, to powiadam, że takie "coś" nawet się nie umywa do EO:R, i dla mnie branie udziału w czymś takim było wręcz jak wymierzenie policzka ;)
Jedyną wadą, jaką zauważyłem w grze jest brak możliwości przedefiniowania klawiszy, które są z góry narzucone przez twórców gry. Może gdzieś jest ta opcja, ale ja jej nie znalazłem.. Przez to musimy sami próbować różne guziczki (uuu, ciekawe co robi ten czerwooony?), a tych jest naprawdę dużo - np. trzy do skrętu w jedna stronę - normalnego, automatycznego o kąt (prawie) 90 stopni i od postawienia poda bokiem, co ułatwia skręcanie i jest naprawdę cyniarskie :P. Zwłaszcza, jak wlatujemy 300 km/h do jakiegoś wąskiego przesmyku. Właśnie - prędkość - jedna z rzeczy, za którą pokochałem tą grę. Tutaj, jeśli na liczniku widzisz 350, to to NAPRAWDĘ JEST 350 i tylko krzyczysz i modlisz się, żeby nie było ostrych zakrętów.. żadnych need for speedów, gdzie wchodzisz w zakręt na ręcznym przy 200 km/h, obrysowujesz bandę i jeszcze przyspieszasz. Ścigacze w EO:R mają własną balistykę i wiernie się jej trzymają, a jak nie wyrobisz zakrętu to po prostu się rozbijesz.
W trakcie gry nasz pod może w wyniku roztrzaskiwania się o mniejsze rzeczy czy przegrzania silników poważnie nadpsuć, a od tego są specjalne robociki naprawcze, które mogą pracować tylko przy zmniejszeniu prędkości, ale robią to dosyć sprawnie - wprawdzie nie jak R2D2, ale też je lubię. I te okrzyki Anakina: "Work!, Work!.. It's working? It's WORKINKG!"
Takie wrzaski nie są oczywiście jedynymi w grze - kierowcy podów drwią z siebie podczas wyprzedzania, bluzgają w trakcie stukania pojazdem o pojazd - oczywiście wszystko w języku "tatoońskim". Po pewnym czasie grania zauważyłem, że sam już bym potrafił nieźle się w nim dogadać ;) No, może łatwo zarobić w pysiu :)
Nie jestem zwolennikiem wystawiania ocen w recenzjach, więc powiem tylko, że naprawdę, a to naprawdę POLECAM!

Ten post był edytowany przez entrop: 05-06-2005, 02:02
+Quote Post
post 22-03-2005, 13:00
Post #6

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon

Coś nowego dla miłośników LEGO i StarWars ;] http://www.gry-online.pl/S022.asp?ID=2597&PT=0 hehehehehe to sie będzie działo :D
+Quote Post
post 22-03-2005, 14:12
Post #7

SHM-4
Group Icon

CYTAT (Obsydian @ 22-03-2005, 11:15)
Coś nowego dla miłośników LEGO i StarWars ;] http://www.gry-online.pl/S022.asp?ID=2597&PT=0 hehehehehe to sie będzie działo :D

Hmm czy to aby napewno jest legalne? ;) Zmuszają wiernych fanów do gry złożonej z klocków bo wiedzą że ci pójdą na wszystko co ma logo SW :)

Entrop> Dla Racera wymieniałem karte graficzną i dokupowałem ramu do mojego starego P166 :) Cóż to była za gra. I miała klimacik. Jednak i tak moją ulubioną grą SW i nie tylko pozostaje Kotor....

Szkoda że Star Wars: Revange of the Sith nie wyjdzie na kompjutery :( A tak dobrze się zapowiadała....
+Quote Post
post 22-03-2005, 14:21
Post #8

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon

Czy można jeszcze gdzieś legalnie nabyć Star Wars Episode One: Racer ? czy pozostaje już tylko ... ?
+Quote Post
post 22-03-2005, 14:38
Post #9

SHM-4
Group Icon

Zakładam że na allegro bądź na ebayu. Szukałeś?
+Quote Post
post 22-03-2005, 18:16
Post #10

Wilk Bardzo Zły
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 833

CYTAT (DrPotf0r @ 22-03-2005, 08:29)
ja jestem steskniony za dobrym Tie-Fighterem albo X-Wingiem.... w to lubilem pocinac i przechodzic to X razy.

"X-wing vs Tie-Fighter" i "X-wing Alliance" też w to wchodzą, czy podobały Ci się tylko klasyki?

entrop - fajna mini-recenzja, ale pojawiły się poważne błędy merytoryczne. Po pierwsze młody Anakin ścigał się na Tatooine. Dantooine nie pojawiło się jak dotąd w żadnym epizodzie <bo swoją rolę odgrywa albo przed, albo po wydarzeniach z serii>. Po drugie na Tatooine, jako miejscu podlegającemu władzy Huttów używa się huttańskiego. W zasadzie "tatooińskim" można by nazwać dialekt Tuskenów, gdyż byli oni na Tatooine długo przed wszystkimi "przybyszami", ale na pewno to nie ich język dominuje na Tatooine.

Obsy - mają rację w recenzji. Gierki/filmiki robione w klimatach Lego zyskały swoją niszę w popkulturze. Całkiem niedawno oglądałem fan-filmik o Batmanie w tych klimatach. Ja z przyjemnością zagrałbym w tą gierkę :)

CYTAT (Święty)
Hmm czy to aby napewno jest legalne?

They will MAKE it legal ;)

Ja nie tracę nadziei na RotS na PieCe. Może wyjdzie pół roku później, ale szansa zawsze jest. <ewentualnie emulator :)>

Kumpel obiecał przeszukać swoją bazę płytek. Jeśli znajdzie, może w końcu i ja pogram w Racera.

Co do starych, starwarsowych gierek. Obecnie na Allegro Racera nie widziałem, ale jakiś miesiąc temu - owszem. Jest za to Rebelion. Ostrzyłem na nią ząbki, ale cena dochodzi już do 60 zł, a to obecnie przekracza moje możliwości finansowe :(
Jest też na Allegro "Behind the Magic", o którym też marzę od jakiegoś czasu. Ale znów aukcja skończy się przed 1.04, a do tego czasu jestem, kolokwialnie mówiąc - spłukany...

Kto z Was pamięta Dark Forces? Nadal uważam go za jeden z najlepszych FPSów, w jakie grałem. Wcielamy się w postać Kyle'a Katarna, najemnika pracującego dla Rebelii. Początkowo ma tylko wykraść plany Gwiazdy Śmierci. Później okazuje się, że Imperium potajemnie tworzy zabójczą armię Dark Trooperów. Dla zmęcznych ekspansją Jedi dobra wiadomość - tam chyba nawet nie pojawia się ten wyraz, a co dopiero członkowie Zakonu! Liczą się czyste, nieskażone mocą, ludzkie umiejętności Katarna <i uzbrojenie, w tym blaster, E-11, Bowcaster, Thermal Detonatory i jeszcze kilka innych>. Grafika jak na 1996 rok była oszałamiająca! <zresztą w 1998, kiedy ja po raz pierwszy grałem w DF, też była świetna>. Pojawiły się tak rewolucyjne rozwiązania jak strzały blasterowe odbijające się od niektórych powierzchni <Ale to była radocha - trafić Szturmowca stojącego za rogiem ;)>! Świetnie skonstruowane poziomy wymagały nie tylko dobrej orientacji ale i myślenia. No i cały wachlarz znajomych niemilców. Do dziś pamiętam walkę z Bobą Fettem. Skubany fruwał nade mną kilkanaście minut na swoim jetpacku <a w RotJ zdobył się tylko na krótki przelot z barki na skiffa <_< > ostrzeliwując mnie blasterami i rakietami. Poza tym była też np. walka z Jabbą i jego obstawą...
Grę utrudniało to, że zapisy powstawały tylko na początku planszy. Nie ma więc mowy o save'owaniu co 5 minut.
Hmm... trzeba poszukać jakiegoś emulatora DOS'a, bo znów mam ochotę zagrać :)
+Quote Post
post 22-03-2005, 18:43
Post #11

SHM-4
Group Icon

CYTAT (Wolv @ 22-03-2005, 16:31)
They will MAKE it legal ;)

Gratuluję kojarzenia faktów :)

CYTAT (Wolv)
Ja nie tracę nadziei na RotS na PieCe. Może wyjdzie pół roku później, ale szansa zawsze jest. <ewentualnie emulator :)>

Z tego co mi wiadomo, nic z tego nie będzie. Premiera miała być 05.05.05 (fajna data) ale jakieś 1.5 miesiąca temu producent uznał że boi się niepowodzenia jakie miało miejsce, gdy na pecety ukazało się Halo. Więc zrezygnowano z przenoszenia gry na pc jeszcze przed rozpoczęciem prac.

Co do dark forces, to nigdy nie grałem. Za to Jedi outcast przeszedłem jakieś 6-7 razy. Pięknie. Miałem sobie zainstalować i jeszcze raz zagrać jak przejdę Brothers in arms. Heh zwłaszcza fajnie się gra po wpisaniu kodu na "realistyczną" walkę mieczem świetlnym. Nie lubisz bufonowatych oficerów imperium? potnij ich mieczykiem w kawałki :)
+Quote Post
post 22-03-2005, 18:43
Post #12

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 1 791

-Ja mam Win98, więc problemu nie będzie B) . Czasami dobrze jest zostać przy starych rozwiązaniach.
+Quote Post
post 22-03-2005, 21:46
Post #13

Zasłuszony
Group Icon
Nr użytkownika: 33

nie gralem w Xwing vs TieF, ani costam Alliance
gralem tylko w klasyki.

Dark Forces przelazlem z 3 razy... Jedi Knight oj panie, rodzice mnie zabili i resurektowali z 10 razy za rachunek telefoniczny bom se z kumplami na multi twardo w to ciukal. JK2 tez byl bardzo fajny... ale to ostatnie na enginie Quaka... bylo totalna padaką wg mnie.

A swoja droga polecam moda do Homeworlda 2 ktory umozliwia granie Imperium i Rebeliantami :) to jest dopiero poezja.
+Quote Post
post 22-03-2005, 21:49
Post #14

SHM-4
Group Icon

CYTAT (Wolv @ 22-03-2005, 16:31)
entrop - fajna mini-recenzja, ale pojawiły się poważne błędy merytoryczne. Po pierwsze młody Anakin ścigał się na Tatooine.

Sorry, za dużo KOTOR-a :)

Właśnie - jestem teraz w miejscu, jak przechwytuje mnie statek imperium. Na koncu nastąpila krótka konfrontacja z Malakiem, która podejrzewam, miala być dla mnie wyzwaniem. Tymczasem "padł" (włączyła się sekwencja filmowa) po pierwszym ciosie z moich dwóch nagich mieczy świetlnych ;), które to zabrały mu 3/4 energii.. więc trochę późniejsze stwierdzenie Bastili "He is much too strong for us" mnie zdziwiło.. przypadek?
+Quote Post
post 22-03-2005, 21:50
Post #15

SHM-4
Group Icon

Statek jakiego imperium? ;)
+Quote Post
post 22-03-2005, 21:53
Post #16

SHM-4
Group Icon

CYTAT (Święty @ 22-03-2005, 20:05)
Statek jakiego imperium? ;)

Bu.. baru "Imperium" ;)
+Quote Post
post 23-03-2005, 21:05
Post #17

SHM-3
Group Icon
Nr użytkownika: 872

CYTAT
JK2 tez byl bardzo fajny... ale to ostatnie na enginie Quaka...
Quake2 zdaje sie? Nie taki zly byl jak na tamte czasy... Unreal juz wtedy wyszedl?
+Quote Post
post 23-03-2005, 22:58
Post #18

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 1 291

jk2 na q3 byl jak mnie pamiec nie myli
+Quote Post
post 23-03-2005, 23:02
Post #19

SHM-3
Group Icon
Nr użytkownika: 872

Hmm drobna pomylka... ;)

Ale jakas giera w swiecie SW byla na silniku q2. (a moze ja jakiegos moda widzialem?)
+Quote Post
post 31-05-2005, 02:33
Post #20

SHM-3
Group Icon
Nr użytkownika: 14

chyba

Jedi Knight Mysteries of the Sith masakrowal mojego p166 z wudu 1 i 64 ram, ale bylo warto

jedi k 2 bylo juz raczej letnie, choc klimacik jaki taki byl [ale za duzo tworcy grali w mario]

jedi academy to juz moj debesciak, po obejrzeniu sw3 mam ochote jeszcze raz go pokatowac ale niestety nie mam monitora ;)

btw->nie pamietam, ale w jk:ja nie bylo fizyki czy byla? bo nie pamietam jak rzucalem slabowitymi sithami ;)
+Quote Post

3 Strony  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 16-12-2019, 08:30