Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Jak nie spieprzyć sesji, .....

post 12-07-2005, 22:20
Post #1

Wicked Woman
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 994

Jest temat o spieprzaniu sesyjnym to proponuje temat o niespieprzaniu sesyjnym. Moja odpowiedź jest jedna. Pozwolić Spicmirowi być mistrzem gry :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 12-07-2005, 22:36
Post #2

SHM-1
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 487

Nooo Spicmir jest niezły MG, może jego technika jest słaba, to jednak coś w jego sesjach jest, że są za*****te!
+Quote Post
post 12-07-2005, 22:41
Post #3

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319

hehe za rok obiecuje poprowadzić sesje z kostkami juz opartymi na "nauroshimie" no ale takze bede prowadził łatwe proste i przyjemne sesje bez kostki i systemu .

A porada dla mg jak nie spieprzyc sesji to taka : pozwol graczom przejąc inicjatywe i delikatnie szturchaj ich w strone scenariusza. Poza tym nie oburzaj sie i nie karaj graczy jesli zrobią coś o czym ty nawet nie pomyślałeś .

Arrgh! - Wolv
+Quote Post
post 12-07-2005, 23:24
Post #4

Człowiek Orkiestra
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 644

Sluchajcie Spicmira. Naprawde swietnie prowadzil sesje (mi i Qczy) na zlocie.

pozdr.
+Quote Post
post 12-07-2005, 23:37
Post #5

Wicked Woman
Group Icon

A jak nam sesje poprowadził przy ognisku jak już KDS z Qczą pojechali.... miodzio.
+Quote Post
post 12-07-2005, 23:41
Post #6

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

Sesja byla zajefajna... Szkoda tylko, ze ten moj trup byl taki stary, ale moglem zawsze trafic na mezczyzne, a wtedy musialbym se strzelic samoboja gdzies z boku... Bede to wspominal do konca zycia :D. Syrenka o wygladzie Bitney Spears tez full wypas :D
+Quote Post
post 12-07-2005, 23:49
Post #7

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 1 972

Dobry MG powinien być drugą osoboą (chodzi o to by wszelkie urazy problemy wszystko zostawiał za sobą gdy zajmuje to stanowisko) No cóż przepraszam kunęjk za moje wybuchy na ostatniej sesji... przyznam że nic z niej nie wyszło(moim zdaniem)
Doszło do tego ze pozwoliłem kunie zabić markusa... ale to inna historyja*
Ciągnąc temat.
Dobry Mg to mg który nie angażuje sie emocjonalnie a jednak przekonująco odgrywa wszytkie Postacie poboczne i główne...
Nie ogranicza nieważne co...
Powinien być przyjazny pozwolić graczom na małe ustępstwa a w przypadku złego zachowania graczy cofać te ustępstwa (Tak ja np nie zabijam postaci odrazu tylko jak spadną PŻ do poziomu zera to gracz mdleje można go zabić jeśli hp spada poniżej -6 ;jeśli zaś jest 0 rózno nie traci co turę 1 PŻ )
Specmir A ja nie lubie narracji lubie trzymać kostki w reku... (porostu umieram z nudów jak nie ma ani jednego rzutu kostą fajna sprawa to łączenie obu rodzajów gry by fabułą była dopracowana ale zapewniała dynamiczne zwroty akcji za pomocą kostek)
(RAny ile tu bedzie błędów już to czuje ale word nie działa...)

Ten post był edytowany przez Ghul-150: 13-07-2005, 00:19
+Quote Post
post 12-07-2005, 23:53
Post #8

Człowiek Orkiestra
Group Icon

Jesli chodzi o zabijanie postaci - gracze nie powinni ginac, dopoki nie zachowaja sie bardzo zle lub nie popelnia jakiegos bardzo glupiego bledu.

Co do kostek - kostki sa fajne, mechaniki rozne tez, ale sesje "gawedziarskie" sa jeszcze lepsze.

pozdr.
+Quote Post
post 13-07-2005, 11:02
Post #9

Group Icon

Kostki nie sa złe wiesz zależy co kto lubi . Mnie męczy rzucanie kostką przez 3 gopdziny liczenie itd . Pozatym przy różnych dziwnych rzutach czasem dochodzi do niejasnosci i tu mg musiał by podjąc jakąs decyzje , ktora mogła by poróźnic graczy . Teraz wiem ze za rok w moich gawendziarskich sesjach bedzie miejsce na k20 ( choć strasznie nie lubie kostek 20 i systemów na nich opartych ) no ale bedzie ta 20 i bedzie sie czasem toczyć by troche podenerwowac graczy . W tym ze dla mnie ta 20 bedzie własnym sędzią z zarezerwowanymi liczbami 1 , 13 i 20 .

Co do narracji to własnie ona powinna gorowac a nie kostki , nie rozumie jak można robić zwrot akcji poprzez kostke , ze co ze komus rzut nie wyjdzie i nie zuci blefu . Fabuła musi byc oparta na gadce wiec bez sensu mowic ze kostki moga zwrocic akcje w inna strone . Sam mistrzowalem kiedys w warhammera i trzymalismysie kostek jak 2latka sukienki mamy i co sesje trwaly po 8 h z tego 3-4h to rzucanie kostkami .

a tak btw to skoro mg nie lubi narracji to chyba masz b.słabe sesje . Bo mi rzucanie kostkami nigdy nie zastapi super histori z zakreconą fabułą .

Ten post był edytowany przez Spicmir: 13-07-2005, 11:07
+Quote Post
post 13-07-2005, 12:38
Post #10

Człowiek Orkiestra
Group Icon

Zakrecona fabula... dobrze powiedziane :P
I zakrecony Qcza (swoja droga niezle odgrywal postac).

pozdr.
+Quote Post
post 13-07-2005, 14:41
Post #11

Group Icon

Nieźle moim zdaniem gienialnie , psyhopatan nr1 ... ciekawe jakby odgrywal inną postac :D a i tak musimy sesje dokonczyć za rok.
+Quote Post
post 13-07-2005, 15:13
Post #12

Człowiek Orkiestra
Group Icon

Pewnie, ze musimy. Jestem ciekaw w jaki sposob mnie zagonisz do Dayton :P

A wracajac do tematu - aby nie spieprzyc sesji potrzebny jest przede wszystkim MG, ktory szybko reaguje na dziwaczne pomysly graczy i nie gubi watku, ponadto potrafi dobrze odgrywac roznorakich NPCow. No i gracze, ktorzy potrafia poczuc klimat - nie sa wymagane jakies zdolnosci aktorskie, wazne, zeby skupili sie na sesji i nie wybiegali myslami poza swiat przedstawiony przez MG.

pozdr.
+Quote Post
post 13-07-2005, 15:33
Post #13

SHM-2
Group Icon

jA JESTEM Mg z musu dużo bardziej wole być graczem niestety z braku mg dostaje zawsze ja tę rolę... staram się robić taką fabułe gier by mi się podobało bycie graczem w takiej przygodzie... no i w tym wypadku musze powiedzieć że musze mieć dobry humor...
Co do zakręcenia to powiem że fbuła jest zkłucana przez kostki jedynie gdy do chodzi do walki boja nie wiem jak zrobić fajną walke bez kostek... tak by szanse były optymalnie zbalansowane.... jesli nie robie wtedy kostek naogu słysze teksty że się na kogoś uwziołęm...
+Quote Post
post 13-07-2005, 15:47
Post #14

Człowiek Orkiestra
Group Icon

Walka... jaka walka :P U Spica walka wygladala tak - atakuja was rozwscieczone psy, Kds wyciaga spluwe, strzela, juz nie zyja :P I to bylo ok. Walka nie jest w grze znowu tak istotna.

Gralismy kiedys w system stworzony przez nas (Alien) - i tam bylo kilka wspolczynnikow, rzuty jedynie k10 - i gralo sie naprawde swietnie, bylo duzo emocji i kostki naprawde to podkreslaly - a mechanika byla trywialnie prosta. To byl naprawde bardzo udany system - gdzies go w sieci mozna bylo jeszcze niedawno znalezc (4 strony formatu a4 :)), ale teraz juz przepadl.

pozdr.
+Quote Post
post 13-07-2005, 15:55
Post #15

SHM-2
Group Icon

ja z kumplami robie system tylko oparty na k12 mechanika też strasznie prosta..
A raz zrobiłem gre opartą na rzucie monetą... ale to było niestety dośc płytkie przeżycie :P (hoc gra była bardziej rozbudowana z czasem z przyczyn nie wyjasnionych prace nad systemem staneły w martwym punkcie:( )
+Quote Post
post 13-07-2005, 17:21
Post #16

Group Icon

ja mam za sob ą 2 systemy opartych na k100 i w zasadzie uważam je za optymalne ale do gier pc a nie na sesje co do zbalansowania walki .To wystarczy pytac graczy jak oni atakuja jakiej techniki wykorzystują its . Wtedy gdy warunki śa odpwiednie i dobrana technika jest odpowiednia walka wychodzi .

co do tych psów kds to nie widze sensu zebyscie rzucali albo cos w tym stylu . mając bron wychowankowie pustkowa bez problemu dał sobie rade z głupimi kundlami .
+Quote Post
post 13-07-2005, 17:45
Post #17

S.M.A.R.T.I.E.
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 1 501

Grrr...dlaczego ja nic nie wiem o tej sesji Spica...gdzie ja bylem, co robiłem, wie ktoś ? ;)

W sumie...zlotowe sesje i dyskusje uswiadomiły mi jakie byki robie podczas sesji - wiec jakby nie było jakies XPze zlotu dostanę ;). W sumie nie udało mi sie skonczyc zadnej sesji zlotowej - mało czasu duzo innego biegania ;] - za rok wolę sie skupic na jednej ekipie (entrop, Wajuś - zapraszam :->) i prowadzic ja do konca ;] - w duzo zywszym tempie niz dotychczas :D
+Quote Post
post 13-07-2005, 18:00
Post #18

Wicked Woman
Group Icon

Oj MartEE, ty juz pojechałeś, sesja którą zrobił nam Spic przy ognisku w poniedziałek wieczorem powinna przejść do historii...
+Quote Post
post 13-07-2005, 18:11
Post #19

Wilk Bardzo Zły
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 833

Proponuję zmienić nazwę wątku na "Spic dobrym MG jest", przynajmniej unikniecie dalszego offtopu :/

<Co nie znaczy, że nie chciałbym u niego zagrać>

A w temacie: Zgadzam się z kds'em. Obie strony powinny podchodzić do sprawy z zaangażowaniem. To nie tylko kwestia MG. Nieraz bywało, że odpowiednio wczuwający się w historię gracze ratowali nawet denne sesje.
+Quote Post
post 13-07-2005, 18:15
Post #20

Group Icon

ja proponuje jednak przetagowac topic jak zrobic a sie nie narobic (sesje oczywiscie) .
moim zdaniem niektorzy mg zbyt twardo patrza sie na inne wzory ktore niekoniecznie sa dobre przez co brną w jakies kosmiczne bagno a chcac to zataic modyfikuja system w nieskonczonosc lub wciskaja wał graczą .
+Quote Post

2 Strony  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 24-07-2019, 01:22