Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

6 Strony « < 4 5 6 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Wiedźmin, pierwszy dobry Polski RPG

post 02-12-2007, 17:14
Post #101

aka. Kroffa
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 46

Mianowicie osoby które grały w KOTOR/NWN zauważył że po naciśnięciu kółka myszki kamera obracała się na widok za pleców, co pomagała w wyborze wroga podczas walki. Tego tutaj ni ma, tak samo jak zoomowania.
nie wiem czy o to chodzi, ale można wyłączyć "uproszczoną kamerę" (czy jakoś tak to się nazywa w opcjach), co pozwala na jednej z kamer (klawisze od F1 do F3, nie pamiętam na której) swobodnie ją obracać w kierunkach prawo-lewo/góra-dół po naciśnięciu kółka od myszki
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 02-12-2007, 17:42
Post #102

Włóczęga
Group Icon
Grupa: OUTPOST
Nr użytkownika: 1 779

*snip*
+Quote Post
post 24-09-2008, 08:41
Post #103

SHM-2
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 1 829

Od jakiegoś czasu gram w Wiedźmina i muszę szczerze powiedzieć, że im dalej tym ta gra bardziej mi się podoba (czekam na wypłatę z pracy by kupić sobie edycję rozszerzoną :D). Mimo, że ta gra zasłużenie została nazwana jedną z najbardziej oczekiwanych gier i jedną z najlepszych nie ustrzegła się kilku wad. Mimo tego to i tak jedna z kilku moich ulubionych gier :D

Na plus można zaliczyć alchemię, system walki (cała masa ciosów) i wiedźmińskie Znaki.

Na minus z kolei to kiepska mimika twarzy przy rozmowie, dająca czasami sporo do życzenia SI (zarówno samego Geralta jak i BN-ów).

A Wy co o tym myślicie?
+Quote Post
post 24-09-2008, 08:48
Post #104

SHM-2
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 5 072

+Quote Post
post 24-09-2008, 09:11
Post #105

Beer Lover
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 34

jedyny duzy rpg ostatnich lat ktorego nie bylem w stanie skonczyc - a startowalem 2 razy - tak mnie gra znuzyla. znuzyla bezsensownie skonstruowanymi misjami w ktorych biegamy po 10 razy tam i nazat, znuzyla mnie zacinajacym sie geraltem i idiotyczna walka (nie chcieli chyba zeby bylo za bardzo hns i po prostu prekombinowali), a przede wszystkim znuzyla najgorszym miedzymordziem jakie ostatnio widzialem. do tego wyjatkowo nierowny poziom trudnosci (bossowie niczym ostatni z nwn2) i dla kogos kto nie czytal sapkowskiego wcale nie jakas hurra wciagajaca fabula. jadac po tej grze czuje sie jak wyrzutek ale mam wrazenie ze te dobre noty po czesci wziely sie chyba z potraktowania tej gry przez przyzmat patriotyzmu ;)
+Quote Post
post 24-09-2008, 09:40
Post #106

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 5 072

Ja nie czytałem Sapkowskiego, walka mi się bardzo podoba, choć nie jest finezyjna to widowiskowa, na szczęście nie przebajerowana, nie żadna rypanka w stylu co tydzien grania musze wymieniać myszkę na nową"

Nie ukończyłe mgry z braku czasu, w porównaniu do jakiejkolwiek konkurencji ostatnich 5 lat musze powiedzieć że fabuła była wciągająca ale to względna opinia, bo konkurencja się nie popisała. IMHO gra była bardzo dobra i tyle -
Grało mi się lepiej niż w Morrowinda, Obka czy NWN a to już coś oznacza, nawet jeśli te gry dzieli przepaść.

A jeśli za coś należy im się szczególne uznanie to za wersję rozszerzoną - nie spoczeli na laurach, tylko wzieli sięza poprawianie błędów choć z punktu widzenia zysków, te kilka miesięcy spędzone nad kodem Wiedźmina nie zwróci się szybko, to jednak w świadomości graczy zostaje zapis "poprawili swoją grę". A to się już przekłada na "zaufanie" graczy, pośrednio i na większe zyski w przyszłości.

I zrobili bardzo dobry soundtrack ;)

Moim zdaniem powinni teraz zrobić inną grę a dopiero potem zając się sequelem Wiedzmina, niech poszerzają horyzonty i dadzą troche czasu na pracę społęczności modderskiej.

PS koleś który podkładał głos Geraltowi w wersji angielskiej moim zdaniem niezbyt pasował. Brzmiał troche "słabo"

Ten post był edytowany przez Ulyssaeir: 24-09-2008, 09:41
+Quote Post
post 07-10-2008, 22:17
Post #107

SHM-1
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 4 080

Z literaturą Sapka zapoznałem się (chyba wszystko, co udało mi się znaleźć u znajomych i w bibliotece - czyli ok. 80% jego twórczości) dopiero po pierwszym finale, a jednak nie przeszkodziło mi to z radością ukończyć gry. EK ma takie zmiany względem wydania premierowego, że w tej chwili jestem w trakcie czwartego podejścia. Z poprzednich nie ukończyłem tylko jednego właśnie z powodu wydania EK - po prostu zacząłem grę od początku. Niestety, niektóre alternatywy wyboru są niezgodne z moim światopoglądem, więc będę musiał ukończyć grę jeszcze wielokrotnie, zanim nabiorę dystansu i wystąpię na bagnach przeciwko Zygfrydowi, który bezinteresownie zaoferował mi pomoc w kanałach.
Poza tym w EK animacje ust (szkoda, że nie całych twarzy) są tak dopracowane, że można im niemalże czytać z ruchu warg. Nie mówiąc już o nowej, wzbogaconej gestykulacji, która zaczęła grać z sensem wypowiedzi postaci. Odnoszę wrażenie, że niektóre dialogi również zostały nagrane od nowa.
System walki IMHO (czy ktoś jeszcze używa tego skrótu?) jest optymalny: nie morduje gryzonia, nie powoduje zakwasów w nadgarstku, a jednocześnie wymusza skupienie uwagi na wyprowadzanych cięciach - szczególnie na wysokim poziomie trudności. Nie promuje "mistrzów myszy" jednocześnie pozostawiając śladowy czynnik zależny od zręczności. Zwarty i "prawdopodobny" (po prostu kompletny) świat i nienachalne elementy magii powodują, iż gracz identyfikuje się z Geraltem. Kiedy powiedziałem żonie, że właśnie przeleciałem Addę, to o mało nie dostałem z liścia :pobity: . Dwa dni się do mnie nie odzywała :rad: . Ale jak usiadła przy mnie gdy grałem, to sama wsiąkła :D .
Spośród wad wciąż obecnych w EK Wieśka mogę wyszczególnić przede wszystkim: przy próbie obrotu kamery w lewo w czasie rzeczywistym podczas walki łatwo o niekontrolowane wypicie eliksiru, którego slot znajduje się właśnie przy lewej krawędzi oraz delikatnie przegiętą (na korzyść BN) grę w kości. W wersji premierowej kości były zbyt łatwym źródłem gotówki, natomiast w EK można umoczyć 7.000 orenów z byle ogrodnikiem nie wygrywając żadnego trójmeczu (wbrew prawu prawdopodobieństwa). Jednakże takie wady, to kosmetyka.
W dodatkowe przygody z EK jeszcze nie grałem, zostawiam je sobie na deser :P .
W każdym bądź razie CDP RED w większym stopniu rozumie co znaczy cRPG, niż niektóre zachodnie firmy specjalizujące się w tej kategorii gier.
Teraz czekam na Afterfalla - Real cRPG. Czy żeby powrócić do korzeni trzeba gatunkowi nadawać nową nazwę?
+Quote Post
post 13-10-2008, 18:58
Post #108

Schronowy Inżynier
Group Icon
Nr użytkownika: 1 923

Keldorn pało - niuchaj wcześniej zanim zakładasz jakiś temat, czy już go ktoś wcześniej nie założył.

A skoro już tu jestem to powiem, że choć wieśmin jak i cały Sapkowski mi lata i zwisa (nie ufam temu autorowi) to jednak doceniam fakt, że ta gra może być symbolem polskiej jakości i jeśli ktoś lubi to może się lansić tymi klimatami - jak choćby żołnierze w Afganistanie na swoich "Rosomakach" :)
+Quote Post
post 13-10-2008, 19:12
Post #109

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 7 827

Mieszane uczucia, raz łupie przez cały dzień, a raz bywa tak że go bez żalu przez tydzień nie ruszę (po tygodniu musiałem się zmusić aby rozpocząć akt 3, ale jak już to zrobiłem to gram dalej). Ale giera jest okej, niemal tak zabugowana jak F2 bez patchy, więc +5 do klimatu he he.
+Quote Post
post 13-10-2008, 19:38
Post #110

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 8 048

Wiedźmin zły nie jest, co więcej: bardzo grywalny. Fakt, ma swoje wady, ograniczenia (te cholerne akty, agrhhh...), ale jest zrobiony - jak ja to mówię - z "charakterem". Ta gra nie jest drewniana - ma swój styl. Troszkę tylko nie rozumiem dlaczego gra nazywana jest przez niektórych action-RPGiem. Walka jest dynamiczna i stosunkowo szybka, ale mamy aktywną pauzę a jako takich umiejętności zręcznościowych nie potrzeba - przyda się tylko minimum szybkości i co nieco skupienia. Sam jestem upośledzony jeśli chodzi o gry zręcznościowe a w Wieśku młóciłem mieczem jak stary zabijaka ;) - kombosów na klawie wykręcać nie trzeba, wszystko się myszką robi ;). Osobiście miałem dosyć grania przy ostatnim, swoją drogą najsłabszym i najłatwiejszym, akcie (finałowego bossa wykończyłem przy drugim podejściu [!] po walce trwającej, nie przesadzam, 5 sekund!). Niemniej skoro aż tak się zapędziłem to poprowadziłem rozgrywkę do końca.

Wiedźmin to pozycja nie rewelacyjna, nie rewolucyjna, nawet nie bardzo dobra, ale - tak czy siak - piekielnie solidna.

Ten post był edytowany przez MaFFej: 13-10-2008, 19:40
+Quote Post
post 13-10-2008, 19:43
Post #111

aka. Kroffa
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 46

nie ufam temu autorowi
Eeee, w jaki sposób się to przejawia? Bo nie rozumiem za bardzo jak można "nie ufać" autorowi. Tzn czytasz tekst, myślisz że fajne, ale twój 6ty zmysł ci mówi, że jednak autor cię oszukuje i sprzedaje ci lipę? ;)
+Quote Post
post 13-10-2008, 21:22
Post #112

Schronowy Inżynier
Group Icon
Nr użytkownika: 1 923

No nie wiem co jest, ale do Sapkowskiego mam jakiś pierwotny uraz, który sprawia, że nawet nie podejmowałem próby poznania jego twórczości. Sapkowskiemu udało się jedno - wyjść z fantastycznego getta na salony w warszafce.

Jednak według mnie nie wynikło to w całości z wyjątkowości jego twórczości (bo nie oszukujmy się - w polskiej literaturze fanstastycznej jest wiele cykli z mięsistymi bohaterami i dużo autorów piszących mięsiste powieści), tylko z tego że na scenie nie było osoby, która mogła by mierzyć w wyjście poza to getto.

Lem był ponad to, Zajdel zmarł w 1985 roku a w jego buty sprytnie wskoczył Sapkowski, budując fasadę pisarza ponad to. I po prostu czuję jakiś fałsz w tworczości Sapkowskiego, który sprawia, że nawet nie mam zamiaru podejmować zmierzyć się z tym czym on napisał. Wybieram innych - polskich - pisarzy.

A gry nie oceniam. Film (a tak naprawdę serial telewizyjny) ssał paukę jak smok (bo jednak byłem na nim w 2001 roku, skuszony recką w "Fantastyce" :bleh: ) to chociaż dobrze, że gra okazała się sukcesem.

Chyba - jak kto woli :)
+Quote Post
post 13-10-2008, 21:40
Post #113

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 6 276

Sapkowski to Sapkowski, drugiego takiego nie będzie, w jednej książce daje klimatyczne fantasy i jednoczesnie pieprzy to intelektualistycznymi gadkami na temat filozofii, polityki i genetyki. I te jego sławne pijackie popisy na konwentach, gdzie ubliżał fanom i wyzywał wszystkich od idiotów :D. Ale nikt tak nie pisał przed nim, a wielu po nim tylko go naśladowało. Sapkowski to jednak nietuzinkowa postać, ale jego zdanie nie jest jedynie słusznym i można spokojnie krytykować go za różne rzeczy.
A to Wiedźmina też nie moge się przymusic. szczerze mówiąc, myślałem że skoro Wiedźmin jest mistrzem miecza dostaniemy coś takiego (tu się gra zręcznościowo, za pomocą kombinacji klawisz) ale niestety tak się nie okazało. Ale nie szkodzi. I tak wiadomo że to dobra gra i nawet mimo że w nią nie grałem wszystkim będę to mówił.

Ten post był edytowany przez Nathaniel77: 13-10-2008, 21:45
+Quote Post
post 25-01-2009, 00:14
Post #114

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 9 495

Oj Wieśu Wieśu Wieśu co tu dużo mówić "De beściak" jest super na mojej półce wyróżniają sie 2 hity Wiedźmin i Fallout 3 i jeszcze 20 innych.....
+Quote Post
post 25-01-2009, 00:16
Post #115

Beer Lover
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 34

sorka za spam ale moze ktos jeszcze nie zanabyl ;)

http://www.allegro.pl:80/item531653010_wie..._dreamfall.html
+Quote Post
post 21-06-2010, 21:09
Post #116

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 080

Koleżanki i Koledzy!

Odświeżając temat podaję bardzo ważną (dla CDProjekt RED i jego "dziecka") informację.
Wiedźmin 2 wciąż potrzebuje naszej pomocy: tutaj i tutaj też Pomóżmy mu zdobyć kolejną nagrodę!

W tym drugim głosowaniu depcze mu po piętach Fallout: New Vegas, a w pierwszym raczej Wiedźminowi postapokalipsa nie grozi. Głosujmy zgodnie z naszym sumieniem.
+Quote Post

6 Strony « < 4 5 6
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 14-11-2019, 09:31