Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GO¦CIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> własny system autorski...??

post 12-06-2003, 20:20
Post #1

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 300
Doł±czył: 11-02-2003

...no właśnie...

czy ktośz tu obecnych napisał/wymyśąlił jakiś system autorski RPG ????
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 12-06-2003, 22:20
Post #2

SHM-3
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 9
Doł±czył: 03-11-2002

Ja! :-)
Wymysliłem, lecz nigdy nie miałem czasu go napisać. Niestety stworzenie grywalnej, realistycznej i szybkiej mechaniki jest trudniejsze, niż myślałem... a od tego zacząłem tworzyć system :)

Jest to system post-apoc w klimatach lat 20-50 XXw (z naciskiem na gangsterskie lata 20, II WŚ i wojnę w Korei, cześciowo zachaczając o Nam [choć to już nie te ramy czasowe]) , z motywami średniowiecznymi, dark fantasy (ale zadnych elfów, krasnoludów i innych badziewi), nieco steampunka (parowe mechy rox!) technologią Starożytnych i innymi temu podobnymi bajerami :)
Jak spiszę to wszystko moze z tego wyjć super hicior ;) ale do tego czasu sporo wody w Wisle upłynie :)

Ale nie wiem, czy chce ci się czytać obzerniejszy opis, więc poczekam na słowa zachęty :jezyk: :D
+Quote Post
post 12-06-2003, 22:27
Post #3

Zasłuszony
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 33
Doł±czył: 04-11-2002

ja mialem pare...
poczawszy od prostego system opartego na 4 statsach... poprzez rozne wariacje, modyfikacje .. przeroznych systemow, lacznie z tworzeniem wlasnego systemu TableTop'a ... konczac na wlasnorecznym napisaniu podrecznika do Fallout RPG...
-systemy te byly osadzone w roznych realiach od typowego fantazy, po sajens-fikszyn .. przez wlasne alternatywne swiaty i rozne kombinacje wszystkiego.
-> wszystkie projekty i to jest wazne podkreslenia (z wyjatkiem pierwszego) byly tworzone wraz z Kroffiarzem przy jego znacznej pomocy.
+Quote Post
post 12-06-2003, 22:32
Post #4

SHM-4
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 362
Doł±czył: 15-03-2003

Gerard Heime napisał(a)
Jest to system post-apoc w klimatach lat 20-50 XXw (z naciskiem na gangsterskie lata 20, II WŚ i wojnę w Korei, cześciowo zachaczając o Nam [choć to już nie te ramy czasowe]) , z motywami średniowiecznymi, dark fantasy (ale zadnych elfów, krasnoludów i innych badziewi), nieco steampunka (parowe mechy rox!) technologią Starożytnych i innymi temu podobnymi bajerami :)

pobudziłeś mój apetyt ;>
+Quote Post
post 12-06-2003, 22:38
Post #5

aka. Kroffa
Group Icon
Nr użytkownika: 46
Doł±czył: 05-11-2002

ja mialem pare...
(...)
-> wszystkie projekty i to jest wazne podkreslenia (z wyjatkiem pierwszego) byly tworzone wraz z Kroffiarzem przy jego znacznej pomocy.
*przytakuje* prawda to jest zapewno, pomimo tego ze w sumie pamietam tylko fallouta :D

edycja: a teraz wymieminy po kolei to co bylo zrobione:
- przeniesienie fallouta z kompa na karte (zbyt tworcza praca to nie byla :P)
- fallout tabletop (cos w stylu tego fallout warfare czy jak to sie tam zwie, biegasz figurkami i sie strzelasz, ponoc byly 2 wersje, przyznam sie nie pamietam :) )
- fallout realiztic werszyn - czyli fallout urealistyczniony
+Quote Post
post 12-06-2003, 22:52
Post #6

SHM-0
Group Icon

ja tez mam jednego małego pomysła, którey chodzi mi po głowie od jakichś prawie 2 lat, z małymi przerwami. i od czasu do czasu ewoluuje.

ogólnie flora i fauna wyglądać by miała (na dany moment jego ewolucji w mojej głowie) następująco: XXII - XXIII wiek tak mniej więce... (wócześni mieszkańcy stracili poszucie czasu ;] ). świat został wcześniej zgładzony w nie do końca post nuklearny sposób. między innymi pojawił się antychryst, a że każda akcja wywołuje reakcje góra tesz musiała wtrócić swoje 3 grosze. w ogulnym burdelu wybucha konflikt nuklearny... bla bla bla... i takie tam... takie później to jest post-nuklearne bagno, a właściwie pustynia z elementami mniej post nuklearnymi :D
+Quote Post
post 14-06-2003, 14:31
Post #7

Demon Spawn
Group Icon
Nr użytkownika: 565
Doł±czył: 05-06-2003

Tak jak pisałem w StarCraft RyPyGy powstał niemal cały system do gry. Z szybką i dobrą mechaniką opartą o k10 ( przykłądem niech będzie walka w której każdy wykonuje tylko jeden rzut na rudę i tyle, chyba że chce podjąć więcej akcji ale to juz jest inna kwestia) . System czytasz raz i nie musisz się martwić o to czy wiesz jak wykonać rzut czy sprawdzicktórą cechę.
Jendak mogę powiedzieć (napisać) jedno.
Stowrzenie własnego systemu opartego o taki hit jak StarCraft (czy własny śiwat) łatwe nie jest. Musi on oddawac poprzez tworzenie postaci, mechanikę, zachowania i opis klimat świata, w którym się odbywa zabawa. Bo nie zawsze (tu: StarCraft) trzeba grać żołnierzami, a wręcz przeciwnie: odróże w kosmosie - powolne - są dostępne, przemyt - czemu nie, zabawa w przyszłościowych miastach także, pobyt na niezbadanych planetach - także. Drużyna policjantów rozwiazujących ciekawe zagadki - bez problemu. I front - oczywiście, a na nim skazańcy, ludzie z powołaniem, fanatycy, wariaci i zwykli niewolnicy wcieleni siłą. Potrzebny jest jednak do tego świat. I tu jest pierwszy i największy ból.
Opis świata, w którym dzieją się przygody. Do tego potrzeba więcej niż jednej głowy... Tu zwykle zaczynają sie schody.. Zawsze brakuje czasu i później pomysłów. Jesli nie będzie fajnego, ciewkawego świata (opisanego, a nie w GŁOWIE AUTORA systemu) to nie ma nawet sensu tworzyć następna kalkę jakiegoś AD&D czy Cyberpunka... lub rozbijać świat na jakieś wyspy, na których są dostępne klimaty od średniowiecza do czasów space opery - świat taki po prostu nie ma sensu współistnieć logicznie.
Dlatego pytam czy znalazły by się osoby chętne współtoworzyć świat do takiej gry jaką jest Strefa Zero osadzona w realiach gry strategicznej StarCraft?
Mam trochę pomysłów, ale teraz mam też nagłowie maigsterium i koniec studiowania więc mój wolny czas niestety nie jest zbyt wolny.
Więc jak. Pomożecie ??

Abstrachując od tematu.
Co byście zrobili gdyby ktoś rzuci cegłą lub czymś podonym w waszego zwierzaka i o mały włos go nie zabił ?? %$#@%%^&#$&.
+Quote Post
post 15-06-2003, 19:47
Post #8

SHM-3
Group Icon

Abstrachując od tematu.  
Co byście zrobili gdyby ktoś rzuci cegłą lub czymś podonym w waszego zwierzaka i o mały włos go nie zabił ?? %$#@%%^&#$&.

Odrzucił bym cegłę... z większą pecyzją? :)
+Quote Post
post 19-06-2003, 21:49
Post #9

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 48
Doł±czył: 05-11-2002

Wymyslac systemu nie ma co. Jest jeden ktory pasuje wszedzie. Stary dobry D6 na ktorym byly Star Warsy RPG 2nd Edition. Mozna spokojnie w jego realia wsadzic II WS, gangsterow, Koere, Wietnam, wszystko z XX wieku.

Teraz przerobilem Fallout PNP na D20 ;).
+Quote Post
post 19-06-2003, 21:56
Post #10

SHM-3
Group Icon

Jaki tego efekt- zobaczymy w sobotę :-)

Choć nie, nie zobaczymy bo ten dziad stwierdził, ze poprowadzi falla na d10... Ale moze uda sie go przekonać :-]
+Quote Post
post 21-06-2003, 11:47
Post #11

Demon Spawn
Group Icon
Nr użytkownika: 565
Doł±czył: 05-06-2003

Fallout w D20. Porażka takie jest moje zdanie.
Nie lubiętego systemu od kiedy spotkałem sięz nim po raz pierwszy jeszcze w pierwszej edyji jaką miałęm przyjemność zobaczyć i zagrać *(jakieś 10 lat temu... dawno) . Druga edycja ... tylko jeden MG dobrze prowadził i to w świecei Dark Sun. W trzeciej tak mi się spodobała że odmówiłem stworzenia postaci po wylosowaniu współczynników. ....
Nie doceniam chyba wysiłku jego autorów, ale wolę kilka systemów z różnymi mechanikami niż wszystkie systemy z jedną (będzie np. starcraft na d20 wydanie oficjalne z pogłaskaniem przez Blizzard, już widzę tego zerga z 3 CH i 17 ZR, aaaaaaa, poza tym Zew Cthulchu na d20... i inne) .
A stare dobre Star Wars ... Cóż rzec mogę. System na d6 jest ok. Proponuje dotrzeć do gry (wydanej i w Polsce) In Nomine Magnae Veriatatis , In Nomine Satanas. Tam system oparty też jest o d6 a mechanika mieście się na jednej stronie (jednej!). I wszystko jasne...
+Quote Post
post 21-06-2003, 12:07
Post #12

Zasłuszony
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 33
Doł±czył: 04-11-2002

d6.. zalezy kto co lubi.. mi na przyklad ten typ systemow nie odpowiada calkowicie.
--
wole skile wyrazone w % i K100 (nie wiem czemu D100 dziko brzmi :) )
---
jak ktos jest zainteresowany moim widzeniem fallouta... to moge zamiescic.. bo i tak lezy nieuzywany...
+Quote Post
post 21-06-2003, 21:06
Post #13

SHM-3
Group Icon

Okej - no to sprawozdanie. Był to mój pierwszy kontakt z mechaniką d20 typu AD&D (bo do niej jest o ile się nie mylę zbliżona... mechanika 3d20 do NS wyglada zupełnie inaczej). Poza początkowym szokiem ("coooo?! Losuje się współczynniki? Popieprzyło cię Nico?" :)) było całkiem nieźle. Mechanika prosta, nawet szybka, zarazem realistyczna i przyjemna w grze. Poza tym losowaniem była bardzo zbliżona do oryginalnego % systemu.
+Quote Post
post 16-10-2003, 15:02
Post #14

SHM-0
Group Icon

dawno nikt się nie wypowiadał "tutaj" - a ponieważ ja zaczołem, to ja będe ciągnoł dalej.

Jakiś czas temu zaczołem przelewanie na papier mojego systemu autoskiego, którego jeszcze duża część jest w głowie. Jak skończe to udostępnie jeśli by to kogoś uinteresowało. Ale i tak to narazie byłby zarys a do końcowego efektu baaardzo daleko, jeśli wogule będzie końcowy efekt.

To co zostanie udostępnione w późniejszym, nieokreślonym czasie będzie wersją BETA całeości, która wymaga przesestowania - jak ktoś będzie chciał to bardzo prosze.

No, ale w między czasie nie będe się rozgadywał tylko biorę się do pisania
+Quote Post
post 05-08-2005, 13:33
Post #15

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319
Doł±czył: 22-02-2003

dziqu a co¶ blizej o systemie ?

hmm ja wlasnie zaczynam z moim teamem pisac 2 system autorski , oczywiscie oparty na swiecie fantasy ( nie ba jak 6 na 1 w głosowaniu ) . Tym razem wiekszy nacisk połozymy na swiat ktory bedzie calkeim inny nize wszytskie wam znane dotychczas.

Tu elfy beda złe , ludzie beda Ľli ,krasnoludy na wiginieciu , pare nowych grywalnych ras , ciekawi bogowie i bitwa o jedyny kontynent . W sumie Nic szczególnego ale z detalami bedzie miodio . co do systemu samego to oprzemy się na naszym starym systemie ktory zostal ochszczony przezemnie " podwójny problem " ze wzgledu na wielk± problematycznosc :)

w sumie jestem Dumnym Dyslektykiem Kochajacym To Robic .Miła zabawa i człowiek przy tym duzo się uczy .
+Quote Post
post 05-08-2005, 13:34
Post #16

Master of Disaster
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 431
Doł±czył: 13-04-2003

spic popatrz na date tamtego posta...
+Quote Post
post 05-08-2005, 14:35
Post #17

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319
Doł±czył: 22-02-2003

no co lepiej póĽno niż wcale . :D
A tak powaznie to czemu mi sie ten topic nagle zaswiecił ?
gadajmy gadajmy panowie na temat S.A. bo to ciekawe i moga powstac tu ciekawe pomysły .

EDIT: niach, niach, niach :P

Ten post był edytowany przez martEEnez: 05-08-2005, 15:44
+Quote Post
post 17-08-2005, 16:50
Post #18

SHM-4
Group Icon
Nr użytkownika: 1 885
Doł±czył: 20-01-2005

To może pokaz± się tutaj ci którzy kiedy¶ dawno zaczynali i pokaż± co im z tego wyszło?
+Quote Post
post 17-08-2005, 18:14
Post #19

FMUD Team
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 2 057
Doł±czył: 24-03-2005

Nomm... doc, pokaż nam tego Fallouta! Wy tam! pokazcie te swoje twory! Dawajta ;)
A my wam potem pokażemy Fallouta PnP :P

Ten post był edytowany przez Fleance: 17-08-2005, 18:53
+Quote Post
post 06-09-2005, 18:39
Post #20

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 2 522
Doł±czył: 28-08-2005

B)

So... swoje sytsemy...
no cóż....

Oprócz naszej wersji SPECJAL'a czyli SPIWCZ
Wymyslili¶my jeszcze MTG. Grali¶my w innym wymiarze naszego miasta. Fajnie się grało... ale to było dawno...
amy też zarysy SPIWCZ w odlegej galaktyce
i grywalny system SPIWCZ w realiach antyka, i nie my¶leli¶my że odniesie taki sukces w ¶ród nowych graczy ale polscy gracze ze ¶l±ska i okolic s± zachwyceni.
i cały ten SPIWCZ to tylko 2k6... a wła¶ciwie k6.
zapraszam na forum Grupy Grzyb
+Quote Post

2 Strony  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Go¶ci i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 06-12-2019, 08:56