Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topic

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Fallout 4

post 15-12-2015, 22:29
Post #21

Czarny Król
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 20

Produkcja kleju w osadzie? Hm... czyli jednak zmuszają (no może nie zmuszają ale "intensywnie sugerują") zabawę w simsy...
Nie chce mi się.

Ja za to ponarzekam - na totalnie skopane oskryptowanie: oczyściłem jedną miejscówkę, za jakiś czas dostaję quest żeby ją.... oczyścić. I oczywiście nagle nastapił tam respawn paskudów.
Absurd.

No i kompletny brak optymalizacji - długie doczytywanie, ogromne zużycie ramu itp. itd. - dla mnie ma znaczenie bo gram na starawym sprzęcie. Tyle że ten sprzęt bez problemu uciągnął "Wiedźmina czeciego" a tu dostaje zadyszki. masakra jakaś zwłaszcza patrząc przez pryzmat jakości tego, co się na ekranie ogląda.

No i ten "otwarty świat" złożony z miliona mini lokacji... i oczywiście doczytywanie przy każdym wejściu/wyjściu z budynku przez to. eh...

Tak, siedzę dzień w dzień prawie i łażę po łejstlandzie. Ale tak szczerze, dla nie-fana, to ta gra jest chyba za słaba :(
Szkoda, może niech Beth zakupi REDengine ;) do następnej części
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 21-12-2015, 02:28
Post #22

Sword of Despair
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 29

Obejrzałem pierwszą godzinę gry na gameplayach i jest ok, ale nie jest to uderzenie w takim stylu jak F1 albo F2. Mam gdzieś przedstawione postacie, a w F1 i F2 tak nie było. (Nie mam na myśli samego wejścia do gry i głównych postaci w F4, tylko NPC-ów i dalszy ciąg gry - jest dobre wejście, ale zawiązanie akcji na tyle mało przekonywujące, że nadgania się to zapraszając do FPP/TPP w klimacie intra F1). Z tego, co mówi Kmiecik potwierdza się moje przeczucie: dobra gra dla fanów rozwałki, czuć skrypty (czego w oryginalnym Falloucie nie było, mimo pierdzenia komputera podczas gry ;)), do tego trochę RTS (jeśli można to tak nazwać), a grę przechodzi się jak Wiedźmina bez żadnych problemów. No ale bym pograł. Czuć wpływ statystyk na questy, jest ulepszony skilldex. Jeśli Bethesda nie jest tak płytka, a intro daje jakieś nadzieje - poprzednie gry chyba jednak też, jeśli nie patrzeć na zapowiedzi i teasery - w późniejszych godzinach gry nastąpi zwrot akcji, który być może będzie już zakończeniem, no ale liczę na jeb...cie fabularne.
+Quote Post
post 01-01-2016, 16:21
Post #23

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 1 928

[quote=Abadon,03-12-2015, 18:30]

Postaram się nie zniżać do poziomu tego posta[/quote]

Sweet.
Zabawne, jak headbanger tych którzy ośmielili sie nie lubić fallouta 3 wyzywał od betonów to jakoś Abadon do niego nie wyskakiwał z takimi tekstami.

[quote]
- a do tego ludzie, którzy scenę tworzyli lat temu naście, już trochę wydorośleli i mają w związku z tym inne rzeczy na głowie, niż zjawiać się tutaj i "zacieszać beth".
[/quote]

Radosna twórczość kmiecia w tym temacie temu przeczy.

[/quote]
Za to widzę z trollowania się nie wyrasta...
[/quote]

Zabawne,że to akurat mój post to trolling.
Post, który sugeruje że w falloucie 2 power armoura zdobywamy na samym początku gry to już zapewne według Abadona spoko wpis?

+Quote Post
post 18-01-2016, 07:49
Post #24

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon
Grupa: Założyciel
Nr użytkownika: 1

[offtopic]
Uniknijmy proszę osobistych wycieczek.

[w temacie]
Do tej pory ugrałem w Fallout 4 może ledwo 60h i sporo się na męczyłem aby taki licznik osiągnąć tj. zmuszałem się miejscami by grać. Ale spokojnie z Fallout 3 i New Vegas miałem podobnie. A robiłem w nich i drugie i trzecie podejście i gry ukończyłem.

Może ma to również związek z taką moja przypadłością, że dość często trafiam w grze na błędy które komplikują dalszą grę. Tak też było z F4 - trafiłem na arcy irytującego buga z Pip-Boy'em. Otóż inventory i całe te wkoło pip-boy'owe ustrojstwa dostępne były tylko z power armora, a bez już nie.

Nie przekreślam tej gry ale w obecnym stanie zabugowania nie jest warta tej ceny - poczekam tradycyjnie do połatania i do wypuszczenia 5/6 DLC - a na koniec kupię edycje GOTY.
+Quote Post
post 22-01-2016, 12:31
Post #25

Czarny Król
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 20

Dziwny bug, mi się nie zdarzył. Zawsze można odpalić pip boya na komórce/tablecie ;)

QUOTE(Ligant)
Zabawne, jak headbanger tych którzy ośmielili sie nie lubić fallouta 3 wyzywał od betonów to jakoś Abadon do niego nie wyskakiwał z takimi tekstami.

Jakby zauważył to by wyskakiwał. :)

Chętnie za to bym się merytorycznie odniósł do Twoich merytorycznych uwag na temat gry, o której traktuje ten temat. Ale jakoś ich w poście, który cytowałem, nie znalazłem.

Stąd taki a nie inny ton mojej wypowiedzi i reakcja.
Nie wiem co Ci Headbanger czy Wolv zrobili strasznego, ale musiało to być bardzo dawno (np. Wolv był na forum ostatnio w 2012r). Co więc wniosłeś do dyskusji?
+Quote Post
post 28-07-2016, 02:10
Post #26

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 1 928

Jak to dobrze, że beth przejeła fallouta.
Teraz w końcu ta seria może mieć rzeczy, których zawsze w falloutach od BI brakowało.
(IMG:https://s31.postimg.org/8nibbig4b/FUCK_YOU.jpg)
+Quote Post
post 05-11-2017, 17:07
Post #27

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 86

Ja spróbowałem z weekendem otwartym i w sumie wciągnęło mnie trochę :)
Potem poczekałem, aż spadnie cena, co niedawno nastąpiło i zakupiłem na steamie :D

Powiem tak... Porównanie do 1 i 2 nie ma najmniejszego sensu. Nie ten klimat, nie te założenia, nie te możliwości.

Zacznę do tego co dobre.
Spodobały mi się kinowe interakcje z NPC, czy tymi głównymi czy pobocznymi. W końcu czuję się jakbym tam był, stał przy nich :D Po raz pierwszy żałuję, że nie zrobiłem sobie postaci na wzór siebie , tylko babkę, aby jej tyłek oglądać :beer2:

Sam początek historii też w sumie interesujący, tyle, że im dalej tym to traci rozpęd... kiedy w F1 czy F2 było dokładnie odwrotnie :( Nawet NV był pod tym względem niezły. Tutaj początkowy entuzjazm szybko opada... albo to ja słabo szukam głównego wątku :D

Osady... cóż, jeszcze w czasach F2 budowałem sobie bazy i składziki w ulubionych lokalizacjach... a i często żałowałem, że nie można faktycznie pomóc nikomu zgromadzonym majątkiem.
Ogólnie o osadę trochę dbam :) Nawet kilka osad podbudowałem do pewnego poziomu, aby ktoś tam żył i z głodu nie umarł. Jedyne co mnie się kłóci to główny wątek, który by nakazywał wręcz pośpiech i brak oglądania się na innych...

Modyfikacje broni i pancerzy też całkiem satysfakcjonujące.

Potem dokończę... co gorsze :D
+Quote Post
post 05-11-2017, 21:40
Post #28

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 86

Edit:

Z zalet dodałbym tez świat. W F3 wszystko było na jedno kopyto, w NV ciut lepiej, ale nadal brakowało mi różnorodności. W F4 jest już w miarę porządnie. Lokacje, czy się podobają czy nie, są jakieś. Charakterystyczne, odmienne i często interesujące. Samo łażenie po mapie i odkrywanie nowych daje sporo satysfakcji.
Oczywiście dużo lepiej byłoby, gdyby tych lokalizacji nie było takie mrowie... bo gdzie się człowiek nie ruszy to jakiś szałas, osada, stara fabryka etc. Ale to bolączka wszystkich nowych Falloutów. Pewnie trudno byłoby oczekiwać od graczy, aby przejścia pomiędzy lokacjami trwały po kilka-kilkanaście minut ;)

Z drugiej strony lokacje są mało wiarygodne... niby 200 lat minęło (w tym czasie ludzie wynaleźli silnik parowy, potem spalinowy, potem loty w kosmos... a tu dalej biją się deskami pomimo dostępu do starej wiedzy :D). Wkurza mnie ten bród w każdej lokacji zamieszkanej przez ludzi. Ja rozumiem, że apokalipsa, że wybuchy etc. ale nie mieli czasu trochę kamieni uprzątnąć czy jakąś ruderkę podreperować przez xx lat? Osady moim zdaniem powinny znacząco różnić się na plus od dzikiego i niezamieszkałego pustkowia. Powinno się mieć jakieś odczucie wkraczania do cywilizacji :)

Zadania i treści rozmów niestety nie są zbyt przemyślane. Same questy wydają mi się łatwe... prostackie wręcz. Większość rozwiązań naszych problemów przychodzi nam zbyt łatwo. Jedno wynika zapewne z drugiego: proste rozmowy to i zadania nieskomplikowane ;)

System walki jest ok, lepiej na pewno zbilansowany jak w F3.

Ogólnie F4 wydaje mi się bardziej grywalna niż F3, może do New Vegas nie podskoczy, ale też jest to gra trochę inna. Do klasyki nie ma co porównywać z wielu względów :) Na pewno częściowo ducha starych falloutów ta gra ma, może twórcy trochę odeszli od tego, co dało sukces serii, ale też wciąż jest w tym uniwersum duże pole do popisu i może następne części będą lepsze?

Na razie tyle w temacie.
+Quote Post

2 Strony < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 14-12-2017, 20:37