Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GO¦CIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

9 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Smieszne akcje w Fallout 2

post 22-09-2003, 13:03
Post #1

Scourge of the Wastes
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 891
Doł±czył: 22-09-2003

Witam wszystkich serdecznie, jestem nowy na forum. Ciesze sie ze legenda Fallouta wciaz zyje i ludzie nadal graja w ta gre (bo najlepsze poprostu nigdy nie umiera .:2guns: )

Pytanie mam do was nastepujace.. jakie najdziwniejsze akcje odstawialiscie w Fallout 2 podczas swoich podrózy ?

Ja wczoraj razem z gangiem Lary w Den napadlem na biedny kosciólek :) No i chociaz zadanie niby wykonane,to panel bitwy byl wciaz otwarty. Ona i cala jej grupa wciaz byla pod moim dowództwem i moglem z nimi chodzic po calym miescie i zalatwiliby kazdego kogo bym wskazal.. wiec postanowilem ze odstawie numer i przejde sie do... tak.. do Metzgera :)
Zapukalem mu grzecznie do drzwi gunem a potem moja paczka wpadla do srodka i zaczela robic czystki etniczne hehe. Sam zdjalem chyba 4, reszte wycial jej gang :) A na koniec zostal jeszcze sam Metzger.. biedak nie bardzo mial jak walczyc bo i nie bylo za bardzo czym (ukradlem mu shotguna i pociski troszke wczesniej a chlopak nie pomyslal zeby prócz tego zaopatrzyc sie chociazby w obierak do ziemniaków).. wiec daleko nie uciekl :)
I w ten sposób otrzymalem naraz 1100 punktów expa. za zniszczenie swoich przeciwników (chociaz tak naprawde sam tylko stalem i sie przygladalem hehe, no moze czasem podsunalem komus kulke w zad) , agrode za zabicie Metzgera, zdaje sie 1200 exp. ale juz nie pamietam i dodatkowo nagrode od Lary za wykonane zadanie, pieniazki i podziekowanie za wykonczenie Taylera hehe.

W sumie dziwne to zdarzenie, mozna by to chyba uznac nawet za bug, bo przeciez Lara pracuje dla Metzgera i to nie powinno sie bylo wydarzyc :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 23-09-2003, 18:28
Post #2

SHM-2
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 40
Doł±czył: 04-11-2002

Hmm... nom, niezly bug, Laura po rozwaleniu koscila nie powinna za toba isc, a tymbardziej jej ludzie..... Choc dosc dziwne jest to, ze zdalala pokonac Metzgera, mi to najczescij ginela przy kosciele....

A najbardziej wyjechana akcja to rozwalenie calego NCR i Vault City - przecz z porzadnym swiatem! :D
+Quote Post
post 23-09-2003, 18:54
Post #3

SHM-3
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 9
Doł±czył: 03-11-2002

Jak dla ciebie VC to porządny świat... :) ja tam powiem tak - zawsze rozwalałem to miasto :)
+Quote Post
post 23-09-2003, 19:11
Post #4

Sword of Despair
Group Icon
Nr użytkownika: 193
Doł±czył: 13-01-2003

Jesli mowimy lo bugach, jak jeszcze nie gralem na patchu, to po wejciu do VC ucielo mi bagaznik w samochodzie :lol: mialem coupe heh :smoke:
+Quote Post
post 23-09-2003, 19:36
Post #5

SHM-3
Group Icon

Ja tak miałem zawsze w San Fran :) Więc zostawiałem wóz na pustyni koło miasta :)

PS. mnie bardzo denerwuje w erpegach zaliczanie questów, o których nie miało się pojęcia (np. przez przypadkowe zabicie kogoś) - a w Fallu niestety miało to miejsce.
+Quote Post
post 23-09-2003, 20:53
Post #6

Scourge of the Wastes
Group Icon

Ano pokonała Metzgera bo on nie miał się czym bronić i tylko uciekał :) A jego ludzie (zdaje się było ich tam z 10 w środku) to zezowcy straszni i rzadko który trafiał. Pozatym Laura miała wciąż swoją paczkę (chyba 5,bo podczas najazdu na kościół nikt nie zginął - dlatego że tak naprawde to nie trzeba zabijać wszystkich w kościele tylko chodzi konkretnie o dwie osoby stojące przed nim heh) i do tego ja byłem z Vickiem i Sulikiem, więc tęż troche nas było i w sumie szybko poszło :)

A jak już mówimy o bugach to ja jak do tej pory zauważyłem jeszcze dwa, jeden powtarzał mi się kilkakrotnie na wersji 1.0, objawiało się to tym że mając 2 kompanów biegałem sobie po Reno, wbiegając i wybiegając z budynków i nagle patrze a za mną biegnie już tylko jeden kompan.. drugiego gdzieś diabli wcieli. I to się powtarzało często, dobrze że zawsze miałem gdzieś starszej daty save w zanadrzu to wgrywałem i ciągnąłem dalej..

Drugi bug pojawia się w wersji 1.02 w walce z Woamingo (czy jak te potworki się tam zwą), przeciętnie skubańce mają około 180 HP i przeciętny pancerz. No ale my mamy Bozara ;) wiec padają po jednym strzale (w ten sposób mozna oczyścić kopalnie w mniej niż 15 minut). Jednak czasem dzieje się tak, że Woamingo podbiega,my ładujemy mu serie z Bozara..i co widzimy? Że koleś traci marne 20 HP, no to zasadzamy mu drugą.. traci znowu 18 HP.. Nie do wiary.. więc ładuje stan gry zaraz przed tym ostatnim strzałem, zasadzam mu znowu serie i nagle gość dostaje w plecy 190 DMG.. I tak z regóły już sie dzieje ze robi się prawie niezniszczalny, a wtedy zrobisz save, wgrasz save, strzelisz raz jeszcze i odrazu pada. A tak mozna stac nawet kilka kolejek i pakowac i wiecej niz te 20 HP mu nie zabierzesz (innym obok Ciebie tak).
Nie wiem, moze to nie bug, moze zaraz mnie ktos wysmieje ale pytam sie w takim razie co to jest ? Bo nigdy o czyms podobnym nie slyszalem.
+Quote Post
post 23-09-2003, 20:59
Post #7

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 21

Rindhart napisał(a)

Drugi bug pojawia się w wersji 1.02 w walce z Woamingo (czy jak te potworki się tam zwą), przeciętnie skubańce mają około 180 HP i przeciętny pancerz. No ale my mamy Bozara ;) wiec padają po jednym strzale (w ten sposób mozna oczyścić kopalnie w mniej niż 15 minut). Jednak czasem dzieje się tak, że Woamingo podbiega,my ładujemy mu serie z Bozara..i co widzimy? Że koleś traci marne 20 HP, no to zasadzamy mu drugą.. traci znowu 18 HP.. Nie do wiary.. więc ładuje stan gry zaraz przed tym ostatnim strzałem, zasadzam mu znowu serie i nagle gość dostaje w plecy 190 DMG.. I tak z regóły już sie dzieje ze robi się prawie niezniszczalny, a wtedy zrobisz save, wgrasz save, strzelisz raz jeszcze i odrazu pada. A tak mozna stac nawet kilka kolejek i pakowac i wiecej niz te 20 HP mu nie zabierzesz (innym obok Ciebie tak).
Nie wiem, moze to nie bug, moze zaraz mnie ktos wysmieje ale pytam sie w takim razie co to jest ? Bo nigdy o czyms podobnym nie slyszalem.

Dzieje sie tak, gdy przeciwnik (nie tylko Alien) stanie na czyichs zwlokach (nie zawsze). Taki bug. Niestety nie poprawili go w Patchu.
+Quote Post
post 23-09-2003, 21:01
Post #8

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 487
Doł±czył: 02-05-2003

jedna z moich smieszniejszych akcji - zebrałem wszystkich (prawie) npc i postawilemich w San Fracisko na molo obok tankowca - gdy przypłynąłem z enkalwy to mialem komitet powitalny... Byłem wzruszony... :D
+Quote Post
post 23-09-2003, 21:06
Post #9

SHM-1
Group Icon

Heh, ja tez tak mialem. To niesamowite, ze mielismy podobna akcje razem i to do tego wogole sie nie znajac ;) :jezyk: .

A tak na serio, to najsmieszniej jest jak dasz Marcusowi Bozara i on przejedzie ci nim po plecach :).
+Quote Post
post 23-09-2003, 21:34
Post #10

Wilk Bardzo Zły
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 833
Doł±czył: 27-08-2003

Cóż, jeszcze zabawniej jest gdy jedną serią przejedzie po plecach tobie, sulikowi i dwóm wanamingo :D
+Quote Post
post 23-09-2003, 21:39
Post #11

Scourge of the Wastes
Group Icon

Albo jak zastawiamy ładunek wybuchowy w Modoc (chyba) pod ziemią tam gdzie jest tyle tego radioaktywnego g*wna porozwalanego na ziemi i scianach, ustawiamy licznik na 20 sekund a on wybucha przez przypadek już po 2 :) .. fajne wtedy fajerweki latają, i rączki.. i nóżki.. :)
+Quote Post
post 23-09-2003, 21:52
Post #12

Wilk Bardzo Zły
Group Icon
Nr użytkownika: 833
Doł±czył: 27-08-2003

To co prawda nie jest bug, ale szkoda, że nie widzieliście mojego wyrazu twarzy, gdy ukończyłem F1 nie napotkawszy mastera, o którym ciągle była mowa. Po prostu odpaliłem bombę w katedrze nie będąc świadomy tego, że dalej jest master :D
+Quote Post
post 23-09-2003, 22:17
Post #13

SHM-3
Group Icon

Za pierwszym razem, grając w F1, wyszedłem na zewnątrz Military Base, gdy ta miała wybuchnąć, lecz nie wiedziałem, ze trzeba opuścić lokację. No i pojawił się filmik, wyszło do menu... myślałem, że gra skończona :)
Dopiero później kumpel (miał tak samo jak Wolv, wysadził Cathedral atomówką) powiedział mi, ze jest coś takiego Cathedral.

No i ja mu parę dni później powiedziałem, że jest coś takiego jak Master :D
+Quote Post
post 23-09-2003, 22:29
Post #14

SHM-3
Group Icon
Nr użytkownika: 625
Doł±czył: 24-06-2003

Ja akurat zobaczyłem Mastera za pierwszym razem i u�miałem się coniemiara, przypomniałem sobie jakim to poważnym tonem mówili o Master'ze, na jakimż to piedestale go stawiali, póki go nie ujrzałem wyobrażałem go sobie jako jakiego� zmodyfikowanego mutanta o silnej charyzmie, uzbrojonego po zęby, a ja tu widze jaki� kisiel przechodzący mutacje głosu :) masakabra... A jak już przy F1 jeste�my to nie ma jak rozmowa z Harry'm ;].

Edit by SPEC

Ten post był edytowany przez SPEC: 04-10-2005, 22:08
+Quote Post
post 23-09-2003, 22:56
Post #15

Scourge of the Wastes
Group Icon

Hej.. jak tak może troszke offtopicowo.. Ale na żadnej stronie o F2 tego nie było. Otórz zdarzył mi sie Special Encounter pod nazwą "ERROR" (tzn wyskoczyla tabliczka czy chce spotkac ERROR hehe). No i znalazlem sie gdzies na uliczce gdzie bylo chyba 10 postaci w skafandrach strzelajacych do biednego ćpuna który tylko na nich bluzgał i dawał dyla (ale HP to gość miał chyba z 200 :) bo się nieźle trzymał). No i starałem się mu pomóc ale 10 delikwentów maszynkami VS 3 ze zwyklymi shotgunami (w tym nasz bohater Sulik.. z nieszczęsnym młotkiem) dało oczywisty wynik :)

Czy ktoś jeszcze wpadł w taki ERROR ? :) i wie o co tam chodzi i uszedł z tego z życiem ? (teraz na pewno by mi sie to udało jużz tym ekwipunkiem i kompanami, ale juz drugi raz tego miejsca nie znajde)
+Quote Post
post 23-09-2003, 23:03
Post #16

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 487
Doł±czył: 02-05-2003

ten encuonter o którym piszesz, Rindhart to wystepuje pod 3 nazwami... raz mialem errora, unwashed vilagers i takie tam. Normalka sprawa, a encuonter nawiazuje do wydarzen z oficjalnej tablicy fallouta.
+Quote Post
post 23-09-2003, 23:16
Post #17

SHM-3
Group Icon
Nr użytkownika: 625
Doł±czył: 24-06-2003

To może jaśniej, ten special random encounter nawiązuje do wydarzeń z forum hamerykańskiego klanu FT o nazwie 'Unwashed Vilagers', na którym to wprowadził nieco zamętu Spammer (właśnie ten koleś, do którego strzelają UW).
+Quote Post
post 23-09-2003, 23:21
Post #18

Scourge of the Wastes
Group Icon

Hahahaha.. to im się udało :) zabawne.. dzięki za info :jezyk:
+Quote Post
post 23-09-2003, 23:35
Post #19

SHM-1
Group Icon

Wolv napisał(a)
To co prawda nie jest bug, ale szkoda, że nie widzieliście mojego wyrazu twarzy, gdy ukończyłem F1 nie napotkawszy mastera, o którym ciągle była mowa. Po prostu odpaliłem bombę w katedrze nie będąc świadomy tego, że dalej jest master :D

Heh, ja tez tak mialem. Pozniej kumple gadali o jakims Masterze, a ja nie mialem o nim pojecia. No coz. W zasadzie wykazalem sie wiekszym sprytem, bo po prostu wysadzilem to cale dziadostwo w powietrze :jezyk: .

PS Za pierwszym razem rowniez nie opuscilem lokacji wybuchajacej Millitary Base, ale zaraz po tym wgralem sejwa. Stanalem na samym skraju lokacji (przy exit gridzie), bo pomyslalem, ze moze za blisko stalem. Dopiero za 3 razem wyszedlem :)
+Quote Post
post 24-09-2003, 14:38
Post #20

Czarny Król
Group Icon
Nr użytkownika: 20

Cervantes napisał(a)
...hamerykańskiego klanu FT...

Tak wiem, powiesz, ze sie czepiam... ale w jaki sposob mogl powstac klan FT , skoro nie bylo jeszcze nawet w planach samego FT?;)
+Quote Post

9 Strony  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Go¶ci i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 12-12-2019, 19:20