Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Kopiowanie treści z serwisów

post 20-07-2006, 00:02
Post #1

SHM-3
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 1 851

Czyli to co mnie boli ;/
Jak to jest, że autorzy stron internetowych o fallout nie mogą już ruszyć głową i wymyslić czegoś samemu.
Kilka przykładów:
Jakiś czas temu na Unknown powstał opis klanów FT - link. Nie było wczesniej podobnego opisu na innych stronach. Kilka dni pozniej, na FCenter pojawił się opis o podobnym (smiem twierdzic, ze zerznietym) schemacie opis klanów FT - link. "TAG, adres strony, dowodztwo, zasady, opis..." Jakiś czas pozniej na WNC także pojawił się opis o bardzo podobnym schemacie.
Coż to za zbieg okolicznosci, ze akurat po ukazaniu się tego działu na Unknown pojawił się prawie, ze identyczny na Fallout Center i War Never Changes.
Dalej...
Młoda polska strona o fallout, War Never Changes... Na Unknown mamy ładne screeny map f1, f2 i ft, z wypisanymi nazwami miast - link do mapy FT z miastami. Na stronie War Never Changes istnieje IDENTYCZNY! opis, z identycznym schematem, kolejnością wypisania miast, bunkrów (w przypadku FT), z każdej części Fallout - link, stwierdzam jasno, że został on skopiowany. Nie wnikam już o pochodzenie mapy Fallout 2, w serwisie WNC, która jest tych samych wymiarów, co ta na Unknown (którą sam składałem), z małym zamazaniem, w miejscu gdzie na naszej mapie od F2 widniał napis Unknown... (próba zamaskowania kopii?!) tyle że z zaznaczonymi miastami... Mapy F1 i FT pochodzą z 13Schronu, są umieszczone u nas za zgodą redakcji, oraz wyraznym linkiem do strony.
Dalej...!!
Opis losowych lokacji na Unknown - "Krowy które mówią
Jak sama nazwa lokacji wskazuje są to krowy, które mówią ;-). Nic szczególnego."
, opis na WNC "W tej lokacji znajdziemy kilka mówiących krów. Poza tym nic interesującego.", może sie czepiam, ale zadziwiająco podobnie...
Opis z Unknown - "Ciężarówka
Przewrócona ciężarówka. W skrzynce obok niej znajduje się prawie 11000 kapsli. "
, opis z WNC - "[i]Przewrócona zardzewiała ciężarówka. W skrzynce obok niej znajduje się niecałe 11000 kapsli. Szkoda, ta druga jest zniszczona :(.[i]" Chyba Scooter i autor tekstu z WNC mają bardzo podobne myśli...
Nawet kolejność opisanych losowych spotkań na Unknown - link i WNC - link jest identyczna...
Dalej...
Duże podobieństwo schematu rozmieszczenia linków na Unknown i WNC musi być zupełnym przypadkiem...
Jest jeszcze kilka drobiazgów, które odpuszcze/nie chce mi sie do nich przyczepiać.

Dlaczego ludzie nie ruszycie głową, nie wymyslicie czegoś sami, albo chociaż nie pozmieniacie kolejności, zeby nie wygladalo na skopiowane, na zerznięte?! Po co zakladac kolejne serwisy, na których są tylko nędzne kopie treści z innych, beznadziejne przeróbki tekstów...
Dlaczego choćby taki ładny opis klanów który był na Unknown, po jakimś czasie pojawia się w prawie że identycznej formie na dwóch innych serwisach?! Może to jakiś zbieg okolicznosci, albo zbieżność mysli? Podobnie kombinujemy panowie... czy ktos od kogos kopiuje?

Z pozdrowieniami, Manior ;].

[edit]

Uprzejmie proszę o oszczędzenie i nie kopiowanie z Unknown tekstu z wszystkimi możliwymi zakonczeniami miast w F2, gdyż nie widziałem na żadnej innej polskiej stronie o fallout czegoś podobnego. Dziękuje.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 20-07-2006, 10:38
Post #2

Włóczęga
Group Icon
Grupa: OUTPOST
Nr użytkownika: 1 779

Nie masz co się dziwić, większość ludzi to prostacy idący na łatwiznę, myślą na zasadzie ”skopiuje nikt nie zauważy” naprawdę są żenujący.. Ludzie jeśli zostało wam trochę godności usuńcie te wszystkie kopie/przeróbki i napiszcie swoja własne teksty. Kradzież czyjejś pracy jest żałosne, a napisanie własnej daje wiele satysfakcji. Jeśli to czytacie przemyślcie to sobie. Przynajmniej tyle.
+Quote Post
post 22-07-2006, 07:40
Post #3

SHM-2
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 1 829

Niestety Tails ma rację. Większość ludzi lubi iść na łatwiznę i kopiują wiele rzeczy z serwisów olewając tym samym prawa autorskie. I niestety wszędzie jest coś takiego. To smutne.
+Quote Post
post 27-07-2006, 02:39
Post #4

Hammer Man
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 96

Wiecie od dawna funkcjonuje zasada, skopiuj i przerób, ale samo kopiowanie to przegięcie :P
+Quote Post
post 27-07-2006, 03:52
Post #5

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 323

Czytajac 3 wczesniejsze posty komentujace wypowiedz mam wrazenie ze postujacy "lubia isc na łatwizne" i kopiuja to co mowi poprzednik..

Atak na FCenter jest nieuzasadniony.
Co jest skopiowane ? nazwa klanu ? tag ? :rolleyes:
Rozumiem ze układ opisu jest taki sam, ale przeciez nie o to chodzi... bo esencją tego spisu klanow jest wlasnie opis klanow, a nie kolejnosc i forma przedstawienia danych o klanie.

Na stronie FCentrer opisy sa zrobione w miare solidnie, widac ze ktos wlozyl w to duzo pracy i staral sie opisac kazdy klan dosc obszernie, za to opisy z Unknown... sorry ale zbyt sobie pochlebiacie zarzucajac innym ze kopiuja wasza strone.
Jeden wielki opis klanu BoS (wyglada to jakby sami o sobie pisali) pare lakonicznych wzmianek o 3 innych klanach, a dalej juz nic.
Ktos spoza sceny, czytajac taki spis nie dowie sie za wiele o klanach, a ktos ze sceny nawet go nie przeczyta.
+Quote Post
post 27-07-2006, 04:05
Post #6

Hammer Man
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 96

Uważaj Manior, Szpon wygląda jak krzyżuwka Rambo z klasą robotniczą, a to brzmi groźnie :D
+Quote Post
post 27-07-2006, 09:01
Post #7

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

Eee... Co ja mam z tym wspolnego? ;> FCenter to nie FC (czyli Fallout Corner :P ) ...

Wspolczuje Maniorowi i ubolewam wraz z nim z jednego prostego powodu: WNC tez kopiowalo od nas rozne rzeczy, m. in. screeny. Ale my z tego nie robilismy wielkiego HALO (bo i po co), tylko kulturalnie opierniczylismy kogo trzeba ;] ...

O ile co do tych screenow i map mozesz miec Manior racje, proponuje Ci jednak, zebys nie popadal w paranoje. Te opisy np. gadajacych krow o niczym nie swiadcza...
Wezmy np. to: http://fallout.emiasto.com.pl/f2c/spis_questy.php
Spis questow, ktory byl na Cornerze na dlugo przed powstaniem Unknown...
A teraz wezmy Szybka solucje z Unknown: http://fallout.forall.pl/index.php?show=f2/ssol
Na sile mozna by uznac, ze ktos skopiowal od nas spis questow, pozmienial troche i na poczatku tylko cos od siebie dopisal...
Sam wiec widzisz, ze gdy cos nie jest identyczne, powinno sie ostroznie rzucac oskarzenia...
Dla scislosci! Nie oskarzam tu Unknown o plagiat albo cos w tym rodziaju, chce Ci tylko pokazac, ze robienie widel z igly to nie ten kierunek...

Dodatkowo... Te serwisy, ktore oskarzasz o plagiat nie naleza do koalicji. Z tego powodu nasuwa mi sie kilka pytan: czemu zalozyles ten temat tutaj? czemu nie zalatwiles z nimi tego droga prywatna?
Gwarantuje Ci, ze redakcja tych serwisow nie odwiedza SHAMO (a jesli tak, to rzadko). W sumie nie wiem, czy WNC nadal sie ktos opiekuje...

Tak czy siak zamykam ten temat, bo jak dla mnie na razie nie sluzy niczemu. Sprawy, ktora tu poruszyles na bank dzieki niemu nie zalatwisz... Chyba, ze jakos mi wytlumaczysz, ze jest inaczej - wtedy go otworze ;] ...
+Quote Post

Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 18-11-2019, 17:00