Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony < 1 2 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Necropolis - Nowa strona o tematyce falloutowej, www.ghule.prv.pl

post 19-05-2007, 10:09
Post #21

Zoor
Group Icon
Grupa: Super Moderator
Nr użytkownika: 3 713

No, ładnie, pięknie, ale ciemnoniebieska czcionka pasuje do czrnego tła jak kocie g**** do tortu - nic nie widać na pierwszy rzut oka, a chyba nie chcesz, żeby ludzie wlepiali oczy w monitor, żeby sobie poczytać...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 19-05-2007, 10:16
Post #22

SHM-0
Group Icon
Grupa: Persona Non Grata
Nr użytkownika: 4 426

Hmmm... Rada dobra. Zmienie ten kolor na zielony, taki jak ma dogmeat ktory w obecnej chwili czyta ten temat :)
+Quote Post
post 21-05-2007, 01:25
Post #23

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon
Grupa: Założyciel
Nr użytkownika: 1

Przenoszę ten temat do koalicji bo będzie bardziej adekwatny do rozmowy nad serwisem ;]
+Quote Post
post 21-05-2007, 13:40
Post #24

SHM-0
Group Icon

A ja go szukałem i znaleźć nie mogłem :-D Dziś w późniejszych godzinach nowa wersja strony zostanie wrzucona do neta...

I już nawet zaczełem pracować nad pierwszym projektem powiązanym z ghulami, ale poki co to tajemnica :D
+Quote Post
post 21-05-2007, 14:08
Post #25

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 4 317

Na moje oko strona może sobie w sieci stać, ale:
1. Pływające ramki - NIE
Zalecałbym raczej dobrze skonstruowany XHTML 1.0 Transitional + CSS + JavaScript
2. Testowanie po IE - NIE
Jak już robisz strone to zadaj sobie tyle trudu, żeby przetestować ją pod wszystkimi najbardziej popularnymi przeglądarkami (opera, firefox i niestety IE)
3. Brak podstawowych tagów HTMLa - NIE
Jeżeli już robisz strone to wrzuć tam jakieś podstawowe tagi, zazwyczaj html, head znajduje się w każdym dokumencie. Ty masz chyba tylko body :/
4. Brak poprawności składniowej HTMLa - N jak Natalia, I jak Izabela, E jak Edyta. NIE
Jak już robisz jakąś stronę i chcesz być poważnie traktowany to z łaski swojej przetrzep swoją stronę od czasu do czasu walidatorem jakimkolwiek i usuń błędy, ściągnij sobie firefoxa, skorzystaj czasem z firebuga, naprawde się to przydaje i strona wygląda na porządnie zrobioną, a nie za przeproszeniem wyklikaną we Microshit Front Page czy innym tępym WYSIWYG

Ufff... to tyle narzekania, wybaczcie, zboczenie zawodowe. Pomijając powyższe, koncepcja miła, ale jeżeli już robić taką stronę to musisz się, RAS, dobrze zastanowić nad doborem współpracowników serwisu no i rzecz jasna poruszanych tematów, bo jak za szybko się skończą to będzie koniec szybszy niż początek. I nie ma co dublować informacji z innych stron, kopiuj-wklej sobie zrobić może każdy.
+Quote Post
post 21-05-2007, 14:12
Post #26

SHM-0
Group Icon

Jakbys zacza czytac material zamieszczony na stronie to bys wiedzial ze nie ma tam tekstow z innych stron w ogole.

Ja sie html'a dopiero ucze wiec nie wymgaj ode mnie zebym 2 Shamo zrobil.
+Quote Post
post 21-05-2007, 14:22
Post #27

SHM-0
Group Icon

Skoro jeszcze nie znasz HTMLa to polecam www.w3schools.com bo to zestaw naprawdę świetnych tutoriali.
Jeżeli chodzi o tekst, przepisać też nie jest trudno, polecam coś bardziej twórczego
+Quote Post
post 21-05-2007, 16:36
Post #28

SHM-0
Group Icon

Te teksty sa mojego autorstwa na stronie, nie przeczytales :D
+Quote Post
post 21-05-2007, 16:51
Post #29

SHM-0
Group Icon

RAS_AL_GHUL, nie będziemy się licytować, bo to nie o to chodzi, treść niech już pozostanie w twojej gestii.
Tylko bardzo Cię proszę, skoro już się bierzesz za HTMLa to zrób to dobrze, bo może się zdarzyć, że połowa ludzi nie będzie w stanie przejrzeć twojej strony ze względu na brak jakiegokolwiek standardu, czy poprawności składni. Jeżeli bardzo chcesz, mogę Ci wskazać na co w pierwszej kolejności zwrócić uwagę.
+Quote Post
post 21-05-2007, 17:08
Post #30

Człowiek Orkiestra
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 644

Mam podobne skrzywienia zawodowe ;)

<center>, <font> - takich tagów w HTMLu już nie ma. Poza tym trzeba rozdzielić prezentację od treści. Nie definiujemy wyglądu w HTMLu, do tego służy CSS, ale nie pisany inline, tylko w osobnym arkuszu (ewentualnie w nagłówku). <iframe> nie jest tutaj do niczego potrzebny (zresztą, <iframe> nie jest potrzebny prawie nigdy).

Poza technicznymi błędami są tu błędy w samym projekcie. Każdy element (grafika na górze i menu, treść) ma inną szerokość, z czego treść jest najwęższa. W wysokiej rozdzielczości oglądanie tego to męka.

Nie chodzi mi o to, że chcę się czepiać. Ale skoro piszesz, że się uczysz - to ucz się prawidłowego HTMLa - po co uczyć się czegoś, co jest błędne i niezgodne ze standardami? Są doskonałe kursy "dobrego" HTMLa - przede wszystkim kurs Pawła Wimmera oraz krótki kurs na BrowseHappy.

Edit: Zapomniałbym o jednym :) Kodowanie znaków! Wyświetlają się krzaczki zamiast polskich znaków diakrytycznych. Zakoduj stronę w UTF-8 i opisz kodowanie w nagłówku.
+Quote Post
post 21-05-2007, 17:48
Post #31

SHM-0
Group Icon

Heh... Dziękuje za wszelkie rady i przy pracy nad następnymi wersjami strony postaram sprostać unijnym normom :D Póki co wrzuciłem do neta wersje stronki ktora mialem opracowana dotychczas....

Przy okazji stworzylem alternatywny link: http://www.necropolis.ir.pl

Hmmm... Nie wiem co sie dzieje, ale nowe logo nie chce sie wyswietlac i obrazki w galerii. Postaram sie to w najblizszym czasie naprawic.

Ten post był edytowany przez RAS_AL_GHUL: 22-05-2007, 10:31
+Quote Post
post 28-07-2007, 01:55
Post #32

Schronowy Inżynier
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 1 923

Hehehe - projekt był i se znikł :D No dobra - inkorporował do Straży Nocnej. Tylko po co był wcześniej ten "marketing" i rzucane plany :blink:

EDIT:
No dobra - Necropolis wsiąkło w SN. To będzie tam jakiś o ghulach? Skoro link do strony nadal działa, to zamiast przekierowanie go na stronę główną SN, lepiej zróbcie przekierowanie na jakiś dział poruszający tematykę ghuli - w ramach SN.
+Quote Post

2 Strony < 1 2
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 17-11-2019, 05:45