Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

6 Strony < 1 2 3 4 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Jak się NIE ubierać na OldTown, brytyjskie reality show w wersji postapo

post 30-07-2008, 07:20
Post #21

Schronowy Inżynier
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 1 923

Choć nie bronię tezy o jednorodnym stroju wojskowym - bo co może być w nim fajnego (jak kto chce zacieszać wojsko to niech do niego wstąpi, a nie po 5 dniach bycia biurwą pod krawatem na łikend zmienia się wojownika Pustkowi w moro ;) ) - to jednak dopuszczam do istnienia tezę o opuszczonych magazynach wojskowych czy składach mobilizacyjnych - i wykorzystania ich.

Ciuch wojskowy ma to do siebie, że nie brudzi się tak łatwo, jest uszyty z bardziej wytrzymałych materiałów, wreszcie jest bardziej ergonomiczny (kieszenie na różne przydatne rzeczy, paski, itp.).

Po jakiejś wojnie - apokalipsie - ludzie, którzy by ją przeżyli a którzy mieszkaliby obok takiego wojskowego miejsca, na pewno nie omieszkali by z niego skorzystać.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 30-07-2008, 07:48
Post #22

Śmierdziant Sham(b)owy
Group Icon
Grupa: OUTPOST
Nr użytkownika: 55

wiecie do jakiego wniosku doszedlem przy tej dyskusji???
ze najlepiej wzgledem stroju post-apo podejzec wspolczesnych zuli grzebiacych po smietnikach... "czyste" stroje w klimacie postapo: nie nowe, brudne, potargane, kazdy ciuch z innej parafii... ;)
+Quote Post
post 30-07-2008, 08:15
Post #23

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 7 221

Jedno słowo ode mnie - pamiętajcie o geograficznym umiejscowieniu OldTown. O ile mogę zrozumieć istnienie kogoś w bluzie WZ.93 lub kombinezonie flecktarn (granica przedwojenna polsko-niemiecka) o tyle w post-apokaliptycznych realiach podróżowania ktoś, kto ma COKOLWIEK z brytyjskiego DPM wydaje się... Dziwny. Serio.
+Quote Post
post 30-07-2008, 09:43
Post #24

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

QUOTE(smoq @ 29-07-2008, 21:15)
A to w mundurach wojskowych chodzi ktoś poza wojskiem?
*

Np. ludzie na OT? O_o

Moim zdaniem w świecie po wojnie łatwiejsze będzie znalezienie zdatnej do użytku kurtki wojskowej niż T-Shirta Metallici.

Eee... No tak bo przeciez skladnice wojskowe sa na kazdym rogu, a sklepy odziezowe to rzadkosc na skale swiatowa =_=

Najwiekszy problem w postrzeganiu postapo przez nas - scenowcow - to to, ze uwazamy, ze po zagladzie nagle wszedzie pojawi sie mase oporzadzenia wojskowego albo broni...

A postapo bedzie sie roznilo od obecnej rzeczywistosci tylko tym, ze wszystkiego bedzie mniej...

Poza tym nie wiem czemu znow do mnie skaczesz. Czy ja juz nie moge sie odezwac zeby jakis ludek z KB nie skakal mi do gardla? Nic do Was nie mam wiec Wy tez zejdzcie ze mnie okas?
No wyzalilem sie, wiec EoT z mojej strony :P

I zeby nie bylo - stroje na OT mi sie strasznie podobaja i uwazam ze dobrze sie stalo ze ludzie je robia. Tegoroczna edycja urzekla mnie glownie z tego powodu - kazdy mial zajebiaszczy stroj i jak sie szlo przez OT to naprawde czlowiek czol sie jak w jakims filmie postapo...
Ale... Rzeczywistosc bedzie niestety inna i jesli dojrzie kiedys do apokalipsy stroju z OT nikt nie ubierze, bo sa malo praktyczne. To zle ze patrze na cos takiego realistycznie?

OT to zabawa, wiec musimy sie bawic jak najlepiej. A czepianie sie mnie dlatego, ze stwierdzilem, ze zabawa ma malo wspolnego z rzeczywistoscia mija sie troche z celem, bo nie mam wplywu na zasady rzadzace tym swiatem ;3 ...
+Quote Post
post 30-07-2008, 09:44
Post #25

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 3 560

Squonk. Spytaj któregokolwiek orga to Ci powie, że nie masz racji. OldTown nie jest oparte o Fallouta. Czerpie ze wszystkich konwencji PA. Nie wiem czy byłeś kiedyś na OT, ale gdybyś je odwiedził to byś zrozumiał.
Prof. Wszystko pięknie, ale nic tym nie udowodniłeś. A Twoja wypowiedź sprowadza się do:
I oto w prosty sposób, bazując na wiedzy przeciętnego forumowicza - zostało udowodnione że:
- strój nie może składać się w całości z 'nowych' elementów
- strój będzie składał się w większości z przedmiotów robionych własnoręcznie lub zdobycznych (czy to przez rabunek czy znalezienie)
- strój nie będzie jednolity
[edit]
Czyli - komplet mundurowy - bluza+spodnie - nie wpasowuje się w te trzy punkty. A takie ewenementy na OT widziałem.

Twoja definicja wcale nie elimuje nosze jeansów, glanów i koszulki Iron Maiden. wystarczy, że wpiszą się w te trzy elementy. Jednym słowem sofistyka...

Co do strojów militarnych to jak to się ima to np. Kawalerii Berg, która ma na sobie zawsze spodnie mundurowe i koszule wojskową. Mundury z innej parafi i okresu, ale są. Albo BoBy - chodzą w spodniach mundurowych i T-shirtach, kiedy jest gorąco, a pancerze zakładają gdy jest gorąco.

Dalej twierdzę, że należało by określić typ post-apo na konkretnych przykładach z których ludzie mogli by w jasny sposób wzorować się na strojach bo w tym momencie nikt nie ma prawa zarzucić komuś nie klimatyczność bo napewno znajdzie odowiednią książke czy film post-apo który go "usprawiedliwy". Takich tworów kulturowych z fazy pre-apo lub tuż po - apo jest trochę.
+Quote Post
post 30-07-2008, 09:54
Post #26

Zasłuszony
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 33

QUOTE(Deat©hClaw @ 30-07-2008, 09:58)
Ale... Rzeczywistosc bedzie niestety inna i jesli dojrzie kiedys do apokalipsy stroju z OT nikt nie ubierze, bo sa malo praktyczne. To zle ze patrze na cos takiego realistycznie?
*

Mój, był wygodny i przystosowany do panujących warunków klimatycznych. Jak padało - zakładałem przerobioną kurteczkę p. deszczową, jak nie - to bez niej w styranym podkoszulku.
Jedyne co mnie momentami drażniło - jak usiadłem lalkom na głowę - ale tylko na początku, potem już odruchowo podciągałem 'lale'.

QUOTE(Ameratsu @ 30-07-2008, 09:59)
Twoja definicja wcale nie elimuje nosze jeansów, glanów i koszulki Iron Maiden. wystarczy, że wpiszą się w te trzy elementy. Jednym słowem sofistyka...
*

Nie starałem się też udowodnić że dżinsy, glany i koszulki nie są odpowiednim strojem. Wręcz odwrotnie, glany są dość wytrzymałymi butami, dżinsy też są wytrzymałymi spodniami. Koszulka zaś - cóż. Ważne - co też zaznaczyłem - by wymienione przez ciebie elementy, nie były nowe i posiadały widoczne ślady zużycia.
+Quote Post
post 30-07-2008, 10:01
Post #27

Demon Spawn
Group Icon
Nr użytkownika: 450

QUOTE(Ameratsu @ 30-07-2008, 08:59)

Dla mnie taki "uniform metala" jest w porządku bo wiele osób które teraz się tak noszą, nosiłoby się tak samo w post-apo. Trzeba tylko pamiętać o jednym - brudzie i zniszczeniu.

PS: Potwór był szybszy :)

Ten post był edytowany przez Netsu: 30-07-2008, 10:02
+Quote Post
post 30-07-2008, 10:09
Post #28

Wasteland Demon
Group Icon

QUOTE(DrPotf0r @ 30-07-2008, 09:09)
Mój, był wygodny i przystosowany do panujących warunków klimatycznych. Jak padało - zakładałem przerobioną kurteczkę p. deszczową, jak nie - to bez niej w styranym podkoszulku.
Jedyne co mnie momentami drażniło - jak usiadłem lalkom na głowę - ale tylko na początku, potem już odruchowo podciągałem 'lale'.
*

No i good :) ... Ale stroje wiekszosci osob uniemozliwialy wykonywanie podstawowych czynnosci. Sam bylem proszony przez kogos, zeby mu podniesc portfel z ziemi, bo mu upadl a on sie schylic nie mogl :P ...
Mimo to stroj mi sie bardzo podobal, bo wygladal swietnie. Niestety w czyms takim dlugo by sie nie podzialalo na pustkowiach ;) ...
+Quote Post
post 30-07-2008, 10:26
Post #29

SHM-0
Group Icon

Potfor, Netsu. Ale to nie załatwia sprawy. Bo jeżeli chcemy, żeby OT miało wyrazisty i całkowicie niepowatarzalny klima, to trzeba się zastanowić, czy nie wymusić strojów z rodowodem ala MM2 czy Waterworld. Bo z jednej strony są mega wypasione stroje a z drugiej ludzie biegający w koszulkach i twierdzący, że są brudne i klimatyczne, a wystarczyło by wziąść kilka takich koszulek, podrzeć i zszyć na nowo :D
Moim zdaniem warto by się zastanowić nad "ujednoliceniem" post-apo w OldTown, tak, żeby każdy wiedział jak ma się przygotować i co będzie "klimatyczne" bo taka wolna amerykanka sprawia, że wiele osób nie robi stroju w ogóle.
+Quote Post
post 30-07-2008, 10:30
Post #30

Wasteland Demon
Group Icon

QUOTE(Ameratsu @ 30-07-2008, 09:41)
Moim zdaniem warto by się zastanowić nad "ujednoliceniem" post-apo w OldTown, tak, żeby każdy wiedział jak ma się przygotować i co będzie "klimatyczne" bo taka wolna amerykanka sprawia, że wiele osób nie robi stroju w ogóle.
*

Czyli umiejscowic OT w jakims oddzielnym kanonie postapo? To sie moze wielu osobom nie spodobac ;) Ludzie nie lubia, jak im sie cos narzuca :P
+Quote Post
post 30-07-2008, 10:34
Post #31

SHM-0
Group Icon

Nie twierdze, że to muszą być sztywne ramy a jedynie szeroki wyznacznik określający czas po "apokalipsie". Tak np. duża część brytyjskiej post-apo dzieje się tuż po i tam wszyscy chodzą w normalnych ciuchach conajwyżej lekko zdezelowanych. Chodzi mi oto, żeby jasno powiedzieć. Bawimy się w taką post-apo jak między innymi w: <tutaj wpisz nazwy>. I nie będzie problemu kto jest klimatyczny a kto nie bo będzie to jasno określone.
+Quote Post
post 30-07-2008, 10:36
Post #32

Zasłuszony
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 33

Jeśli zrobisz odgórne narzucenie stroju, to zamkniesz furtkę ludziom mającym oryginalny pomysł, pasujący do kanonu a niepasujący do narzuconych norm.

Prędzej bym uderzył w kierunku - dopuszczenie stroju na podstawie zdjęć przed przybyciem na OT.
+Quote Post
post 30-07-2008, 10:41
Post #33

Schronowy Inżynier
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 1 923

@Ame
Nie - nie byłem na OT ani razu - co nie znaczy, że nie wiem tego czy owego, lub czy nie miałem okazji gadać z tym czy owym.
Mnie to tam wali, że klimaty związane z Falloutami, na OT się gwałci dowolnie jak się komu to podoba :D Fajnie jest, że np. na zlocie będącym mixem klimatów PA, gwiazdą (jeśli tak to mogę ująć - bez żadnej obrazy) - jest ekipa, przesiąknięta wręcz Falloutami, choć zarazem nie żyjąca nimi na codzień.

Jest różnorodnie, ciekawie - wynik tego, że PA to nie "fikuśne stroje założone na gołą dupę", ale umiejętnośc przetrwania i adaptacji. Prawdziwy stój PA powinien więć być raczej wizytówką swojego właściela w posiadaniu tychże, a nie preludium do pokazu mody ;)

Ale to już dyskusja schodząca na obszary czysto filozoficzne.
+Quote Post
post 30-07-2008, 11:27
Post #34

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 688

Squonk a jaka grupe masz na mysli?

Co do strojow PA to ja powiem tak.. jelsi larp jest w klimatach takich jak OT to wszelkie pancerze i inne pierodly sa klimatyczne i maja swoje zastosowanie natomiast jesli bylby w klimacie blizszemu tego co naprawde bylo by powiedzmy po wojnie nuklearnej to takie pancerze nie mialy by prawa bytu.. wszystko zalezy od tego w co sie bawimy i tyle.

I co do strojow na OT to oprucz tego ze moaja klimatycznie wygladac to i maja byc tez funkcjonalne.
+Quote Post
post 30-07-2008, 11:52
Post #35

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 1 678

Prawdziwe postapo nie daje wyboru - tu ok.
OT jako zabawa daje więc należy to wykorzystać. I na prawdę mało kogo obchodzi, że ktoś słucha Metaliki.
+Quote Post
post 30-07-2008, 12:06
Post #36

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 7 221

Moim zdaniem należałoby to określić w taki sposób: bawimy się w post-apo w stylu MadMax+Waterworld+Neuroshima, z dopuszczeniem Falloutowych (ale falloutowych, a nie rodem ze star wars) pancerzy i broni energetycznej (planuję wykonać na przyszły OT replikę gauss rifle - strzelającą - więc tu to już z tą bronią sam pod siebie.)
+Quote Post
post 30-07-2008, 12:51
Post #37

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 3 629

Z tego co tu niektórzy mówia to najlepszym strojem byłaby skóra niedzwiedzia ;)

Z tego co inni mówią to 1/3 powinna sie ubrać w skórzaną czarną kurtke bez rękawa, kolejna 1/3 w skórzany pancerz, i ostatnia 1/3 w kombinezon Vaultowy :D

Ja natomiast uważam, że każdy powienien swoje ubrania podpalić, zgasic wodą, podpalić, polac benzyną, podpalić, zgasić sniegiem, podpalić, zasypać piaskiem (kolejnosć dowolna) Potem dodać elementy, które usprawnią działanie jego postaci (czymkolwiek sie ona zajmuje) I to będzie strój post apo. No bo co sie dziej po katastrofie? Zostaje człowiekowi jedno ubranie i wsio.
+Quote Post
post 30-07-2008, 12:56
Post #38

SHM-0
Group Icon

Ravnos. Przyjrzyj się Mad Maxom czy innym filmom, jak rasowy fan PA czyli patrz na drugi plan, bo nasze postacie na LARPie to taki właśnie drugi plan. Tam trudno znaleźć kogoś z czarną skórą bez rękawa. Zresztą byli tacy co próbowali się tak ubierać na OT... podobno znaleźli ich usmażonych gdzieś pomiędzy bunkrem na główną płytą lotniska.
Tu chodzi tylko o określenie co to za post-apo tak właściwie jest. Żeby żaden cwaniak nie wyskoczył z interpretacją. Znalazłem to mega bunkrze. Wystarczy, że Bergi są z tamtąd brane :D :D :D :D
+Quote Post
post 30-07-2008, 12:59
Post #39

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 009

Jeśli mogę dodać coś od siebie to mam tylko jedną taką uwagę.
Jak już ktoś tu stwierdził największym minusem w strojach uczestników była ich „nowość”.
Ja rozumiem, że wszystko można wytłumaczyć fabularnie nawet to że strój/mundur jest całkowicie kompletny ;) ale że niemal fabrycznie nowy? 150 lat po wojnie? Noł fakin łej. Tak sobie myślę.

Z drugiej jednak strony 150 lat po apokalipsie, biorąc pod uwagę trwałość wyrabianych współcześnie ubrań, to jedynymi dostępnymi były by właśnie te wojskowe no i może wykonane z jednorazowych reklamówek.
Tak więc skórka oprawiona lub nie ;) byłaby ostatnim krzykiem mody + wełna + len i wszystko co naturalne ;)

Ten post był edytowany przez Janosz: 30-07-2008, 13:19
+Quote Post
post 30-07-2008, 13:20
Post #40

Wasteland Demon
Group Icon

QUOTE(Ravnos87 @ 30-07-2008, 12:06)
Z tego co tu niektórzy mówia to najlepszym strojem byłaby skóra niedzwiedzia ;)
*

Ja sadze ze niedzwiedzie w postapo beda towaren deficytowym :P ...

Ubrania nie beda produkowane. Zaraz po zagladzie zostana rozkradzione zapasy z ocalalych sklepow odziezowych. Jak te zaczna sie konczyc, to ludzie zaczna szukac poza miastami skladow i magazynow z ktorych te rzeczy do sklepow dostarczano. Jak i to zacznie sie konczyc, to pewnie ludzie beda naprawiac zniszczone ubrania skladajac kilka szmat w jedna czesc garderoby ;) ...

Jakies wojskowe sprzety i ubrania pewnie tez by byly, ale ich ilosc bedzie znikoma jesli do kataklizmu dojdzie dzieki wojnie nuklearnej... Bo gdyby ona nastapila, to w pierwszej fazie wszystkie bazy wojskowe, skladnice, magazyny paliwowe, jednoski i inne punkty logistyczne zostaja zaatakowane glowicami o malej mocy, tak zeby zniszczyc wszystko co z wojskiem zwiazane, ale zeby mocniejsze ladunki zostawic na miasta i okregi przemyslowe ;) ...
+Quote Post

6 Strony < 1 2 3 4 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 20-07-2019, 07:03