Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

Drzewo · Standardowy · [ Linearny+ ]

> Jagged Alliance 3, To żyje, to żyje...

post 29-12-2006, 18:55
Post #1

Newsman Shamo
Group Icon
Grupa: Newsman
Nr użytkownika: 1 895

A więc,

Ostatnimi czasy Panowie z Strategy First stwierdzili że dotychczasowy twórca JA3 czyli GFI Russia (wcześniej MiST Land) delikatnie mówiąc nie wywiązuje się ze zobowiązań i podziękowali mu za współpracę.

Powierzyli teraz stworzenie JA3 grupą F3 Games oraz Akella. Chłopacy żywo wzięli się do pracy. Na początek stwierdzili że Engine można wziąć z Silent Storma. Postanowili go podrasować jak to zawsze bywa, dopieścić fizyka, grafikę itp.

Całkiem niedawno ukazał się w rosyjskim czasopiśmie o grach Game World Navigator wywiad z jednym z obecnych twórców. Oto co ciekawsze rzeczy o których wspomniał:

* Gra zostanie wydana w Rosji przez firmę Akella, a stworzona przez F3 – nowe studio, w którego skład wchodzą weterani z innych firm developerskich (między innymi z Nival).
* Gra powstanie na zmodyfikowanym silniku Silent Storm, z poprawioną oprawą graficzną, ulepszoną fizyką, efektami specjalnymi oraz modelem zniszczeń.
* W grze nie będzie mikro-zarządzania ani ekonomii. Zamiast tego autorzy obiecują większe skoncentrowanie rozgrywki na walce.
* Gracz będzie mógł kontrolować tylko jeden oddział złożony z maksymalnie sześciu (może ośmiu) najemników.
* Uproszczeniu ulegnie zarządzanie ekwipunkiem.
* Awatar gracza będzie generowany bez uprzedniego wykonywania testu osobowości.
* Mechanika walki, system rozwoju umiejętności, zatrudnianie najemników, leczenie i naprawianie broni będzie odbywać się tak samo, jak miało to miejsce w Jagged Alliance 2. Jeżeli wprowadzone zostaną jakieś zmiany, to będą one niewielkie.
* Wyjątkiem jest podział na tury. Tym razem, zamiast przeprowadzania akcji na przemian pomiędzy drużynami, kolejność wykonywania ruchu zależeć będzie od inicjatywy danej postaci.
* W grze oddane zostaną zmienne warunki pogodowe oraz cykl dnia i nocy.
* Po mapie świata drużyna będzie mogła przemieszczać się piechotą albo przy wykorzystaniu pojazdów. Na mapie taktycznej oddział zmuszony będzie poruszać się na nogach, a pojazdy będzie można wykorzystać jako magazyny na zbędne w danej chwili przedmioty. Niektóre będą potrafiły też strzelać. W tej części rozgrywki nie będzie możliwości ich przemieszczania.
* Główne lokacje i misje będą odgórnie zaprojektowane. Poza tym czekają na nas również losowo generowane wydarzenia.
* W grze będzie 40 najemników (12 nowych) i 40 postaci niezależnych (NPC).
* Fabuła pokrótce będzie przedstawiała się następująco: Prezydent pewnej bananowej republiki zmaga się z powstaniem. Sąsiednie państwo, korzystając z sytuacji, dokonuje ataku w celu powiększenia swojego terytorium. Na dokładkę w targanym powstaniem i najechanym przez sąsiada kraju pewna międzynarodowa korporacja przeprowadza niebezpieczne i straszliwe w skutkach eksperymenty.
* Gracz będzie miał możliwość przyłączenia się do jednej z czterech stron konfliktu. W rozgrywce będzie również brać udział piąta, nie grywalna frakcja, związana z wątkiem fantastycznym (będzie można go wyłączyć w opcjach).
* Dochód będzie wpływał bezpośrednio od pracodawcy. Będzie również możliwość prowadzenia handlu z napotkanymi kupcami.
* Broń zostanie opracowana od początku. Sporo znanego z poprzedniej części uzbrojenia nie pojawi się w kontynuacji. Dołączone zostaną natomiast nowe modele broni, zarówno te dobrze znane, jak i eksperymentalne (np. wykorzystujące antymaterię). Wprowadzone zostanie sporo odmiennych typów amunicji i pancerza. Najemnicy będą mogli skorzystać również ze stacjonarnych ciężkich karabinów maszynowych.
* Cięższy pancerz będzie negatywnie wpływać na szybkość poruszania.
* Nie została jeszcze podana informacja dotycząca daty wydania gry.

Więcej informacji i screeny na: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=30559
A tu, jak by to kogoś interesowało dyskusja na fanowskim forum z jednym z twórców [ENG]: http://www.ja-galaxy-forum.com/forums/ulti...ic;f=7;t=000201

Osobiście ciesze się z tego że coś się ruszyło bo JA2 było jedna z moich TOP10. Silnik z SSa nie był taki zły, tylko wymagał sporego dopieszczenia. Z tego co na razie ujawnili twórcy nie jestem w stanie wywnioskować czegoś co przekreślało by w moich oczach tą grę. Tylko to 3d mnie odrzuca ale to już wymóg czasów niestety.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll
Odpowiedzi(1 - 19)
post 29-12-2006, 22:08
Post #2

SHM-2
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 1 829

Screeny prezentują się średnio. Narazie wyglądają bardziej jak grafiki, a nie screeny z gry, ale poczekajmy. Jednak już po obejrzeniu tych grafik mam mieszane uczucia.
+Quote Post
post 29-12-2006, 23:36
Post #3

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319

Zdzisiu a w S3 wogole da sie dopiescic fizyke ?
Z tego co wiem :) S2 - 3 mają najlepsza fizyke w dziejach gier kop. i to kazddego gatunku ;)
A pozatym Ciesze sie ze doszli do takich wnioskow bo jak narazie ja3 nie zapowiadal sie zbyt pieknie... cos ala shadow company a to było sux !
+Quote Post
post 30-12-2006, 02:31
Post #4

Newsman Shamo
Group Icon

S3? Czyli Sentinels? Grałem troche, i fakt fizyka była bardzo dobra. Pisze tylko co przeczytałem gdzieś tam u nich. Ludzie skarżyli się tylko na to że później z Karabinu maszynowego dziurawili ściany i potrafili tak kilkoma seriami wyczyścić cały budynek.

A w Shadow Company grałem, z braku laku nawet kilka misji przeszedłem :P
+Quote Post
post 30-12-2006, 10:03
Post #5

SHM-3
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 14

No wlasnie! Akurat niedawno troche w Silent Storma pogralem. Bardzo nawiazuje do mechaniki JA2 i gralo sie calkiem przyjemnie (pomijajac drobne bugi :) ) do czasu broni /postaci S-F.

Engine jest bardzo dobry ale niszczenie budynkow czesto powoduje problemy z silnikiem - znikajace postaci, przywieszanie sie tury i inne denerwujace bugi. Przy ja3 powinni albo z tego zrezygnowac albo porzadnie poprawic.

Jakie Ja3 bedzie - tego nie wie nikt. Ja mam nadzieje ze wyjdzie w miare szybko bo im robie sie starszy tym mniej mi sie chce grac w nowe produkcje :P
+Quote Post
post 04-03-2007, 03:15
Post #6

SHM-3
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 4 233

JA2 to jedna z moich ulubionych gier i między innymi dlatego boje się że część 3 może nie spełnić moich oczekiwań :| Ale ciesze się że gra powstanie, bo jest to materiał na 100% Hita. Tylko czy ten materiał zostanie dobrze wykorzystany? I nie wyjdzie z tego średniak?
+Quote Post
post 29-08-2007, 19:46
Post #7

Newsman Shamo
Group Icon

A tutaj trailer Jagged Alliance 3 z tegorocznego E3: http://youtube.com/watch?v=DAUWAvqjnYw

Zobaczyć, ocenić. Jak dla mnie to to potrzebuje jeszcze sporo pracy żeby było dobre i przyjemne bo jak na razie wygląda na to że po raz kolejny 3D zabija legendę :)
+Quote Post
post 27-06-2009, 14:03
Post #8

Group Icon

A ja odkopie ... no cóż gra zaliczyła kilka "zgonów" zmianę stajni, zaliczyła dwa zawieszenia pi kupę poślizgu ale w necie huczy od plotek ze przed 2 kwartałem 2010 jego nie zobaczymy. Szczerze wole poczekać jeszcze rok albo i dwa niż dostać np taką szmirę jak Hired Guns: TJE - produkcji niedoszłego wykonawcy ja3 firmy GFI. Do dziś żałuje aż całych 70zł za tą shit.
+Quote Post
post 29-06-2009, 04:24
Post #9

SHM-3
Group Icon
Nr użytkownika: 1 816

Tak w sumie, to nie mam powodów by chcieć się przenosić z 1.13 na nową część.
Miłoby było gdyby powstał jakiś oficjalnie wydany, profesjonalnie mod do Ja2, który by mocno ulepszał mechanikę gry i oferował nową fabułę...
+Quote Post
post 02-07-2009, 23:34
Post #10

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 3 288

QUOTE(Spicmir @ 27-06-2009, 13:29)
Szczerze wole poczekać jeszcze rok albo i dwa niż dostać np taką szmirę jak Hired Guns: TJE - produkcji niedoszłego wykonawcy ja3 firmy GFI. Do dziś żałuje aż całych 70zł za tą shit.
*

Demo Hired Guns było bardzo fajne - zapowiadała się świetna taktyczna turówka. Niestety, w pełnej wersji zmienili kilka elementów i popsuło to całą rozgrywkę.

A co do JA3 - istnieje niebezpieczeństwo, że gra w ogóle nie powstanie.

Ten post był edytowany przez MadMaks: 02-07-2009, 23:36
+Quote Post
post 03-07-2009, 10:07
Post #11

Group Icon

f3 powstało to ja3 też powinno :P
+Quote Post
post 03-07-2009, 13:39
Post #12

SHM-3
Group Icon

W takim razie to powinno być: Istnieje niebezpieczeństwo, że gra powstanie :P .
+Quote Post
post 03-07-2009, 13:49
Post #13

Group Icon

Nie chodzi mi o poziom bo jeśli ja3 będzie na silniku ss to mu nie grozi żadne niebezpieczeństwo poważne. No chyba że walną jakiś epic fail bug
+Quote Post
post 03-07-2009, 16:37
Post #14

SHM-3
Group Icon

Grałem trochę w SS i niezbyt mi się podobało.
+Quote Post
post 06-07-2009, 08:47
Post #15

Group Icon

No cóż bywa są gusta i guściki a gra jest specyficzna - jednak engine ma zajedwabisty o czym było kiedyś głośno. No ale kilka cytatowy z recenzji by nie być gołosłownym:

W sumie silnik tej gry nie zna rzeczy niemożliwych

źródło : gry.gildia.pl

Silnik gry jest niesamowity, prawdopodobnie żadna wcześniejsza gra nie dawała takich możliwości przy tak wspaniałej grafice.

źródło : gry.gery.pl

graliście w dwie pierwsze części „Call of Duty”, prawda? No, a jeżeli przyjmiemy, że „CoD” jest jak drugowojenne ferrari, to „Silent Storm” jest rolls-royce’em...

źródło : gry.onet.pl

Silent Storm został stworzony na enginie, którego rozmach przypomina najnowsze FPSy - szczegółowość postaci nie jest taka, jak w Far Cry, ale i tak jest wręcz zbyt piękna, jak na strategię ! Przerobiony silnik z łatwością posłużyłby do zrobienia dowolnego FPSa !

adna grafika, ale coś poza tym ? " - powiecie . To "poza tym" jest baaardzo szerokim pojęciem . Bo obejmuje silnik fizyczny Havok (wykorzystany w Painkillerze i Half Life 2)

źródło : archiwa.gildia.pl

+Quote Post
post 06-07-2009, 17:02
Post #16

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 080

@Spicmir - popieram. Gdy zobaczyłem, jak funkcjonują rykoszety i model zniszczeń środowiska, to moja żuchwa gruchnęła o podłogę i długi czas nie chciała wrócić na swoje miejsce pod nosem. Dopiero ostatnie FPS-y pobiły SS-a pod względem interakcji z otoczeniem. Pełny ragdoll, praktycznie brak niezniszczalnych obiektów, ściany przez które można strzelać, wskaźnik reakcji wroga (w dodatku "Sentinels"), liście opadające po trafieniu w drzewo - malinka. Graficznie grze nie wiele można zarzucić. Gdyby jeszcze dialogi były prawdziwymi dialogami, a nie stanowiły sztywnych i z góry ustalonych kwestii czytanych, w których jedynym, co możemy wybrać jest czas wyświetlania poszczególnych zdań... Ech, rozmarzyłem się ^_^ .
+Quote Post
post 06-07-2009, 19:39
Post #17

SHM-3
Group Icon

Brzmi nieźle. Tak w sumie, to w SS najbardziej mi się nie podobała ogólna mroczność grafiki.

Mam nadzieje, że nie podniosą wymagań sprzętowych...
+Quote Post
post 06-07-2009, 21:48
Post #18

Group Icon

@mbwrobel
Instaluje właśnie SS2 :) fps mi się znudziły :)

@Sorrow
Pewnie zanimja3 wyjdzie będziesz miał i tak już nowy sprzęt ;)
+Quote Post
post 06-07-2009, 22:22
Post #19

SHM-3
Group Icon

Nie sądzę, chyba, że ten który mam teraz wysiądzie :P .
+Quote Post
post 07-07-2009, 00:08
Post #20

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 5 403

QUOTE(Sorrow @ 07-07-2009, 06:48)
Nie sądzę, chyba, że ten który mam teraz wysiądzie :P .
*

Zawsze można mu trochę w tym pomóc, np. 5kg młotkiem.

A co do JA3, to mam nadzieję, że w branży nie powstała jakaś "klątwa trójki" i moje pierwsze słowa po uruchomieniu tej gierki będą inne, niż w przypadku F3. ("O K :cenzura: , ja p :cenzura: , co oni k :cenzura: zrobili z Fallouta?!?")

Ten post był edytowany przez polo57: 07-07-2009, 00:08
+Quote Post

2 Strony  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 17-10-2019, 06:32