Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

7 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Unifikacja Czy Separacja ?, Czyli lepiej osobno czy w kupie siła ?

jesteś za ?

unifikacja! [ 20 ] ** [41.67%]
separacja! [ 10 ] ** [20.83%]
bo pociągnę z bozara - sam idź na bazar!?! [ 18 ] ** [37.50%]
Suma głosów: 48
Goście nie mogą głosować 
post 12-12-2006, 18:39
Post #1

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon
Grupa: Założyciel
Nr użytkownika: 1

Tak sobie siedzę i pracuję i pod wpływem wytężonej pracy i muzyki (OEM Radio - Oryginal Electronic Music) wpadłem w pewien stan - zadumy i zastanowienia nad serwisem / forum Shamo.

Otóż wiadomo nie od dziś, iż rozliczne serwisy poświęcone Fallout'owi zarówno w przeszłości, teraźniejszość i być może przyszłości - mają, miały lub też nie mają swoich for dyskusyjnych. (13 Schron, Fallout Corner, FMC, nie istniejący VD itd.)

Część z Fallout'owych serwisów jest obecna po dzień dzisiejszy na Shamo, a część postawiła na własne fora i tu moje pytanie i zarazem zastanowienie - skąd się to bierze, iż jest powielany główny nurt związany z Shamo od jego początków tj. zakładanie własnych for dyskusyjnych z prawie identycznym układem tablic, że już o podobieństwie pojawiających się tam tematów nie wspomnę.

Od razu mówię, iż nie chciałbym aby te moje "luźne" myśli zostały odebrane jako zarzut przeciwko komukolwiek. I jeżeli wydadzą się one komuś obraźliwe, oburzające etc. to z góry przepraszam bo nie to jest celem tej wypowiedzi.

Chodzi mi tu głównie o to czy aspiracje Shamo jako "platformy" cementującej Polską Scenę Fallout'a: były kiedykolwiek spełnione ? są spełniane ? nie są ? etc. Bo jak informacja zawarta pod linkiem "Informacje o serwisie" na głównej stronie niesie:

(...) Shamo nie jest "standardowym" serwisem o grach z serii Fallout. Nie znajdziecie tu opisów lokacji, zestawień broni, zbroi itd. Są już serwisy, które to wszystko mają i ciągle starają się uzupełniać swe zasoby (...). Więc po co jest ta strona? Przede wszystkim po to, by informować/pisać o ludziach, a raczej graczach, którzy tworzą tzw. "Fallout Community". W końcu przecież najważniejsi są ludzie czyż nie? No i ich przedsięwzięcia o których również informować będziemy.

A teraz do sedna - interesuje mnie sam tylko fakt co powoduje powstawanie kolejnych for o "tematyce Shamo" - powielających się tablic itp. wyalienowanych grupek, enklaw ...

Czy Shamo przestało spełniać swą funkcję ? czy może jest to naturalna kolej rzeczy ? albo li coś innego jeszcze ... czy są to pewne działania odśrodkowe i jakaś bliżej nie określona niechęć do tego co "duże, wielkie etc." (aka. Microsoft, McDonald's etc.), widze pewne "enklawy" i ciekawi mnie fakt z jakiego powodu powstają czy ktoś komuś coś zrobił coś komuś powiedział i narasta jakaś niechęć - pielęgnowane złośliwości. Po prostu staram się zrozumieć pewnie "działania" które obserwuje od pewnego czasu ...

Z tych obserwacji przychodzi mi na myśl pewne dosyć drastyczne hasło reklamowe i zastanawiam się czy już jesteśmy "Dla jednych przyjaciele, dla drugich Chuje" czy jeszcze nie ... a może już za późno ?

13 Schron - Forum
jestem w stanie zrozumieć - takie są warunki hostingu, tworzenia społeczności Phoenixa etc.

Nethit aka szare forum - Forum
totalnie nie kumam zakusów co poniektórych osób co do wskrzeszania tego trupa przykrytego gruba warstwą ziemi ...

Fallout Center - Forum
nie wiem która to już odsłona forum i czy jest coś więcej prócz tej 1 tablicy co widać jako gość ... poza tym FBN to specyficzny klimat i ta grupa już dawno się "wyalienowała" se sceny ...

War never cvhanges - Forum
jak mówi pod tytuł Fallout 1 Library - chodź forum poświęcone jest całej serii etc. - nie kumam

Krypta 13 - Forum
Tutaj tylko forum - nowe Shamo ? Shamo2 ? tego kompletnie nie kumam ... użytkowników 6 ...

NoName - Forum
taki kwiatek którego nie jestem w stanie zidentyfikować do kogo należy ...

Unknown - Forum
Hmmm ... może autor coś powie ? ;]

Wasteland - Forum
To samo co wyżej ? ;] 3 słowa do ojca założyciela ;]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 12-12-2006, 19:06
Post #2

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 3 930

Przede wszystkim witam na forum. Od dawna podgladam falloutowy polswiatek a ten temat to chyba dobra okazja zeby powiedziec co o tym wszystkim mysle. Z rok temu wzielo mnie na wspomnienia, zaczalem przegladac falloutowe strony i szczerze mowiac bylem w szoku. Scena postnuklearna nie dosc, ze istnieje to ma sie duzo lepiej niz w "latach swietnosci" - te 6-7 lat temu. To na plus. A minusy? Takie jak w kazdej "grupie": ludzie wola cos znaczyc w malej grupie niz byc "szeregowym userem" w jakims duzym przedsiewzieciu. Tak bylo, jest i bedzie. I tak jak zauwazyles: wychodzi na to, ze liczac po wszystkich falloutowych forach adminow i modow bedzie wiecej niz zwyklych uzytkownikow ;)
Dlatego pozostaje mi zyczyc jednego: jednosci i dobrych liderow. Szkoda by bylo, gdyby znow sie mialo wszystko rozjechac.

Ten post był edytowany przez Oiolosse: 12-12-2006, 19:07
+Quote Post
post 12-12-2006, 19:32
Post #3

Wieczny Malkontent
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 1 290

Unifikacja - zawsze mnie to dziwi, że podane strony posiadają większe fora niż tylko dotyczące spraw danej strony (techniczne, komentarze artykułów), skoro i tak większość z ichnich Userów siedzi na Shamo. I potem widzę na tych "miniforach" teksty typu "jak pisałem kiedyś na Shamo..." albo "tak to opisali na Shamo..." czy "Rozwiązanie problemu skopiowane z Shamo..." itd. itp.
+Quote Post
post 12-12-2006, 19:47
Post #4

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 3 317

Część z Fallout'owych serwisów jest obecna po dzień dzisiejszy na Shamo, a część postawiła na własne fora i tu moje pytanie i zarazem zastanowienie - skąd się to bierze, iż jest powielany główny nurt związany z Shamo od jego początków tj. zakładanie własnych for dyskusyjnych z prawie identycznym układem tablic, że już o podobieństwie pojawiających się tam tematów nie wspomnę.

Ja ty nie widzę problemów. Nie zauważam jakiegoś szczególnego podziału. Jak już są jakieś fora to liczące po kilka userów i nic więcej. Jak dla mnie Scena jest jednolitem skupiającym się wokół Shamo.

Chodzi mi tu głównie o to czy aspiracje Shamo jako "platformy" cementującej Polską Scenę Fallout'a: były kiedykolwiek spełnione ? są spełniane ? nie są ?

Oczywiście, że są. Czy 2450 userów to dla ciebie za mało? :P

A teraz do sedna - interesuje mnie sam tylko fakt co powoduje powstawanie kolejnych for o "tematyce Shamo" - powielających się tablic itp. wyalienowanych grupek, enklaw ...

Czy Shamo przestało spełniać swą funkcję ? czy może jest to naturalna kolej rzeczy ? albo li coś innego jeszcze ... czy są to pewne działania odśrodkowe i jakaś bliżej nie określona niechęć do tego co "duże, wielkie etc." (aka. Microsoft, McDonald's etc.), widze pewne "enklawy" i ciekawi mnie fakt z jakiego powodu powstają czy ktoś komuś coś zrobił coś komuś powiedział i narasta jakaś niechęć - pielęgnowane złośliwości. Po prostu staram się zrozumieć pewnie "działania" które obserwuje od pewnego czasu ...

Chyba niektórzy po prostu muszą się dowartościowywać i dlatego zakładają takie fora (vide Krypta 13, War Never Changes, NoName). Co prawda sam jestem adminem MW, ale to w końcu inna historia, nie ma nic wspólnego z Falloutem :D

Z tych obserwacji przychodzi mi na myśl pewne dosyć drastyczne hasło reklamowe i zastanawiam się czy już jesteśmy "Dla jednych przyjaciele, dla drugich Chuje" czy jeszcze nie ... a może już za późno ?

Lepiej tyle nie myśl. Shamo jest monopolistą na Scenie i tyle :D
I każdy prędzej czy później tu trafia ^_^
+Quote Post
post 12-12-2006, 21:45
Post #5

SHM-3
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 1 851

Obsydian, masz prawo do posiadania jedynego polskiego forum o Fallout?

QUOTE (Obsydian)
Fallout Center - Forum
nie wiem która to już odsłona forum i czy jest coś więcej prócz tej 1 tablicy co widać jako gość ...

Strona FCenter to jakaś kpina, chociażby te "haxorskie" newsy Zicka... A forum do którego prowadzi link, nie jest to forum FCenter, tylko zamknięte już jakiś czas temu forum FBN.

QUOTE (Obsydian)
poza tym FBN to specyficzny klimat i ta grupa już dawno się "wyalienowała" se sceny .

Raczej z SHAMO, a nie ze sceny...

QUOTE (Obsydian)
Unknown - Forum
Hmmm ... może autor coś powie ? ;]

Forum Unknown jest o tyle lepsze od Shamo, iż nie posiada kilkudziesięciu zbędnych off-topicowych (czyt. nie związanych z grą) tablic.
Pamiętniki, opowieści, inne gry, star wars, książki, komiksy, filmy, sztuka, ASG, klatka...

Jeżeli osoba odwiedzająca stronę ma problem/pytanie dotyczące gry - zadaje je na naszym forum, które składa się z niewielu tablic i łatwo się na nim odnaleźć.

Na shamo, pod nawałem zbędnych tablic oraz (niektórych) nadgorliwych moderatorów jest troche trudniej...

Poza tym, nie widzę problemu w posiadaniu własnego forum, oraz tablicy na SHAMO... Zawsze masz tablice więcej i troche postów ;-x
+Quote Post
post 12-12-2006, 21:55
Post #6

SHM-1
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 17

Ja powiem z mojego punktu widzenia... Nie jestem już długo na Schronie, ale na początku było fajnie, potem były zgrzyty za zgrzytami... aż dziwię się, że na Shamo jest jeszcze tablica Schronu... ale chyba jest to skutkiem ogólnego rozleniwienia zarządu. :piwko2:

Heh... W każdym razie moje zdanie jest takie, że każdy woli mieć pełną kontrolę np. nad forum, które jak by nie było jest ważną częścią serwisu internetowego. Gnebienie redaktorów jacy by oni by nie byli, a nawet moderka z kasowaniem całych tematów włącznie (nawet niewygodnych), nie może być mile widziana. I stąd moim zdaniem biora się inne fora.

Generalnie darowanemu koniu się w zeby nei patrzy, ale w obecnych czasach założenie prostego forum internetowego nie jest trudne i stąd też te fora zaczynają się mnożyć. A czy tablice (edit) serwisów internetowych mają jeszcze sens? To zalezy jak do tego podchodzić. To pytanie sam sobie zadaję i wydaje mi sie, że nawet jak na tych tablicach nic Ciekawego się nei dzieje lub nawet nic się nei dzieje, to jednak one w jakiś sposób konsolidują tę scenę, bo właściciele stron o Falloutach, którzy mają swoje tablice na Shamo, są bardziej zobligowani do zamieszczania linków do tego forum, a nawet do zagladania tu od czasu do czasu i odpowiadania w tematach w swojej tablicy a czasem, i w jakiejś innej.

Na pytanie: "Unifikacja czy Separacja?" ja odpowiem, odseparowana unifikacja... Może lepiej inaczej... nie federacja, ale konfederacja to już predzej - przynajmniej jesli chodzi o fora, bo o sajty to zdecydowanie różnorodność wychodzi imho na plus całej scenie. :)

edit: uh... zakradł się spory błąd* w moją wypowiedź i jedno słowo źle użyte zmieniło sens całości, sorry Obsy
+Quote Post
post 12-12-2006, 21:56
Post #7

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon

@Manior

Widzę, że podszedłeś do tego bardzo osobiście i mimo wszystko nadal nie udzieliłeś odpowiedzi na zadane pytanie.

Bo to że Shamo ma tablic 10 czy 50 nie ma tu nic do rzeczy (pomijam to że "zbędne tablice" jak to nazwałeś zostały utworzone na życzenie ludzi ze sceny), dotarcie do pożądanych informacji jest tak samo proste o ile nie łatwiejsze ( nie wymaga rejestracji ze strony gości / odwiedzających).

I jeżeli uważasz, że ja mam jakiś "monopol" to chyba nie do końca rozumiesz idei dla jakiej zostało stworzone Shamo i działają tu jakieś Twoje prywatne antagonizmy i teksty w stylu "Forum Unknown jest o tyle lepsze od Shamo" tego dowodzą bo przez lata działalności Shamo nie czuło i nie poczuwało się od nikogo lepsze - o ile można to tak określić.

Sprawa moderatorów ... poczekamy aż przekroczysz przynajmniej 500 userów i życzę Ci aby przynajmniej 150 było aktywnych - wtedy docenisz ich pracę i dbałość o pożądek.

@DoPr

Mi chodzi tylko o fora, a nie o serwisy i ich zawartość - tak jak mówisz to wychodzi tylko na dobre bo jest motywujące - Shamo nie miało nigdy materiałów z Sagi Fallout i cały czas to założenie jest spełnione.

A faktem jest, że nie powinno być ingerencji ze strony moderatorów w tematy znajdujące się na tablicy 13S tak jak i innych tablic hostowanych serwisów, być może miał na to wpływ fakt iż przez pewien czas musiałem zadbać o zwieńczenie własnej edukacji kosztem Shamo ;] i w porę nie temperowałem zakusów moderatorów - jeśli kiedyś tablice administracyjna zostanie odtajniona to może i poczytacie sobie o tym ;].
+Quote Post
post 12-12-2006, 23:27
Post #8

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319

A ja napisze pare spraw jako osoba ktora posiada od niepamietnych czasow tablice na Shamo :P i to nie jedna a bha 2 :) ( teraz juz 1 )

Sprawa wtedy(gdy Obsy zakladal tablice) byla na tyle latwa ze SHAMO byla potega ... co tam ze bylo zarejstrowane 800 osob a nie 2,5k , wtedy przynajmniej jakas 100 z gorka sie na forum udzielala a teraz z tych 2,5k to ile 50 ?

pozatym kiedys shamo bylo elitarne co na innich forach nie zdarzylo sie nigdy ani nigdzie.

Shamo bylo i jest otwarte na nowe propozycje i zmiany , ma swoja historie swoich ludzi a nie jest czyims tworem ktore moze sobie dowolnie rozporzadzac

Shamo daje wieksze mozliwosci niz zwykle fora :)

Shamo jets doswiadczonym serwisem / forum ktory zbiera porzadnych userow jak i te intelektualne dno . :)

Pozatym shamo jest czyms wiecej niz tylko forum ... to dzieki niemu powstaly rzeczy najwiekszej wagi ( OT , fMUD i pare innych projektow :P )

No i wogule dobrze ze shamo jest i ze nie ma tu takiej kich jak na innych forach/servisach , na szczescie adm nie sa dziecmi neostrady :)

TE kilka lat wspolpracy oceniam bardzo dobrze :)
OBSY dzieki , i tak trzymaj ..
+Quote Post
post 12-12-2006, 23:39
Post #9

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 1 829

Ja jestem za unifikacją :)
+Quote Post
post 12-12-2006, 23:46
Post #10

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon

Keldorn - mu tu nie głosujemy i nie przeprowadzamy linczu tylko dyskutujemy nad pewnym "zjawiskiem" dlatego proszę Cie rozszerz swoja wypowiedź ;]
+Quote Post
post 13-12-2006, 00:04
Post #11

Hetman Wielki Wąsaty
Group Icon
Grupa: Crossroads
Nr użytkownika: 2 951

Moze nie jestem zalozycielem Wastelandu, ale przedstawie moj punkt widzenia. Otoz Wasteland powstal po tym jak Wasteland Rangers padlo :(. Jego idea bylo to bysmy nie popadli w rozsypke i gdzies sie gromadzili. A teraz o WR. WR byl pierszym serwisem PA na ktorym sie zarejestrowalem i zawsze tam wolalem wpadac. Jak widzialem Shamo to w jakis sposob mnie... zniechecalo. Zalogowalem sie dopiero po tym jak nasz klan zostal wystawiony na Warzone (czyli grubo po tym jak WR padlo). I pisalem tez glownie w tym temacie. Zawsze jak gdzie indziej wpadalem to dlugo wytrzymac nie moglem. Teraz zreszta jest tak samo. Pisze albo na tablicy newsow, albo Falloutow. Nie chce mi sie przegladac wszystkich tematow zeby nie offtopowac czy spamowac. Nie czuje sie waznym elementem na Shamo i tyle. A ze wpadne tu od czasu do czasu to mi w zupelnosci wystarcza.

Nie chce sie wypowiadac za pozostalych userow Wasteland ale wydaje mi sie ze woleli pisac na WR niz gdziekolwiek indziej. Jak juz wspomnialem wczesniej, Wasteland powstal bysmy nie poszli w rozsypke. I wydaje mi sie ze wola pisac u nas kultywujac specyfike WR, ktore mimo iz mialo tablice tu na Shamo, nie byla zbyt czesto odwiedzana.

Mefju: "hmm ja też nie przepadam za shamo"
Bozar: "nie trawie shamo"

A wlasnie, skoro mowimy o unifikacji to czemu tablica OPCF zniknela :unsure:?
+Quote Post
post 13-12-2006, 00:08
Post #12

SHM-3
Group Icon

QUOTE (Manior wcześniej)
Forum Unknown jest o tyle lepsze od Shamo, iż nie posiada kilkudziesięciu zbędnych off-topicowych (czyt. nie związanych z grą) tablic.

QUOTE (Obsydian)
i teksty w stylu "Forum Unknown jest o tyle lepsze od Shamo" tego dowodzą bo przez lata działalności Shamo nie czuło i nie poczuwało się od nikogo lepsze

Skoro tak, można zamienić słowo "lepsze" na bardziej funkcjonalne w pewnych względach...
+Quote Post
post 13-12-2006, 00:13
Post #13

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon

Ale proszę Cie rozmawiaj na temat jeśli już podejmujesz dyskusje.
+Quote Post
post 13-12-2006, 01:00
Post #14

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 2 637

Od siebie moge powiedzieć że zawsze wolałem pisać na WR niż na Shamo a potem jak WR przestało istnieć to przeszedłem na Wasteland ponieważ tam są ludzie z dawnego WR. Nie jestem ani za Unifikacja ani za specjalnym rozbijaniem Shamo na mniejsze serwisy ale jakoś zawsze lepiej mi sie pisze na Wastelandzie wśród znajomych niż w wielkiej grupie ludzi którzy już dawno porobili grupy V.I.P.ów na poszczególnych tablicach i pouczają "maluczkich". Jako poczatkujący użytkownik czuje na Shamo wiekszą presje wśród wielkiej rzeszy która sie zna od dawna a na Wastelandzie tego nie mam bo jestem wśród ludzi których znam z WR. To tyle jeśli chodzi o moje przekonania. Pozdrawiam.
+Quote Post
post 13-12-2006, 01:43
Post #15

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon

QUOTE (Kilroy @ 12-12-2006, 22:19)
Mefju: "hmm ja też nie przepadam za shamo"
Bozar: "nie trawie shamo"

A wlasnie, skoro mowimy o unifikacji to czemu tablica OPCF zniknela  :unsure:?

No właśnie chodzi mi o to skąd bierze się ta niechęć ? z tego że Shamo przytłacza ilością tematów ? czy po prostu ktoś zalazł Wam za skórę i pielęgnujecie zaszłości ?

Co do OPCF to jeśli mnie pamięć nie myli było to na życzenie Frecha - pierwszego redaktora OPCF - zresztą tak było z tablicami FW ale to już OT.

Sprawa kolejna to skoro "grupy V.I.P.ów na poszczególnych tablicach i pouczają "maluczkich" " to tablice takie jak Pytania i Odpowiedzi / FAQ czy Fallouty i Technikalia - i nie zanotowałem tam jakiegoś wywyższania się czy wyśmiewania z powodu, że ten czy ten nie wie czegoś fundamentalnego na temat ulubionego cRPG, a wręcz przeciwnie - nie mówię tutaj o przypadkach trollowania iż ktoś pyta się o coś co ma czarno na białym w FAQ ...
+Quote Post
post 13-12-2006, 01:49
Post #16

SHM-3
Group Icon

QUOTE (Obsydian)
Ale proszę Cie rozmawiaj na temat jeśli już podejmujesz dyskusje.

Ty też mógł byś rozwijać odpowiedź, zamiast pomijać niektóre pytania.
[edit]
*można skreślić, dopisalem posta chwile po Twojej edycji...

W każdym razie...

Najśmieszniejsze jest to:
QUOTE (Obsydian)
poza tym FBN to specyficzny klimat i ta grupa już dawno się "wyalienowała" se sceny .

Wg Twojej wypowiedzi klany FT, OPCF (które zostalo reaktywowane przez bywalców FBN), RPGClub (poniekad zalozone rowniez przez osoby z FBN), FCenter... nie zalicza się do sceny? Dlatego, że autorzy powyższych nie podbijają licznika SHAMO, nie tworzą już Polskiej Sceny Fallout?
+Quote Post
post 13-12-2006, 01:55
Post #17

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon

@Manior widze że nie masz pojęcia o czym piszesz ;] gdybyś na chwilę przestał się puszyć i dowiedział czegoś o starych dziejach ;] ... była próba przeszczepienia sceny FBN na shamo ... dostali tablice za czasów kiedy to shamo było jeszcze na vBulletin czyli jakieś 2 lata wstecz i zrobili tam taki chlew jakiego to forum później nigdy nie widziało ... to że sami o sobie nie myślą jak o scenie czy też ludzie na Shamo patrzą z niechęcią to jest ni mniej nie więcej jak ich zachowanie ... jednak pewną opinię się o sobie wyrabia i przywiera pewna etykietka, którą później ciężko jest zmienić ... a dowody na to iż nic się nie zmienia co jakiś czas zawitają na Shamo ewentualnie na Czata ...
+Quote Post
post 13-12-2006, 02:13
Post #18

Hetman Wielki Wąsaty
Group Icon
Grupa: Crossroads
Nr użytkownika: 2 951

Obsydian:
Po prostu wolalem WR od Shama i tyle. Co tu wiele gadac... Bez wiekszej glebi. A jesli ta odpowiedz nie wystarcza to odpowiem w ten sposob: BO TAAAAAK!!! :lol: .
Poza tym zawsze w jakims stopniu lubie male fora od tych duzych. Tak samo jak lepiej czuje sie bedac na malym koncercie niz koncercie na kilka(nascie) tysiecy ludzi.

A co do FBNu to sie z Toba zgadzam ;).
+Quote Post
post 13-12-2006, 03:08
Post #19

Wieczny Malkontent
Group Icon
Nr użytkownika: 1 290

QUOTE (Obsydian @ 13-12-2006, 01:10)
i dowiedział czegoś o starych dziejach ;]

Właśnie tu leży część problemu - "stare dzieje" bolą tych lub owych i prowadzą do idiotycznych sytuacji, kiedy jakiś nieznany najmłodszym użytkownikom gośc wpadnie raz na ruski rok, żeby powiedzieć coś w stylu "Obsy ty bucu" (vide Abadon). Drugą rzeczą jest fakt, że jak się pojawi ktoś kogo dawno nie było (np Spider) to temat w którym się objawił schodzi na "co ty stary robiłeś" podczas gdy młodszych g**** to obchodzi i słusznie powinni się denerwować czemu Warany nie poleciały...

Rozwiązanie? Przestać traktować to forum jakby nadal było miejscem spotkań paru dawnych kolegów (nie mówię, że to źle - po prostu robić to na czacie , privach ,ircach czy nawet gg itp) i spojrzeć w dół na tą młodą krew która zasila Forum. Jest (lub tak to wygląda) pośród starych użytkowników wielu, którzy uważają SIEBIE tylko za scenę i swoje osoby stawiają wzajemnie nad innymi, nie bacząc na to, że ich jedyną zasługą jest to, że się dawno temu zarejestrowali... Jest paru młodszych, których pracowitość i entuzjazm przerasta niejednego "starego" (np. reinhold) a mimo to nie muszą mieć własnych tablic do lizania się po ***tach.

Może warnować za załatwianie dawnych spraw i pogaduszki z koleżkami? Dupnąć warana z dopiskiem - "masz priv od tego" i koniec. Pozatym miłym akcentem byłoby spisanie historii Shamo i podpięcie na głównej tablicy, żeby wszyscy wiedzieli "jak to było" i dlaczego dobrym pomysłem jest wybrać to forum a nie inne. Jak dla mnie Shamo JEST uniwersalne, ale nie może się utożsamiać ze sceną w kwestii osiągnięć. Bardzo duzo zrobiono poza tym forum i jakoś nie było wiele szumu, bo "to nie my zrobiliśmy"... np. Ashworld.

P.S.
Obsy - jeśli chodzi o inną stronę medalu - tzn twoją ostatnią ingerencję w układ Forum, to zastanawiam się po jakiego diabła Ci ta tablica o Jericho? Owszem parę osób się tym podnieca, ale jest to (dla mnie ) serial marniawy i wątpliwego klimatu "post-apo" (a już żadnego w kategoriach Fallout/ Mad max). Jeden czy dwa tematy w "filmach" zupełnie by wystarczył, bo serial ma już swoją polską stronę i sam robisz to co nie pasuje Ci w innych forach (wymienionych w tym temacie), tzn: produkujesz się bezcelowo, byle na swoim podwórku... A nowa ankieta na temat każdego odcinka to już serio gruba przesada, tymbardziej, że prawie ruchu tam nie masz i piszesz sam dla siebie...
+Quote Post
post 13-12-2006, 10:01
Post #20

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319

A mnie w zasadzie kilka rzeczy boli na shamo , i to nie tematy o Jerycho czy ASG ale te niby czysto falloutowe .
Wk*rwia mnie strasznie jak widze topicy w stylu : ile razy sie spusciles/spuscilas grajac w fallouta , jaka jest Twoja ulubiona bron i dlaczego Bozar lub co swiadczy o klimacie fallouta .
Pozatym wkurzaja mnie niektorzy urzytkownicy w stylu :P a sami wiecie .

No tak ja tez potwierdzam to co robil fbn i to co robi nadal :P widzialem wczoraj ;;;;;;
+Quote Post

7 Strony  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 13-11-2019, 02:23