Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

4 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Nowa Strona, projekt

post 28-02-2005, 02:43
Post #1

SHM-4
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 1 951

Prosze o ocene projektu (zaznaczam, że to nie jest gotowy produkt) alternatywnej, mojej strony domowej Naszej Inicjatywy ;). Prosze o propozycje tego, co ma się na niej mieścić. Wasze koncepcje wyglądu równiez wezmę pod uwagę.

Ja WIEM, że na stronie nic niema, prosze o ocene szaty graficznej.

adres: http://fpnp.w.interia.pl
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 28-02-2005, 04:44
Post #2

Czarny Król
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 20

CYTAT (ze strony)
Strona nie spełnia żadnych, a to absolutnie żadnych standardów

Racja...

1. Nic nie widac....
2. Nic nie widac....
3. Nic nie widac....;)
4. Ciemno...
5. Gdzie link do forum? (jest projekt linka do shamo - jako "friend", ale powinienes tez dac linka do tej tablicy - w koncu to oficjalne forum projektu....)
+Quote Post
post 28-02-2005, 05:22
Post #3

SHM-4
Group Icon

news: dodałem drugą wersję. Link ten sam, wybór jest na stronie powitalnej. Dodałem przykładowy tekst. Już dzisiaj nic więcej nie zrobie. Musze sie uczyc :/
+Quote Post
post 28-02-2005, 08:22
Post #4

First to Fight!
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 1 860

nie latwiej bylo uzyc darmowyh "silniczkow" php ? szybciej, prosciej (piekny balagan w kodzie) i co najwazniejsze - bedzie to przejzyste...
Ale najwazniejsze jest chyba to ze w koncu widac jakies postepy, to znaczy ze ktos ruszyl rzyc i postanowil cos zrobic :) i oby tak dalej

+Quote Post
post 28-02-2005, 08:34
Post #5

Czarny Król
Group Icon
Nr użytkownika: 20

Nadal gowno widac....
za ciemne tlo do ciemnych liter...
logo projektu calkiem ginie w tle...
i ta powykrecana czcionka - tego sie nie da czytac!
+Quote Post
post 28-02-2005, 13:16
Post #6

SHM-3
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 1 851

ten szary text w wersji 2 mało widoczny
strona jak strona.... procz topu grafiki zbyt wiele chyba nie ma :P
a układ strony najklasyczniejszy z najklasyczniejszych... lewe menu, tresc i na tabelkach :P
+Quote Post
post 28-02-2005, 13:39
Post #7

Master of Disaster
Group Icon
Nr użytkownika: 431

nie wiem skad ci wpadl wogole pomysl do glowy zeby juz strone zakladac... powinienes to nsjpierw skonsultowac z martEEnezem lub ze mna ja uwazam ze na strone jest jeszcze za szybko i sory wystawiac takie cos i dawac do tego linka z prosba o ocene uwazam za brak wyobrazni
jesli chcesz zajac sie strona to powinnismy najpierw sprawe obgadac ustalic jak mniej wiecej to bedzie wygladac potem sprobowac zmienic to w czyn ocenic i dopiero ew dawac link i prosic o ocene...ale to na razie tylko moje zdanie czekam na szefa niech on sie wypowie
+Quote Post
post 28-02-2005, 15:01
Post #8

S.M.A.R.T.I.E.
Group Icon
Nr użytkownika: 1 501

Widge: entrop sam wyszedł z incjatywą i poinformował mnie o tym, wiec wszystko jest za moim przyzwoleniem. Nie powiedziałem mu jasno czy bedzie to strona oficjalna czy tez nie, ale kazdą probe wniesienia czegos nowego uwazam za pozyteczną ;) , wiec jesli ma checi i czas to czemu nie...

Idee załozenia strony snulismy (my wszyscy) juz kiedys wczesniej(link => tutaj ) nawet niektorzy ludzie z zewnatrz pytali sie czy mamy cos takiego. Zreszta dotychczas w ekipie nie było nikogo ze jako taka umiejetnoscia robienia stronek, wiec powinnismy sie tylko cieszyc ze mamy kogos takiego. Jako ze z nowymi materiałami skoczylismy ostro do przodu, w tym tempie mozemy skonczyc samo tłumaczenie w miesiac (mocne słowa nie :) ).

Jesli entrop chce by ludzie ocenili jego prace, to niech oceniaja...na forum jest mnostwo ludzi znajacych te rzeczy od podszewki, wiec to chyba najlepsze miejsce na tego typu rzeczy...

A w ogole to Cię przepraszam za to całe zamieszanie bo to poniekąd z mojej winy - nie zdazyłem Ciebie poinformowac o stanie zaawansowania prac i kilku pomysłach nad ktorymi trzeba by było podyskutowac...dzis wieczorem to wyjasnie i wysle obszernego maila ze wszystkim. Prosze tez innych o wyrozumiałosc...mam jeszcze tzw. "Kocioł posesyjny" na uczelni i czasem ciezko mi znalezc czas...Staram sie jak moge :]
+Quote Post
post 28-02-2005, 19:14
Post #9

Zasłuszony
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 33

1 - ciemne
2 - nieczytelne (z racji pokreconej czcionki, zlego doboru koloru tekstu do tla)
3 - przerost formy nad trescia (jesli mozna nazwac stronke 'formą')
4 - oczojebne (kolor textu vs tlo)
5 - bledy ortograficzne i stylistyczne co to jest warchammer?
6 - ogolnie stronka wyglada co najmniej.... cienko, a juz napewno nie zacheca do dalszego czytania.
+Quote Post
post 28-02-2005, 19:53
Post #10

Street Samurai
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 870

Ab - po kolezensku moglbys i nasza strone skomentowac. (tylko moze bez "gowno widac". Obrazowe, ale brzmi malo profesjonalnie).
A skoro juz jestem wsrod braci RPG pnp - jak ktos jest ciekaw, co to wlasciwie za system, ten caly Shadowrun, co go reprezentuje - prosze dac znac na priv ;) (TAK To jest aluzja.).
+Quote Post
post 28-02-2005, 20:00
Post #11

S.M.A.R.T.I.E.
Group Icon

eh mattness...gdzie mi tu wyjezdzasz ze swoim Shadowrunem i ta całą magią, orkami i pierdułami...chcesz mi fanow Falla przekabacic :P ??

A na serio to zachecam ludzi do zajrzenia, bo to całkiem ciekawy i oryginalny system...i do tego ten pan dobrą robote robi, wiec respekt dla niego :)
:arigato:
+Quote Post
post 28-02-2005, 20:06
Post #12

SHM-4
Group Icon

Zaraz, zaraz, zaszło nieporozumienie ;)
Ja NIE pisałem tego tekstu, tylko wkleiłem go z tego, co zaproponował jako stronę niejaki bos_kujanek w innym temacie. I zrobiłem to tylko dlatego, bo Abadon powiedział, że nic niema. Po prostu to przykład tego, jak będą wyglądały artykuły. Do oceny miała iść tylko szata graficzna, co podkreśliłem kilka razy, ale chyba nikt nie czytał. <_<

Najważniejsza uwaga to ta, że faktycznie słabo widać tekst (i nie ten szary, wklejony, tylko ten na granatowo w pierwszej tabelce na górze).

CYTAT (widgetrex)
jest jeszcze za szybko i sory wystawiac takie cos i dawac do tego linka z prosba o ocene uwazam za brak wyobrazni

A kiedy mamy się zbierać za robienie strony? Po skończeniu tłumaczenia? A czy nie szkoda na to czasu? Chyba lepiej, żeby strona była gotowa w tym samym czasie, co skończymy pracę nad podręcznikiem..

I zaznaczę jeszcze raz: To jest projekt, który ma dopiero 3 godziny życia. Larwa. Gotowa strona będzie wyglądała zdecydowanie inaczej, ale umieszczam linka do niej po to, żeby to nie była tylko moja praca, ale żeby każdy miał w nią wkład (żeby potem nie było narzekań, że się coś nie podoba :).

A teraz już jestem po zdanych egzminach (hurra!!) i biorę się za pracę pełną parą. Obiecuję przepracować Caaaaałe ferie (czyli trzy dni :p )
+Quote Post
post 28-02-2005, 20:14
Post #13

Street Samurai
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 870

Apel do chetnych komentowania - topic jest na tablicy o Shadowrun.(EDIT TUTAJ)

martEEnez - od wrzesnia czekalem na wypowiedz w tym stylu :D
(prawde mowiac, obawialem sie, ze fani FO zabija mnie zywcem za TAKI system na SHAMO. Jak widac powyzej, mylilem sie przeokrutnie :) ).
Dzieki, martEEnez-San - trzymam kciuki za Wasz projekt.
Respekt.
Koniec OT

Ten post był edytowany przez mattness pl: 28-02-2005, 20:22
+Quote Post
post 01-03-2005, 20:55
Post #14

SHM-4
Group Icon

Achtung! Dodałem nową wersję. Wybierajcie, która z trzech wam sie najbardziej podoba i to ją bedzę rozwijał.

ps. coś interia wywala. Przydałby się jakiś lepszy serwer.. :(

DrPotf0r: przydalby ci sie slownik...

edit: Tobie też..

Ten post był edytowany przez entrop: 02-03-2005, 00:51
+Quote Post
post 01-03-2005, 22:57
Post #15

S.M.A.R.T.I.E.
Group Icon

Entrop...dobrze ci idzie (z ortografia troche gorzej) :) trzymaj tak dalej...

Tylko:

1 - zrob cos z tym tłem (absolutnie mi tu nie pasi - polecam jakies stylizowane na blache ryflowaną, lub rdze, metal or somthing, o spokojnej niezbyt ciemnej tonacji...)
2 - zołcien czcionki jest zbyt...emm..jakby to powiedziec...zgniły i niekontrastowy ;) - poprawic!
3- jakie kodowanie ustawiłes bo u mnie krzaki wychodzą ?

o tresci nie bede sie wypowiadał bo i takowej nie ma...a ogolnie to za sama incjatywe masz u mnie browara w bu...barze (dorzuce jeszcze talon na słownik ortograficzny :P)
+Quote Post
post 01-03-2005, 23:27
Post #16

SHM-4
Group Icon
Nr użytkownika: 1 885

To tło to jakieś nie takie źle się czyta a i czcionka mogła by być inna (bradziej falloutowa). Poza tym nie bardzo jest co oceniać, może ten główny banner - co on konkretnie przedstawia?
+Quote Post
post 02-03-2005, 01:34
Post #17

SHM-4
Group Icon

Zgodnie z życzeniem zmieniam tło. Wybierzcie sobie spośród 2 możliwości. Lub zmuście mnie do zrobienia trzeciej ;)

Wędrowca, dla uproszczenia przymnijmy, że nie można zmienić czcionki na „bardziej falloutową”. Ok., wytłumaczę – jeśli ściągnę sobie z internetu i właduję na stronę jakąś fikuśna czcionkę, to owszem, u mnie się tekst będzie wyświetlał w niej, tak jak i u wszystkich, którzy też sobie ją ściągnęli i zainstalowali na komputerze. Czyli, jeśli ktoś takiej nie ściągnął, to i tak będzie mu się wszystko wyświetlało w zwykłej. Dlatego raczej podczas projektowania stron używa się standardowych czcioneczek, które każdy ma na dysku, np. arial, times new roman czy użyta przeze mnie verdana.

A „banner”, to.. hm.. po prostu znalazłem gdzieś i wyglądał tak falloutowo trochę.. no nie wiem.. światełko na końcu tunelu ;) ?

Ach, i uwaga techniczna. Jakbyście wchodzili na stronę zaraz po napisaniu przeze mnie postu o nowościach, to weźcie pod uwagę, że pliki mogą jescze się wczytywać. Radzę odczekać jakies 10 minut w razie problemów ;)

CYTAT
3- jakie kodowanie ustawiłes bo u mnie krzaki wychodzą ?

iso-8859-2, ale piszę w jakimś dziwnym programie który śmiesznie zapisuje polską czcionkę.

Ten post był edytowany przez entrop: 02-03-2005, 02:02
+Quote Post
post 02-03-2005, 03:13
Post #18

Zasłuszony
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 33

Polskiej Inicjatywnie na rzecz FPNP, gratulujemy Kazika Staszewskiego w html'u
</td></tr>
<!-- lewe lewe loff loff loff-->
</table>

---

dla uproszczenia zakladajac ze znasz sie na tym co robisz...
powiem tak : nie rob juz tego

zakladajac co innego (wybierzcie sobie co mam zalozyc)
powiem tak :
- ustaw sobie kodowanie takie w jakim zapisujesz pliki (a mianowicie "windows-1250"), a jezeli nie masz mozliwosci/umiejetnosci/czasu by zmienic to, pisz znaki diakrytyczne uzywajac Unicode... to nie jest trudne, a niezaleznie od kodowania bedzie widac dobrze;
- jesli nie umiesz dobrac kolorow - nie dobieraj ich... (szczegolnie takie kolorki);
- wrzucajac na stronke sterte grafiki, niszczysz ją... (szczegolnie taka grafika);
- uwage techniczna to ja bym sobie darowal na twoim miejscu, dawac newsa przed uploadem?
- proponowal bym zmuszenie cie do nierobienia zadnej.

a teraz konkretniej jeszcze
skasuj wszystkie tla w tabelkach i w samej stronce i ustaw wszystko nastepujaco (a ze uzywasz zew. CSS'a - to bedzie dosc proste)

wszedzie border: 0;

tlo stronki : #947D59
tlo tabel w menu : #E6DAB4
naglowki dzialow w menu : #FAE39A
tekst w naglowku : #000000
linki w menu: normal,visited=#494949 ; active=#970000
naglowek newsa : #B6AA84
tlo newsa : #DACA98
text newsa : #000000
link w newsie : normal,visited=970000 ; active=#F7CC24; dodatkowo linkom w tekscie mozesz dac +i, +b, +u - jedno z trojga.

ps: nie zakladam damskiej bielizny :D
i na pocieszenie, wierszyk na dzis:
Aż kretynów naleciało
Głupich dużo, mądrych mało.
Gdzie - spytacie - zlot tych gości?
...W każdej większej miejscowości!

dziekuje, dziekuje... jestescie wspaniala publicznoscia, a ja jestem skonczonym chamem :)
+Quote Post
post 02-03-2005, 04:02
Post #19

SHM-4
Group Icon

CYTAT (DrPotf0r @ 02-03-2005, 01:28)
Polskiej Inicjatywnie na rzecz FPNP, gratulujemy Kazika Staszewskiego w html'u
</td></tr>
<!-- lewe lewe loff loff loff-->
</table>

Dziekuję, to forma inwokacji. Ma niby wenę przywołać.

Jest już nowa wersja, okrojona z tych brzydkich grafik, ze zmienionym obrazkiem głównym. Czekam na sugestie.

- borderów nie usunę (wywaliłem tylko "dashed", choc w ie fajnie wygladało)
- ewentualnie mogę tło (to najbardziej zewnętrzne) wywalić (proszę o głosy)
- kodowaniem się będę bawił na samym końcu

Jeśli chodzi o uwagę techniczną, to faktycznie powinienem sobie ją darować. Nieprofesjonalna strzasznie :/ Ale shit happens i często zauważam coś dopiero po załadowaniu, przeglądnięciu zmian i napisaniu postu.

DrPotf0r, zdziwisz się, ale wrzuciłem też twoją koncepcję. To znaczy nie usunąłem strony, tylko koncepcję kolorów.

Ten post był edytowany przez entrop: 02-03-2005, 04:50
+Quote Post
post 02-03-2005, 17:53
Post #20

SHM-4
Group Icon
Nr użytkownika: 1 885

Ooo ta wersja Dr Potf0r wygląda fajnie, a jeszcze lepiej by wyglądała bez tego tła zewnętrznego (okienka były by takie zawieszone w przestrzeni, a nie jak na tablicy).
Ewentualnie ta wersja z blachą łeskowaną w tle jest dobra, tylko żeby ona była na całe okno (bez tej czarnej części).
+Quote Post

4 Strony  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 19-07-2019, 15:29