Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Łączność, radiowa rzecz jasna.

post 21-02-2008, 22:52
Post #1

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319

Z jakiego systemu wy korzystacie ? ja po porażkach z PRM przeszedłem na GRMS - mimo ze nielegalny spisuje sie milion razy lepiej. Zestawy są troszkę droższe ale i tak tanie w porównaniu do jakiegoś PRO sprzętu. używam je głównie przy organizowaniu strzelanek - jako org. Podczas samej zabawy jako uczestnik rzadziej ze względu na to ze najczęściej działam sam. Jednak dzięki tym zabawką koordynuje działania z resztą ekipy.

A jaki wy sprzet macie jak często z niego korzystacie itd ?

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 22-02-2008, 00:17
Post #2

SHM-1
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 4 332

Najlepszy popularny system to GSM :D
W zasadzie nie ma systemu łączności jednocześnie popularnego, legalnego i o dobrym zasięgu.
Ręczne CB radia bez dobrej anteny mają zasięg podobny do PMR. Pokombinować można z niemieckimi wojskowymi nadajnikami ale to już nie jest legalne.
Sam używam PMR Motoroli i tańszego Conrada. Dobre PMR: Motorola czy Midland dają nawet radę. Wielokrotnie zdarzało się ze motorola łapała jeszcze a sygnał z tanich PMR był niezrozumiały.
+Quote Post
post 24-03-2008, 12:33
Post #3

SHM-4
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 3 332

Tez zakupiłem GRMS'a. Testy w katowicach w budynkach były takie że pomiędzy bramami na mieście (czyli kupa zbrojeń,betony,cegieł bo budynków na trasie z 30 sztuk było) mozna było gadać z 1km do 1,5km. W terenie czystym pewnie wyjdzie jakieś 5km a może i wiecej. W ramach ciekawostki dodam że GRMS działa na zbliżonych czestotliwościach telefonów stacjonarnych bezprzewodowych (takich co sie jeno pod tepsę podpina stację dokująco/ładującą a ze słuchawką po całym mieszkaniu można latać). Zdziwiłem sie troszke jak usłyszałem pania Krystynę z 1 pietra jak klnie podczas rozmowy o zakupach świątecznych ("Jak to kuwa nie ma kuwa drożdży!? Muszą kuwa być! Przecież jak ciotka przyjedzie to kuwa...." itd..). Na szczęscie nie są to idealnie te częstotliowości wiec pasma nie zawala a tylko czasami łapie.

A! GRMS'y 5W(tyle pisze na pudełku ale tak naprawdę to około 2W co i tak lepsze niż 0,5W PMR) w polsce na allegro są około 400-500zł.
Na ebayiu jak się poszuka to to samo można kupić do 300zł. W kaplecie 2 radiolki,headsety,kaumulatorki,stacja ładująca. łądowarga samochodowa. Ściślej do 300zł WŁĄCZNIE z przesyłka ze stanów.

Ten post był edytowany przez Shafa: 24-03-2008, 12:38
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 17-07-2019, 09:48