Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

4 Strony < 1 2 3 4 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Przeklinanie na forum, Klimatyczność, czy chamstwo?

post 23-09-2009, 19:21
Post #21

Fallout Corner
Group Icon
Grupa: Super Moderator
Nr użytkownika: 352

Tu nie chodzi o demoralizacje najmłodszych, tylko do ekskluzywnych restauracji czy do opery chodzi się w garniturze po to, żeby zachować pewien poziom kultury. Tak samo tutaj się nie przeklina po to, żeby zachować pewien poziom dyskusji i nie robić z tego jakiejś speluny...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 23-09-2009, 23:51
Post #22

SHM-3
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 1 816

QUOTE(czechu @ 23-09-2009, 19:21)
Tu nie chodzi o demoralizacje najmłodszych, tylko do ekskluzywnych restauracji czy do opery chodzi się w garniturze po to, żeby zachować pewien poziom kultury. Tak samo tutaj się nie przeklina po to, żeby zachować pewien poziom dyskusji i nie robić z tego jakiejś speluny...

Hmmm... :lol:
+Quote Post
post 24-09-2009, 00:26
Post #23

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 6 232

Wulgaryzmy przekazują pewne ładunki emocjonalne. Ładunek ten zostaje przekazany do odbiorców. Od tolerancji danego odbiorcy zależy, czy zaabsorbuje i zachowa go dla siebie, czy przekaże dalej. Te drugie kończy się coraz to większymi emocjami w dyskusji, bo czyta się później "n" takich naładowanych wypowiedzi. Ogólnie bluzgi w dyskusji są bliskie obrażaniu innych. Np. na "kur... mać", to moje pytanie, "czyja matka jest prostytutką?" Obraza rodziców to chyba najgorsza, jaka istnieje.

Większość tego typu słów dotyczy spraw intymnych, o których się nie rozmawia ze względów umiejętności ludzkiej wyobraźni oraz czułości rosnącej wraz z ucywilizowaniem.

Nadużywanie przez społeczeństwo bluzgów prowadzi do ich pewnej neutralizacji. Z tego, co czytałem, słowo "kiepskie" było uważanie za bardzo wulgarne, i odnosiło się do "kiepa", który oznaczał żeński narząd płciowy. Tak może być niedługo z wyrazem "ch**".

I teraz się pojawia pytanie, czy chcesz być taką osobą, która swój język wzbogaca prostytutkami i penisami? Wypada wiedzieć, co się mówi.

Używanie tego często świadczy o braku zasobu słownictwa lub braku poczucia etyki.

Ten post był edytowany przez (-[PREDATOR]-): 24-09-2009, 00:27
+Quote Post
post 29-09-2009, 01:22
Post #24

Schronowy Inżynier
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 1 923

QUOTE(Sorrow @ 23-09-2009, 23:51)
Hmmm... :lol:
*

I co? Masz jakiś problem?

BTW:
QUOTE(Ulyssaeir)
Przydałoby się ciut więcej konsekwentnych działań

Konsekwencji na Shamo nigdy nie było, zwłaszcza w kontekście koteryjek jakie nim zarządzały. Konsekwencja była pojmowana jako wdawanie się w czcze dysputy o tym czy "Hassan to Hassan" lub jak interpretować regulamin, kiedy wyszły na jaw jego braki (sprawa Sajdona z 2006 roku). Zamiast podjąć szybkie decyzje to mielono w jajcach, w imię lepszego mędrkowania przy piwku. Tylko, że forum to nie knajpa czy zlot przy ognisku, ale miejsce, gdzie potencjalnie każdy uważa się za kozaka co wszystko może. Stąd i decyzje powinny być szybkie, a nie sprowadzane do debat i rozwlekania tematu.

Dlatego choć do Shamo mam duży sentyment, to zrobiłem wszystko by robale go toczące nie zagnieździły się na schronowym grajdole. I jakoś do tego nie doszło mimo, że cały jego regulamin to w sumie moje filozoficzne dywagacje :rolleyes: Czyli jakoś można bez zbytniego napinania się.
+Quote Post
post 29-09-2009, 06:34
Post #25

Outlander
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 3 132

QUOTE(Squonk @ 29-09-2009, 01:22)
Czyli jakoś można bez zbytniego napinania się.

Sorry, ale Ty nie potrafiłeś:P Nie mówiąc już o wtrącaniu do co trzeciego posta płaczów po plebixie. Nie ripostuj, fakty są powszechnie znane...;P
+Quote Post
post 29-09-2009, 09:59
Post #26

Schronowy Inżynier
Group Icon

Ależ nie mam najmniejszego zamiaru ripostować zią, ponieważ wiem, że to ja miałem rację ^_^ Począwszy od takich "drobnostek" jak odejścia z Outpostu (zwłaszcza Twoje :P ), a skończywszy na plebixie, gdzie kolejni są dymani i nadal każdy zainteresowany udaje zdziwienie.
+Quote Post
post 29-09-2009, 12:30
Post #27

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319

ja powiem krótko i w temacie ... p!erdo|!c!e

Są tematy i momenty na forum ze bez siarczystego kur** się nie obejdzie i nawet najbardziej zatwardziały mod to rozumie [ oczywiście jeśli dane słowo nie jest skierowane w czyjąś osobę] . Ta dyskusje ogólnie nie ma najmniejszego sensu.
+Quote Post
post 29-09-2009, 19:08
Post #28

SHM-3
Group Icon

QUOTE(Squonk @ 29-09-2009, 01:22)
I co? Masz jakiś problem?

Tak :D . Ze złudzeniami na temat "pewnego poziomu kultury" i przyrównywaniem forum do opery/ekskluzywnej restauracji :lol: .
+Quote Post
post 29-09-2009, 20:50
Post #29

Schronowy Inżynier
Group Icon

Lepiej już wierzyć w nierealny mit restauracji czy opery, niż nie zwracać uwagi na ewidentne kurestwa i zbywać je w imię własnego, dobrego samopoczucia.
+Quote Post
post 12-10-2009, 00:04
Post #30

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 7 827

Usunąłem swój post, ponieważ uważałem że przesadziłem. Jednak po przemyśleniu tego i owego, stwierdzam że niektórych spraw nie można ot tak przemilczeć.

Wracając do tematu, tak samo jak niektórzy się tutaj już wypowiedzieli - ja nie toleruje wulgaryzmów nieuzasadnionych. Nie używam ujów i urw jako przecinków. Tak samo jak w temacie o prawie, nie napisałbym posta "o uj, Czechu ma racje, o urwa, Sqounk się myli", tak samo uważam że w temacie jak Bu...bar, niektóre wypowiedzi nie powinny być traktowane jako "typowe", bo przecież osoby które mnie znają np. z owego Shamo, wiedzą że nie napisałbym postu takiego jak wyżej, ot tak "se".

A mój post w b...b który zapoczątkował ten temat, powstał z może i naiwnej wiary, ale wiary w to że wypowiedzi pasujące stylistycznie do tego tematu (bo skoro i temat jest na luzie, to dlaczego wypowiedzi nie mają takie być?) nie będą traktowane tak bezwzględnie.

QUOTE(Ogoniok @ 22-09-2009, 19:56)
w tym kontekście się nie wypowiem, bo świadczy o poziomie autora.
*

Nie narzekam na swój poziom, i dziwnym trafem tylko tutaj są jakieś pretensje na mój temat... Inna sprawa że Ty jako administrator też nie świecisz przykładem... Powiem dosadniej, pasujesz do tej roli niczym narząd wydalniczy kozła jako trąbka.

Ale poważnie jeżeli uważasz że "Polskie centrum kultury post-apo" jak to kiedyś nazywano Shamo, przeżywa ostatnio swój rozkwit... To spoko żyj w swoim przeświadczeniu jak najdłużej... Byle by z dala od ludzi którzy coś robią (nie mówię ofc o sobie, ale o ekipie Outposta, 13S, czy też X-12). Bo o ile pamięć mnie nie myli, Shamo miało tych ludzi trzymać przy sobie, a co jest? Każdy stąd zwiał. Bo skoro jest normą że ludziom z zaprzyjaźnionych (jak nie bratnich portali) zabrania się mieć własną sygnaturkę (zresztą wykrojoną na wzór tych dozwolonych) to przepraszam brak mi słów.
+Quote Post
post 12-10-2009, 13:05
Post #31

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319

oo.. Morbid w końcu powiedział to co wielu z nas myśli ale nie każdy ma cywilna odwagę do tego się przyznać. Shamo się przejadło swoja shamowością... i już nic nie zmieni tego. Shamo funkcjonuje teraz jako czat dla ludzi grających w foonline , jako spambox w bb i tyle...

A wracając do przeklinania na forum - jak i w ogóle- to z tym jest jak z przekleństwami w sztuce [film/książka/piosenka czy wiersz] jeśli są wstawione w odpowiednim momencie/miejscu, pasują do natury osoby używającej je oraz nadają charakteru wypowiedzi - no i co najważniejsze o ile nie ma ich zbyt wielu - są w porządku.
Kawał/dowcip z jednym dobitnym k*rwa w puencie śmieszy ale dziesięć k*rwa i pięć h*jów w marnym dowcipie nikogo nie śmieszy wręcz odrzuca. I tak będzie zawsze i wszędzie - kto tego nie rozumie ... no cóż nie będę mówił ze ma problemy z pojmowaniem zagadnień świata ale powinien tą kwestie jeszcze raz sam przemyśleć...

z :wub: dla Was
Spicmir
+Quote Post
post 12-10-2009, 23:59
Post #32

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 195

http://www.youtube.com/watch?v=7DyeVRtnHps

"..Gdyby Polakom zakazać qurwy, niektórzy z nich przestaliby w ogóle mówić, gdyż nie umieliby wyrazić inaczej swoich uczuć. Cała Polska zaczęłaby porozumiewać się na migi i gesty. Doprowadziłoby to do nerwic, nieporozumień, niepewności i niepotrzebnych naprężeń w Narodzie Polskim. A wszystko przez jedna małą qurwę..."

Prof. Miodek

Na forum dyskusyjnym porozumiewanie się za pomocą rąk mogłyby zastąpić emotikonki, tylko w takim wypadku złożone treści (jak ten post) byłyby niewyrażalne.

"...Dziwi jednak jedno - dlaczego słowo to nie jest używane publicznie (nie licząc filmów typu 'PSY', gdzie aktorzy prześcigają się w rzucaniu qurwami), praktycznie nie słyszymy aby politycy czy dziennikarze wplatali w swe zdania zgrabne qurwy..."

Problemy Shamo wynikają z podejścia. Chęć traktowania się "elitarnie" (ekskluzywna restauracja czy opera) osłabia kolektyw, który jest podstawową jednostką społeczną tematycznych portali internetowych. Dzisiaj opera jest symbolem dobrego smaku i nienagannej kultury osobistej, ale także skrajnej niszowości i gigantycznego snobizmu. Masy nie chodzą do opery, tylko na musicale i do kina.

Nie dziwi więc popularność bu...baru, gdzie już sama nazwa pokazuje, jak "niskiego" poziomu dyskusje się tam toczą. Tak, ja wiem, że tam się prawie nie klnie, ale wulgaryzmy (próba zwiększenia swojego znaczenia, stosowana przez chamstwo) została tam zastąpiona jak najlepszymi gadkami (kto wali najlepsze teksty jest najlepszy, a inni mu zazdroszczą).

Ten post jest niekrótki (na obecne standardy wręcz długi!), merytoryczny, w "starym dobrym stylu", z cytatami, więc moderzy chyba wybaczą mi uzasadnione :naughty: użycie paru qurw...

PS Je...ZUS (ten drugi człon powoli staje się przekleństwem :D ), wypie... ków dostaję od tego autocenzora!

Ten post był edytowany przez Glassius: 13-10-2009, 00:03
+Quote Post
post 13-10-2009, 15:34
Post #33

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 2 467

Dawno tutaj nie pisalem, ale sie wypowiem teraz bez zadnego, specyficznego wyboru.

Czytajac pierwsze wypowiedzi moderatorow, pomyslalem sobie "Co takie pussies robia na forum o grze dla doroslych?", gdzie sex, uzywki i przemoc jest czescia swiata tej gry. Oczywiscie mowie tutaj o serii Fallout.

Jezeli niektorzy z was, cocksuckers, pomylili to miejsce z forum o grze Barbie albo My Little fucking Pony, myslie ze powinniscie get the fuck out of here. Albo przynajmniej przestac bitching about it.

Pamietam czasy czatowania tutaj, oj fucking dobre czasy to byly. Gdy ludzie uzywali slow jak Fuck, czy Cunt, czy jakies bardziej rozwiniete, lecz w jezyku polskim, jako to ze przeklenstwa w tym pieknym jezyku brzmia i moga byc skonstruowane wrecz poetycznie...z wiekszym i milszym charakterem niz jezyk angielski.

Ale niestety, widze ze moje czasy mijaj i nowe czesy nadchodza. Czasy poprawnej polszczyzny na forum dyskusyjnym o grze z niepoprawna wymowa i wulgaryzmem.

To jest jak zagadaywanie kulturalnie do prostytutki, czy moze mi suck my pipe and swollow the gravy.

On: Witam pania
Pro: Witam pana. Jak moge panu dzisiaj pomoc?
On: Ile bys wziela za wkladnie i wykladanie mojego pracia w swoje usta i przy uzyciu jezyka i pani dloni masowanie az do wyprysniecia bialej substancji z cewki moczowej?
Pro: Ahh, chodzi panu o seks oralny?
On: Oh tak!
Pro: To bedzie 20 zlotych.
On: O, to bylbym zainteresowany.
Pro: Chce pan zrobic to tutaj?
On: Oh nie, ja znam bardzo mile miejsce, gdzie nikt nam nie bedize przeszkadzal.

"Hmm..."- sie mozecie zastanawiac. "...po co to on to pisze i o co mu chodzi?".
Juz tlumacze panstwu...

COCK! CUNT! FUCK! FUCK IT! FUCK OFF! PISS OFF! SHITHOLE! MOTHERFUCKER! SON OF A BITCH! RETARD! BITCHES! PUSSY! COCKSUCKER! A WHORE!
FUCKING IN DIRTY SHIT, ASS YOU MOTHERFUCKING RETARD!

Bite me! :piwko2:
+Quote Post
post 13-10-2009, 16:01
Post #34

SHM-3
Group Icon

Dobre :lol:
+Quote Post
post 13-10-2009, 16:40
Post #35

Fallout Corner
Group Icon

Jednak uważam, że rozmowa między fanami Fallouta jest na nieco wyższym poziomie niż rozmowa z prostytutką. Jeżeli uważacie inaczej, to niestety ja tutaj moderatorem być nie mogę...
+Quote Post
post 13-10-2009, 17:47
Post #36

SHM-2
Group Icon

Ale co jeżeli fani Fallouta zechcą pogadać jak postacie w Falloucie? Przecież podczas sesji rpg osoba która odgrywa np. handlarza drugów, który sypie wulgaryzmami (trudno sobie wyobrazić, aby osobnik utrzymujący się z takiego procederu był elokwentny i kulturalny), nie jest już traktowany jako cham i prostak.

Fallout to gra dla dorosłych (18+), więc domniemuję, że tylko takie tutaj osoby zaglądają (ofc wiem, że tak nie jest, ale to, że sprzedawcy olewają oznaczenia na grach, to już nie mój problem), i naturalnym jest, że każdy z Shamowiczów (w tym i moderatorzy) wie co to jest "środek stylistyczny".

Jednak uważam, że rozmowa między fanami Fallouta jest na nieco wyższym poziomie niż rozmowa z prostytutką.

To co zrobiłeś jest karygodne, wyciągnąłeś fragment wypowiedzi Publica z kontekstu, nie patrząc zupełnie na przekaz całości (który może trochę jednak przejaskrawił sytuacje). Zaczynam się zastanawiać czy Wy nie umiecie, czy nie chcecie zrozumieć tego, co niektóre osoby starają się powiedzieć.

Łopatologicznie mówiąc, nikt nie zamierza prowadzić tutaj rozmów jak z prostytutką. Co więcej, nikt też nie zamierzą sypać bez powodu owymi wulgaryzmami. Ale krytykując, nazywając niewychowanym, czy też warnując osobę która używa wulgaryzmu tylko jako środka stylistycznego to sroga przesada. Mam rozumieć, że podczas lektury np. Sapkowskiego czy Kossakowskiej (nie mówiąc już o grze w Fallouta) co chwila przechodzi po Was dreszcz odrazy i zgorszenia? Jesteście pełni sprzeczności, tak samo jak regulamin.

A skoro o niego już zahaczamy, to wrócę jeszcze do sprawy sygnaturki. Zawsze mi się wydawało, że regulamin jest dla użytkowników, a nie vice versa. Naturalne jest to, że jeżeli jakiś przepis nie sprawdza się, nie ma absolutnie żadnego sensu, lub, co gorsza, jest krzywdzący i robi więcej złego niż pożytku, to się go albo zmienia, albo usuwa.
+Quote Post
post 13-10-2009, 18:04
Post #37

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 2 467

QUOTE(czechu @ 13-10-2009, 16:40)
Jednak uważam, że rozmowa między fanami Fallouta jest na nieco wyższym poziomie niż rozmowa z prostytutką. Jeżeli uważacie inaczej, to niestety ja tutaj moderatorem być nie mogę...
*

To nie badz! Placimy ci za to? [/sarcasm]

Ten post był edytowany przez public: 13-10-2009, 18:05
+Quote Post
post 13-10-2009, 19:36
Post #38

Fallout Corner
Group Icon

Pozwolicie mi puścić do was serie z minigana, tylko dlatego, że postacie z Fallouta też tak postępują ? :) Powinniśmy propagować zażywanie narkotyków, bo postacie z Fallouta je zażywają ?

Chyba nie...

Także argument, że będziemy niegrzeczni, bo w Falloucie postacie też są niegrzeczne jakoś do mnie nie przemawia...a to co od was czytam to tym bardziej mnie przekonuje, że zakaz przeklinania jest słuszny i powinno się go jeszcze bardziej przestrzegać. Serio nie widzicie różnicy między światem z gry, a światem w którym obecnie egzystujemy ?

Rozumiem konwencje naszego najbardziej popularnego tematu, w którym przymykamy oko na niektóre sprawy (bo jak już wyżej wspomniałem, chyba nikt nie dostał jeszcze warna za przeklinanie w bu...barze).
+Quote Post
post 13-10-2009, 20:07
Post #39

Hetman Wielki Wąsaty
Group Icon
Grupa: Crossroads
Nr użytkownika: 2 951

Squonk:
Począwszy od takich "drobnostek" jak odejścia z Outpostu

O co kaman bo chyba nie w temacie jestem :huh:

A co do przeklinania to niech ten dowcip posłuży za moje zdanie :) :

Poranek w alpejskim kurorcie. Na taras wychodzi Anglik i wola:
- How wonderful!
Wychodzi Niemiec i wzdycha:
- Das ist wunderbar!
Wychodzi Rosjanin i dziwuje się:
- Kak prikrasna!
Wychodzi Polak i stwierdza:
- Ja pierdolę!

Im więcej przeklinania tym bardziej nam to w krew wchodzi. I tyle w temacie :P
+Quote Post
post 13-10-2009, 20:26
Post #40

SHM-2
Group Icon

Czechu, ale mi chodzi jedynie o właściwe rozróżnianie wulgaryzmów na "przecinki" i użyte jako "środek stylistyczny". Ja nie jestem za zniesieniem tego zakazu, bo to oczywiste że trzeba krótko trzymać osoby które zamierzają używać bluzgów niczym interpunkcji.

Pozwolicie mi puścić do was serie z minigana, tylko dlatego, że postacie z Fallouta też tak postępują ? smile.gif

Jasne, tylko ubiorę ca, gdzieś on tam w szafie się zawieruszył :P

Powinniśmy propagować zażywanie narkotyków, bo postacie z Fallouta je zażywają ?

Ale nie widzisz różnicy między ćpaniem, czy też zachęcaniem do niego, a użyciem wulgaryzmu jako środka stylistycznego?

I tak z ciekawości się zapytam, czy naprawdę myślisz że chodzi mi o zezwolenie na sypanie mięsem na lewo i prawo?

Zresztą swoim postem poniekąd zrobiłeś to samo co Public, przejaskrawiłeś cała sprawę.

Rozumiem konwencje naszego najbardziej popularnego tematu, w którym przymykamy oko na niektóre sprawy (bo jak już wyżej wspomniałem, chyba nikt nie dostał jeszcze warna za przeklinanie w bu...barze).

Ale jednak mnie nim straszyłeś ;)
+Quote Post

4 Strony < 1 2 3 4 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 19-07-2019, 05:00