Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

3 Strony < 1 2 3 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> GOLowe wrażenia z pokazu Fallout 3

post 01-06-2008, 22:50
Post #41

SHM-2
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 5 072

jedna sprawa to to, że każdy ma swoje wyznaczniki "wysokiej kultury", a druga to to, że nieważne co ja sądze, są dzieła które należą "do klasyki" niezależnie od tego czy je znam, lubie, cenie. Bo nie tylko ja ustalam normy.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 02-06-2008, 10:03
Post #42

Schronowy Inżynier
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 1 923

Wysoką kulturą będzie wszystko to co:
- będzie żywotne - minie n'lat od pojawienia się tego, a to nadal będzie frapować ludzi,
- będzie inspirotwórcze - sprawi, że ludzie po zapoznaniu się z tym stworzą coś własnego - co może i niedorówna pierwowzorowi ale pójdzie inną ściężką, tworząc jakość samą w sobie.

Muzyka Rolling Stones - mimo, że teraz ten zespół to takie zasuszone muzeum jest :D - jest kulturą wysoką - bo nadal ich wczesne dokonania kręcą ludzi, inspirują do robienia nowej (czasaem lepszej, czasem gorszej) muzyki.

Fallouty też powoli wchodzą w obszar kultury wysokiej - choćby przez to, że co napisałem parę postów w górę - identyfikować nimi można klimaty postapo/postnuke - które może i są niszą w kulturze popularnej, ale jest to nisza bardzo aktywna i płodna.

Co więcej - pewne środowiska uważają nawet, że Fallouty wykrzywiają obraz postapo/postnuke przez swoją popularność - dlatego, że każdy traktuje je właśnie dosłownie - w sposób taki jak się dosłownie traktuje komputerowe gry. Czyli, że po dziestu latach po wojnie nadal sieje promieniowanie i takie tam :P
+Quote Post
post 02-06-2008, 15:21
Post #43

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 3 430

Bo Fallouty wykrzywiają nurt post-apo przez swoją popularność ;P
Nie uwłaczając Falloutom, ale ja sam przez lata musiałem uświadamiać ludziom że że post-apo nie musi nierozerwalnie wiązać się ze stylistyką retro znaną z Fallouta :)
+Quote Post

3 Strony < 1 2 3
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 21-11-2019, 06:48