Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

5 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> FOnline 2238 - The Thunderdome, nieważne ilu wejdzie, jeden wychodzi

post 16-09-2009, 15:42
Post #1

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 1 054

Zakładam ten wątek celem prowadzenia tutaj polemiki pomiędzy klanami i pozostawić wątek o grze tylko grze.

Wszystko o FOnline a co dotyczy naszych prywatnych utarczek!

Na dzień dobry proponuję weekendowy ring w JunkTown dla tych którzy mają problemy wobec siebie :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 16-09-2009, 16:40
Post #2

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 10 471

Tylko czy ktoś taki się znajdzie ?? bo ja nic do nikogo nie mam idę tam gdzie mnie chcą a unikam takich co biją :axe:

Ja nie jestem złym graczem :D to Hawranek był moją złą postacią he he he a nie którzy nie potrafią tego rozdzielić bo czy masz prawo zabić złodziej tylko za to że cie okrada ?? być może to jego sposób na życie
+Quote Post
post 16-09-2009, 16:49
Post #3

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 600

jeżeli okrada innych to jest jego sposób na życie, jeżeli okrada mnie to z chęcią bym zabił :) ot, czysty przypadek kaliego i krowy :P
+Quote Post
post 16-09-2009, 17:28
Post #4

SHM-0
Group Icon
Grupa: SPAMER
Nr użytkownika: 10 538

hehe z tym sie zgodze :D

A innych sposób na życie to zabijanie :P Co na to poradzimy. To jest System :P
Crafter produkuje i podroznik zdobywa -->
craftera i podroznika ktoś okrada -->
złodzieja ktoś zabija -->
zabojca dzieli się lootem, lub oddaje -->
każda rzecz gdzieś ginie, albo jest sprzedawana -->
i od początku ;P

Troche mi nie wyszło, lecz tak mniej więcej wygląda ten łańcuch żywieniowy ;P

Ten post był edytowany przez oxplay: 16-09-2009, 17:28
+Quote Post
post 16-09-2009, 17:42
Post #5

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 6 276

Aaa bo wszystko zrobiliście źle :D , jeśli chcieliście zjednoczyć wszystkich Polaków. Trzeba było założyć ARMIĘ, nie gang. W gangu każdy robi co chce, ma własne zdanie, kręci nosem, to czy tamto mu się nie podoba, craftować mu się nie chce, bronią nie lubi się dzielić. Gdyby Polacy założyli organizację wojskową, gdzie nie ma gadania, wszystko jest jasne aż do ostatniego guzika, każdy ma ROZKAZY, nie prośby. A jak się komuś nie podoba, to .... i radź sobie sam. Armia powinna mieć bazy rozsiane po całym Wastelandzie, komórki pracujące w określony sposób: zbieranie surowca, polowanie itd. Każda komórka ma się wyrobić z określonych zadań w określonym czasie (np. zebrać 100 minerałów, 20 karabinów czy inne) zrobią to, mają wolne i mogą zarobić też na siebie. Dostają kałacha, ammo, pancerz, przydziałowe stimy, i flaszkę wódki. Między bazami krążą dostawcy z zapasami by wszystko działało jak należy.
1. Rozkazy są NIEKWESTIONOWANE, w każdej bazie są porucznicy, którzy słuchają z kolei rozkazów dowództwa, to zaś składa się z kilku ludzi, którzy decydują i dbają o sprawne działania
2. Całe to rozlazłe i krnąbrne towarzystwo Polaczków pracowałoby i wyglądało wreszcie jak poważna siła licząca się na pustkowiu.

Podoba się ?
+Quote Post
post 16-09-2009, 18:19
Post #6

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 1 054

i to jest pomysł! Jestem za. Ale znając życie pozabijamy się o to kto dowodzi :P
+Quote Post
post 16-09-2009, 18:24
Post #7

SHM-0
Group Icon

tak jest, Panie Generale! :D całkiem dobry pomysł. Ale możliwy do zrealizowania na małych grupkach, hmm... Komandach. Komando Rozpoznawcze, Komando Zbrojeniowe, Komanda Wydobywcze, przeróżnej maści szpitale itp. itd. Każde oczywiście odpowiednie wielkością do profesji. Przywódcy Komand odpowiadają przed Sztabem Generalnym. Oczywiście byłaby jakaś siła porządkowa, wiadomo, która też odpowiada przed Sztabem. I Naczelny Wódz. Ktoś kto by to ogarniał. O władzy niemal absolutnej. Jeżeli przemyślane, to do zrealizowania...

Edit: dlatego przywódca musi być wyjątkowy, wyłoniony ze sztabu, na drodze głosowania. a poprzez niemożność głosowania na siebie mogłoby się udać. albo żeby nie było za dużo pier :cenzura: może Nathanielu będziesz przywódcą? :P więcej by było kłótni jak ma się nazywać taka Armia Krajowa...

Ten post był edytowany przez Serey: 16-09-2009, 18:27
+Quote Post
post 16-09-2009, 19:15
Post #8

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 332

Ja jestem za, mogę przynosić loft z pustyni...
+Quote Post
post 16-09-2009, 19:21
Post #9

SHM-0
Group Icon

O w ranu babci trampki ale ktoś ma Ego wielki :) ktoś jest chyba po szkole oficerskiej że rzuca takimi propozycjami :gunthug:

Dyscyplinę ja rozumiem gdyż sam miałem tę przyjemność służyć w naszej kochanej armii (1998-1999) Ale co tę gostek parę postów wyżej pisze to zakrawa na plan Sztabu generalnego dla całej piepszonej wspólnoty a nie kilku graczy nawet niezdaje sobie sprawy jakie to jest nierealne :P
+Quote Post
post 16-09-2009, 19:42
Post #10

SHM-0
Group Icon
Grupa: SPAMER
Nr użytkownika: 10 538

Jeden problem generałowie! Żołnierz może widzieć tylko jedną placówkę! Chyba że co chwile będzie się z jakiejś wypisywał aby widzieć drugą...
+Quote Post
post 16-09-2009, 19:44
Post #11

SHM-0
Group Icon

nie wyczułeś ironii? :P hehe tak by miało mniej-więcej wyglądać zjednoczenie Polaków w celu kontrolowania sporego obszaru gry, czyli jak to powiedziałeś w sumie nierealne :P ale jeżeli ktoś zakłada 'gang' na zasadzie luźnej współpracy itd. (ty masz armor ja mam broń i ammo) to czemu nie?

Edit: @Oxplay żołnierz wręcz powinien widywać inne placówki... jak nie żeby okraść to widzieć jak płonie... :D

Ten post był edytowany przez Serey: 16-09-2009, 19:45
+Quote Post
post 16-09-2009, 19:57
Post #12

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 8 972

Ox, ja widze stara baze i moja nowa. A Ty? Pewnie tez. Wiec chyba daloby sie tak zrobic.
+Quote Post
post 16-09-2009, 20:32
Post #13

SHM-1
Group Icon

QUOTE(Herman @ 16-09-2009, 19:21)
O w ranu babci trampki ale ktoś ma  Ego wielki :) ktoś jest chyba po szkole oficerskiej że rzuca takimi propozycjami  :gunthug:

Dyscyplinę ja rozumiem gdyż sam miałem tę przyjemność służyć w naszej kochanej armii (1998-1999) Ale co tę gostek parę postów wyżej pisze to zakrawa na plan Sztabu generalnego dla całej piepszonej wspólnoty a nie kilku graczy nawet niezdaje sobie sprawy jakie to jest nierealne :P
*

Że ja mam wielkie Ego? Nie mam, nie mam. To wszystko z jajem trochę, ale chodziło mi o stworzenie silnej, jednolitej grupy. Jedyne co musieliby robić, to zaopatrywać siebie i wykonywać przydział dla ogółu... i reagować na rozkazy dowództwa. Były takie Armie już i działały. Zamiast widzieć bazy, mogą być też kurierzy. A w bazach nie byłoby żadnych "skarbów", tylko zwykłe przydziałowa broń+ to co zdobyła ufająca sobie baza. A dalej już dla każdego wolna droga. Ale teraz... to już nie jest możliwe. PW za bardzo chyba cackało się ze wszystkimi, zasady chyba nie były zbyt jasne, pojawili się tacy którzy zaczęli za dużo myśleć i tacy którzy musieli przez to odejść. A tu nie ma nad czym myśleć. Jesteśmy POLACY, mamy się jednoczyć, tworzyć wspólną siłę. Gdyby na początku pojawiła się silna ręka i od początku ROZKAZYWAŁA, jasno i sprawiedliwie, teraz mielibyśmy zwartą, sprawną organizację. Pojęcie Sztabu bardzo tu pomaga. Nikt by nie narzekał. Ot, jestem w Armii, słucham się, robię co trzeba, mogę liczyć na pomoc.

Bo niestety jedyne co trzymałoby Polaków w kupie, byłaby w miarę silna administracja. Legiony Rzymskie utrzymywały armię tylko poprzez stałe wypłaty żołdu i sprawne rozkazy. Ludzie mieli co robić, trzymali się wojska. Teraz wyobraźcie sobie, że ktoś tam, jakiś gang zabił was w Modoc z waszymi ciężko zarobionymi pieniędzmi. Dajecie znać przez radio i po chwili z całego obrębu przybywa około 40 ludzi. Dzień dobry, jesteśmy Armia Polska, następnym razem bawcie się grzeczniej. Pomoc gangu to czasem zbyt mało. Pomoc całej Armii (zróżnicowanej jednak wewnętrznie, właściwie całkiem niezależne grupy), to już zupełnie inna bajka.

Ale tak jak mówiłem to już takie gdybanie bo tego się nie da stworzyć. Chyba że choć wspólnotę opartą na wzajemnej pomocy wszystkim Polakom i jednym kanale radiowym.
Może kiedyś ... :D

Ten post był edytowany przez Nathaniel: 16-09-2009, 21:17
+Quote Post
post 16-09-2009, 21:13
Post #14

SHM-0
Group Icon

Nie no pomysł dobry ale najpierw trzeba go sprawdzić w małej skali :) a jak się sprawdzi to dopiero pomyśleć jak to rozegrać na mapie strategicznej

ps.Jak to mawiają chińczyki nic nie powstrzyma małych dwu milionowych grup
+Quote Post
post 16-09-2009, 21:16
Post #15

SHM-1
Group Icon

Panie Polakk, piszesz się Pan na Generała? ;)
+Quote Post
post 16-09-2009, 21:20
Post #16

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 9 064

Oj! Armia Krajowa!
+Quote Post
post 16-09-2009, 21:23
Post #17

SHM-1
Group Icon

Oj Scyp :D Mi tylko chodziło o sprawną pomoc nawzajem, nic poza tym.

Edit:
I na pewno nie ja bawiłbym się w dowodzenie tym wszystkim. Nie mam zdolności i zacięcia przywódczego, tagów bojowych, nadaję się tylko by doradzać, pomagać i robić co karzą.

Ten post był edytowany przez Nathaniel: 16-09-2009, 21:26
+Quote Post
post 16-09-2009, 21:29
Post #18

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 10 481

Nathaniel to nie jest ani nie realny pomysł ani wcale taki głupi, to tylko kwestią odpowiedniego towarzystwa bo taki herman np z całym szacunkiem by się nie nadawał. Ja tam uważam, że stare PW funkcjonowało sprawnie do czasu. Nie było dużo dyskusji a wykonywano polecenia. Ja od zawsze byłem zwolennikiem silnego przywództwa i bezwzględnej posłuszności(w fonline:D), przecież to tylko gra, więc czemu by nie pobawić się w wojsko? Wystarczy grupa bezwzględnie wiernych liderowi pretorian, tak by każdy potencjalny nowy gracz widział siłę i autorytet wodza, wtedy łatwo podporządkować sobie nawet kilkadziesiąt osób.
Każdy kto tego się podejmie i jest w miarę ogarnięty ma we mnie wiernego żołnierza:D

edit
Mogę być kimkolwiek, nawet generałemxD

Ten post był edytowany przez Polakk: 16-09-2009, 21:34
+Quote Post
post 16-09-2009, 21:31
Post #19

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 850

Heh, zabawne. Ale może wypali? Na początek nie armia, ale koalicja klanów pod wspólną nazwą- tak bym proponował na początek. Jak to wypali to można wybierać jakiegośtam gienerała. Po kolei.

Kurde, jeszcze zaczne grać, a miałem sobie olać do nast. wipeoutu...

Osobiście wątpię, żebym się nadawał. Niezbyt lubię sluchać rozkazów (w fonline też) i cenię sobie niezależność (w fonline też). Ale jeżeli byłoby coś takiego jak przyjaciel gangu, to jak najbardziej bym się pisał. Serce mam dobre, leczę za free i jeszcze robię czasem kurtki blueshirtom :D

Zresztą, sporo ludziów mnie pamięta z zamkniętego testu, charakteru postaci nie zmieniłem. Lubię gać drużynowo, ale lepiej się czuję w luźniejszych zgromadzeniach.

Ten post był edytowany przez DrapiChrust: 16-09-2009, 21:38
+Quote Post
post 16-09-2009, 21:35
Post #20

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 9 064

Tak naprawdę to jestem ciekaw rezultatu...Fajnie by było gdyby się Wam udało, aczkolwiek jestem pesymistą jeśli chodzi o zachowania ludzkie w grach online... :/
+Quote Post

5 Strony  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 21-11-2019, 06:00