Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

25 Strony « < 23 24 25 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> W oparach absurdu

post 05-07-2008, 22:29
Post #481

Schronowy Inżynier
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 1 923

@ Micronus
Jesteś okrutny, noo :P

:lol:

@ Rezro
Hmm... był też jakiś pajac - szef jakiejś kanapowej partii monarchistycznej - który robił za regenta Polski i nosił tytuł księcia :D A pajac dlatego, że w pierwszej połowie lat 90'ch nadawał tytuły szlacheckie komu tylko się dało - politykom, biznesmenom, itp. Nawet Wałęsa dostał tytuł szlachecki jak był jeszcze prezydentem :lol:

Gdy nadeszły czasy Kwaśniewskiego ów książe gdzieś się rozpłynął...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 06-07-2008, 01:56
Post #482

SHM-4
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 362

QUOTE(Micronus @ 05-07-2008, 17:45)
(...) Czas na część bardziej kontrowersyjną. Ze swojej strony oświadczam, że serwis ten w znikomym stopniu ma jakikolwiek związek z sceną objawiającą się poprzez Shamo.

Mam niesamowity ubaw od kilku dni, gdy tylko przypomni mi się motyw oświadczenia o odcinaniu się od okołoshamowej sceny.
I Ty możesz odciąć się od Shamo, dołącz do X-12:D
*

I to nawet w 250% - bo nie dość, że stopień znikomy, to i tyczy się jakiegokolwiek związku :dziecko: :D .
+Quote Post
post 06-07-2008, 02:59
Post #483

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 4 241

Czyżby chłopak się obraził na Shamowe towarzystwo ?
+Quote Post
post 24-10-2008, 14:15
Post #484

SHM-4
Group Icon
Nr użytkownika: 1 951

Czas rozruchać trochę ten temat.

Daję Wam oto historię człowieka porzuconego przez program "Mam Talent" - człowieka pragnącego sławy za wszelką cenę, nawet kosztem własnego życia.

Cytując za pewnym popularnym tu i ówdzie blogiem:

SAMOBÓJSTWO UCZESTNIKA "MAM TALENT"?
Wojciech Glanc, brzuchomówca, uczestnik jednej z edycji "Bigbrother" zamierza popełnić samobójstwo na oczach internautów. W dniu finału "Mam talent", w którym także niedawno wystąpił i z którego został wyrzucony.
W obecnej chwili tylko na tym blogu możecie zobaczycie nagranie, w którym zapowiada swoją śmierć.
Obrotni prawnicy telewizji TVN w ciągu kilku godzin od publikacji filmu, doprowadzili do usunięcia wszystkich jego kopii z Youtube.(...)

A oto ów filmik: http://www.liveleak.com/view?i=ce2_1224693143

Dowiedziałem się o tym z Wykopu, gdzie w komentarzach wdałem się w dość ciekawą dyskusję, której fragmenty zacytuję, coby nakreślić swoje zdanie na ten temat.

silverado:
Nagłaśniajmy takie chore postawy bardziej to niedługo nikomu nic krytycznego nie będzie można powiedzieć bo popełni samobójstwo.

nalej_mi_zupy:
Ani razu nie wspomina, że to będzie jego samobójstwo. Mówi: "zobacyzcie samobójstwo przed kamerą", "samobójstwo uczestnika Mam Talent". Jego kukiełka też była uczestnikiem.

drzeworyt:
No i już. Jeden obibok mniej.

blubi_su :
Yeah ! Giń frajerze :) Jednego debila mniej !
Nie mają się czym przejmować . Co to jest Fakt ? Super Express ? Koles robi szopke dla rozgłosu i kasy a wy w to wierzycie. Shame ....

asen:
Dla wszystkich bezdusznych komentatorów, którzy wreszcie znaleźli wątek, w którym mogą cokolwiek wyrazić, pisząc w stylu "zabij się", link: ( Internauci doprowadzili ją do samobójstwa: http://kobieta.wp.pl/kat,65524,wid,1049609...,wiadomosc.html ) o zaszczutej przez internautów koreańskiej aktorce, która odebrała sobie życie 1.10.2008 r.

I nie ważne czy kupuję czy nie kupuję zapowiedzi o samobójstwie Wojtka. Macie problem... talent?

entrop:
@asen: życie tej kobiety było tragedią. Zażywała leki antydepresyjne, a cała sytuacja była napiętrzeniem czynników społecznych, sposobem jej życia i sprawą rozwodową. Mam tu na myśli to, jak bardzo kultura dalekowschodnia jest nam obca - ta sytuacja nie miała by miejsca w polsce, gdzie panuje jako-takie równouprawnienie. Na wschodzie panuje uświecane wiekami tradycji przekonanie, że kobieta jest podległa mężczyźnie, a Choi Jin-sil starała się przełamać ten stereotyp. Sama walczyła przeciwko narodowi, który nie pisał tak jak my "go kill yourself faggot", tylko wręcz kamienował ją oburzony przejawami łamania tradycji? Mam nadzieję, że wiesz czym dla Azjatów jest tradycja.

Reasumując, czy uważasz, że taka sama głębia płynie z historii człowieka z pacynką? Czy może jednak przyłączysz się do ludzi, którzy ironicznie drwią "idź zabić się palancie" - bo tylko na taki komentarz ten gość zasługuje.

asen:
@entrop : upraszczasz, obie sytuacje są faktycznie inne, inni ludzie i inne powody, i masz rację, że ich oboje nie można porównywać. Jednak komentatorzy typu "idź się zabić palancie" są tacy sami - nie są jak Ty, który przeczytałeś artykuł czy odsłuchałeś klip i wyciągnąłeś wnioski. Podejmują decyzję i wyrażają ją w 15sek i Dodaj i Enter i poleciało - że czyjeś życie się wali, nic to dla nich nie znaczy.
Jest wreszcie okazja żeby coś napisać, bezsensowny wątek - na miarę ich poziomu.

Koreańczycy są wyjątkowi, po latach okupacji odreagowują i agresja, którą dają upust anonimowo w internecie jest przesadzona, i odsetek samobójstw także, ale nie pocieszajmy się, tworzymy i u nas swoją Małą Koreę.

entrop :
@asen: Mała Korea.. uzył bym raczej "Mały Rzym". Ale to się dzieje na całym świecie, nie tylko u nas. Chwilowa iskierka sławy, błyśnięcie, komentarze, nie ważne czy pozytywne czy negatywne, ważne, że liczniki biją, cyrk się kręci, show goes on. Może w antycznym rzymie było nawet lepiej - bo tam nie nagradzali ludzi za własną głupotę.
Wiesz do czego dążę? Że ów człowiek jest własnie dzieckiem takich internetowych ideałów - on sam się w to pcha, sam chce tych komentarzy, świadomie wywołuje "skandal" w którym siebie samego ośmiesza, właśnie po to, aby mieć chwilę sławy. Ta droga niema przyszłości - w internecie zaraz o nim zapomną, bo za chwilę pojawi się kolejny taki cymbał. Z ITI nie wygra, bo do talenta nie wróci ani kasy żadnej od nich nie dostanie. Długotrwałej kariery nie zrobi, bo z takim startem telewizja publiczna go nie zechce, w tvn-nie nie ma już szans, a poza tym zapewne podpisał z nimi jakieś umowy lojalnościowe. Do czasu kiedy wygasną dawno już go pokryje kurz.
Spójż na licznik wykopa - aktualnie 300+, chociaż każdy pisze, że koleś jest imbecylem i tego nie zrobi. To po co wykopują? A może zrobi? Gawiedź chce krwi. "Zrób to, no na co czekasz?!". Zrobił - pojadą go, że niezrównoważony psychicznie, wyśmieją, zapomną. Nie zrobił - po prostu wyśmieją i zapomną.
Efekt na program telewizyjny będzie to miało taki sam jak zgony no-liferów na gry MMORPG.

Sam tego chciał, sam się na to decydował - więc niech teraz zbiera plony własnej głupoty.

Jednym zdaniem: Poziom przedstawienia, jakie serwuje nam ten pan, jest wprost proporcjonalne do reakcji publiki. I dobrze

Zastanawia mnie Wasze zdanie na ten temat :)
+Quote Post
post 24-10-2008, 16:13
Post #485

SHM-4
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 362

Wydaje mi się, że z zacytowanych komentarzy ten trafia w sedno:

QUOTE(nalej_mi_zupy)
Ani razu nie wspomina, że to będzie jego samobójstwo. Mówi: "zobacyzcie samobójstwo przed kamerą", "samobójstwo uczestnika Mam Talent". Jego kukiełka też była uczestnikiem.
*

+Quote Post
post 25-10-2008, 11:48
Post #486

Schronowy Inżynier
Group Icon

Że też chciało Ci się entrop wchodzić w takie dyskusje :blink: A mało to ludzi jest gnojonych przez życie, przez czyjeś niezrozumienie albo głupotę? I co - każdy ma latać po sieci z piórkiem w tyłku i zakładać jakiejś strony o swojej krzywdzie?

A ten Wojtek Glanc to dziwny przypadek jest. W drugim BB zachowywał się agresywnie, złośliwie a w sumie to żalem "że nie jesteś moja" w stosunku do tej pustej niuni z Gdańska. Potem - już po zakończeniu programu, kiedy zaproszono wszystkich uczestników do domu wielkiego brata - przed kamerami obnosił się z wielką miłością do swojej - zapewne wtedy aktualnej - dziewczyny.

Niedawno oglądam sobie film o Piotrze Tymochowiczu i jego "politycznym" projekcie sprzed paru lat i kogo widzę w kadrze? Wojtusia niosącego jakiś transparent i wykrzykującego jakiś bełkot. Niestety - albo pomylił on castingi albo "wielki kreator" uznał, że on się nie nadaje i w dalszej części filmu Wojtusia już nie ma :D
+Quote Post
post 25-10-2008, 11:56
Post #487

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 6 276

Jeśli ma nieprzyjemności (w sumie jak każdy uczestnik BB), niech po prostu wyjedzie z kraju na parę lat i wszyscy zapomną o jego przygodach, chyba że koniecznie musi wszystkim stawać ością w gardle i za parę lat będziemy mieli kolejne jego wyskoki (niektóry ludzie już tak mają). To nie jest takie trudne. Pół Polski nam wyjechało, niech do nich dołączy. Bez urazy dla niego, ale ta jego EMO manifestacja nie chwyci, samobójstwo to bardzo wąski temat i nikt specjalnie nie stara się rozumieć takich ludzi. On nie jest tu wyjątkiem.

Ten post był edytowany przez Nathaniel77: 25-10-2008, 11:58
+Quote Post
post 25-10-2008, 12:01
Post #488

Schronowy Inżynier
Group Icon

Ale przeca on jeździ po świecie z tą swoją kukłą i dostaje jakieś nagrody :blink: Po whooj się pchał po raz drugi w te progi, w których raz już dostał po dupie - czyli do TVN? A może przeliczył się w swoich kalkulacjach i uznał, że skoro TVN "obsadził" go w roli dziwnego faceta to znaczy, że tak ma być?

Gdyby mi on nie mignął w filmie o Tymochowiczu to bym uznał, że fakt - facet może ma trochę "dziwne" otoczenie (ta jego koszmarna lalka), co nieco w życiu przeszedł, ale umie to co umie i w tym jest w porzo.

A tu widzę lansowanie się na siłę... No żmudą-trzepiekońską czy inną dodą to on nie jest ;) Smutne ale prawdziwe.
+Quote Post
post 25-10-2008, 15:05
Post #489

SHM-4
Group Icon

Ale lansowanie się przez samobójstwo? Co mu do łba strzeliło (ew. strzeli)?
W sumie zastanawiając się nad tym nie wziełem pod uwagę emolatków, faktycznie to raczej ich teren "działania". Ale znowu jakoś człowiek-pacynka nie przypomina mi Toli z Bloga 27, i chyba grupa odbiorców jego przekazu też jest inna.

Tymczasem są nowe wieści w tej sprawie, opinie psychologów:
na pierwszy rzut oka widać, że ten pan przeżywa załamanie nerwowe. Pozornie jest opanowany, ale z tonu jego głosu czy powtórzeń jasno wynika, że ma poważny problem. To inteligentny człowiek, widać to po tym jak się wysławia. Może dlatego właśnie tak źle zareagował na fatalne wydarzenie. Może to działo się na skutek długotrwałego stresu lub dłuższego pasma niepowodzeń. Artyści to z reguły wrażliwi ludzie, bardzo czuli na punkcie swojej twórczości. odrzucenie przez jury może być wydarzeniem traumatycznym. Ale dobry terapeuta, życzliwy, przygotowany do pracy z takimi osobami mógłby pomóc

a także medioznawców:

nie da się zatrzymać mediów w dążeniu do wyszukiwania jeszcze dziwniejszych ludzi. - Media będą szukać coraz to większych cudaków. Ale to co jest w naszej telewizji to i tak nic w porównaniu z tym, co się dzieje w USA czy Wielkiej Brytanii. Tam tzw. freak show są w codziennej ramówce. Za pojawienie się ich w mediach odpowiadają i sami ludzie i stacje, które ich pokazują. Mamy kilka tysięcy rodzajów dziwolągów, może stacje telewizyjne powinny zdecydować się tylko na określony poziom dziwactwa i dalej granicy nie przekraczać? - zastanawia się profesor. - Jedno jest dla mnie pewne, każdy chce mieć swoje 5 minut. I nie zmienią tego żadne przepisy, obostrzenia czy zakazy Rady Etyki Mediów.

a także niezwykle skuteczne działania policji:
Policja była u mojej mamy, bo mnie szukają. Wczoraj dzwonił komendant i przysłał funkcjonariuszy. Pytali mnie, czy nie potrzebuję pomocy. Powiedziałem im, że nie. Gdybym powiedział, że tak, to by mnie spakowali do szpitala. Z psychologami mogę się pobawić, bo sam jestem psychoterapeutą. I tak zrobię to, co zaplanowałem. Dziś mogę powiedzieć, że nie popełnię samobójstwa, a potem zobaczy Pani mój klip albo nekrolog w gazecie.

Cyrk, powiadam Wam. Chciałbym tu zwrócić uwagę na kilka rzeczy.
Primo, przytoczony lekarz (celowo nie piszę "wszyscy lekarze") jest zdania, że jest szansa, że ten człowiek nie żartuje ani się nie wygłupia, ale na prawde jest gotów popełnić samobójstwo.
Po drugie, są dość zasadne opinie, że potrzebna jest pomoc psychologa, a żaden psycholog tej pomocy nie udziela. Nie mówię, że ma mu się wtarabanić z butami i strzykawą do domu. Ale gdzie rodzina, znajomi?
Po trzecie, kiedy w końcu zaalarmowana policja rusza z odsieczą, efekt jest raczej znikomy. -Chce pan się zabić? -Nie, nie chcę. -A to przepraszam. W tym wypadku, jeśli rodzina ani krąg przyjaciół nie chce gościowi pomóc, to powinni go za uszy wywlec i wpakować do izolatki. I w dupie mam jego prawa obywatelskie, koleś juz podpada pod paragrafy na bycie niebezpiecznym dla otoczenia.

Nathaniel77 - tylko, że on nie chce wyjechać, ale wręcz przeciwnie, chce zyskać sławę tu w polsce. Nie chce aby o nim zapomniano, chce, aby o nim słyszano.
+Quote Post
post 25-10-2008, 19:36
Post #490

Fallout Corner
Group Icon
Grupa: Super Moderator
Nr użytkownika: 352

A to czasem nie jest tak, że gdyby nie TVN, to o tym gościu w Polsce słyszałoby tyle ludzi ile o mnie ?
+Quote Post
post 25-10-2008, 19:43
Post #491

SHM-1
Group Icon

W suumie racja, ale jemu chodziło chyba o to że jemu dano tę szansę, a potem zniszczono ją gdy włożył w to własny wysiłek i dużo pracy. Tzn ten entertaiment z kukiełką.
+Quote Post
post 25-10-2008, 19:51
Post #492

Fallout Corner
Group Icon
Grupa: Super Moderator
Nr użytkownika: 352

Hmm...ale z tego co zrozumiałem z jego listu pożegnalnego, to główną krzywdę jaką mu zrobiono było usunięcie z serwisów internetowych jego występów, pod pretekstem, że jest to własność TVN'owska. Sprawę da się chyba odkręcić, a poza tym nie jest to jakieś jego źródło dochodu i jeżeli ludziom rzeczywiście jego występy się podobały to dalej mógł kontynuować karierę i nic TVN'owi do tego.

A jeżeli chodzi o nienawiść, z którą spotyka się nacodzień... no to bardzo mi przykro, ale jak ktoś chce być sławny to takie są właśnie efekty sławy. Jeżeli tego się nie rozumie to znaczy, że gościu albo się pod spódnicą mamusi wychowywał, albo rzeczywiście trzeba by go do psychiatryka wsadzić, skoro stanowi zagrożenie dla samego siebie.

A tak troszkę zbaczając z głównego tematu, to nie rozumiem tego typu samobójców. Skoro mają dość naszego świata, to nie lepiej sprzedać wszystko co się ma, spakować się w plecak i wyruszyć w jakąś podróż do Afryki czy innej dziczy, nawet na piechotę ? Jak coś się po drodze stanie to trudno, ale przynajmniej można niezłą przygodę przeżyć, która stanowi chyba bardzo ciekawą alternatywę dla samobójstwa ?
+Quote Post
post 25-10-2008, 21:48
Post #493

SHM-1
Group Icon

He he dobre pytanie. Dlaczego żaden samobójca tego nie robi :D . Ale tu działa mechanizm psychiczny krzywdy i odrzucenia. Logiczne wyjaśnia przestają działać. Liczy się tylko wizja krzywdy. Dlatego z samobójcami tak trudno. Mają ograniczone postrzeganie świata najczęściej. Niektórym to mija, albo blaknie, ale to i tak czysto subiektywne postrzeganie.

Ten post był edytowany przez Nathaniel77: 25-10-2008, 21:50
+Quote Post
post 25-10-2008, 21:55
Post #494

Schronowy Inżynier
Group Icon

QUOTE(czechu)
albo się pod spódnicą mamusi wychowywał

Jest w tym trochę racji, bo wychowywała go tylko matka - ojca nie było. Ale skoro jest to facet inteligentny to powinien posiadać zmysł obserwacji, który pozwoliłby na wyciągnięcie wniosków z sytuacji jaka w mediach jest.

Przecież niedawno Kasia Klich (ta od wymiany na lepszy model) na swoim blogu również sugerowała, że popełni samobójstwo bo gnoją ja różne korporacyjne bubki z komercyjnych radiostacji. Że nie puszczają jej muzyki i takie tam - bo jest tam układ, który domaga się kasiorki za promocję - i takie tam. Napisała to, do sprawy włączył się jej facet (producent muzyczny), metaforycznie opisał tę historię i co z tego?

To samo co - tu taki mały osobisty wtręt - z plebixem i ich podpier...niem materiałów Trzynastego Schronu - czyli nic :D Ludzie mają i będą mieli to w dupie - dopóki sami się nie przekonają jak sprawy stoją. O czym dopiero po roku przekonał się niejaki jts z portalu poświęconego Oblivionowi, który zawitał i na Shamo. Obudził się jak ta sójka co za morze się wybierała i obnosi swoją krzywdę w sieci przez tą swoją stronkę. Ja to chociaż staram się wyciągnąć z tego naukę na przyszłość - że komercyjna rozrywka (ta mała i ta duża) sentymentów nie ma :P

Cokolwiek nie zrobi ów brzuchomówca to za wiele na tym nie ugra. Za rok, dwa mało kto będzie go pamiętał, jak np. Tomka Beksińskiego - który był jaki był, ale zostawił po sobie sporą spuściznę.
+Quote Post
post 26-10-2008, 23:08
Post #495

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 080

Chciałem się wylać na zagadnienie ale okazało się, że gdzie bym nie lał zawsze będzie pod górkę :D . A pęcherz ciśnie :P

Gostek uprawia "ekshibicjonizm chwili", czyli chce być sławny choć przez moment nie zdając sobie sprawy, że to równia pochyła. Nie dociera do niego, że następstwem jego postępowania będzie zapomnienie - głębokie i naprawdę trudne do przełamania. Aby po takiej imprezie ponownie wypłynąć w mediach, będzie musiał naprawdę urżnąć se łeb, bo inaczej nikt na niego nie zwróci uwagi. Nawet gdy to zrobi, to fakt ten będzie jedynie wzmianką w niektórych mediach. Chyba, że zrobi to w sposób spektakularny - ale to już jest temat dla wywiadu i brygad AT.
+Quote Post
post 27-10-2008, 12:37
Post #496

Schronowy Inżynier
Group Icon

Garść nowego mięcha:

- artykuł o "salonie" w IIIRP >>> KLIK - sam w sobie mało absurdalny, pokazujący za to jakimi ścieżkami poruszają się umysły luminarzy polskich mediów (spiski, układy, szare siecie).

No i jego treść można odnieść do sceny: Shamo to salon spasionych dzieciaków, a przeciw niemu ekipa FTMulti - sól sceny i wyklęty lud, który ma powstać po strasznym uciemiężeniu przez złego Squonksa :D

- wiele osób wie o kogo tutaj chodzi >>> KLIK - ja od tego abstrachuję a za to zastanawiam się co trzeba brać by spłodzić taki bełkot @.@

:P
+Quote Post
post 27-10-2008, 16:50
Post #497

SHM-4
Group Icon

QUOTE(Squonk @ 27-10-2008, 14:18)
- wiele osób wie o kogo tutaj chodzi >>> KLIK - ja od tego abstrachuję a za to zastanawiam się co trzeba brać by spłodzić taki bełkot @.@

*

ja nie wiem :| A może nie wiem o tym, że wiem.
Jakieś bliższe dane/wskazówki?
Nie wiem na ile mogę to komentować, żeby nikogo nie uradzić, ale ogólnie wieś tańczy i śpiewa :canadian:
+Quote Post
post 27-10-2008, 17:08
Post #498

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 6 962

QUOTE(Squonk @ 27-10-2008, 14:18)
Garść nowego mięcha:

- artykuł o "salonie" w IIIRP >>> KLIK - sam w sobie mało absurdalny, pokazujący za to jakimi ścieżkami poruszają się umysły luminarzy polskich mediów (spiski, układy, szare siecie).

No i jego treść można odnieść do sceny: Shamo to salon spasionych dzieciaków, a przeciw niemu ekipa FTMulti - sól sceny i wyklęty lud, który ma powstać po strasznym uciemiężeniu przez złego Squonksa :D

*

Squonk, danie tych dwóch linków obok siebie to jakaś aluzja? ^^'
+Quote Post
post 27-10-2008, 21:48
Post #499

Schronowy Inżynier
Group Icon

@ entrop
Ja wiem czy urazić? Raczej poddać naukowej analizie - zwłaszcza gdy się studiuje psychologię czy inną psychiatrię :rolleyes:

Ewentulanie asknij Vermina o co biega :)

@ Dragunov
No czego? :P 24h czekałem by wrzucić drugiego linka w nowym poście - bo nawet admin musi przestrzegać RFS i nie może pisać postu pod postem :biggrin: A pierwszy link to efekt dzisiejszej prasówki - absurd związany z budową RP pińcset halfnaście jest nadal żywy.
+Quote Post
post 27-04-2009, 00:46
Post #500

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 195

Michał jest człowiekiem wielkiego serca, stale pomaga potrzebującym.
Paweł ciężko pracuje, aby jego firma dobrze prosperowała, daje innym pracę.
Klaudia trenuje dzień w dzień, rok temu zdobyła mistrzostwo Polski i marzy o kwalifikacji olimpijskiej.
Stefan ma fajne buty.

Polacy zostali przez prezydenta USA, Baracka Obamę, uhonorowani jako naród, który ratował Żydów. Z okazji Dnia Pamięci Ofiar Holocaustu walnął mówkę o ważnych liczbach (w trochę innej kolejności):
6 000 000 - zabitych Żydów
7200 - uratowanych duńskich Żydów
5000 - Żydów uratowanych w wiosce Le Chambon we Francji
5 - Polaków którzy są z nami, którzy ratowali Żydów :P

Później przemawiał o rasistach, homofobach, o masakrze w Rwandzie, Eisenhowerze, o swoim great uncle (prawujek? jest takie słowo w polskim? chyba brat dziada :D ) który wyzwalał obóz zagłady, o konflikcie religijnym z Irlandii Północnej... Jak widać, w nawale faktów nie miał czasu rozmieniać się na drobne i powiedzieć trochę więcej o Polakach. Nie narzekajmy, nie bądźmy takimi martyrologistami, nie jesteśmy pępkiem świata.

http://www.youtube.com/watch?v=3Rfh7GiUkJc...player_embedded

Ten post był edytowany przez Glassius: 27-04-2009, 00:46
+Quote Post

25 Strony « < 23 24 25
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 18-11-2019, 18:49