Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

4 Strony « < 2 3 4 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> 1, 2, 3 - "maniakalnym fanboyem" jesteś Ty!, czyli "świat" wg. CormaC'a z CD Action

post 08-02-2009, 20:27
Post #61

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 8 048

No tak, przecież F3 jest zajebisty, 10/10 i mamy się cieszyć z tego co dostajemy, pojęcie "lepszy" nie istnieje. "Fanboystwo" to syf, ale dla niektórych każda krytyka jest jego objawem. Troszkę racji MA ma, ale tylko "troszkę", sam - jak na redaktora - przedstawia bardzo niski poziom. "Odszczekując" na (rzekome) "szczekanie" tylko wystawia sobie świadectwo. Prawdziwy "polityk" olewa takie sprawy. Sztuką jest czasami coś przemilczeć.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 08-02-2009, 21:48
Post #62

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 8 613

I ja się włączę do dyskusji. Stosunek do CDA mam ambiwalentny, kupuje to czasopismo jak dadzą jakąś fajną grę, a kilkunastu złotych za radosną twórczość redaktorów nie zamierzam płacić, bo fajki podrożały, a poza tym dorzucę 5, 10 zł i mam na jakąś grę. Od razu należy powiedzieć, że CDA samo, własnymi siłami nie wykończyło konkurencji, bo inaczej byłby to komplement. Ja akurat od 38 numeru byłem do końca z Secret Service. Nagle na rynku zrobiło się zaciasno i upowszechnił się internet w Polsce. Wchodzisz na Google, wpisujesz nazwę gry która Cię interesuje i wyskakują Ci tony recenzji i screenów. Ja zanim kupię daną grę, to sprawdzam opinie na jej temat na forach fanowskich. I tak robi wiele osób. CDA będzie istnieć w papierowej formie dopóki nie staną się popularne w naszym kraju karty kredytowe z możliwością płatności w internecie. Bo taniej i szybciej jest ściągnąć za 5 dolców z gog.com jakąś fajną gierkę, niż czekać miesiąc na nowy numer CDA, lub pisać na forach warezowych by ktoś upnął bo liki wygasły, albo skomleć w komentarzach na torentach by ktoś za seedował.

Poza tym nie uwierzę na 100% komuś, kto za pisanie artykułów dostaje pieniądze.

Mam 20 lat, nie jedno w swoim życiu widziałem i przeżyłem, a z rynkiem gier komputerowych jestem od 1995 r. Nowych gier praktycznie nie kupuje, gram w przysłowiową klasykę. Takie gry jak Jagged Alliance 2, seria Europa Universalis i Supreme Ruler nigdy mi się nie znudzą. Plus parę dobrych eRPeGów. I nie podoba mi się, że rynek gier komputerowych stał się kolejnym Hollywoodem. Lubię ambitne książki, ambitne filmy i ambitne gry. Dlatego uważam, że w CDA wiele gier dostało za wysokie noty, że idą z prądem, reagują tak jak chce tego branża. I ja się im nie dziwię, bo co jak skrytykują parę wysokobudżetowych tytułów i wydawcy nie będą ich zapraszać na targi ;)?

Nie byłoby tego tematu, gdyby nie sformułowania w stylu "mutanci z No Mutants Allowed" - nie pamiętam już który tak z redaktorów CDA napisał, bodajże Hut.

Ich definicja fanboya jest dla mnie zaszczytem i nie widzę obelgi w tym, by trzymać się sprawdzonej marki.

Ten post był edytowany przez Premislaus: 08-02-2009, 21:51
+Quote Post
post 08-02-2009, 22:14
Post #63

Newsman Shamo
Group Icon
Grupa: Newsman
Nr użytkownika: 1 895

Oni robią to co uważają za słuszne i mają swoja opinie, my mamy swoją, ciesze się z tego że możemy je mieć, i tak wirtualnie poprzerzucać się nimi.

Czy się sprzedali czy nie, mi to już wszystko jedno, dorosłem do tego żeby samemu kreować swoją opinie na podstawie więcej niż jednego źródła, a internet jest ku temu niesamowicie pomocny.

Poza tym, wierzenie w to że oni to wszystko piszą dokładnie tak jak czują i szczerze to trochę tak jak by wierzyć we wszystkie reklamy w TV :)

A co do negatywnych opinii o Fallout 3 to wystarczy poszukać w odpowiednich miejscach żeby jednak znaleźć to o czym mówi MacAbra, bo widywałem właśnie takie "Ja tam lubię F3" "A bo ty jesteś ***** i **** wiesz". Ale to marginalne przypadki, tak jak zawsze z ekstremami, one są zawsze marginalne ale to o nich najwięcej się mówi.
+Quote Post
post 08-02-2009, 23:06
Post #64

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 080

Cała ta dyskusja, to woda na młyn CDA. Osobiście czuję się fanboyem Fallouta, a jednocześni e co miesiąc ustawiam się w kolejce po w/w czasopismo. Jedno drugiemu nie przeszkadza. Jeśli ktoś nie poczuł mięty grając w F lub F2 to wcale nie znaczy, że jest gorszym gatunkiem gracza. Czasami warto poznać jego punkt widzenia.

Nam, wychowanym ma F i F2 wydaje się, że każdy Fallout inny niż poprzednie automatycznie staje się profanacją. okazuje się że niekoniecznie. Co prawda F3 w swoim oryginalnym wydaniu dość dużo odstaje od pierwowzoru, ale jednak jest bazą dającą się naprawić na tyle, by nawiązywać do pierwowzoru (co nie znaczy, że jest godną kontynuacją). Jedenaście lat stanowi olbrzymią przepaść, a to co stworzyła Bethesda ja osobiście traktuję jako badanie rynku. Jeśli F4 pójdzie w kierunku spłycenia strony RPG na korzyść FPP, to rękami i nogami podpiszę się pod opinią stwierdzającą profanację serii. Bo niedopuszczalnym jest, by wydawać grę za ponad 0,1k PLN od sztuki z myślą, że fani i tak zrobią z tego grywalny produkt.

F3 w wydaniu oryginalnym Bethesdy jest super - grając jeden raz. Drugie podejście nie ma sensu. Mody robione przez fanów niewiele zmieniają - dalej jest to ta sama, przewidywalna i przez to nudna gra. Żeby osiągnąć poziom pierwowzoru, Bethesda musiałaby sięgnąć kilka poziomów głębiej.
Mam nadzieję, że ich na to stać.

Przepraszam za to, że w połowie nieco odbiegłem od tematu.

Ten post był edytowany przez mbwrobel: 08-02-2009, 23:10
+Quote Post
post 09-02-2009, 00:38
Post #65

Schronowy Inżynier
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 1 923

Dziwne to wszystko <_<

Przecież od początku było wiadomo (znaczy tak głosiła "bransza" na swoich łamach), że falloutowy beton to tylko kilku zaplutych fanboyów, którzy trzęsą się w bezsilnym żalu na swoich śmiesznych serwisikach, że Fallout 3 będzie nie taki jak oni by chcieli. Więc nie ma co się nimi przejmować.

No a skoro tak, to po co taki redaktor naczelny CDA męczy "klapniętego wacka" i kopie się z tematem, jakby pozytywna opinia fanboyskiego betonu o Falloucie 3 naprawdę była komuś do szczęścia potrzebna? :blink:

Zawiodły jakieś rachuby marketingowe i nie było "wszyscy razem w owczym pędzie"? Oni tam w CDA naprawdę czują chyba jakiś żal, że F3 to "gra roku" a nawet "gra stulecia" a tu jest grupa ludzi (jak widać duża) co myśli inaczej. Lub też jest ona im najzwyczajniej w świecie obojętna ^_^

Czyżbyśmy zawitali do wymogu jednomyślności i totalitaryzmu XXI wieku, poczętym pod hasłem CDA.ŻAL.PL w imię słusznego - bo nie ideologicznego - kultu zysku i pieniądza ? ;)
+Quote Post
post 09-02-2009, 07:39
Post #66

Włóczęga
Group Icon
Grupa: OUTPOST
Nr użytkownika: 1 779

A mnie interesuje gdzie Mac Abra odczuł to chamsko-dresiarskie zachowanie. Forum NMA/Shamo? nie spotkałem się z takim zachowaniem. Może forum CDA? ale to nie jest centrum sceny...

Jak dla mnie, ten mini felieton jest napisany na zasadzie "muszę coś skrobnąć". No chyba że ktoś zapoda mi konkretne "dowody" chamskich, a nawet dresiarskich! reakcji o Fallout 3.
+Quote Post
post 09-02-2009, 08:44
Post #67

Śmierdziant Sham(b)owy
Group Icon
Grupa: OUTPOST
Nr użytkownika: 55

Tez odnioslem wrazenie - ze to po prostu sztuka dla sztuki... Cos trzeba bylo napisac, jeszcze pare akapitow, zeby norme wyrobic, albo zapelnic dziure na stronie - i ot tak naklepal co mu tam slina na palce przyniosla... Bo w sumie to belkot z tego wyszedl i to jeszcze taki "mondro głupi", bo poparty wierszem Asnyka - jakby to mialo podniesc wartosc tego artykulu (i ego autora)...
+Quote Post

4 Strony « < 2 3 4
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 17-11-2019, 05:01