Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

8 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Wielka nadzieja, czy kolejny kuzyn w rodzinie?, Ankieta Fallout 3

Czy Bethesda podołała legendzie i stworzyła następcę?

1. Podołała i Fallout 3 jest najlepszy z serii. [ 3 ] ** [2.86%]
2. Podołała lecz są drobne niedociągnięcia. [ 29 ] ** [27.62%]
3. Fallout 3 jest dobrą grą, ale mogłoby być o wiele lepiej. [ 36 ] ** [34.29%]
4. Bethesda spaprała sprawę. [ 17 ] ** [16.19%]
5. Lepiej żeby nigdy nie wydali Fallout 3, bo pogrzebali legendę. [ 13 ] ** [12.38%]
6. Jaka dobra kawa, zdejm kapelusz? [ 7 ] ** [6.67%]
Suma głosów: 105
Goście nie mogą głosować 
post 04-11-2008, 13:41
Post #21

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 8 048

Shafa, Nath - SENKJU! :arigato:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 04-11-2008, 17:18
Post #22

SHM-2
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 5 072

Nathaniel77 gdybyś czytał uważnie to byś zauważył, że ja nie neguje albo nie opieprzam kolesia za zrobienie moda, czy też jego umiejętności, tylko temat moda - dodanie rapiera do Fallouta 3... nosz ja pierdziele... może jeszcze całą zbroje płytową? To jest głupie, a nie to że koleś robi moda...
+Quote Post
post 04-11-2008, 19:11
Post #23

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 6 276

Ja wiem, że to głupie, ale pewnie było mu tak prościej. Mniej rekordów itd. Teraz to jak grzebanie w all.spawn w Stalkerze, ba jeszcze gorzej bo w Stalku to chociaż było zapisane w normalnym języku. Ja też jak zobaczyłem ten mod, to pomyślałem Kurrw... Rapier ? No ale to pierwszy esp. Szacunek.
Najbardziej mnie męczy jedna rzecz z tego całego modowania. To, że ciągle scena nie ma takiego silnika gdzie robienie modów nie trwa wieków, rodzi się w bólach i najczęściej kończy nijak. F3 też nie jest cudny, i w ogóle nie wiadomo jak będzie dalej. A tu chodzi o to żeby ludzie mogli się wykazać, robili scenariusze, for gamers by gamers na naprawdę prostym silniku, bez stresów. Źle wam się wydaje, że jestem ten, co przyjdzie i skopie wszystkim tyłki i poprawi w F3 wszystkie błędy. Chodziło mi zawsze o dobry silnik dla frajdy graczy.
+Quote Post
post 06-11-2008, 21:14
Post #24

SHM-2
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 5 072

Kuzyn czy nadzieja serii - jeden pies dla Bethesdy i to nie byle jaki. Dziś podano bowiem, że gra zarobiła już $300 000 000 w półtora tygodnia, co daje jakieś 4 do 6 milionów nabywców... Jak ktoś mi raz jeszcze powie, że $5,75 mln za serię to chyba sobie przeklne :P

To oznacza, że Fallout 4 będzie czerpałgarściami z Fallouta 3 a nie F1/F2.
+Quote Post
post 06-11-2008, 22:23
Post #25

Beer Lover
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 34

nie wiem co beth teraz tworzy, ale jesli - a to juz jest z tego co sie orientuje potwierdzone - zaczna prace nad f4 to chociaz moze oszczedza nam nastepcy obliviona ;)

a tak swoja droga - filmy z pam anderson czy vinem dieslem tyz zarabiaja kupe kasy, co nie znaczy iz - szczegolnie dla kogos rozmilowanego w ambitniejszym kinie - beda strawne. z koncem prawdziwego fallouta sie juz pogodzilem i jakos teraz spokojniej mi sie mysli o f3 - bo wlasnie zaczalem go traktowac jako taki efekciarski firm jakim jara sie wieksza czesc uczniow gimnazjow. zreszta juz dawno pisalem ze target f3 jest zupelnie inny niz poprzednikow.

aha - nie wywoluje nastpnej pyskowki o ile ktos moglby tak to odebrac ;)
+Quote Post
post 06-11-2008, 22:24
Post #26

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 6 029

powiem tak, jak ktos gral w F1 i F2 to ta gra nie moze mu sie podobac.

Tylko przypomnijcie sobie w jakie gry graliscie w mlodosci. Ja zaczynalem od 386, tak wiec wychowalem sie na double dragon, Franko, UFO enemy unknown, JG1. I te gry zawsze pozostana moim wykladnikiem zajebistej gry.
Tylko ze od tamtej pory minelo 20 lat i ludzie ktorzy graja w F3 nigdy w nie nie zagrali. Teraz liczy sie tylko grafika, wszystkie legendy wchodza w wymiar 3d, kto by pomyslal ze zobaczy kiedys street fighter 3d.

Tak wiec wszystkie gry pokroju Fallouta, Baldura pozostaja tylko w wersji odgrzewanego kotleta dla wapniakow bo nie spodziewajcie sie ze je kiedy kolwiek zobaczycie.

A jak sie ktos stesknil za swiatem fallouta to polecam obejrzec wall-e zamaist kupowac F3.

Ten post był edytowany przez pete69: 06-11-2008, 22:24
+Quote Post
post 06-11-2008, 23:40
Post #27

Fallout Project Proud Member
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 1 302

I tu się kolego mylisz. Na obu Falloutach zjadłem zęby, a trójka mi podpasiła wybitnie. Pamiętaj że nie wszyscy oczekują od gry tego samego co ty. Owszem gra ma swoje wady, jest dużo uboższa w questy, dialogi są płytsze, ale ten KLIMAT!
+Quote Post
post 07-11-2008, 00:00
Post #28

SHM-0
Group Icon

Tylko zauwaz ze gdy UFO zostalo przeniesione do formatu FPS okrzyknieto je najwiekszym gniotem jaki powstal i spowrotem wrocono do formy strategii.
Natomiast gdy Fallout zostal przerobiony na FPS okrzykniego go rewolucja.
Doszly mnie sluchy ze UFO(X-com) rowniez zostalo kupione przez Bethesda. Jesli sprofanuja kolejna gre i zrobia z niej FPS i okarze sie hitem to bedzie oznaczac tylko jedno. Nie ze zrobili dobra gre a ze gusta sie zmieniaja.

Powiem ze ogladajac Wall'iego przez pierwsze 15 minut mozna poczuc klimat post-apokaliptycznego swiata ale film sie nie nazywa "fallout dla dzieci" tylko wall'e. A F3 powinien sie nazywac oblivion 22XX.

Wyobrazcie sobie teraz ze wyjdzie Diablo 4 w FPP, i bedzie hitem. Tylko ilu fanow D2 to wogole dotknie ?

Tu nie chodzi o to czy gra jest dobra czy nie. Tu chodzi o to ze sie psuje historie. F3 mogl by wyjsc rownie dobrze pod nazwa Alien vs Predator 5 albo pikus 2250 i by sie niczym nie roznil. Sedno tkwi w tym ze te 300 baniek zarobione na grze to tak napawde kasa jaka jest warta marka fallout. Ile % z tej kasy jest warta ta gra ? Napewno nieduzo. I tylko zal d... sciska ze Black Isle zabraklo 30milionow zeby powstal prawdziwy fallout 3.

Na zakonczenie dodam ze japonczycy pozwolili zrobic amerykanom tylko jedna godzille. Bo tu nie chodzi o to jak ladnie wyglada dinozaur w miescie tylko o to ile kartonowych domkow rozwali koles przebrany za smoka walczacy z kolesiem przebranym za motyla.

Ten post był edytowany przez pete69: 07-11-2008, 00:08
+Quote Post
post 07-11-2008, 00:09
Post #29

Fallout Project Proud Member
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 1 302

Ależ ja nie twierdzę że ta gra jest rewolucją, że musi się każdemu podobać. Podoba się mnie.

Rozumiem że dla ciebie w Falloutach bardzo istotny był system walki i potrafię zrozumieć że twoje oczekiwania nie zostały zaspokojone. Oczywiście masz prawo być rozczarowany. Dla mnie najważniejszy był klimat i w stopniu mi odpowiadającym odtworzyła go Bethesda. I tyle.

Chodzi mi tylko o to, żeby nie rzucać stwierdzeniami w stylu nikomu albo wszystkim. Po prostu nie lubię generalizacji.

Edit

E tam zaraz psuje się historię. Jasne można mieć niesmak, że coś co kiedyś było synonimem genialności rozpływa się w zwyczajności i marketingu (zaznaczam że w moim odbiorze w wypadku F3 tak nie jest (no może trochę :P)) Ale czy wydanie tej gry w jakiś sposób zepsuło F1 i F2? Czy płyty Korna od 3 wzwyż, które uważam za kupę zmieniają mój odbiór dwóch pierwszych? Nie.

Edit

A co do gier z młodości to wolę je raczej miło powspominać niż do nich wracać. Ze strachu że ich niski dzisiaj poziom te wspomnienia zniesmaczy. Naprawdę niewiele jest w moim przypadku starych gier w które chętnie gram. Chyba że są naprawdę rewelacyjne, wtedy bronią się same.
+Quote Post
post 07-11-2008, 00:34
Post #30

SHM-0
Group Icon

Problem polega na tym ze gdy ruscy wydadza gniota w postaci JA3(d), to umrze gatunek gier zwanych: turn based strategy.

Ostatnie grywalne TBS to JA:W (gra na 2 godziny bo ma chyba 2 lokacje) wydany 4 lata temu w postaci odgrzewanego kotleta JA2(1999) z dodatkami.
A naprawde ostatnia ze swierzych gier tego gatunku, w ktora da sie grac jest F:Tactics z przed 7 lat.
+Quote Post
post 07-11-2008, 01:13
Post #31

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 2 667

QUOTE(pete69 @ 06-11-2008, 23:36)
Problem polega na tym ze gdy ruscy wydadza gniota w postaci JA3(d), to umrze gatunek gier zwanych: turn based strategy.

Ostatnie grywalne TBS to JA:W (gra na 2 godziny bo ma chyba 2 lokacje) wydany 4 lata temu w postaci odgrzewanego kotleta JA2(1999) z dodatkami.
A naprawde ostatnia ze swierzych gier tego gatunku, w ktora da sie grac jest F:Tactics z przed 7 lat.
*

Sory za offtop, ale co do TBS to "ostatnio"(nie pamietam kiedy) wyszedl Silent Storm, ktory byl dosc niezly
+Quote Post
post 07-11-2008, 10:39
Post #32

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 1 974

Zagłosowałem na "2. Podołała lecz są drobne niedociągnięcia."

F3 mi się bardzo podoba, gra ma sprawiać przyjemność, a w najnowsze dzieło firmy B, gra mi się wspaniale.

Czy jest kuzynem? Uważam, że jest spokrewniony z poprzednikami, tak jak gra The Witcher z sagą p. Sapkowskiego. Wiedźmin to był taki kogielmogiel, gdzie było pełno motywów z książki pakowanych czasem na siłę. Jednak gra była bardzo przyjemna.

Tak samo z F3. Jak dla mnie, głupio zrobili ghule, przy całej groteskowości uniwersum fallouta, powinny mieć jakieś widoczne kości ;)
+Quote Post
post 07-11-2008, 13:47
Post #33

Grabarz
Group Icon
Nr użytkownika: 654

QUOTE(BoS_kunajk @ 07-11-2008, 09:41)
Zagłosowałem na "2. Podołała lecz są drobne niedociągnięcia."

F3 mi się bardzo podoba, gra ma sprawiać przyjemność, a w najnowsze dzieło firmy B, gra mi się wspaniale.

Czy jest kuzynem? Uważam, że jest spokrewniony z poprzednikami, tak jak gra The Witcher z sagą p. Sapkowskiego. Wiedźmin to był taki kogielmogiel, gdzie było pełno motywów z książki pakowanych czasem na siłę. Jednak gra była bardzo przyjemna.

Tak samo z F3. Jak dla mnie, głupio zrobili ghule, przy całej groteskowości uniwersum fallouta, powinny mieć jakieś widoczne kości ;)
*

zagadzam się. Jednak jeśli idzie o ghule nie przeszkadza mi niedobór groteskowości w ich wyglądzie, nie ma nic tak przyjemnego jak polowanie z hunting riflem na ghuli i super mutantów w rytm radia GNR.

A tak swoją drogą - nie sprawdzałem w internecie doniesień o fallocie 3, wydawało mi się że wydanie tej gry odłożono ad calendas graecas, ale kiedy kumpel powiedział mi że od tygodnia jest w sklepach po raz pierwszy od wieków pobiegłem kupić sobie grę komputerową. Czy się komu podoba czy nie w tym nadal jest magia fallouta, są niedociągnięcia, wiele rzeczy skrzypi ale w ostatecznym rozrachunku tylko to się liczy, że znowu wychodzisz samotnie zmierzyć się z pustkowiem, które żyje swoim życiem i odniesie się jakoś do wszystkiego co robisz.

wiwat ghul broniący lodówki

Ten post był edytowany przez Ezekhiel: 07-11-2008, 13:53
+Quote Post
post 09-11-2008, 14:30
Post #34

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 4 495

Jak każda gra ma wady. Nie rozumiem jednego, jak taki ultra zabugowany i sporo płytszy (nie można zaprzeczyć) STALKER, przez wielu uważany jest za super-uber-ultra-grę, a technicznie i grywalnie znacznie lepszy fallout 3 to gniot...

Nowy fallout bierze Mass Effecta, Obliviona i Fallouty stare, wkłada do miksera i wyciągamy nowe dzieło bethesdy. Jeżeli twórcy mają nam takie gnioty serwować, to ja prosze o więcej szajsu. Nie przeszedłem jeszcze tej gry, więc nie mogę odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. Ale czuje że uczciwą względem moich oczekiwań opcją będzie

"2. Podołała lecz są drobne niedociągnięcia."

Jest to po to by... twórcy jakiejkolwiek gry nie spoczęli na laurach i wzięli się do roboty, aby coraz lepsze produkcje powstawały.
+Quote Post
post 09-11-2008, 15:12
Post #35

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

Mile sie zaskoczylem - kilka tygodnie przed premiera snila mi sie rozgrywka w F3 - klimatyczne to bylo i w ogole. I okazalo sie, ze jest tez takie w rzeczywistosci ^^ ...

Nazwanie Fallout 3 kuzynem poprzednich czesci, to wg mnie dobre okreslenie...
+Quote Post
post 09-11-2008, 20:17
Post #36

SHM-0
Group Icon
Grupa: Persona Non Grata
Nr użytkownika: 5 211

Ta akcja... "Tylko Oryginalny Fallout" po tym jak udupili Harolda nabrała dla mnie nowego znaczenia :( To ja już wolę czekać aż ktoś zrobi moda do Fallouta 2 z fabułą Van Burena niż grać w "Fallouta" 3 - tak jakoś czuję.
+Quote Post
post 09-11-2008, 20:40
Post #37

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 7 577

Najlepiej by bylo jakby ktos inny niz Betsda zrobil Fallouta 3! :P
+Quote Post
post 09-11-2008, 23:17
Post #38

Demon Spawn
Group Icon
Nr użytkownika: 669

QUOTE(cerberix @ 09-11-2008, 20:42)
Najlepiej by bylo jakby ktos inny niz Betsda zrobil Fallouta 3! :P
*

Osobiście uważam że wyszło im co wyszło. Ważne jest że gra naprawdę dobrze się sprzedaje. Dzięki temu inni zauważą że ta kategoria też jest opłacalna i zaczną tworzyć więcej lub mniej udanych klonów Fallouta 3. Poczekamy zobaczymy ważne że zastój został przełamany, może ktoś zrobi coś na miarę Fallouta 1 i 2.
+Quote Post
post 10-11-2008, 08:54
Post #39

Grabarz
Group Icon
Nr użytkownika: 654

zrzędy, czekacie na klona f1 i f2 atu niestety wyszła nowa gra w ich klimacie i już nie pasuje.... ech....
+Quote Post
post 10-11-2008, 11:01
Post #40

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 4 495

Wiesz... bo jest taka zasada, "stare jest zawsze lepsze, nawet jeżeli nie jest". Ludzie grali w fallouty 10 lat temu - to szmat czasu. Gra przez to że stała się kultowa obrosła idealizacją, według mnie często niesłuszną.

Może przykładzik. Pamiętam jak ludzie się burzyli że w VATSIE z 10mm pistoletu rozpada się głowa, że ssie, że dla dzieci, że głupie. Popatrz na poprzednie fallouty - drobny myk ze statsami i pięścią można było wyrypać 40% ciała... i to bez cheatów. Zaraz po tym jak ktoś spróbował uświadomić brak logiki w tym. Podniósł się alarm "idealizacja w opałach!" i zaczęto podkreślać że tamto było "ze smakiem" a to nowe to gównarzeria. Logika została zatracona. Nie zrozum mnie źle, krytykować trzeba, bo to motywuje do lepszej pracy... ale jakoś umiejętnie.

Strasznie dziecinna wydaje mi się maniera (zwłaszcza na pewnym forum) opisywania tej gry że jest "zła i ch*j" - bo to do niczego nie prowadzi. Zwłaszcza że mechanika naprawdę jest dużo bardziej sensowna, a środowisko gry bardziej dostosowane do umiejętności postaci. (za kilkoma wyjątkami np. miny - za łatwo się nimi obsługiwać, narazie trafiłem ledwie na 2! ktorych nie widziałem).

Ostatecznym pokazem idei "zła i ch*j" jest (jak już wyczerpały się elementy do których można się przyczepić) określenie z naburmuszeniem że klimat jest "okołofalloutowy". To zawsze zamyka dyskusję.

To jest to. Dlaczego wszystkie remejki zawsze ssą według opinii? "stare jest zawsze lepsze, nawet jeżeli nie jest". Przemyślcie to.

Ten post był edytowany przez Headbanger: 10-11-2008, 11:03
+Quote Post

8 Strony < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 16-07-2019, 11:47