Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Children of Men

post 11-10-2008, 20:36
Post #1

aka. Kroffa
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 46

Dziwi mnie, że nikt (no poza Janoszem) nie napisał nic o tym filmie.

z filmwebu:
Film dzieje się na Ziemi w 2027 roku: nadzieja na przedłużenie istnienia gatunku ludzkiego wydaje się być niejasną mrzonką. Już od prawie 19 lat nie przyszło na świat na naszej planecie żadne dziecko, a z każdym upływającym ?bezdzietnym? rokiem rasa ludzka w niewytłumaczalny sposób zbliża się do całkowitego wymarcia. O ile większość ludzi przyjmuje ten nieunikniony wyrok z oporem, popadając w bezprawie i nihilizm, są również tacy, którzy nie składają broni i postanawiają godnie walczyć o zjednoczoną planetę i prawa topniejącej w oczach populacji.

W skrócie:
- przekonujący obraz bliskiej przyszłości (nie przesadzono ze stylizacją),
- świetne, długie ujęcia, które zapadają w pamięć (dwa po 3 minuty, jedno 6 minutowe!),
- dobra fabuła,
- dobrzy aktorzy

Szczerze polecam.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 12-10-2008, 07:34
Post #2

Zasłuszony
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 33

Mnie nie dziwi: film jest ... niepopularny, pewnie dlatego że główny bohater to nie typ mordujący setki ludzi w drodze na siusiu.

Owszem - aktorzy nieźli, film ogląda się dobrze.

Swoją drogą - w filmie sprzęt 'wojskowy' ma ciekawy kamuflaż :)
+Quote Post
post 12-10-2008, 07:46
Post #3

Outlander
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 3 132

QUOTE(kazik_ @ 11-10-2008, 21:17)
Dziwi mnie, że nikt nie napisał nic o tym filmie.

*

Ja napisałem, na O;)
Recka filmu
Recka książki

Ocena filmu: 9-10/10
Ocena książki: 6-7/10
+Quote Post
post 13-10-2008, 20:44
Post #4

SHM-4
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 1 766

Miałem obejrzeć, ale po miernym "Trinity", jakoś zraziłem się do tego typu filmów (co więcej, jeszcze marniejszy AD Babilon mnie w tym utwierdził). Ale skoro twierdzicie że niezłe, to sobie zobaczę. ;) Chociaż cudów się nie spodziewam, jestem zadeklarowanym fanem hard sci-fi.
+Quote Post
post 25-01-2009, 15:25
Post #5

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 1 986

Ciekawy film. W pamięci najbardziej zapadły mi wspomniane długie ujęcia i nawiązanie do okładki albumu "Animals" Pink Floyd w jednej ze scen. Po seansie zaliczyłem jeszcze małe zdziwko gdy okazało się w rolę tego gościa w długich, siwych włosach wcielił się Michael Caine - w ogóle go nie poznałem :>
+Quote Post
post 25-01-2009, 21:16
Post #6

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 8 797

Pociągnij mnie za palec :D

A film w dechę. Najpiękniejsza scena jak to dziecko zaczyna płakać a ludzie taki zonk i o co biega. Piękne.
+Quote Post
post 26-01-2009, 00:25
Post #7

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 2 509

Film ogladnalem kilka dni temu i musze przyznac, ze jestem pozytywnie zaskoczony. Wczesniej widzialem "Tylko strzelaj" ("Shoot 'Em Up"), w ktorym Clive Owen rowniez wcielil sie w role opiekuna noworodka. A tu prosze, film z przeslaniem - cieszcie sie z dzieci, z wolnosci podrozowania, ze wzglednego (s)pokoju.

Film ze znakomita gra aktorow. Oprocz nianki :P doskonala kreacja Michael'a Caine'a, czyli pacyfisty Jasper'a. Clare-Hope Ashitey, ktora gra ostatnia (a moze pierwsza?) matke w coraz bardziej starzejacym sie swiecie. Nawet Julianne Moore, za ktora szczegolnie nie przepadam przekonujaco zagrala przywodczynie podziemia - Julian.

Film ze swietnymi dlugimi ujeciami (w dodatku jest mowa, ze jedna ze scen trwa ok. 12 minut bez ciecia!). Z realistycznym swiatem - bo choc akcja filmu dzieje sie w roku 2027, czyli nie az tak daleko w przyszlosci, nie ma super broni i pancerzy oraz wymyslnych pojazdow (jak to zazwyczaj bywa w takich filmach). Sa za to niewielkie, kosmetyczne zniany (np. ruchome reklamy na pietrowych busach), a pojazdy, budynki i inne przedmioty codziennego uzytku popadaja w ruine (bo i po co o nie dbac, skoro za paredziesiat lat nie bedzie nikogo, kto moglby z nich kozystac).

Co do muzyki to pamietam tylko, ze podtrzymywala ogolny klimat. A wspomniana przez Maijusa scena naprawde elektryzuje.

Czyli kto jeszcze nie widzial - marsz do wypozyczalni (albo kiosku - ponoc niedawno w jakiejs gazecie byl za pare PeeLNow do kupienia). ^_^
+Quote Post
post 26-01-2009, 02:05
Post #8

Schronowy Inżynier
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 1 923

Dziwi mnie, że nikt (no poza Janoszem) nie napisał nic o tym filmie.

Jak nie napisał jak napisał >>> KLIQ KLIK. No bo co się Makroanus tylko będzie lansił :D

-----

Film? Hmm... Idealny, 120% obraz pre/apo/post apokalipsy (zależy jak spojrzymy) jaka mogłaby się wydarzyć w najbliższej przyszłości. Nie żadne lanserskie gówno w stylu jaki znamy z Falloutów (a tak!!!) czy masy filmów o zombich/epidemiach/wojnach atomowych.

Po prostu byłoby tak normalnie jak dziś. Każdy by żył własnym życiem i widział tylko czubek własnego tyłka. Jeśli zaś chciałby wznieść się ponad to, to tylko posiadając gotowość do poświęceń.

Promocyjna akcja "Ludzkich dzieci" wpoiła mi, że chodzi o jakieś kolejne holiłódzkie gówno za miliony dolarów z super duper efektami specjalnymi. I choć gardzę takimi filmami to z chęcią je oglądam - no bo skoro innej postapokalipsy w kinach nie ma :D

I tak oglądam te "Ludzkie dzieci" i początkowe rozczarowanie (że nie ma "rozje...ki" :( ) zamienia się w mistyczne skupienie, nie przecięte ani razu rysą kiczu, absurdu czy infantylności (vide - a jednak - "Zdarzenie").

No prostu piękny i prawdziwy film :)
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 18-11-2019, 06:20