Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

4 Strony < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Enklawa a sprawa rekrutów

post 06-05-2007, 16:16
Post #41

SHM-2
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 3 317

Tak normalnie to zdaje mi się, że gdyby Cris zobaczył postać w PW to by wezwał ochronę ;)
W końcu z tego pancerza korzystało Bractwo Stali.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 06-05-2007, 16:20
Post #42

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 415

Na enklawie jest sporo gości w PW ;]
+Quote Post
post 06-05-2007, 16:27
Post #43

SHM-4
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 362

QUOTE(dogmeat @ 06-05-2007, 16:31)
Tak normalnie to zdaje mi się, że gdyby Cris zobaczył postać w PW to by wezwał ochronę ;)
W końcu z tego pancerza korzystało Bractwo Stali.
*

Tego pancerza używa(ła) Armia Stanów Zjednoczonych.
+Quote Post
post 25-05-2007, 12:17
Post #44

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 468

Nowymi rekrutami w Navarro mogli być żołnierze z baz wojskowych. W końcu kilka musiało istnieć podobnych do SAD ciągle prosperujących. Nawet w zakończeniu NCR mówią że wojsko przejeło miasto a uciekinierzy Enklawy tam podróżowali.
+Quote Post
post 25-05-2007, 12:24
Post #45

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

Nawet gdyby jakas baza przetrwala na ladzie, Enclave nie uznawaloby jej zalogi za swych ludzi... Przeciez kryterium oceny jest jasne. Ci ktorzy podczas wojny byli na ladzie sa mutantami. Ci ktorzy schronili sie na platformie sa czysci...
+Quote Post
post 25-05-2007, 12:50
Post #46

Schronowy Inżynier
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 1 923

QUOTE(Shadox @ 25-05-2007, 11:32)
Nowymi rekrutami w Navarro mogli być żołnierze z baz wojskowych. W końcu kilka musiało istnieć podobnych do SAD ciągle prosperujących. Nawet w zakończeniu NCR mówią że wojsko przejeło miasto a uciekinierzy Enklawy tam podróżowali.
*

Jak tak czytam wypowiedzi co niektóych userów to wydaje mi się, że oni nie wiedzą w jaką grę grają :D No chyba, że co dopiero zaczęli...

Jakie bazy i jakiego wojska? Armii Stanów Zjednoczonych? A czy dziś są gdzies bazy np. carskiej Rosji? Przecież kilkadziesiąt lat po wojnie, ludzie dawno by mieli w dupie słuchanie się swoich przełożonych w Pentagonie. Zwłaszcza, że większość z nich spieprzyła na platformę i nie wyściubiała stamtąd nosa, jeśli nie było potrzeby.

A bazy wojskowe jak już - to na pewno wyewoluowały by w coś a'la placówki Bractwa Stali. W sensie, że "mamy broń, mamy wyposażenie, mamy zapasy - to jakoś się urządzimy".

Może gdzieś przetrwaliby jacyś fanatycy czekający na "prezydenta Stanów Zjednoczonych na białym koniu". Ale to też mało prawdopodobne, z uwagi na decentralistyczne poglądy panujące w USA.
+Quote Post
post 27-07-2007, 14:41
Post #47

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 2 961

QUOTE(Squonk @ 15-04-2007, 23:02)
Zaznaczam, że dobrze nie pamiętam, tego fragmentu gry. Mnie samemu, zawsze jakoś ciężko szło "słowne" przekonanie go do tego  :P
*

Słownie się da, tylko trzeba sie do bazy wybrać samemu i Combat Armorze :D

QUOTE(BoS_kunajk @ 27-04-2007, 21:16)
QUOTE(Albert115 @ 27-04-2007, 13:48)
A moze ktos przypadkiem szedl i znalazl  Navaro.
*

Navarro jest w tak nieprzyjemnej okolicy, ze raczej tam sie nie chodzi. Pozatym patrole dbaja o to by intruzi tam sie nie zjawiali...
*

Navarro, Sierra Army Depot i Vault 13 to lokacje, do których można sie dostać poprzez rozmowę z kimś, wykonanie questu bądź przeszukanie bazy danych :D Nigdy nie trafiłam do tych lokacji przypadkowo.

Grr... Jako "czepliwy wrzód na tyłku" :D zwracam uwagę, że nie piszemy dwóch postów pod rząd. Jednak z uwagi na "subiektywne" podejście w ocenie tego zdarzenia, udzielam Tobie publicznego pouczenia z wpisaniem do akt. Jak już to używamy opcji edycji przy dodawaniu nowej rzeczy do poprzednio napisanego posta.

Squonk

Ten post był edytowany przez Squonk: 27-07-2007, 15:10
+Quote Post
post 30-07-2007, 20:06
Post #48

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 108

Wiecie państwo? Tak sobiem myślem,czy my tu mamy dorobić filozofię do jakiegoś tematu ,czy mamy odtworzyć sposób myślenia twórców?
Bo w sumie to się troszkę zakręciłem czytając ten temat...
Niektóre wujaśnienia są świetne!!! Ale wątpię by twórcy naprawdę na to wpadli i czy sami tak to widzieli...
Ktoś tam wspomniał (wybaczcie sklerozę) ,że Enklawa mogła prowadzić akcję dezinformacyjne i ,że np.naukowcy mogli pomyśleć ,że skoro ktoś mówi o jakiejś "bazie na północy" to pewnie jest to coś tajnego i lepiej się tym nie interesować... ale przecież ,jeśli taka baza miała by być tajna to tylko debil by zdradził ,że takie coś w ogóle istnieje ,a niepokój naukowców byłby nieuzasadniony bo przecież kiedy ktoś mówi o istnieniu czegoś co jest tajne to to "coś" traci status "tajne"...
Tak mi się wydaje...
+Quote Post
post 30-07-2007, 20:25
Post #49

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 86

Huh to ze Enklawa rekrutowala jakichs co bystrzejszych ludzi z pustkowi nie oznacza ze od razu pozwalano im leciec na platforme. Sadze ze przydzielano ich do Nawarro aby wspomoc ta baze i ograniczyc straty wsrod czystej populacji (ich musialo byc jak najwiecej aby zaludnic ziemie). Dodatkowo tacy ludzie ulatwili by kontakt z NR i handel chemikaliami. Gdyby plan wykorzystania FEV sie powiodl to albo nie dano by im antidotum albo strzelono w plecy, eliminujac zmutowane jednostki.

Ten post był edytowany przez Raptor: 30-07-2007, 20:26
+Quote Post
post 03-11-2007, 23:41
Post #50

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 5 253

Jak dla mnie to numer z akcją dezinformacyjną i z późniejszym pozbywaniem się "mutantów" jest dobre.
A tak co do tej "bazy na północy która traci tajny status" :) to ostatecznie nie wiesz gdzie to jest. Wiedza że jest gdzieś na północy to jeszcze nie wszystko. Nie wiesz jak daleko jest baza i nie znasz dokładnego kierunku. W końcu "pomiędzy" północnym wschodem a północnym zachodzem jest spora przestrzeń.
A co do combat i power armor. Mają hełmy więc też średnio widzisz czy ktoś jest "dzikusem". A definicja słowa "dzikus" zależy od poglądów. Ostatecznie kiedy bohater trafia do navarro to (według scenariusza) jest już dosyć obyty w świecie. Aha, ja chodziłem po navarro w combat armie bractwa (za drugim czy trzecim razem, bo za pierwszym to w combat armor mk II) i jakoś nikt mnie nie atakował.
Jest jeszcze jedno wytłumaczenie... NA enklawie można było w końcu "produkować" małych rzeźników (czytaj: "przyszłych żołnierzy enklawy") na potęgę. :P

Ten post był edytowany przez Interfector: 03-11-2007, 23:44
+Quote Post
post 04-11-2007, 19:18
Post #51

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 2 509

Interfector -> sporo miejsca, gdzie moglaby byc tajna baza jest tylko miedzy polnoca a polnocnym wschodem, bo na zachodzie jest ocean. No chyba, ze placowka znajdowala by sie na lub pod woda.
Co do rekrutowania "mutantow" wydaje mi sie, ze byli mile widziani, przynajmniej ci zdrowsi, sprawniejsi, madrzejsi, obyci w postnuklearnym swiecie. Przynajmniej do czasu swiatowej eksterminacji. Watpie, zeby ktorykolwiek z nich zaslozyl na szczepionke. Bo rownie dobrze moznaby ja przerobic i wystrzelic zamiast wirusa...
+Quote Post
post 04-11-2007, 19:37
Post #52

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 241

No, może niektórzy zasłużyli. Taki Franek...
+Quote Post
post 04-11-2007, 20:46
Post #53

Zoor
Group Icon
Grupa: Super Moderator
Nr użytkownika: 3 713

Tak, ale Franek miał po pierwsze odpowiednie pochodzenie, po drugie szerokie plecy (dosłownie i w przenośni ;)), a po trzecie wreszcie - naukowcom był potrzebny odpowiedni osobnik do eksperymentów... Chociaż kwestia tego, czy otrzymałby szczepionkę, czy też nie, też jest dyskusyjna - gdyby tak jakimś cudem zmienił swoje nastawienie do rządu, to zrobiłby niezły bigos... więc chyba lepiej pozbyć się kłopotu zawczasu. Na co komu maszyna do eksterminowania wszystkiego, co się rusza, skoro poza prawomyślnymi nic już nie zostanie.
+Quote Post
post 28-04-2009, 15:34
Post #54

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 9 960

Dla mnie strażnik przy Navarro myślał, że po prostu jestem rekrutem, który wyszedł zwiedzić okolicę a nie dostał przydziału na PW... A rekrutów z Pustkowi mogli rekrutować w tajemnicy przed dowództwem, przecież nie wszyscy uznawali, że "mutantów" trzeba zabijać (bynajmniej nie od razu) np. żołnierz będący na 1 piętrze Enklawy podczas ucieczki. Jak powiedziałem mu, że jestem "mutantem" to nie wyciągnął od razu broni.
+Quote Post
post 19-05-2009, 10:43
Post #55

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 3 408

Sądzę, ze Enklawa nie rekrutowała by nikogo spoza platformy. Po prostu było by to nieopłacalne. Zauważcie, że Enklawa dysponuje dużą siłą ognia, najskuteczniejszymi pancerzami na cały zachodnim wybrzeżu, lataczami (będącymi ogromna przewagą nad wszystkimi innymi organizacjami), prawie ukończonym FEV2 (dobrze pamiętam?) i, na litość bogów, FRANKIEM HORRIGANEM! Nie potrzebują niepewnych jednostek, które mogły by ujawnić położenie ich placówek (oczywiście o ile istniało więcej niż jedna), ich słabe punkty, nowinki techniczne (tak jak to zrobił CO dla BOS) czy po prostu uciec z ich wyposażeniem, narażając na duże straty. Tak na prawdę jedyne na co mogła sobie pozwolić Enklawa to handel z mutkami (narkotyki zapewne potrzebne były do badań nad FEV, zaś niewolnicy są idealnymi królikami doświadczalnymi).

A co z mieszkańcami krypt? Byli królikami doświadczalnymi. Mimo swojej 'czystości rasowej' nie byli ważniejsi od zniewolonych mutków. Mieszkańcy platformy czuli swoją wyższość nad nimi, w końcu to oni mieli oczyścić świat z mutków i odbudować ludzką cywilizację. Mieszkańcy krypt byli idealnymi próbkami kontrolnymi.

Jeśli chodzi o Navaro... Hmm... O ile mnie pamięć nie myli to ta placówka została zbudowana 'nie dawno' dlatego mogła mieć jeszcze problemy z wszelkimi systemami, spisami rekrutów itp. CO wykorzystał sytuację i wrobił wszystkich :P Ewentualnie mogli go uznać za zastępcę Chrisa. W końcu zarówno Chris jak i CO byli ubrani jak normalni mieszkańcy pustkowi.

PS. Myślę, ze Navaro zbudowali niewolnicy porwani przez Enklawę tak jak to było w przypadku odkopania MB.
+Quote Post
post 19-05-2009, 17:25
Post #56

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 9 960

Cóż, Enklawa mogła używać "mutantów" jako mięsa armatniego... Przecie w 1017 podczas oblężenia Niemczy, Cesarz Henryk II (wróg pogaństwa) miał posiłki pogańskie, a III Rzesza "używała" UPA do zabijania Polaków. Takie rzeczy zdarzały się w historii...
+Quote Post
post 19-05-2009, 20:56
Post #57

SHM-1
Group Icon

Zauważ, że Enklawa nie miała potrzeby wspierania się kimkolwiek. Nawet niewielki oddział był tak dobrze wyposażony, że mógł by z łatwością zmasakrować przeciętne miasteczko bez większych strat. Do tego Frank będący swoistym One-Man(Mutant)-Army :P

Poza tym, jak sądzę, Enklawie zależało by na utrzymywaniu jej działań w tajemnicy (oczywiście na tyle na ile było by to możliwe).
+Quote Post
post 19-05-2009, 22:25
Post #58

Zoor
Group Icon

Tja - tylko że istnienie i działania Enklawy były na Pustkowiu tajemnicą poliszynela, skoro każdy, kto miał radio, mógł słuchać sobie ichnich transmisji. ale poza tym - jasne, tajemnica przede wszystkim - szczególnie, jeśli handluje się z Salvatorami, lata nad połową Zachodniego Wybrzeża, w każdym większym mieście żyją dezerterzy, a ghule z Gecko przy odrobinie szczęścia mogą sobie pogadać z US Army...
+Quote Post
post 19-05-2009, 22:35
Post #59

SHM-1
Group Icon

Cóż, nie każdy miał radio. Salvatore starali się utrzymać swe transakcje z Enklawą w tajemnicy. Poza tym kto by komu uwierzył w latające maszyny? Nikt wtedy nie dysponował taką technologią. Większość osób by stwierdziło, ze świadek wypił za dużo gorzałki i mu się przywidziało ;)
+Quote Post
post 19-05-2009, 23:15
Post #60

Zoor
Group Icon

Ale więcej ludzi musiało widzieć takie maszyny (gdzie to dało się zasłyszeć takie plotki - w Redding?). Z kolei Salvatore kiepsko utrzymywał interesy z Enklawą w tajemnicy, skoro wiedziały o nich nawet dzieciaki Wrightów.
+Quote Post

4 Strony < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 23-07-2019, 23:41