Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

4 Strony < 1 2 3 4 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Fallout 2.5 - kontynuacja Fallout 2 (mod), Projekt wieloosobowy - rekrutacja.

post 27-09-2008, 23:47
Post #41

SHM-2
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 5 072

To pickup, aj amiałem na myśli coś pokroju furgonetki z "A Team" albo wręcz ciężkiego Kamaza.... aaale to nie mój mod :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 28-09-2008, 13:20
Post #42

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319

I cisza czyżby Remek się poddał a może w swym tajnym laboratorium układa jakiś tajny plan. ?

hello?

Ulyssaeir Duży wan albo jeszcze większy truck hmmm byle z tego nie wyszedł HARD-TRUCK ale imho można z stamtąd ściągnąć model :P nie wiem trzeba pomyśleć a póki co zobaczę DEATH RACE by nabrać otuchy :P
+Quote Post
post 28-09-2008, 17:22
Post #43

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 2 490

Raczej w swym tajnym labolatorium układa tajny plan. ;)
Enyłej sam nadal nie otrzymałem od osób chętnych żadnej wiadomości na e-mail. :/
Jeśli będę jedynie się nagłaśniał ze swym pomysłem, to nie starczy mi czasu na jego realizację. ;)
+Quote Post
post 28-09-2008, 18:32
Post #44

Group Icon

Sprawa jest prosta zacznij coś robić a chętni sami przydą albo i nie .
+Quote Post
post 29-09-2008, 12:59
Post #45

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 6 276

Zainspirowany przykładem danym przez Wybrańca, Marcus ostatecznie wyrusza na wschód poprzez wielkie góry, w poszukiwaniu innych uchodźców z armii Master`a. 
Z Fallout Wiki

Mała propozycja na wątek główny. Głównym bohaterem mógłby być Marcus, lub postać która spotyka Marcusa (może być przez niego np. uratowana, lub odwrotnie to nasz bohater ratuje Marcusa), a potem tworzy się coś w rodzaju teamu. Znając charakter Marcusa można by wprowadzić masę konfliktowych i zabawnych sytuacji między bohaterami.

+Quote Post
post 29-09-2008, 15:30
Post #46

Group Icon

O ile wiem chyba nie dało by rady grać Marcusem .. chyba ze by podmieniło się wszystkie grafiki itd
Ale pomysł w pytkę ...
No ogólnie narazie wszystkie pomysły są okej tyle ze brak konkretów , a każdy mówi to nie mój mod...
+Quote Post
post 29-09-2008, 16:13
Post #47

SHM-2
Group Icon

Granie Marcusem nie jest zbyt dobrym pomysłem, z prostej przyczyny. MArcus nie ma wszystkich animacji walki, chyba ograniczony jest do unarmed, throwing i big guns/energy guns. A small guns? a Melee? Spora wada.

Chyba że komuś się chce zrobić animacje dla broni, dla strzałów, dla uników, dla obrywania, biegania, chodzenia, chowania, wyciągania broni, dla używania stealth boy'a....

A wszystko dla 8 kierunków w ktore zwrócona może być postać.

:D

Teraz widzicie, że robienie modów jest 1001 razy prostsze niż dodawanie kompletu nowych animacji dla jednego tylko, zupełnie nowego przedmiotu.

Ten post był edytowany przez Ulyssaeir: 29-09-2008, 16:15
+Quote Post
post 29-09-2008, 16:21
Post #48

Group Icon

Ja już powoli poszukuje jakiś fajnych pomysłów na pukawki.
Na big guns przede wszystkim... i dziwo mam kilka miłych inspiracji.
Ale póki co to zostaje w sferach WIP jako ze Remek milczy .
+Quote Post
post 29-09-2008, 16:55
Post #49

SHM-2
Group Icon

odpuść sobie pukawki na koniec, najpierw fabuła, potem kilka lokacji, potem mapa i reszta lokacji - dopiero później jedni mogą zając się oskryptowaniem, inni nowymi broniami lub dialogami.

Wogóle ktoś z zainteresowanych odpalał już mappera?

Ten post był edytowany przez Ulyssaeir: 29-09-2008, 16:56
+Quote Post
post 29-09-2008, 17:44
Post #50

SHM-1
Group Icon

Trochę to dziwna zabawa bo nie ma teamu jeszcze i nawet jakby była fabuła nie ma jej za bardzo komu wysłać bo nie ma oficjalnych chętnych. Ja się zgłaszałem i się nie wypieram, ale nie wiadomo jak inni. Jeżeli ten mod jest na poważnie, proponuję stworzyć temat dla modderów z hasłem, gdzie moglibyśmy w spokoju układać fabułę itd. natomiast jeśli to gdybanie to można dać sobie spokój już teraz.

Prawdopodobnie Remek nie spodziewał się że wszystko spadnie tylko na jego głowę, myślał pewnie że o wszystkim będzie wspólnie decydował team, no bo wiadomo, team to team. Ale team nie może dyskutować na otwartym kanale żeby nie było spoilerów. Sądzę że na prywatnych kanałach wspólnymi siłami ułożymy fabułę w try miga. Trzeba by tez wyedytować pierwszy post, gdzie rekrutacja i jak zdobyc hasło (ale z uzasdnieniem, bo tak rozniosą się tylko plotki o wszystkim rozpowiadane przez przypadkowych przyszywanych modderów), albo przenieść ten cały bałagan gdzie indziej, na FMC na przykład.

Nie mamy na razie fabuły i dokumentacji więc raczkujemy jak dzieci i nie wiemy sami czy to żart, czy coś z tego będzie, czy to tylko takie przelotne pogaduchy.
+Quote Post
post 29-09-2008, 17:54
Post #51

Śmierdziant Sham(b)owy
Group Icon
Grupa: OUTPOST
Nr użytkownika: 55

Czyli generalnie jest to na takim etapie "jak zwykle"....
+Quote Post
post 29-09-2008, 18:12
Post #52

SHM-2
Group Icon

Więc bedziecie siedzieć w oczekiwaniu na reakcje innych, zamiast pobawić się takim mapperem i już zacząć tworzyć lokacje która was nauczy obsługi mappera, albo też lokacja którą stworzycie nada się do moda :)

PS To pochodzi z NMA, przykład jak można kombinować :)

(IMG:http://img198.exs.cx/img198/5263/truck4bz.jpg)

Polecam założenie gdzieś zewnętrznego forum, ale to nie będzie miało sensu jeśli zainteresowani nie zrozumieją, że już mogą pracować nad elementami moda - bo jakaby fabuła nie była, trzeba ją gdzieś umiejscowić, lepiej w miastach niż na pustych polah Wastelandu :)

+Quote Post
post 29-09-2008, 18:18
Post #53

Group Icon

@Ulyssaeir ale ja mówiłem że CHCE się zajmować pukawkami/itemami.
No ale mappera włączyłem ale z sentymentem zacząłem przeglądać mapy z JAIL MODA.

@Nathaniel77
Masz zupełną racje !
Proponuje FMC ponieważ tam mamy najlepszy support na świecie.

I jeszcze jedna rzecz choćby to miał byc najkrótszy i najmniejszy mod wydajmy GO choćby nie wiem co.
+Quote Post
post 29-09-2008, 18:25
Post #54

SHM-1
Group Icon

...
A w ogóle to się robi tak :D.
Przychodzi jedna, albo dwie osoby, ma już pomysł, fabułę, wizję, dokumentację, zasoby modderskie itp. rzuca hasło Pomożecie! Zrobiłem już to i to, teraz potrzebuje ludzi żeby wszystko szybko ukończyć. Pisze im się tutka jeśli są jakieś nowe elementy które mają w grze być wykorzystane, daje część nad którą mają pracować i wszystko co mają zrobić to zająć się każdy swoją działką. Bez lidera, wizjonera nic się nie uda. Jeśli Remek napalił się naprawdę, poczekajmy, jeśli przedstawi coś konkretnego: fabułę, dokumentację, mapy, możemy mu pomóc. Po prostu żaden team z pustego nie naleje, bo my nie jesteśmy od tworzenia fabuły i dokumentacji (to znaczy jesteśmy :D od dokumentacji czasem, ale nie wtedy gdy wymyślamy coś w absolutnej pustce)

To co opisałem wyżej zrobił już Ulyssaeir, o czym pisał kilka postów wcześniej i jeśli nadal chce niech odkurzy swój projekt i siądźmy do pracy. Albo poczekajmy na Remka. Wystarczy, że dasz mały znak, że pracujesz, a my spokojnie poczekamy.

Ten post był edytowany przez Nathaniel77: 29-09-2008, 18:31
+Quote Post
post 30-09-2008, 21:21
Post #55

SHM-0
Group Icon

Słuchajcie.
Wiem, że oczekujecie aż rzucę tutaj fabułą jakąś. Albo "world-mapą"...
Otóż nie. Fabułę włąśnie piszę. Inspirację czerpię z różnych źródeł, tj. Wall-E i inne filmy, seriale, wydarzenia na świecie, wątki forum, etc... Zakładam, że to będzie, tak jak pisałem wcześniej kolejny potomek Przybysza z V13. W fabule biąrą udział Enclava, BoS i "Niedobitki Mistrza", których spotkało się w F2. Nie mogę nic więcej publicznie zdradzić. Chcę, aby gra pozostała grą, a nie odegranym scenariuszem znanym z forum Shamo.
Jeśli idzie o mapę... Cóż kilka z nich poleciało już w kosz. Szkice tworzę z mapami hipsometrycznymi ameryki północnej. Jest to dość trudne, gdyż podczas rysowania tworzy mi się pomysł i cholera... Trzeba wrócić do V13, potem kolejnym pomysłem jest powrót do "Ruin Katedry"*. Tylko potem nasuwa się kolejna twórcza myśl, aby pokazać te "Nowe Arroyo". Połączenie tych dwóch ostatnich jest dość trudne.
Innym pomysłem jest przesunięcie WorldMap na północ.
Arroyo, jeśli będzie ma być już zaawansowanym technologicznie miastem, a nie wioską. Założenie jest takie, że postać, którą grać będziemy bedzie pochodziła z tego miasta, ale nie może mieć dostępu albo nie będzie posiadać informacji dot. nauk tam pobieranych (nie może mieć skillów na niewiadomo jakim poziomie). Strój postaci będzie oczywiście koloru niebieskiego z żółtym numerkiem 13 na plecach. W F2 na koniec bowiem mieszkańcy V13 oraz wioski Arroyo zamieszkali razem, więc z kombinezonem nie powinno być problemów. ;P

Samochód owszem - jest kilka wariantów:
1. Rozsypany Chrysalis Motors Highwayman (uległ biodegradacji) i trza go naprawić.
2. Inny samochód - zawsze mnie zastanawiało, jak wszyscy mieszczą się do auta szczególnie, że Markus troche miejsca jednak zabierał (bus, ciężarówka Poseidon Oil bądź Nuka Cola, etc).
3. Chrysalis Motors Highwayman, do którego będą kolejne bajery (np. przyczepka karawanowa dla zwiększenia ładowności).
4. Połączenie punktu 1 z 3.
5. Wiele innych możliwości.

Teraz kwestia organizacji... Ludzie, czytam, czytam i jeszcze raz czytam to, co piszecie. Nie odzywam się, bo po co? Wciąż czekam na PW od chętnych do współpracy, tworze tablice algorytmów do skryptów, gdyż napewno będą ze sobą powiązane i będzie sporo warunków. Nie wiem też jeszcze jaka będzie forma komunikacji, choć zastanawiam się ostatnio nad "zamkniętym forum". Niestety ja tam sam ze sobą pisać nie będę.

*Ruiny Katedry - pomysł wziął się z F2. Tam bowiem były ruiny Bazy Wojskowej. Dlaczego nie umieścić w F2.5 Ruin Katedry?

Ten post był edytowany przez remek1983: 30-09-2008, 21:23
+Quote Post
post 30-09-2008, 23:53
Post #56

SHM-1
Group Icon

Wielki szacun ziomal. :D Tylko o to chodziło. Możemy się przenieść na FMC. Spicmir jest tam ważną figurą :D więc niech on zarządzi. A chętni przyjdą z czasem, nie martw się.
+Quote Post
post 01-10-2008, 04:18
Post #57

SHM-2
Group Icon

Ruiny katedry? A jakie mogą być ruiny katedry po wybucho bomby atomowej? Taki Wielki Kanion z podpisem "Tu była katedra"? :))
+Quote Post
post 01-10-2008, 07:00
Post #58

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 2 168

Ktoś po zjedzeniu rad-x (chodź poziom promieniowania powinien już trochę opaść, w końcu rozwalono to dwa pokolenia temu) mógłby tam pójść, chociażby geolog albo jakiś straszny evul doktorek i szukać DNA Mastera, lub jego pozostałości : b. Ale nie będę wam rzucał pomysłów na fabułę, końcu to nie moja działka.
+Quote Post
post 01-10-2008, 11:45
Post #59

SHM-0
Group Icon

Jest forum dla teamu http://fallout25.phorum.pl/
;)
+Quote Post
post 01-10-2008, 18:01
Post #60

Group Icon

remek1983 plizz nie bądź taki i daj się zaprosić na FMC raz ze duża część z nas ma tam konto to dwa że mamy tam mocny support.
Co do PW to nie rozumie why skoro już też pisałem ale wyśle.
+Quote Post

4 Strony < 1 2 3 4 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 12-11-2019, 22:22