Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

7 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Unifikacja Czy Separacja ?, Czyli lepiej osobno czy w kupie siła ?

jesteś za ?

unifikacja! [ 20 ] ** [41.67%]
separacja! [ 10 ] ** [20.83%]
bo pociągnę z bozara - sam idź na bazar!?! [ 18 ] ** [37.50%]
Suma głosów: 48
Goście nie mogą głosować 
post 13-12-2006, 11:55
Post #21

SHM-1
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 17

QUOTE (Spicmir @ 13-12-2006, 08:16)
ile razy sie spusciles/spuscilas grajac w fallouta  ,  jaka jest Twoja ulubiona bron i dlaczego Bozar lub co swiadczy o klimacie fallouta

Pierwsze nei wiem za bardzo czy chodzi o grę czy irl ;> lol, ale ja bym się zastanawiał czy takiego tematu chociaż nie zmoderować... W każdym razie też by mnie wnerwił... Ale pozostałe tematy, to tematy na które nowi gracze (a tacy też są i o to tu się trochę rozchodzi) jeszcze mogli by rozmawiać. O i przy okazji nie wiem czy was, ale mnie osobiście nie tylko w tym forum ale i w wielu innych wkurza to, że jak przyjdzie ktoś nowy i załozy topic, zaraz się ktoś odzywa kto zna temat i mówi, że przeszukaj forum, taki temat już był i tam jest rozwiązanie - to w końcu fora są od zbierania informacji o grze czy strony? Prawda jest taka, że tu na forum może być wiele tematów znacznie bardziej rozwinietych niż na jakiejkolwiek stronie kiedykolwiek będą, ale to też zamyka sens jakiegokolwiek dyskutowania, rozmawiania na dany temat bo wiadomo, że "taki temat już był".

EDIT: nie wiem czy to właśnie nei ogranicza forum tylko do "starej gwardii", która już wszystko wie i na każdy temat rozmawiała ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 13-12-2006, 12:07
Post #22

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon
Grupa: Założyciel
Nr użytkownika: 1

QUOTE (Mef @ 13-12-2006, 01:23)
po jakiego diabła Ci ta tablica o Jericho? Owszem parę osób się tym podnieca, ale jest to (dla mnie ) serial marniawy i wątpliwego klimatu "post-apo"

@Mef

Takie głosy były na porządku dziennym kiedy zakładałem Shamo ;] - "po kiego grzyba Ci forum tylko o Falloucie, to nie wypali" ... jeżeli tablica z Jerycho nie wypali to umrze śmiercią naturalną jak wiele już do tej pory i po prostu zostanie zamknięta - a to, że się nie podoba jednemu czy drugiemu malkontentowi nie może wpływać na to co się podoba ogółowi - bo to jednak ogół kształtuje pewne nurty i jeżeli pojawia się popyt to znajdzie się też podaż (odwieczne prawa rynku) - sprawa kolejną to ciągle się rozwijamy i przybywa nam tablic - owszem ale w większości forum żyje i przyciąga nową krew o której wspomniałeś. Ale odbiegliśmy tutaj znacznie od głównego wątku w temacie ;] i nadal nie mam odpowiedzi na zadane pytania ;] ...

@DoPr

Niezmiernie ciężko jest moderować i administrować forum jeśli co jakiś czas wpada Ci dziecko neostrady i nie zada sobie nawet najmniejszego trudu aby spojrzeć do FAQ i z tym się nie zgodzę bo słusznie są odsyłani do opcji szukaj (klikanie nie boli) lub sprawdzenia przynajmniej FAQ (w jakimś celu został spisany ?)
+Quote Post
post 13-12-2006, 13:34
Post #23

Włóczęga
Group Icon
Grupa: OUTPOST
Nr użytkownika: 1 779

*snip*
+Quote Post
post 13-12-2006, 13:59
Post #24

Wieczny Malkontent
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 1 290

@Obsy

Nie chciałbym, żebyś zinterpretował mój poprzedni post jako czepialstwo (a napisałem go w nieco nadmiernie pretensjonalnym tonie) - zmierzałem do tego, że ilość tematów tam założonych powala... a szczególnie pustych tematów. Zdawałoby się, że ta "śmierć naturalna" już następuje. Dziwiło mnie to na tle przemysleń "czemu każdy serwis musi mieć swoje" - o tyle, że community Jericho już się pewnie gdzieś zawiązało.

To tak jak z tablicą Star Wars - poza paroma entuzjastami nikt tam nie zagląda i jest w pewnym sensie odseparowana od reszty działalności. Kiedyś wysunąłem wniosek co do jej powstania, że założona została, żeby poszpanować, bo Ci ludzie na "normalnym" (stricte tematycznym) forum SW ssali okrutnie. Nie sądze, żebym miał rozszerzać aż tak złośliwą myśl na tablicę Jericho, ale strasznie będzie kiedy pojawią się po temu podstawy.

Wracając do tematu "lubią Shamoczy nie" - imho odstraszające są takie "kółka maryjne" na każdym kroku - chcą pogadać o Falloucie i trafiają na tematy o SW, montażu wzmacniaczy, Battlefieldzie i ASG (podciąganym często do Larpa Postapo) a na swoje teksty o Fallu dostają odpowiedź "to już było"...
+Quote Post
post 13-12-2006, 14:15
Post #25

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon

QUOTE (Mef @ 13-12-2006, 12:14)
Zdawałoby się, że ta "śmierć naturalna" już następuje

@Mef

Hehehe ... polska premiera Jericho była na AXN (10 grudnia) 3 dni temu ;] ... nie sądzę zatem by już następowała ;] ...
+Quote Post
post 13-12-2006, 14:31
Post #26

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 3 930

To jeszcze raz sie wtrace, jako niby bezstronny. Z jednej strony cieszy, ze tylu ludzi nadal bawi sie w Fallouta, a z drugiej... no widac, ze niektorzy zakisili sie w swoim wlasnym sosie.
Mowicie, ze jedno forum jest gorsze, ze wazna jest roznorodnosc i 10 roznych forow. A bzdura, bo to bardzo utrudnia zycie zwyklym userom. Zeby nie byc goloslownym: popatrzcie ilu userow zbiera forum GOLa (nie zebym uwazal je za ideal forum). Popatrzcie ilu ludzi z branzy pisze na pl.rec.gry.komputerowe. Ludzie wchodza na takie forum, na ktorym chca znalezc ludzi podobnych sobie oraz odpowiedzi na dreczace ich pytania. I co tu duzo gadac: na takim GOLu czy prgk / prgkrpg jest tylu fanow Fallouta co tu. Z tym, ze nie snobuja sie na szefow jakichs podgrup (no offence - mowie czysto teoretycznie patrzac na wpisy powyzej).
Dlatego pax panowie. Wiem, ze latwo mowic, ale naprawde proponowalbym wziac sie w garsc i dzialac razem. Zgoda buduje, niezgoda rujnuje jak to mawiali starozytni.
+Quote Post
post 13-12-2006, 14:49
Post #27

SHM-3
Group Icon
Nr użytkownika: 1 816

Nie wiem, ja tam lubię różnorodność, tak, by każdy mógł znaleźć podobnych sobie. Tyle, że brakuje trochę stron prezentujących zdecydowane podejście do tematu, czy też mających mocny charakter (Jak na przykład dwa główne zachodnie fansity - NMA ze swoją dyktaturą (chociaż mam wrażenie, że ostatnio NMA podupada) i DaC ze swoją anarchią).
+Quote Post
post 13-12-2006, 14:54
Post #28

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319

Mef co ty tak ciagle o tym ASG ?
Co ty Z LPR jestes ze cie to tak drazni bo to bo tamto bo Ot to szhamowa zabawa z ASG , bo tablica o ASG niepotrzebna itd ?
No ja wiem ze moze ASG nie jst bezposrednio zwiazana z klimatem pa ale przy odrobinie wyczucia ASG pomaga budowac klimat w roznych przedsiewzieciach . :)

A co do FBN i neokidsów i hasel typu "twoja stara " , ";;;;;;;" itd to nie mowicie ze tylko 12-14 latki tak robia bo widzialem juz cos nie co ;) przy okazji zabawy z RPGC
+Quote Post
post 13-12-2006, 14:58
Post #29

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon

@Oiolosse

Otóż to i o to właśnie mi chodzi. Próbuje dociec co ma na to wpływ - czy to że ktoś się z kimś kiedyś pokłócił, dostał warna, ktoś się po nim przejechał ? Czy tez może rozdęcie ego itp. Shamo to platforma która z założenie nie miała być prowadzona dla wąskiej grupki tylko dla rzeczy fanów serii (ale fanów myślących), nadal wiszą ogłoszenia na tablicach tu i ówdzie o poszukiwaniu newsmanów czy ludzi chcących współtworzyć serwis i na pewno nikt z nas nie będzie nad takim delikwentem chcącym poprowadzić jakiś swój kącik związanym z Falloutem na Shamo nie będzie stać z batem i mówić ja kto ma być robione.

Zawsze starałem się wybiegać nieco w przyszłość i nadal staram się to robić ... i dlatego wychodzę z takim tematem do Was bo zaczyna się dziać niepokojąco ... wszystkie te grupki i podziały ...

@Sorrow

Ani DAC ani NMA - obydwa to relikty które albo są na wpółmartwe - jak DAC albo są wyniszczane od środka jak NMA ... ja postawiłbym na Mad Brahminy - czeska społeczność skupiona wokół serwisu (który przytłacza ilością i jakością materiałów - tego nie miało nigdy nawet NMA) i forum (co prawda dział od sierpnia bieżącego roku to ma więcej userów niż nie jedno polskie) - Wściekłe Brahminy
+Quote Post
post 13-12-2006, 15:41
Post #30

Hetman Wielki Wąsaty
Group Icon
Grupa: Crossroads
Nr użytkownika: 2 951

Ten... 'podzial' sceny nastapil juz dawno. Nam odpowiadalo WR, innym odpowiadalo Shamo. My nie pisalismy na Shamo, ludzie z Shamo nie pisali na WR (a przynajmniej nikogo nie kojarze, moze idkfa, Fart czy Bolek kogos pamieta. Ja nie ;] ). Userow mialo sporo, ale tylko okolo 20 aktywnych, reszta co sie rejestrowala to tylko z 'Downloadu' ssala. Zreszta, kazdy wspomina WR, ale w Reaktorze nawet wspominki o nim nie bylo ;]. Masz tu swoj podzial sceny.

Poza tym nie podoba mi sie tu jak wspomnial Tails, "na rownych i rowniejszych" jak rowniez to ze spamowanie nie jest tu tepione. Juz nie mowie o tym ze jest ranga troll, ktora jest po prostu smieszna, ale spamy nie sa usuwane. Wbijam na forum po to zeby przeczytac jakas sensowna wypowiedz a nie post Hassana typu: 'jestem zakochany'. Na Poltergeiście nie ma zmiluj sie, jest on regularnie czyszczone. A tutaj, szkoda gadac... Tablice sa nawet zdejmowane bez powiadamiania moderatorow. Co z tego ze Wasteland mialby tu swoja tablice (Boze uchowaj!) skoro nikt 'od nas' by tam (czy tez ogolnie na Shamo) nie pisal? Zreszta i tak jest dobrze skoro raz na jakis czas tu wpadniemy i cos napiszemy ;] (bynajmniej nie spam).

BTW: mowisz o cementowaniu polskiej sceny a nawet bazy z linkami tu nie ma. Dlaczego?

Ten post był edytowany przez Kilroy: 13-12-2006, 15:48
+Quote Post
post 13-12-2006, 16:31
Post #31

SHM-3
Group Icon

QUOTE (Obsydian @ 13-12-2006, 13:13)
Zawsze starałem się wybiegać nieco w przyszłość i nadal staram się to robić ... i dlatego wychodzę z takim tematem do Was bo zaczyna się dziać niepokojąco ... wszystkie te grupki i podziały ...

Ja jestem za grupkami i podziałami, byleby te grupki były skupione wokół konkretnych ideałów i poglądów na temat Fallouta.

Ani DAC ani NMA - obydwa to relikty które albo są na wpółmartwe - jak DAC albo są wyniszczane od środka jak NMA ...

E, tam, DaC jest jak najbardziej żywe, tyle, że nie jest to raczej miejsce, gdzie cokolwiek chciałbym napisać. Choć ciekawie się je czyta XD . Co do NMA, to się zgodzę, szczególnie po tym jak odszedł Roshambo. Tylko co to ma do tego, co pisałem?

ja postawiłbym na Mad Brahminy - czeska społeczność skupiona wokół serwisu (który przytłacza ilością i jakością materiałów - tego nie miało nigdy nawet NMA) i forum (co prawda dział od sierpnia bieżącego roku to ma więcej userów niż nie jedno polskie) - Wściekłe Brahminy

Jak na razie, to widzę tam kolejną relatywistyczną papkę. Ale nie znam języka, więc może się mylę.
+Quote Post
post 13-12-2006, 16:53
Post #32

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 3 930

QUOTE (Sorrow @ 13-12-2006, 14:46)
Ja jestem za grupkami i podziałami, byleby te grupki były skupione wokół konkretnych ideałów i poglądów na temat Fallouta.

Ermmm... I serio nie wydaje Ci sie, ze to odrobine zbyt gornolotne stwierdzenie? Zaczyna to przypominac Zywot Briana... Tam tez bylo duzo grupek skupionych wokol wyzwolenia Judei ;>

Ten post był edytowany przez Oiolosse: 13-12-2006, 16:54
+Quote Post
post 13-12-2006, 16:59
Post #33

SHM-0
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 3 168

To może ja słow kilka za pozwoleniem...
Generalnie jestem za jednością sceny i wspieraniem sie serwisów o tematyce PA. Ale co do zbierania wszystkich for do jednego wora to chyba nie jest ani dobry ani realny pomysł. Podam naważniejsze tego przyczyny:

1) Spam

Jeżeli by zebrać wszystkich userów wszystkich serwisów zrobiłby się niesamowity chaos i wzrósłby poziom spamu na forum. Przyczyna? Każdy trzyma się bardziej z niektórymi ludzmi np. z tego samego serwisu, klanu itp. Często na małych forach zdarzają się serie wymian postów takich ludzi, które nierzadko zakrawają na spam lecz nie są w większości usuwane i ze wszględu na rozwój serwisu i samego forum. Tworzy się też przez to umikatowy klimat takowego forum.
Wyobraźmy sobie teraz sytuację gdy na Shamo zbierają sie wszystkie sewisy. Nastąpilby globalny chaos, nieporozumienia i sporo nadplanowego spamu. Mialoby to szanse powodzenia jedynie przy zaangażowaniu wielu dodatkowych środków ludzkich i programowych od odśmiecania i trzymania forum w ryzach rygorystycznego regulaminu.

2)Klimat

Na małych forach jest inny klimat: sielanka, swoboda, znani ludzie, luz i nie trzeba czytać dziesiątek postów dziennie by być na bierząco ze wszystkim, a wierzcie Mi, że lubię czytać całe forum na bierząco. Już teraz mam problem by ogarnąć choćby wrokowo forum Shamo. Poza tym każde forum ma własny unikatowy klimat: jedni wielbią tyrady na temat FT inni lubią gawędzic na temat sztuki czy literaruyt PA. Nie każdemu pasuje zasada "wszystko w jednym".

3)Wielkość

To jest coraz częstszy i coraz bardziej poważny problem w informatyce. Ogrom danych, mało przestrzeni na nośnikach, ograniczony czas i zasoby ludzkie. Czy będziecie w stanie kontrolować i czytać na bierząco wszystko?

Co do forum Pustkowii (Wastelandu) to powstało ono generalnie dla grupki aktywnych osób które się znały wcześniej i były ze sobą zżyte. Jeżeli zawita czasem do Nas ktoś z zewnątrz to jest nam miło, ale nie damy sobie wybić z głów naszej offowej polityki. My mamy własne kierunki i założenia i będziemy do nich dążyć.
Nie chcemy u nas komercji (narazie) i powszechności szukamy własnego ideułu w klimacie jak zapewne każdy serwis PA czy FO.
Oczywiście jesteśmy otwarci na wszelką współpracę z innymi serwisami o podobnych zagadnieniach ale własne brudy pierzemy na wlasnym forum i dobrze jest nam z tym.
Jeżeli chodzi o Shamo to osobiście często zagladam i jeżeli widzę interesujący temat to na pewno się w nim wypowiem.

Teraz pozytywy takiego dużego forum jaim jest Shamo Community:
Przedstawia ono przekrój naszel Polskiej sceny (czyli ludzi), można tu spotkać od buca po omnibusa, zapoznać się z tematyką FO i PA, poznać ludzi i łatwo skrzyknąć jakąś fajną akcję. Przykłady OldTown, Reaktor itd. latwo również "zapodać kolesiom linka by go oblookali" czyli promocja i komercja. Łatwiej także o nowinki niusy i nowości na scenie i w świecie choć nie zawsze to się tak przekłada.
Trudniej jest zarządzać tym wszystkim i kierować. Brawo Obsy za trzymanie tego wszystkiego w kupie.

Na koniec mam tylko nadzieję że Shamo się jeszcze bardziej odspami i będzie czytelniejsze.

Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami Kamilos.
No Future!!! <- właśnie wypromowałem na waszych oczach hasło PA ;)
+Quote Post
post 13-12-2006, 18:28
Post #34

SHM-3
Group Icon

QUOTE (Oiolosse @ 13-12-2006, 15:08)
QUOTE (Sorrow @ 13-12-2006, 14:46)

Ermmm... I serio nie wydaje Ci sie, ze to odrobine zbyt gornolotne stwierdzenie? Zaczyna to przypominac Zywot Briana... Tam tez bylo duzo grupek skupionych wokol wyzwolenia Judei ;>

Hehehe...
Byłoby zbyt górnolotne, gdybyśmy mówili o państwie (gdzie w końcu trzeba jakoś współżyć ;) ). Jednak, jeżeli chodzi o społeczności poświęcone kultowej grze i jej kontynuacjom jest to zdecydowanie na miejscu ;) .
+Quote Post
post 13-12-2006, 21:04
Post #35

SHM-3
Group Icon
Nr użytkownika: 1 297

"In total there are 65 users online" tak NMA upada... :roll:

E:
A tak by Cie Obsy nie denerwowac OT napisze co ja na ten temat mysle.
Dla mnie Shamo to nie jest juz to co bylo kiedys:
- za duzo tablic, odstrasza.
- za malo tablic konkretnie tematycznych, ktore sa ROZWIJANE przez moderatorow/administracje
- brak konkretnych newsow ze sceny (moze teraz to troszke lepiej wyglada, ale i tak newsy nie sa konkretnie pisane)
- brak konkretnych osob, ktore moglyby cos z Shamo zrobic

Do Shamo przyciaga tylko to wg mnie oczywiscie bys Obsy se nie myslal :) ze powstalo ono jako pierwsze, czuc sentyment, nic pozatym.

Shamo moze stac sie naprawde najlepszym servisem o falloucie, ale do tego potrzebaby portalu z prawdziwego zdarzenia (cos ala WR, ktore pod tym wzgledem bylo najlepsze), kilka fanowskich projektow, ale nie tak jak jest to teraz np. z Shamo Modem, wg mnie tworzac cos fanowskiego, by rozkrecic community trzeba to robic otwarcie. Nic nie wiemy o Shamo Modzie, a taki mod moglby rozkrecic community jezeli bylby tworzony publicznie, czeste newsy i wogole jakas kampania Moderatowow/Adminow.

Wiem Obsy ze zdajesz sobie z tego sprawe, wiem ze Ci sie chce (Tworzysz tablice, jestes osoba konkretnie myslaca, etc) ale nie masz ludzi ktorzy mogliby rozkrecic calosc Shamo (masz, ale albo nie maja czasu, albo nie maja checi, wiec tak jak bys ich nie mial)

Pomyslow na rozkrecenie Shamo i zrobienie z niego cos konkretnego jest masa, ale nie ma ludzi. Prawie wszystko co tu na Shamo powstalo - upadlo.

Teraz juz konkretnie w temat.
Wg mnie zjawisko tworzenia nowych forow jest naturalne, Shamo juz nie jest takie jak kiedys, kazdy chce zrobic cos lepszego, cos gdzie kazdy fan postapo moze znalezc cos dla siebie. Coz, sa takie fora, ale niestety nie ma tam tylu osob jak tu na Shamo i cala reklama idzie w piach imho. Shamo ma wladze jezeli chozdzi o uzytkownikow, ale by ta wladze utrzymalo potrzebne sa jakies konkretne dzialania, glownie naglosnienie - czyli newsy. Shamo samo sobie nie poradzi przez dluzszy czas, zreszta co juz widac.

tyle odemnie. jak kolwiek bys to odebral Obsy i tak jestes kochany :*
+Quote Post
post 13-12-2006, 21:32
Post #36

Outlander
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 3 132

Co mnie wkurza na shamo?
Na początku, po zarejestrowaniu i czytnięciu kilku tematów pomyślałem sobie - bosz, jaka banda onanów, same kółka wzajemnej adoracji. W wielu topicach były gadki, kto co kiedyś zrobił, ten to, a tamten co innego, a coś tam jeszcze, a pamiętasz.... No dla świeżaka nie jest to zachęcające, nikogo nie zna, pograł se w fallouta, pooglądał mad maxy i tyle. W tym względzie punkt dla Mefa i jego poglądów.

Za to podoba mi się to, że postapo na shamo to nie tylko fallout. Gra jest spoko elo ziooom, ale ile można się nad nią znęcać. Jest masa fajnego stuffu z tej tematyki.

Co do innych serwisów - nie wiem, nie bardzo mnie zainteresowały, jestem zarejestrowany na DAC, czasem wpadnę na NMA i tyle.

Sugestie ode mnie: zmienić trochę profil shamo - zrobić coś podchodzącego pod Poltergeista, Valkirię czy inne ustrojstwo. I nie chodzi mi o multitematycznego molocha, a o przerobienie shamo z tylko niezłego forum i newsów na głównej na prężnie działający serwis o postapo. Po co tworzyć ziny, które oglądalność (tak przypuszczam) mają mniejszą niż "żyjąca" stronka. Zmienić shamo na portal, w którym oprócz wieści i forum można czytać artykuły (recenzje związanych filmów, książek, gier komputerowych i papierowych RPG, zapowiedzi filmów/gier, galerie użytkowników, publicystyka - felietony, wywiadziki...). Jak dla mnie można by otworzyć się troszkę na cyberpunk - widzę, że subforum Shadowruna jest, jakaś współpraca z polską stronką systemu. Ciut o Cyberpunku 2020/v.3 można podczepić. Nie mówcie, że w Fallku nie kręcił Was Hi-Tech.

Mi brakuje w polskiej sieci serwisu postapo z prawdziwego zdarzenia. Fajna oprawa graficzna, sporo aktualizacji w postaci artykułów, dużo newsów i żyjące forum. O, tego bym chciał:]

Ten post był edytowany przez Micronus: 13-12-2006, 22:02
+Quote Post
post 14-12-2006, 00:19
Post #37

Silent Spamer
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 1 527

oprawa graficzna jest fajna, a newsy... o czym? chyba nie ma za wiele o czym moglyby informowac...

a do artykulow... jakby ludzie pisali to byloby. Kazdy tylko chce, nikt nie robi ;]

...Zyjace forum...

Ludzi trzeba ;]
+Quote Post
post 14-12-2006, 00:39
Post #38

SHM-3
Group Icon
Nr użytkownika: 1 851

QUOTE (Kilroy)
BTW: mowisz o cementowaniu polskiej sceny a nawet bazy z linkami tu nie ma. Dlaczego?

Też mnie to dziwi. Wraz z nowym layem, działy z linkami jakoś dziwnie wyparowały.
+Quote Post
post 14-12-2006, 01:09
Post #39

SHM-3
Group Icon

@Sorrow

Ani DAC ani NMA - obydwa to relikty które albo są na wpółmartwe - jak DAC albo są wyniszczane od środka jak NMA ...

Oż w mordę, właśnie zdałem sobie sprawę w jakim stopniu zdewastowane jest NMA i do jakiego stopnia padnięte jest DaC :o . Wygląda na to, że zachodnia scena Fallouta jest w agonii.

W takim razie myślę, że przydałoby się trochę popracować nad rozwojem polskiej sceny. Ja mam taką propozycję:
Zróbmy na Shamo kilka klubów, tak, żeby osoby o podobnych poglądach na temat Fallouta mogły sobie porozmawiać nad interestujących je aspektów gry na własnym podforum, bez wtrącających się obcych. Ja mam już jeden pomysł na klub razem z nazwą i misją. Myślałem o tym, by założyć własne forum, ale po co się rozdrabniać...
+Quote Post
post 14-12-2006, 01:22
Post #40

Outlander
Group Icon
Nr użytkownika: 3 132

QUOTE (SPEC @ 13-12-2006, 22:34)
oprawa graficzna jest fajna, a newsy... o czym? chyba nie ma za wiele o czym moglyby informowac...

a do artykulow... jakby ludzie pisali to byloby. Kazdy tylko chce, nikt nie robi ;]

...Zyjace forum...

Ludzi trzeba ;]

Hmm, no wiesz, perspektywa pisania artykułu, którego nie będzie można czytać jako tekstu na podstronie z layem shamowym, tylko na forum nie bardzo mnie kręci. Z drugiej strony ludzie do tworzenia zinów się znajdują, dlaczego nie stworzyć serwisu?

Newsy - znajdą się, z tym że trzeba ciut rozszerzyć tematykę: film, literatura, gry to dość spore spektrum. No ja preferuję postapo community niż tylko fallout community.

Mając dostawy świeżych wiadomości z branży, regularne aktualizacje w postaci artykułów, dobre rozwiązania techniczne stwarza się niezły grunt pod nowych userów, którzy zasilą forum i wtedy będzie się samo nakręcać. Tamci użytkownicy poinformują swoich znajomych i poleci.

Dobrym pomysłem IMO na rozkręcenie shamo, a co najmniej rozreklamowanie go, jest objęcie patronatami zinów - wstawienie w pdfach jakiegoś logo shamo, czy reklamy zrobionej na plakat propagandowy. To etap pierwszy, w drugim należałoby wrzucić newsy o zinach na duże serwisy zajmujące się grami/fantastyką/rpg. Valkiria Network, Poltergeist, Nowa gildia, Neuroshima.org, Paradoks. Kilkanaście osób na pewno possałoby zin, a przy lekturze znaleźliby adres Shamo.. Proste

Ten post był edytowany przez Micronus: 14-12-2006, 01:25
+Quote Post

7 Strony < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 05-12-2019, 20:58