Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GO¦CIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony  1 2 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Polska Inicjatywa Na Rzecz FPNP

post 22-04-2004, 14:22
Post #1

Maxi - Kaz
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 2
Doł±czył: 01-11-2002

Ahhh dobrze jest wrocic do zycia.
Wiec tak, wiedze ze w koncu czesc odnosnie RPG sie rozkrecila zapewne w duzej mierze dzieki Mef`owi - merci. A wiec moze teraz nadeszla odpowiednia pora na zabranie sie za cos pozadnego?
Na mysli mam w sumie taki maly miszung.
1) Przetlumaczenie podstawki do FPNP
2)Zapodanie do niej Poland Source Book [Historia swiata, potwory, bronie - to oczywiscie wywali sie z podstawki]
3)Dodanie wlasnych pomyslow jak np. Traktor ghulowski czy figurki postaci ktore tez ktos tu zamiescil [nie pamietam kto], oraz nasz uleprzenia podtawowych zasad FPNP.

Gdyby wszystko poalczyc w jedna spujna calosc mielibysmy mysle calkiem niezly podrecznik do grania w swiecnie postnuklearnym z polkim klimatem, bronmi i przede wszystkim calkowicie po polsku.

Jesli ktos nie uwaza tego za pomysl calkowicie idiotyczny niej krzyknie "JA" a jesli tych Ja`chow bedzie kilka to ebdzie mozna zabrac sie do bracy.

Bo wsumie szkoda zeby to wszystko co tu sie pojawilo przepadlo w mrokach zapomnienia, a jaks ie to cuzamen tugether zapoda to wiecej lduzi z tego skrozysta :]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MikeAinsel
post 22-04-2004, 14:48
Post #2

Unregistered

Ja bym się nawet cieszył, gdyby ktoś wreście przetłumaczył podstawkę do FPNP:D , a Polish Book to bym sam sobie dorobił:D Można też by tą PB oprzeć na Polish Wasteland, aby zachować zgodność z poprzenimi produkcjami Polish Boyfrends:)
+Quote Post
post 22-04-2004, 16:21
Post #3

Wieczny Malkontent
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 1 290
Doł±czył: 31-03-2004

=> Kazul

Ten ktoś to Ja:smoke:

A tak poza tym to na polskie tłumaczenie jestem chętny tylko nie grałem nigdy w polską wersję Falloutów i nie wiem jak się tam tłumaczyło niektóre Falloutowskie pojęcia i hasła ( np. speech to w polsiej wersji bodaj Retoryka a jak dla mnie Gadka-szmatka ;) ).

Tylko teraz pracuje nad przeniesieniem pnp na skale 1:72 ( makieta, elementy terenu, budynki... ) bo czasem fajnie jakiś element sesji bitewny na makiecie zagrać a skala calowa ( większości bitewniaków ) wydaje mi się za duża ( 2 tury i już jesteś na końcu planszy ). Biedę będę miał tylko z figurkami ale się jakieś konwersje wykombinuje...

Co do takiego kompleksowego rulebooka to pomysł bardzo dobry, stoję za tobą murem i sam bym pewnie dużo dodał - myślałem kiedyś o sourcebooku dla tribali na ten przykład.
+Quote Post
post 22-04-2004, 16:56
Post #4

Maxi - Kaz
Group Icon

No i bomba kto nie wie ten tromba ;P
No i wlasnie plansze hexowa, figurki oraz elementy terenu... [znawsze mi brakowalo postawienia budynku czy ogrodzenia na planszy] zawarlibysmy w tym podreczniku.
Wszelkie dodatki, tak jak podrecznik dla tubulcow dodaloby sie do glownego podrecznika. Z tym ze musialby on pasowac do polskich realiow, bo skoro po Polsce jedziemy to juz na calego.
Co do polskiego nazwenictwa to skombinujemy slownik na poczatek a pozniej bedzie sie szlo z niego.

Dodatkowo zastanawiam sie czy calosci zasad by nie uproscic, chodzi mi glownie o sprawe roliczania obrazen... dobre to na komputer a na zywca IMHO spowalnia rogrywke, chodziloby o to aby przyspieszyc calosc i wiekszyc grywalnosc FPNP, czyli nie tylko tlumaczylibysny podrecznik i dodawali nowe rzeczy ale rowniez w roznych kwestiach ulepszali zasady w nim zawarte. Jednak to wsystko jest jeszcze do obgadania.

CZEKAMY NA INNYCH CHETNYCH DO WSPOLPRACY!!!
+Quote Post
post 23-04-2004, 01:01
Post #5

Wieczny Malkontent
Group Icon

Trzeba tylko uważać, żeby przy uproszczeniach nie zgubić realizmu... :neutral:

Ale szczerze mówiąc mnie ta "zabawa w kalkulator" też mi trochę nie pasowała, więc bomba.
+Quote Post
post 23-04-2004, 10:06
Post #6

SHM-2
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 850
Doł±czył: 01-09-2003

Jo jest ZAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!! Pomógłbym, tylko nie wiem w czym (ale się rymło) znam anglisza sehr gut (no prawie:)) i tłumaczyć mógłbym, w papiera FO nie grałem, ale z chęcią pomógłbym tej zaje... gierce w zawitaniu w tym poje... kraju. Jaedyną przeszkodą mógłby być brak ewentualny czasu...
+Quote Post
post 23-04-2004, 14:18
Post #7

SHM-4
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 82
Doł±czył: 21-11-2002

ja bym mógł robić za beta testera ;) co do inicjatywy - wyśmienity pomysłł !
+Quote Post
post 24-04-2004, 13:25
Post #8

Maxi - Kaz
Group Icon

[QUOTE]Mef napisał(a)
Trzeba tylko uważać, żeby przy uproszczeniach nie zgubić realizmu... :neutral:

Ale szczerze mówiąc mnie ta "zabawa w kalkulator" też mi trochę nie pasowała, więc bomba.
[/QUOTE]

Ja czesto jestem nawet za tym zeby stracic czesc realizmu na rzecz dynamicznie rozgrywajacej sie walki [bo to w przypadku walki najabrdziej mnie boli].

Dobra to chyba mozna uznac ze zespol jako taki mamy. Proponje zaczac prace od przetlumaczenia czesci podrecznika z zasadami gry, Nastepnie uzupelnimy, dopiszemy do tego swoje, pozniej zapdoamy swiat i historie z Polska na czele, a nastepnie... a nastepnie to sie pomysli :]

Edit: Ludzie co tu sie wpislai rposzeni sa o zgloszenie sie do mnie na gg w celu uzgodnienia dalszych szczegulow.
+Quote Post
post 25-04-2004, 14:42
Post #9

Wieczny Malkontent
Group Icon

Na GG mnie niema więc pisz na Priv albo na maila:

Mefpazur@poczta.onet.pl.

Trzeba najpierw "słowniczek" zrobić a potem podzielić materiał do tłumaczenia. Podejrzewam, że wszyscy podpisani znają na tyle język Shakespear'a by zaraz zabrać się do pracy...

Więc "Do pracy rodacy" :smoke:
+Quote Post
post 25-04-2004, 23:31
Post #10

Maxi - Kaz
Group Icon

Mnie cos ostatnio komunikatory odmawiaja posluszenstwa... takw iec do kazdego z Was sie odezwe.
+Quote Post
post 27-04-2004, 13:23
Post #11

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 850
Doł±czył: 01-09-2003

Do mnie taż na mail, tyle że ja nie mam stałego dostępu do internetu, ale raz dziennie mogę sprawdzać pocztę. GG nie posiadam.
+Quote Post
post 27-04-2004, 14:27
Post #12

Wieczny Malkontent
Group Icon

Nie chcę nikogo poganiać ale coś Kazul się nie odzywa... czyżby słomiany zapał ( oby nie ) :neutral:
+Quote Post
post 27-04-2004, 18:35
Post #13

SHM-3
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 625
Doł±czył: 24-06-2003

Nie... Kobieta ;]
Ale nie martwcie sie, ostatnio wraca do formy i pewnie w najblizszym czasie Wam odpowie ;]
+Quote Post
post 27-04-2004, 21:44
Post #14

Maxi - Kaz
Group Icon

No wiec mamy juz tablice [ten temat zostanie tam przeniesiony za nieglugo ;)] jeszcze dzisiaj dalsze informacj - dziekuje za uwage.
+Quote Post
post 28-04-2004, 11:39
Post #15

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 731
Doł±czył: 02-08-2003

Pomysł jest świetny !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Podpisuję się pod nim wszytkimi kończynami :jezyk: Bardzo chętnie też bym pomógł w jakiś sposób, z angielskim u mnie jest dobrze, mógłbym np cosik też potłumaczyć. Jedynym problemem może być czerwcowa sesja egzaminacyjna, ale myślę, że jeśli znalazoby się coś do zrobienia dla ejszce jednego entuzjasty, to jakoś bym pogodził jedno z drugim ;)
Tak więc ja też krzyczę JJJAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
+Quote Post
post 28-04-2004, 23:51
Post #16

Wieczny Malkontent
Group Icon

Gdy mi tak przypominasz o sesji to mam zamiar odpowiedzieć :
"Just for this I'm going to pop your eyes like grapes":mad:

Ale świetnie, że jest nas coraz więcej. :smoke:
+Quote Post
post 30-04-2004, 09:36
Post #17

Master of Disaster
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 431
Doł±czył: 13-04-2003

nio JAAAAAAA tez moge troche potlumaczyc a moze jakies inne rzeczy jeszcze nigdy w sumie na oczy nie widzialem tego ale mam dobra wyobraznie :) wiec czekam na gg tlenie albo mailu :jump:
+Quote Post
post 30-04-2004, 19:20
Post #18

Mighty Hamster of Doom
Group Icon
Nr użytkownika: 1 362
Doł±czył: 26-04-2004

Możecie dopisać do listy tłumaczy także i mnie. Czasu wolnego mam ostatnio aż nadto - a szkoda go tak bezproduktywnie marnować.
+Quote Post
post 30-04-2004, 20:17
Post #19

Wieczny Malkontent
Group Icon

Ucz się leniu do sesji ;)
+Quote Post
post 20-06-2004, 16:07
Post #20

Demon Spawn
Group Icon
Nr użytkownika: 1 398
Doł±czył: 11-05-2004

Witam na forum

przeglądnąłem własnie chyba wszystkie tematy odnośnie FPNP i stwierdzam że również chiałbym się dołączyć do projektu FPNP_PL. Moge pomóc w tłumaczeniu niektórych działów. Jestem w trakcie tworzenia strony o FPNP i mam przetłumaczone już część miast i dwie czy trzy organizacje. Za inne dziąły jak już to bym się wziął później. Podstawowe pytanie : czy te materiały będą przydatne ?

Tak wogóle to widzę że inicjatywa upadła (sesje czy co ?) i już około 2 miechy nikt nic nie posze ~_~
Odezwijcie się ;)

Pozdro
IvaN
+Quote Post

2 Strony  1 2 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Go¶ci i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 22-07-2019, 17:13