Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

4 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Jagged Alliance 2, Zna ktoś? Gra ktoś?

post 13-09-2005, 21:25
Post #1

Newsman Shamo
Group Icon
Grupa: Newsman
Nr użytkownika: 1 895

Przejrzałem wszystkie temat na tej tablicy i ku mojemu zaskoczeniu nie znalazłem tu tematu o JA2.

Opisze tu tylko cześć drugą bo cześć pierwsza i czesc 1.5 są na tyle stare że niewydaje mi sie żeby sie ktoś nimi chciał zainteresować.
A wiec, JA 2 to taktyczna gra turowa (mechanicznie dość podobna do FT czy Silent Storm). Historia jest następujaca: W państwie Arulco rzady przejąła kobieta-tyran. Po wielu miesiacach walk, w rekach rebeliantów pozostało tylko jedno małe miasto. Ale nie spodziewanie pomocną dłon do rebeliantów wyciaga Enrico, facet który kiedys musiał uciekac z Arulco a teraz ma dosc kasy i chce pomóc. I tu wkraczamy my. Enrico przekazuje nam ograniczona sume pieniedzy i prosi o pomoc. Na poczatku możemy stworzyc swoja postać ( ciekawie jest to rozwiazane, w formie testu osobowosci). A potem za reszte kasy wynajmujemy na pewien okres najemników z agencji. Maksymalnie możemy mieć 6 ludzi w jednej drużynie, a drużyn możemy mieć max.3. Na poczatku jednak starczy nam kasy na jakis 2-3 średnich najemników. Gdy już ustalimy skład i zapoznamy sie z informacjami o Arulco włączamy upływ czasu i nastepnego dnia zaraz z rana nasi Herosi wyskakuja ze smigłowca w jednym z dwóch sektórów miasta rebeliantów. Naszym zadaniem jest wyeliminowanie sił wroga na tym sektorze i skontaktowanie sie z ruchem oporu.

To tyle o początkowej fabule. W trakcie gry bedziemy zdobywać wrogie miasta, kopalnie, wyrzutnie rakiet, nawet szpital. Jednym słowem mnóstwo atrakcji.
A nie wspomniałem jeszcze o broniach. Jak dla mnie zadna gra taktyczna pod tym wzgledem nie jest nawet w stanie zbliżyć sie do JA 2. Bronie to autentycznie istniejace modele (choc trafia sie sliczny kwiatek ale o tym ciii). Poczynając od prostych pistoletów, przez pistolety maszynowe (mp5 itp), karabiny(ak47, colt commando itp), karabiny wyborowe (Dragunov, M24 ) aż do cięzkich kaemów(FM Minimi) i wyrzutni rakiet tudzież możdzierzy. Tego jest naprawde mnóstwo. Do broni możemy dorzucic takie bajery jak Celownik Optyczny, laserowy, tłumik, przedłuzka do lufy itd. Można samemu konstruowac te co bardziej prymitywne czesci do broni.

W JA 2 bedziemy mieli okazje zmierzyć sie z siłami Dedriany, oraz z jej elitarną gwardia (poznamy ich po czarnych strojach). Miejscami trafimy też na dzikie koty (jeśli właczymy na poczatku gry opcje SF to trafimy też na Alieny :D )

A wiecie ci mi sie w JA 2 jeszcze podoba? To że jak zastrzelisz kolesi który strzelal do ciebie z shotguna to dostaniesz shotguna a nie pistolet czy karabin ( trzeba tu wspomniec o tym ze nie zawsze cos z ciał da sie zebrac)

A teraz wracając do naszej grupy szturmowej. Ja nigdy nie miałem grupy wiekszej niz 6 osób. Naszych najemników trzeba regularnie opłacac. Przychody uzyskamy z zajetych kopaln i sprzedarzy sprzetu.

Naprawde nie sposób tu opisac wszystkich aspektów tej gry. Powiem tylko tyle ze kto nie grał a miał okazje to niech żałuje. A jak nie mieliscie okazji to trzeba to zmienić.

Aaaa link do screenów na GOLu

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 13-09-2005, 21:44
Post #2

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319

Piszac o 2 mogles napomknac o 2.5 ktora jest na engine 2 i jest dobra gra dialajaca bez 2 ( mozna importowac oddzial z 2 ) Gra sie przyjemnie choc gra troszke krotka ale nadrabia to edytor map/kampani i pare innych bajerów.

Ogolnie lubie JA bo to jedna z lepiej wykonanych taktycznych turówek .

+Quote Post
post 13-09-2005, 22:32
Post #3

SHM-4
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 82

grałem kiedyś w to u kumpla - dobre, ale bardziej mi podchodzi FT.
+Quote Post
post 14-09-2005, 10:45
Post #4

SHM-2
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 1 829

JA 2 jest grą naprawdę niezłą i, co mnie zaskoczyło, nie jest liniowy. Można tam też ponoć po mapie poruszać się śmigłowcem. Na lotnisku stoi helikopter, ale trzeba mieć paliwo i znaleźć pilota (który mieszka na bagnach niedaleko miasta). 2.5 jest nudne.
+Quote Post
post 14-09-2005, 11:20
Post #5

Group Icon

Hehe co do tego smiglowca to trza najpierw znalez pilota ( na bagnach ukrywa sie przed wojskiem) znalez benzyne ( tam gdzie samochod) no i rozwalic system rakietowy . Potem mozna latac helikopterem ale tylko z niektorych miast do innych niektorych miast ;)
+Quote Post
post 14-09-2005, 11:30
Post #6

SHM-4
Group Icon
Grupa: Persona Non Grata
Nr użytkownika: 2 321

No nareszcie jakaś sensowna gra :D
Ja Jaggeda poprostu kocham :wub: !
Najlepsza taktyczna strategia turowa jaka kiedykolwiek istaniała (i pewnie już lepszej nie będzie po gatunek podumiera :( )!

Najpierw małe sprostowanko do:
CYTAT (Zdzisiu)
Maksymalnie możemy mieć 6 ludzi w jednej drużynie, a drużyn możemy mieć max.3.

Inaczej:
Na jeden oddział może przypadać max. 6 najemników.
Oddiałów można mieć więcej niż 3 (najwięcej miałem bodaj 6), a same oddiały mogą się poruszać razem, lub zupełnie niezależnie! Dzięki temu Jednocześnie można np. atakować pozycje wroga od kilku stron, albo rozproszyć ludzi po całej mapie i praktycznie jednocześnie zdobywać kilka wrogich miast.
[jedyne ograniczenie to max 18 najemników]

CYTAT (Keldorn)
Można tam też ponoć po mapie poruszać się śmigłowcem. Na lotnisku stoi helikopter, ale trzeba mieć paliwo i znaleźć pilota (który mieszka na bagnach niedaleko miasta).

Tak - podróżować można na wielie sposobów:
1. Na piechotę
2. Śmigłowcem, ale najpierw trzeba odnaleźć pilota, przekonać go do współpracy i bezpiecznie odstawić na lotnisko (a później zapłacić za transport). Edit: I zniszczyć bazy rakietowe - racja Spic!
3. Samochodami, a mamy do dyspozycji furgonetkę (trzeba odnaleść i przyłączyć jej właściciela) oraz Hummera, którego można kupić.

CYTAT (Spicmir)
Piszac o 2 mogles napomknac o 2.5 ktora jest na engine 2 i jest dobra gra dialajaca bez 2 ( mozna importowac oddzial z 2 ) Gra sie przyjemnie choc gra troszke krotka ale nadrabia to edytor map/kampani i pare innych bajerów.

JA2,5 jest niestety mocno okrojone w stosunku do 'dwójki'!
Zalety to:
- dodatkowe NPC
- dodatkowe guny
- nieco poprawiona grafika
- edytor
- tryb Iron Man
Wady:
- baaardzo krótka
- zero misji pobocznych - całkowicie liniowa
- całkowicie pozbawiony ekonomii
- mały obszar rozgrywki

Co tak naprawdę jest wspaniałe w JA2? Ano:
- mnóstwo uzbrojenia (kiedyś liczyłem i jest to jakieś 80-100 narzędzi zabijania, a każde jest inne i warte uwagi)
- duża interakcja (można wysadzać ściany, wchodzić na dachy, zastawiać/rozbrajać pułapki, rozmawiać z napotkanymi postaciami, tworzyć nowe przedmioty poprzez łączenie innych, i wiele innych)
- grę można w pełni dostosować do własnych preferencji (na starcie można wybrać poziom trudności i realizmu)
- można stworzyć własnego najemnika, w bardzo prosty sposób i różnorodny sposób
- ogrom NPCów, których można najmować na różne sposoby (łącznie nie pamiętam ile jest NPC, ale jakoś 50-70, a każdy ma swój własny indywidualny charakter)!
- nawiązania do poprzedniej części gry
- liczne i ciekawe questy poboczne
- ekonomia (trzeba dbać o swoje finanse i rozsądnie nimi zarządzać)
- duża mapa gry (pełno miast, podziemi i .. zwykłych domostw)
- dźwięk, głosy postaci muzyka - wszystko na dobrym poziomie (każdy NPC ma inny głos, inne teksty, każda broń inny odgłos strzału i przeładowania)
- świetny klimat i GRYWALNOŚĆ (jak raz się zagra to oderwać się naprawdę trudno)

Wady? Jak dla mnie żadnych! Niektórzy mogą tylko narzekać na grafikę, ale mi ona wogóle nie przeszkadza!

Dla mnie ta gra jest IDEALNA i zasiada w ścisłej czołówce gier pośród takich tytułów jak Torment, Fallout, czy Heroes3! Jak ktoś nie grał, to polecam :D
+Quote Post
post 14-09-2005, 19:42
Post #7

Newsman Shamo
Group Icon

Ooo wiedze że znalazłem kogoś o pokrewnym guscie. :D

Smoq chciałem to wszystko o czym jeszcze wspomniałes napisać ale czas gonił i pisałem ogólnikami.

Co do drużyny, jak pisałem nigdy nie miałem wiecej niż 6 ludzi. A o tych max 3 drużynach gdzies wyczytałem.

O JA 2.5 nie chciałem pisac bo to dla mnie nic specjalnego, krótkie, liniowe i ogólnie słabe.

Smoq, kogo zawsze miałeś w drużynie? Ja zawsze miałem Własną postać, Lynksa, Raven, Scope, Shadowa, i Iwana. Dla mnie takie skład to było ustawienie idealne.
Jeszcze jak Lynks i Scope dostawalo Dragunova, Iwan i Shadow jakiegoś niemieckiego albo ruskiego wyrzymacza. A moja postać i Raven też coś o dobrym zasiegu o szybkostrzelnosci. Wtedy byli prawie nie do ruszenia.

A co do odgłosów strzałow, po jakimś roku grania byłem w stanie rozróżnić po odgłosie z jakiej broni do mnie strzelają.

Wiecie jakie zadałem najwieksze obrażenia? 123 i to już w pierwszej planszy. Podkradłem sie Wolwem z spasem od tyłu do kolesia i wpakowałem mu strzał z Buckshota w łep. To było coś.

Smoq słyszałeś o Urban Chaos? Takim modzie do JA 2. Można sobie całkiem legalnie za darmo pobrać z sieci. Jak dla mnie ten mod jest genialny. Zmienia całkowicie historie, bronie, powieksza i zmienia miasta. Dosłownie wszystko zaczyna sie od nowa. Szczerze polecam tego moda.

A wiecie co jest najgorsze? Tak nałogowo i czesto grałem w JA 2 że moja 2 płyta, choć była orginalna wybuchła mi w CD-Romie. Taka strat, nie mam jak sobie pograć bo to był Play Disc. Kurcze, to było jakiś rok temu i od tamtej pory nigdzie nie potrafie znaleźć JA2 do kupienia. Heh a pograłbym sobie, pograłbym.
+Quote Post
post 14-09-2005, 20:30
Post #8

SHM-2
Group Icon

Pozwólcie, że ja do wad JA 2.5 dorzucę coś od siebie. Mianowicie głosy najemników. Są one kompletnie różne od tych w JA 2. Ja wiem, że użyczyli im głosu polscy lektorzy, ale przecież chyba istnieją programy do majstrowania przy audio :huh: Przykładem niech będzie postać najemnika Barry'ego. Jego głos w 2.5 po prostu mnie zniesmaczył - ta postać straciła już dla mnie swój indywidualny charakter. A tak przy okazji, ciekawym natomiast elementem jest to, że niektórzy najemnicy zwyczajnie się nie lubią. Przykład? Weźcie do jedney drużyny Gontarsky'ego i Danny'ego (tego doktorka z oburęcznością). Ten drugi nazwie naszego rodaka (wg. akt Gontarsky to strażak z Warszawy ;) ) mięczakiem. Natomiast pani doktor Spider imponuje Wolf. Niby takie mało znaczące, a jednak dające dodatkowy charakter rozgrywce.

EDIT.
CYTAT (Zdzisiu)
(...)Tak nałogowo i czesto grałem w JA 2 że moja 2 płyta, choć była orginalna wybuchła mi w CD-Romie. (...)

A masz dysk instalacyjny? Jeśli tak to co za problem? Podczas wyboru plików do zainstalowania (ta lista, gdzie są rzeczy do zaznaczenia) wybierasz by komputer zainstalował WSZYSTKIE pliki i gra Ci chodzi bez płyty :D ja tak gram :D

Ten post był edytowany przez Keldorn: 14-09-2005, 20:32
+Quote Post
post 14-09-2005, 20:52
Post #9

Newsman Shamo
Group Icon

Poważnie Keldorn? I nie chce drugiej płyty? Nigdy? Choć tu, niech cie usciskam i ucałuje mój ty wybawicielu :P

To ja lece próbować.

A co do ciekawostek z JA2. Lynks i Raven to małżeństwo. Buzz ma świra i czasem sama z siebie zaczyna strzelać serią.

A co do polskich lektorów. Ja byłem w stanie strawić ich tylko w Baldurs Gate, Planescape, Icewind Tales. W innych grach poprostu dostawałem drgawek jak ich słyszełem np. Homeworld 2 , Starmageddon, i inne mniej kasowe produkcje.

Edit: Działa Działa :hop: :hop: Ależ ja sie ciesze. Keldorn masz piwko w bu...barze eee czekaj....teraz pija sie sake, to masz sake :D

A ja zaraz sobie zassam tego moda i będe ostro gierczył.

Ten post był edytowany przez Zdzisiu: 14-09-2005, 21:01
+Quote Post
post 14-09-2005, 21:06
Post #10

Group Icon

Zdzisiu nie tylko Buzz ,a swira , Madock( albo jak mu tam lecialo) tez ma i chyba jeszcze jedna osoba .
Dimitr znany jest z zapominania rozkazow ( co czesto deneroje graczy)
Jakas najemna kobieta czesto sie wkurza podczas walki jak nie trafia( z pozycji lezacej , kucajacej ) i wstaje sama od siebie ... nawijajac ze tak lepiej bedzie sie jej strzelało.

+Quote Post
post 14-09-2005, 22:24
Post #11

SHM-4
Group Icon

CYTAT (Spicmir @ 14-09-2005, 20:21)
[..]
Jakas najemna kobieta czesto sie wkurza podczas walki jak nie trafia( z pozycji lezacej , kucajacej ) i wstaje sama od siebie ... nawijajac ze tak lepiej bedzie sie jej strzelało.

Ooo - o tym nie wiedziałem! Wiecie może, która to :huh: ?!

@Keldorn: zgadzam się w 100% ze wszystkim co napisałeś! Co do gry bez płytki - też tak gram :D

Co do tego Urban Chaos to nie słyszałem, ale brat kupił kiedyś (nie pytajcie gdzie :P) coś takiego jak Wildfire - jest to mocno przerobiona wersja JA2, ale niestety nie miałem czasu dużo w to pograć :( Brat mówił, że gra się zaje*** !

Co do drużyny idealnej to tak:
Najwspanialsz drużyna dla mnie to taka, która ma wysokie nocne operacje i rzycanie! Uwielbiam atakować w środku nocy i wykańczać gości celnymi rzutami noży :D
Kogo biorę do drużyny? Ano:
- postać własna (nastawiona na zręczność i zwinność)
- Razor (szybko awansuje i dobrze rzuca nożami <szczególnie za tą cenę>- biorę go zawsze!)
- Scope - świetna snajperka
- Lynx - no comment - jeden z najlepszych NPC
- Dr.Q - noże i sztuki walki (świetny medyk)
- często również: Shadow, Scully, Magik, Hitman (dawno nie gralem i już nie pamiętam ;) )

Właśnie do zalet JA2 zapomniałem dodać jednej bardzo ważnej:
- świetny system rozwoju najemników opisany szeregiem rozwijających się niezależnie cech i umiejętności!
+Quote Post
post 14-09-2005, 22:53
Post #12

Newsman Shamo
Group Icon

Taaa operacje w nocy. Cód miód :D

Jednak ja wole w środku dnia podejsc do jakiegoś płaskiego dachy, wdrapać sie na niego i siać postrach.

Musze przyznać ze Razora i Dr.Q nigdy nie brałem do zespołu. Zawsze zaczynałe gre od mojej postaci oraz Ica i Hitmana(czasem kogoś innego) i w miare rozwoju zatrudniałem mój dream team :D

Co do Wildfire to słyszałem że dodali całe zmiany polegają na tym że dodano do lokacji wiecej wrogów lepiej porozstawianych i uzbrojonych. Oraz jakieś kosmetyczne poprawki.
Ale ja nie grałem wiec zdania nie mam.

Za to Urban Chaos polecam każdemy bo:
1. Jest za darmo.
2. Zmienia Historie
3. Dodaje mnóstwo broni
4. Powieksza i zmienia miasta
5. Wprowadza metro
6. Nawet na nowicjuszu jest dość cieżko.
7. Jest coś takiego jak policja.
8. Według założen dzieje sie gdzieś w Europie Wschodniej albo na Bałkanach. Wiec bron jest raczej radziecka.
9. Bo Jeśli zaliczyło sie JA2 to to jest pozycja obowiązkowa :D
+Quote Post
post 15-09-2005, 01:40
Post #13

SHM-4
Group Icon

Będę musiał sobie ściągnąć ten UC. Rozumiem, że chodzi na polskiej wersji JA2 :huh:?!

A co do najemników, to chyba mało kto wybróbował wszystkich - tylu ich jest, że o-ho-ho :lol:
+Quote Post
post 15-09-2005, 09:47
Post #14

SHM-1
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 1 974

JA2 jest swietne i wogole super ;) Gracz ma fajnego laptopaq z dostepem do netu :P Dostaje maile, ma pliki z informacjami wywiadu o panstwie. Moze kupowac rozne pierdolki w skleach internetowych. A co do harakteru to jest prawda. Niektorzy na przyklad nie chca strzelac do cywilow lub dzieci. Niektorzy potrafia sie po prostu odlaczyc od oddzialu gdy nie podoba im sie nasza taktyka lub wspoltowarzysze, gra MIODZIO :P Aha no i bardzo fajny system ran. Gra jak na tamte czasy dosc brutalnie realistyczna. Na przyklad leczac sie, nie odzyskujesz zycia, tylko, ze tak powiem zabezpieczasz sie przed krawieniem, a rana goi sie dlugo... Czlowiek moze utonac z przemeczenia, najemnicy musza spac.... Szkoda, ze FT taki nie jest.
+Quote Post
post 15-09-2005, 10:17
Post #15

SHM-4
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 1 766

A ja się wyłamię i powiem że mi się nie podobało :) Jakoś JA2 mnie nudził. Wcale nie przypominał mi FT a raczej ograniczonego Falla i to może przez to. Nie wiem, podchodziłem do tej gry kilka razy i nigdy nie mogłem się wciągnąć.
+Quote Post
post 15-09-2005, 11:56
Post #16

SHM-2
Group Icon

A tak przy okazji Hitmana. Wiecie, że to pedał? Chyba w jednym oddziale z doktorkiem Dannym to wychodzi :P
@ Święty: ja jak pierwszy raz na oczy FoTa ujrzałem zgadnij jak go określiłem koledze w najprostszych słowach. JA2 w czasach Fallouta :D
+Quote Post
post 15-09-2005, 12:16
Post #17

SHM-1
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 1 974

Tworcy FT pisali w jakims wywiadzie, ze wzorowali sie na JA2. Jedyne w czym FT przewyzsza JA2 to grafika no oraz plusem jest swiat falloutowy ;)
FT mogl by byc owiele lepiej zrobiony.
+Quote Post
post 15-09-2005, 12:17
Post #18

SHM-4
Group Icon

Po pierwsze prosze mi nie porównywać JA do FT! Chociażby dlatego, że JA jest gra kultową i dużo starszą od FT i jeśli już to FT można porównać do niej, bo spory rzeczy jest zerżniętych <_< !
FT w porównaniu do JA2 marną imitacją tego co można wyciągnąć z turówki taktycznej! I to pod KAŻDYM względem, bo nawet klimat w JA jest IMO świetny!

@Keldorn: Ooo - o Hitmanie nie wiedziałem! Danny jest jednym z tych najemników, którymi za dużo nie grałem!

@kunajk: Jak widać co chwila ktoś podaje nowe zalety Jaggeda i to jest najlepszym świadectwem tego ak ta gra jest znakomita.

BTW: Słyszeliście coś o JA3 :huh:?! Ja kiedyś coś słyszałem i podobno będzie, ale mam nieodparte wrażenie, że nie będzie to jż TA gra!
+Quote Post
post 15-09-2005, 13:07
Post #19

SHM-4
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 1 766

CYTAT (smoq @ 15-09-2005, 11:32)
Po pierwsze prosze mi nie porównywać JA do FT! Chociażby dlatego, że JA jest gra kultową i dużo starszą od FT i jeśli już to FT można porównać do niej, bo spory rzeczy jest zerżniętych <_< !

No właśnie mi tam wogule JA2 nie przypomina FT. W FT byłeś poprostu wysyłany na misje, wyrżnij wszystkich, koniec. A JA jest bardziej podobny do Falla, bo chodzisz gdzie chcesz, nie musisz anihilować wszystkiego co się rusza, ogólnie bardziej przypomina mi rpg niż "taktyczną turówkę". A to że JA mi się niepodoba to już inna sprawa :)
+Quote Post
post 15-09-2005, 13:39
Post #20

SHM-4
Group Icon

CYTAT (Święty @ 15-09-2005, 12:22)
No właśnie mi tam wogule JA2 nie przypomina FT. W FT byłeś poprostu wysyłany na misje, wyrżnij wszystkich, koniec. A JA jest bardziej podobny do Falla, bo chodzisz gdzie chcesz, nie musisz anihilować wszystkiego co się rusza, ogólnie bardziej przypomina mi rpg niż "taktyczną turówkę". A to że JA mi się niepodoba to już inna sprawa :)

Świety mimo, że nie podoba mu się JA, to tak swoją wypowiedzią podał kolejne zalety tej gry :D I powiedzcie, że JA2 nie jest genialne :P
+Quote Post

4 Strony  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 16-12-2019, 00:59