Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

14 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Minidraft recenzji, by wiraqcza

post 29-10-2008, 10:52
Post #1

Człowiek Orkiestra
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 644

Qcza już grał (ja mam nieco za słaby sprzęt, żeby w ogóle o tym myśleć). Mówi, że nie chce mu się pisać na forum, ale powiedział, że mogę przykleić jego wypowiedź:

Pograłem wczoraj z 4h, i takie moje pierwsze spostrzeżenia: świat jest dosyć cukierkowy w klimacie (Ale zwiedziłem na razie tylko vault i Megaton), ale gra daje możliwość bycia prawdziwym sk.... co cieszy. Dialogi jak na razie mnie nie zawiodły: np: 10-letni chłopiec ma właśnie dostać swojego pierwszego BB Guna, jedna z możliwych odpowiedzi: "Who do i get to kill." Trochę odpychający tutorial w formie historyjki o dorastaniu dziecka w vaulcie.

Jak na razie mało wastelandu, po wyjściu z vaulta widzimy kupę ruin i zaraz miasteczko.

Sporo smaczków, jak np. szczerze odpychająca twarz ghoula, stary dziadek krzyczący że Enklawa to prawdziwi patrioci itp. V.A.T.S nawet daje radę, ale animacje śmierci nie zachwycają jakoś szczególnie, może potem będzie lepiej. Sporo sidequestów.

Podsumowując: to ciągle Fallout, ale Fallout Bethesdy. Jeżeli nie będzie się do tej gry podchodzić z fanatyzmem w oczach, to sporo klimatu starego F jest zachowane i można mieć z tej gry kupę radości. Na bank kupuję w piątek/sobotę oryginał.

I jeszcze:

(10:51:56) qcza: v.a.t.s jest naprawdę nienajgorszy
(10:52:03) qcza: są apki
(10:52:10) qcza: tylko że w czasie rzeczywistym
(10:52:17) qcza: tzn. odzyskują ci się np. jak stoisz
(10:52:24) qcza: włączasz v.a.t.s
(10:52:31) qcza: i możesz dwa razy strzelić
(10:52:41) qcza: strzelasz w łapę
(10:52:46) qcza: gościu traci broń
(10:52:53) qcza: w nogę, kuleje
(10:52:57) qcza: jak w falloucie
(10:53:04) qcza: tylko że na razie prosta jest
(10:53:13) qcza: ale może mam doświadczenie za duże po prostu
(10:54:15) qcza: włączyłem sobie jako tagi: unarmed, small guns i energy guns
(10:54:25) qcza: i na razie nic mi większego problemu nie sprawiło

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 29-10-2008, 11:33
Post #2

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

Milo slyszec takie zdanie od kogos, na kogo nie naciskaja komercyjne nakazy :P
+Quote Post
post 29-10-2008, 13:55
Post #3

SHM-4
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 1 951

Też już gram (mimo zamówionego Fallouta jakoś nie mogłem się doczekać i sobie "wypożyczyłem" z internetu :P Ale to nie grzech bo pieniądze już za niego zapłaciłem) i mam takie wstępne uwagi:

Jestem chyba na tym samym etapie co Qcza, ale mam trochę inne zdanie na temat pewnych rzeczy. Po pierwsze, ta "kupa ruin i zaraz miasteczko" zajęła mi jakieś 2 godziny gry zanim tam doszedłem - bo nie lazłem od razu przed siebie, w najbardziej oczywistym kierunku, tylko postanowiłem poeksplorować świat, który jest na prawdę wielki - jak to w "szole" majewskiego: końca nie widać. Oczywiście udało mi się powtórzyć błąd z "jedynki", gdzie najpierw zamist do shady sands polazłem w lewo - a tam wiadomo co było. Tak w "trójce" radośnie wpadłem do bazy raidersów, którzy mi zrobili z dupy galaretę w 5-7 sec. Po kilkuset metrach już za cholerę nie wiedziałem gdzie jest Vault z którego wyszedłem.
Świat wydaje się być bardzo pusty i powoduje uczucie pewnego osamotnienia i znużenia - chyba równiez dlatego, że postać dość wolno chodzi. Tu zniszczona chata, tu spichleż, tu rozwalony plac zabaw - to wszystko w odległości wzroku od siebie, a pomiędzy tymi punktami zaczepu znajduje się morze ruin i śmieci, a także pałętające się wygłodniałe psy i szczury. Na wastelandzie praktycznie nie można nic wartościowgo znaleźć, służy tylko powkręcaniu się w klimat.

Postacie póki co są dość ciekawe, Megaton bardzo przypomina Junktown. Pierwsza wiadomość dotycząca lini fabularnej prawie zwaliła mnie z nóg - fajnie to sobie wykoncypowali, ale nie będę Wam psuł zabawy (VADER JEST OJCEM LUKA - hahaha, teraz juz wiecie) i nie zaspoiluję. Nie mniej jednak zaciekawił mnie bardzo dalszy rozwój fabuły, i chyba tylko dusza nałogowego rpgowca każe mi najpierw robić saidquesty - jest ich trochę, nie wszystkie dostaje się u "npca z imieniem", czasami trzeba po prostu pójść gdzie oczy poniosą i tam się coś znajdzie.

Co do walki, to ginę srednio raz na pół godziny :) W przeciwieństwie do Qczy nie wepchałem skilli bitewnych, tylko lockpiki, repairsy (przydaje się dalece bardziej niż w F1/F2) speache itd. Walka z kundlem rośnie do miana potyczki :P

Co do Vatsa - owszem, jest fajny, ale cieżko mi się do niego przyzwyczaić. Odkryłem już, ze słabszych wrogów lepiej i szybciej jest eliminować w real timie, a na cokolwiek ze spluwą/szybkimi nogami lepiej jest już używać vatsa. Poza tym marnuje on mniej amunicji, a tej jest dość mało. Także jak w poprzednich falloutach, z każdego miasta trzeba wychodzić obładowanym nabojami ;)

Technicznie, jestem zaskoczony, że gra mi się nie tnie, widzę wielki kawał świata i od momentu kliknięcia w ikone na pulpicie do grania mija na prawde kilkanaście sekund.

Btw, królestwo za wskazanie który guzik chowa broń.
+Quote Post
post 29-10-2008, 14:17
Post #4

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 87

Entrop - przytrzymaj klawisz R.
+Quote Post
post 29-10-2008, 16:17
Post #5

Człowiek Orkiestra
Group Icon

Tutaj można poczytać relację na żywo w naszym gamecornerze: http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013,58..._pierwszy_.html

I jeszcze ładny screen od Qczy: http://files.pixelshroom.com/wasteland.jpg :)
+Quote Post
post 29-10-2008, 17:03
Post #6

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 4 495

Jest tak jak można było się spodziewać... sam widziałem już jakąś ruską wersję - panowie z B jak powiedzieli tak zrobili... żadnego fałszywego marketingu nie widzę. Wręcz bym powiedział że grają w otwarte karty.
+Quote Post
post 29-10-2008, 18:54
Post #7

SHM-4
Group Icon

Teraz trochę ponarzekam.

Zdupiony jest przede wszystkim system itemów i handlu. W teorii działa tak samo jak w poprzednich fallach, ale wygląda to zupełnie inaczej.

Zacznijmy od przedmiotów. Po pierwsze, większość niema nawet szkiców swojego wyglądu (mają wtedy jeden wspólny rysunek pt. "item") i za cholerę czasami nie wiem co podniosłem i czy to się może do czegokolwiek przydać. Opis broni/zbroi też pozostawia wiele do życzenia. Bo niby skąd mam wiedzieć co dają statystyki pt. BD, WT, WTH* etc. Która zbroja jest lepsza? Czym w ogóle oznaczony jest Armor Class? Chyba jednak będę musiał poczekać na oryginał z instrukcją aby poznac odpowiedź na te pytania.

Handel. O kant dupsztala rozbić. W zamierzeniu wygląda podobnie do oryginału, ale przedstawia się następująco: Chcę opchnąć panu X siekierę. Pojawia się mój i jego ekwipunek (jako lista niestety, takze trzeba pamiętać wartości poszczególnych rzeczy) Klikam dwukrotnie na siekierę o wartości 10 i wtedy znika mi z ekwipunku, a w kierunku z ekwipunku pana X do mojego ukazuje się strzałka na której pisze 10. dorzucam mu drugą siekierę i wartość na strzałce wynosi 20. Chcąc cos kupić, z jego ekwipunku klikam na kiść bananów o wartości 5 i cyfra na strzałce spada do 15. Potem ciach, koniec transakcji i dostaję 15 i kiść bananów, a X dwie siekiery. Niby proste, ale imo doszczętnie zjebane.

Kolejna sprawa, to wygląd dialogów. Owszem, jest tego sporo więcej niż w Oblivionie, są nieco krótsze (wypowiedzi NPC) niż te w F1 i F2, ale system rozmowy woła o pomstę do nieba. Przewijalne menu i jednolinijkowe wypowiedzi gracza są po prostu niedopuszczalne. Ja rozumiem, że to gra na konsole i czcionka wysokości 79234 px jest tym spowodowana, ale w wersji pctowej wygląda to, jakbym włączył grę dla niepełnosprawnych i jeszcze ustawił tryb dla krótkowidzów.
Jakbyście mnie nie zrozumieli, to wygląda to tak, że opcje dialogowe gracza zajmują ok 1/4 ekranu, ale są to tylko trzy jednolinjkowe wypowiedzi wypisane olbrzymią czcionką, a żeby zobaczyć resztę opcji, trzeba sobie zeskroloować niżej/wyżej. Bardzo łatwo w ten sposób cos przegapić, nie mówiąc o tym, że ten system po prostu wkurza.
Dialogom NPCów nie można w sumie nic zarzucić, wypowiedzi - przynajmniej te które powinny być - są dość naturalne, niejednokroć dość długie i w miarę ciekawe. Opłaca się wypróbować wszystkie możliwe ścieżki rozwoju rozmowy, często kryją się tam dodatkowe informacje, których się nie spodziewalismy, czy też opcje na sidequesty.
Luźne rozmowy między samymi NPCami też wypadają w miarę nieźle, nie gadają na siłę tylko po to żeby gadać, po prostu czasem się wymienią "opinią o pogodzie" i idą dalej.
No i nie zmieniono rzeczy, która przyprawiała mnie o ciarki na plecach w Oblivionie. Czyli systemu rozpoczynania rozmowy przez NPCa - idziesz sobie drogą, a tu nagle kamera na siłę cię odwraca, i masz kilkumetrowy zoom-in na mordę NPC. Jak się niespodziewasz rozpoczecia rozmowy to może wystraszyć jak cholera. Zupełnie jak ten gostek ze Stalkera co machał ręką i przybliżał kamerę na swoją paskudną mordę z kilkuset metrów. Nie wiem jak się nazywał, ale jak graliście to na pewno wiecie o co chodzi. Tylko tam miało to byc straszne, a tu chyba nie bardzo.

Więcej opinii jutro, jak się rozegram :)
Kmieciu - :piwko:
+Quote Post
post 29-10-2008, 19:10
Post #8

Wasteland Demon
Group Icon

W F3 nie ma czegos takiego jak armor class z poprzednich Fallow. Jest tylko ochrona przed obrazeniami...

A ten gostek w STALKERze to mutant atakujacy psionicznie? :>
+Quote Post
post 29-10-2008, 20:05
Post #9

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 6 962

QUOTE(entrop @ 29-10-2008, 15:36)
Technicznie, jestem zaskoczony, że gra mi się nie tnie, widzę wielki kawał świata i od momentu kliknięcia w ikone na pulpicie do grania mija na prawde kilkanaście sekund.

Entrop, jaką masz maszynę?
+Quote Post
post 29-10-2008, 20:33
Post #10

SHM-4
Group Icon

QUOTE(Deat©hClaw @ 29-10-2008, 20:51)
A ten gostek w STALKERze to mutant atakujacy psionicznie? :>
*

Ten sam :) Kiedyś dla próby czekałem kiedy ten jego atak mnie zabije, ale chyba to coś nie zadaje żadnych obrażeń, tylko ekranem trzęsie i szpanersko wygląda.

QUOTE(Dragunov @ 29-10-2008, 21:46)
Entrop, jaką masz maszynę?
*

Maszyną ciężko to nazwać, raczej średniakwa kupiona prawie 2 lata temu. Procek athlon 2x1,6; grafika z tego co pamiętam radeon 8500. Ramu tysiunc. Stąd moje zaskoczenie - ledwo się mieści w wymaganiach. Detale poustawiałem na minimum/średnie, a zasięg widzenia mam niemal nieograniczony i tekstury bardzo dobrej jakości. Nawet brak antyaliasingu nie wali po oczach.
+Quote Post
post 29-10-2008, 20:47
Post #11

Wasteland Demon
Group Icon

QUOTE(entrop @ 29-10-2008, 21:14)
Ten sam :) Kiedyś dla próby czekałem kiedy ten jego atak mnie zabije, ale chyba to coś nie zadaje żadnych obrażeń, tylko ekranem trzęsie i szpanersko wygląda.
*

Zabija - po ktoryms razie zaczyna zadawac Ci obrazenia...
+Quote Post
post 29-10-2008, 21:05
Post #12

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 6 962

QUOTE(Deat©hClaw @ 29-10-2008, 22:28)
Zabija - po ktoryms razie zaczyna zadawac Ci obrazenia...
*

Tak, krwotok, bodajże z mózgu.

QUOTE(entrop @ 29-10-2008, 22:14)
Maszyną ciężko to nazwać, raczej średniakwa kupiona prawie 2 lata temu. Procek athlon 2x1,6; grafika z tego co pamiętam radeon 8500. Ramu tysiunc. Stąd moje zaskoczenie - ledwo się mieści w wymaganiach. Detale poustawiałem na minimum/średnie, a zasięg widzenia mam niemal nieograniczony i tekstury bardzo dobrej jakości. Nawet brak antyaliasingu nie wali po oczach.
*

Mam porównywalnego, może nawet słabszego, ale jak pójdzie chociaż w 800x600 to będę szczęśliwy. :)
+Quote Post
post 29-10-2008, 22:06
Post #13

SHM-4
Group Icon

Wracając do tematu, chciałbym jeszcze wspomnieć o dwóch dość istotnych rzeczach.

Muzyka w Faloucie 3 - szczerze mówiąc spodziewałem się czegoś więcej po szumnie ogłaszanym systemie radiowym. Cała seria GTA podniosła dość wysoko poprzeczkę w tym aspekcie, i póki co F3 jej nie dorównał. Nie znaczy to, że jest zły - dwa radia, które na razie odbiera mój Pipboy są na prawde na poziomie, niestety brakuje im różnorodności. Kawałki są dobrane trafnie i dobrze wpasowują się w klimat falloutów. Stary przedwojenny jazzik w jednym, i propagandowe marsze amerykańskie, przeplatane pompatycznymi przemówieniami prezydenta enklavy, w drugim to coś, o czym bez cienia watpliwości mogę powiedzieć, że brakowało ich w F1 i F2. Niestety, o ile przyjemnie się ich słucha przez chwilę, to te same kilka kawałków powtarzane przez parę godzin nuży. Dobry jest też pomysł wrzucenia piosenki z intra (I dont want to set the world on fire) jako jednego z utworów odtwarzanych w radiu. F2 aż się prosiło o A kiss to build a dream on plomkającego cichutko w tle - w F3 tą niedogodność naprawiono.
Niestety poprzez mały wybór utworów pomysł nie osiągnął chyba zamierzonego sukcesu. Może w dalszym etapie gry zweryfikuję swoje poglądy, na razie jest jak napisałem.

Druga sprawa to ilość przedmiotów z którymi da się interaktować - nie wiem, czy to zaleta in plus czy in minus, ale liczba ta jest przytłaczająca. Pamiętacie zbieranie dosłownie wszystkiego w F1 i F2? W tej części można o tym zapomnieć. W tym falloucie da się podnieśc praktycznie wszystko, od zastawy stołowej po cały kredens :P Nie wiem na ile potem będę cierpiał z powodu wyrzucenia przedmiotu który będzie gdzieś tam potrzebny, ale trzeba prowadzić na prawdę ostrą selekcję tego co się przyda, a co nie. To samo dotyczy broni i zbroi. O ile w poprzednich falloutach każdą broń/zbroję można było łatwo porównać z innymi, i określić czy jest lepsza czy gorsza - czy to ze względu na dmg, AP wymaganych na strzał czy dostepność amunicji, tak tutaj jest całkiem dużo przedmiotów, które maja prawie identyczne statystyki. Różnice pomiędzy niektórymi są doprawdy kosmetyczne. Zbroje, które do tej pory znalazłem, różniły się głównie nazwą i wyglądem.
W poprzednich falloutach było to oczywiste. Np. small guns - biegało się z pistolem do póki nie wpadło SMG, potem ewentualnie desert eagle, combat shotgun, skrócony hunting rifle i huzia na bossa. Wybór był dość niewielki, a kolejne znajdowane bronie zazwyczaj były lepsze od poprzednich, a ewentualne ewenementy w stylu mausera nie miały wystarczającej ilości dostępnej amunicji, żeby realnie z nich korzystać. W zbrojach nie było praktycznie żadnego wyboru, linia prosta jak drut (Wiem, że sporo uprościłem, ale pi razy oko tak właśnie było). Tutaj mamy dość szeroką paletę odmian tego samego przedmiotu. Statystyki różnią się również w zalezności od stopnia zużycia przedmiotu (w tym miejscu przydaje się repair lub wizyta u NPC). Nie widzę takich skoków jakościowych jak przy poprzednich fallach - do lepszych przedmiotów dochodzi sie stopniowo, brnąc przez upgrejdy-nieupgrejdy poprzednich i główkowanie nad tym w czym chodzić, co wywalić bo za ciężkie, co rozłożyć na kawałki żeby ulepszyć podobną broń.
Czy ten system mi się podoba czy nie - szczerze mówiąc nie wiem, chyba to rzecz gustu.

Ach, i nie musicie się martwić o to, że jest za łatwo. Bronie, przynajmniej początkowe, są na prawde koszmarnej jakości i chyba więcej obrażeń powodują jak się je wystrzeli z katapulty niż naciskając spust.
+Quote Post
post 29-10-2008, 22:22
Post #14

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 212

Co do zbliżenia na morde NPC mogli zrobić takie coś jak w Mass Effect, że NPC woła nas i macha łapkami żebyśmy z nim pogadali. Pamiętam jak grałem w obliviona i poszedłem do łóżeczka podnieść sobie poziom i gdy sie obudziłem to zrobiło się to zbliżenie na jakąś zajebiście straszną, paskudną, ohydną, brudną, potworną mroczną elfkę co doprowadziło mnie do zawału. Brrrrr....
+Quote Post
post 29-10-2008, 23:54
Post #15

SHM-2
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 5 072

mogliby zrobić chociaż 1/2 prędkości normalnej dla dalszych obiektów,..
+Quote Post
post 30-10-2008, 09:00
Post #16

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 87

W ramach eksperymentu postanowiłem rozpocząć rozgrywkę na trudnosci "hard" postacią nie nastawioną na walkę. Skoncetrowałem się na inteligencji, charyźmie i zwinności. Do tego science, lockpicking i speech. Planuję brać wszystkie perki zwiększające opcje dialogowe.

+Quote Post
post 30-10-2008, 11:21
Post #17

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 4 495

Ja zawsze grałem naukowcem-szturmowcem - i wątpie żeby tutaj się to zmieniło.

Mam tylko pytanie! Jak jest z muzyką w grze jak nie słucha się radia? Jest jakiś fajny charakterystyczny ambient czy na modłę call of duty - muzyka jest tak dobrana że jej nie słychać.
+Quote Post
post 30-10-2008, 12:08
Post #18

Człowiek Orkiestra
Group Icon

Spróbowałem wczoraj i okazało się, że gra jednak chodzi na moim sprzęcie, i to chodzi bardzo płynnie - tyle tylko, że praktycznie wszystkie ustawienia grafiki są na minimalnym poziomie. Szczerze mówiąc to nie wygląda to zbyt dobrze (brak dynamicznych świateł, w ogóle nie ma cieni, niska rozdzielczość i brak antyaliasingu - brrrr). Poeksperymentuję trochę dzisiaj z tymi ustawieniami, może uda się wyciągnąć coś więcej nie tracąc płynności gry :)

Jeśli chodzi o samą grę, to klimat jest oddany całkiem przyzwoicie. Podobnie jak Entrop poszedłem nie w tą stronę co trzeba i też trafiłem na Raiderów - i tutaj pewien zgrzyt, ponieważ nie mam jeszcze zbyt wysokich skilli, a na większość strzałów w VATSie miałem 70-90%. Trochę to przesadzone, na początku nie powinno być aż tak łatwo... Sama walka jest dość interesująca i - wbrew temu, co mogłoby się wydawać - taktyka jest dość istotna, np. walcząc z tymi Raiderami musiałem wykorzystywać ukształtowanie terenu (chować się za murki, przekradać itd.) - tutaj duży plus. Męczą mnie trochę te animacje po krytycznych trafieniach z VATSa, tzn. same latające kończyny niespecjalnie mi przeszkadzają, ale dlaczego to musi być pokazywane w zwolnionym tempie? Straszna strata czasu :/

Wracając do klimatu - widok po wyjściu z Vaulta jest imponujący (nawet przy niskich ustawieniach grafiki). Radio jest bardzo fajne :D Sam PipBoy w ogóle zrobiony jest świetnie. Tutaj w zasadzie - jak do tej pory - wszystko jest zrobione bardzo dobrze, zobaczymy co będzie później. Podoba mi się pomysł z naprawianiem ekwipunku. Sprzęt jest naprawdę bardzo zróżnicowany a amunicji ciągle brakuje.

Na temat fabuły nie będę się wypowiadał - jeszcze za krótko grałem, żeby móc cokolwiek na ten temat powiedzieć :)

Generalnie, na razie wszystko wskazuje na to, że panika pt. "Bethesda robi Fallouta OMG" była niepotrzebna. Wygląda na to, że naprawdę im się udało. Nie mam w zasadzie żadnych powodów do narzekania - ale tak jak pisałem, grałem bardzo krótko. Zobaczymy co będzie dalej :D
+Quote Post
post 30-10-2008, 12:46
Post #19

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 6 276

QUOTE(kds71 @ 30-10-2008, 12:49)
Męczą mnie trochę te animacje po krytycznych trafieniach z VATSa, tzn. same latające kończyny niespecjalnie mi przeszkadzają, ale dlaczego to musi być pokazywane w zwolnionym tempie? Straszna strata czasu :/
*

Pogrzeb w .ini jeśli wiesz co się z czym je. Ja niestety nie mam jeszcze gry więc nie pomogę, ale w .ini powinno być coś takiego jak szybkość zwolnienia. Prawdopodobnie odpowiednio ustawiając mógłbyś dojść nawet do normalnej prędkości animacji, tzn. takiej jaka jest w real time. Kilka innych bajerów też tam ustawicie (krew, grafika, prędkość poruszania się postaci, kamery itp.)
Ba, kto wie, być może można w ogóle wyłączyć animację. W .ini wygląda to tak, że masz wartość dla danej funkcji np.
blood=1. Zero najczęściej wyłącza całą funkcję. Pokombinujcie sobie z ustawieniami i sprawdźcie jak one działają w grze.

EDIT:
I mała prośba. Mógłby mi ktoś zrobić screena zawartości katalogu Data w folderze z grą. Z wyłączoną windowsowską opcją, nie pokazuj popularnych typów rozszerzeń plików.

Ten post był edytowany przez Nathaniel77: 30-10-2008, 12:55
+Quote Post
post 30-10-2008, 12:58
Post #20

Wasteland Demon
Group Icon

O ile w ogole jest dostepny plik *.ini i gra przechowuje w nim takie ustawienia...
To zadna regula, ze taki plik musi byc...
+Quote Post

14 Strony  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 11-12-2019, 00:28