Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

14 Strony « < 11 12 13 14 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Minidraft recenzji, by wiraqcza

post 06-11-2008, 13:57
Post #241

SHM-2
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 5 072

Tłumik do DE

Mwywhywhywhehuehueuehuehuahuahuahuahuahuahua!
to jak zrobić Dodge'a Chargera na LPG :D

Broni jest bardzo mało, ledwie kilka sztuk, z kilkoma wersjami "specjalnymi" jakby unikatami... jest mało amunicji, nie ma jej odmian a'la AP/JHP, small gunsów jest dwa razy mniej niż w F2 itu np. FN Fal licze jako jedną broń, gdybym liczył i unikaty i alternatywne wersje to by było jeszcze gorzej. Ja myślałem, że combat shotgun to pierwsza naprawdę dobra broń jaką możemy zdobyć, a tu się okazuje, że to ostatnia stockowa w small gunsach [bez unikatów!], alternatywą jest snajperka,
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 06-11-2008, 16:27
Post #242

SHM-2
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 4 495

@Shafa

P90 został zaprojektowany przez FN, ale ta firma już nie istnieje. Połączyła się z amerykańskim koncernem i tak oto powstało Herstal Group (korporacja), a FN to jedynie nazwa jej belgijskiej filli. Poza tym wszystko co powiedziałeś się zgadza.

@Ulyssaeir

Technicznie jest to możliwe bo kaliber .357 to nic innego jak 9mm (różni się tylko długością łuski i taką samą szerokością na całej jej długości - to amunicja rewolwerowa). Pytanie brzmi... PO CO?

@Ausir

Sprawdzałem - Chiński Karabin Szturmowy odpowiada charakterystykami AK-112 - to to samo... pytanie brzmi. DLACZEGO wygląda ciut inaczej? Takiego moda trzeba będzie ściągnąć :P
+Quote Post
post 06-11-2008, 16:51
Post #243

SHM-3
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 5

DLACZEGO wygląda ciut inaczej?

Bo to nie rosyjski oryginał, tylko przerobiona chińska podróbka? :)
+Quote Post
post 06-11-2008, 18:21
Post #244

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 212

jak dla mnie trzeba wsadzić bronie ze starego Fo i wywalić część tych co oferuje F3, no może prócz tych składaków, bo one sę akurat fajne np. miotacz wielkich gwoździ gwiżdżący jak pociąg przy strzale :)
+Quote Post
post 06-11-2008, 19:17
Post #245

SHM-2
Group Icon

Pamiętam jak przed premierą właśnie na tą broń najeżdżano... tja
+Quote Post
post 06-11-2008, 19:33
Post #246

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 212

Mi tam się podoba, natomiast wywalił bym tą wyrzutnie-wszystkiego-co-pod-ręką
+Quote Post
post 06-11-2008, 19:39
Post #247

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 7 827

QUOTE(Nurgle @ 06-11-2008, 18:35)
Mi tam się podoba, natomiast wywalił bym tą wyrzutnie-wszystkiego-co-pod-ręką
*

Ewentualnie tak zmodyfikować aby nie "obsługiwała" wynalazków takich jak np. misie...
+Quote Post
post 07-11-2008, 00:32
Post #248

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 87

Na razie ugrałem 45 godzin - głównego questa nie ruszam, zostawiam na koniec. Wrażenia opiszę jak się zdołam oderwać na dłużej ...

PS. Właśnie znalazłem Rippera :-)
http://img219.imageshack.us/my.php?image=rippergf2.jpg
+Quote Post
post 07-11-2008, 11:27
Post #249

Czarny Król
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 20

Panowie, może o broni i modach pogadacie gdzie indziej, a tutaj wypowiedzą się grający na temat szeroko pojętych "wrażeń"?

Entrop? Jak tam Ci idzie? Wkręciłeś się?
+Quote Post
post 07-11-2008, 11:34
Post #250

Wilk Bardzo Zły
Group Icon
Nr użytkownika: 833

Ahaha - a ja też już mam. :)

Dostałem do łapek wczoraj wieczorem, więc nie miałem wiele czasu. Zdołałem tylko wyjść ze schronu.
Z rzeczy, o których chyba jeszcze nie wspominano, podoba mi się mniejsza łaskawość w kwestii współczynników. W poprzednich częściach manipulując traitami można było bez problemu zmaksować dwa atrybuty, a i pozostałe zostawić na przyzwoitych poziomach. Tu tak łatwo na początku nie ma - musiałem mocno ciachnąć postać po fizycznych cechach żeby sensownie podbić jej chwaryzmę i inteligencję. Fajnie. :)

A niefajne jest to, że strzałem z wiatrówki uwaliłem opancerzonemu strażnikowi głowę. :/ Z czego oni tam robią ten śrut?!
+Quote Post
post 07-11-2008, 12:18
Post #251

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 8 586

Witam wszystkich Shamowcow, jezdem nofym trepem !

Wrazenia po pierwszym przejsciu F3 - za krotka glowna linia fabularna, ktora swoja droga ciut szwankuje w niektorych miejscach, za to final bardzo ciekawy. Gralem przez caly tydzien na zasadzie praca-fallout-praca-fallout i pozostal niedosyt, ktory teraz nadrabiam grajac bardzo zla suka nastawiona na speech i repair ;]

O tym, ze glowna postac porusza sie jak g**no nabite na patyk juz chyba wspomnial kazdy, ale uwierzcie to nic, gdy widzi sie jak grajac kobieta spoglada sie jak ona chodzi. Smiech na sali :Asda

Ogolem jednak bardzo na +, bylem dosc ostrozny w ocenianiu F3 przed premiera, a teraz moge powiedziec, ze udalo sie zachowac ten ulotny klimat, jaki towarzyszyl czlowiekowi podczas grania w pierwsze Fallouty.

Na pewno jest to najbardziej udana proba "wskrzeszenia" starszej serii w nowej oprawie. Tam gdzie polegli tworcy HoM&M5, tam gdzie padl trupem C&C3, i gdzie strzelil sobie w leb Doom 3, Fallout 3 wyszedl obronna reka.

+Quote Post
post 07-11-2008, 15:22
Post #252

Człowiek Orkiestra
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 644

Ja się wkręciłem, i to bardzo :) Niestety, nie mam zbyt wiele czasu na granie, więc idzie mi raczej powoli. Zrobiłem masę sidequestów i w końcu wróciłem do questa głównego - i tutaj taka uwaga: może faktycznie główna linia fabuły jest krótka, ale przecież można odłożyć ją na bok i zająć się innymi rzeczami: sidequestów jest dużo, świat jest całkiem spory no i różnych lokacji też jest mnóstwo. Więc nie ma co narzekać.

Jak na razie wszystko jest super, parę drobnych zgrzytów: animacje postaci, eh; czasami trochę drętwe dialogi; często jest tak, że w jakiejś lokacji wszystkie postaci mają takie same opcje dialogowe (np. ludzie z BoS w budynku GNR) ale gra wciąga, no i klimat jest świetny (zwłaszcza po zainstalowaniu moda z muzyką z FO1 i FO2).

Wczoraj zrobiłem takie ładne zdjęcie nawet:
http://files.pixelshroom.com/dc-monument.png
:D
+Quote Post
post 08-11-2008, 11:10
Post #253

SHM-3
Group Icon
Nr użytkownika: 14

Tez taki szarpnalem. Zreszta pewnie nie tylko my :)

Ja mam ok. 50ha. Jako ze dzisiaj lepsza polowa w robocie to ja biore szesciopak i ciacham do konca main quest (pomijam reszte na drugi raz).

Postanowilem ze odkrywszy 95% DC (prawy-dolny rog) i podziemi, zagram drugi raz skupiajac sie na czystym wastelandzie (a najbardziej na zaniedbanej polnocy) i side-questach z tegoz.
Postac zaplanowana to bjacz z PE 10, Ag 10, sneak, small guns, repair (to najlepszy skill w grze imo) i bad karma.

Gdzie petycja o CSet?Grrrr!

ZZZEDYCJA:
Kurde lebelek. Szybciej niz main questa mijamy, to chyba tylko Golota deski caluje.
A le. W dodatku koncowka sredniawka. Widac ze mieli pomysl a wyszlo jak zawsze.
Robot debilny do kwadratu choc ogolny assault mogl sie udac przy odrobinie checi. Wystarczyloby zeby Howard pogral troche w COD, MOH itd.

Zakonczenia widzialem trzy (w tym pierwsze ktore bylo swiadomym wyborem). Dupa ta sama co w FT - na koniec gry robimy sejwa i machamy rozne zakonczenia po loadingu...

Mimo to oceny nie zmieniam bo bylo wiele przyjemych momentow. Teraz czas odpoczac i ruszam dalej z modem stranger + timescale + cross-repair. Odpalam very hard i zobaczymy jak to bedzie :>
+Quote Post
post 09-11-2008, 13:54
Post #254

SHM-2
Group Icon

Gram, gram... gram. Ostatnio tylko Mass Effect mnie tak wciągnął. Grafika jest piękna i nie wymaga wiele, dialogi są OK (nie są może genialne ale OK), KLIMAT (to o co bałem się najmocniej) jest super! Tam nawet niebieskie niebo wygląda jak ze starej pocztówki. O dziwo (bo wielu na to narzeka) muzyka ZURA po podgłosnieniu jest naprawdę super - niesamowicie mi zaszło w pamięć jak opuszczałem Arefu powlnym krokiem z karabinem szturmowym na plecach, a kamerę sobie odwróciłem przodem do siebie.

Ludzie oglądający jak gram na stramingu na xfire często się wkurzają i to ostro jak widzą, że np. z megaton do minefielda potrafię przejść bez biegania xD. Potem tylko komunikat "RUN GOD DAMMIT!"

Podobał mi się jeden tekst kiedy dostaje się do Iana:
"IAN: who are you? What are you doing here?
JA: Pack your shit! We're leaving"

xD, wjazd na obwiesia... zwłaszcza że koleś miał problemy psychiczne xD
+Quote Post
post 09-11-2008, 14:44
Post #255

Wilk Bardzo Zły
Group Icon

Dumdidumdidum. Mam na koncie 20 godzin. I nadal mi się podoba. :)
Co szczególnie?
- Swoboda poruszania - prawdziwa swoboda, nie swoboda, która kończy się exit gridem za ostatnim budynkiem miasta.
- Domek - własnymi ręcami wypracowana chatka, którą mogę sobie wyposażyć, zakupić przydatne sprzęty i realizować kolekcjonerskie pasje <w jednej szafie zbieram każdy nowy typ ciucha, który napotkam, w drugiej broń, w trzeciej inne, a w lodówce wszelkie produkty spożywcze i dragi; na szafce mam samochodziki i inne zabawki, a na łóżku misia. :P>. Jednocześnie baza, wielki magazyn sprzętu i własny, ciepły kąt na niegościnnych pustkowiach. I uprzejmy robo-lokaj, którego niektóre dowcipy faktycznie są zabawne. Fajne. :)
- Schematy konstrukcyjne - sprawdzało się w Arcanum, sprawdza się i tutaj. Bardzo lubię grać gadżeciarzami, i tu mogę się trochę tym pobawić.
- Pułapki - wózek dziecięcy rządzi! Jedynym powodem, dla którego nie urwało mi tyłka przy pierwszym kontakcie z tą pułapką było to, że za daleko odbiegłem. Bo już wracałem sprawdzić skąd ten płacz dziecka. Ale i inne są fajne - potykacze, wahadłowe brahminy na łańcuchach, podminowane shotguny, miotacze piłek baseballowych - twórcy naprawdę błysnęli inwencją.
- Zastosowanie skilli - takie umiejętności jak pułapki, nauka czy naprawa wreszcie mają konkretne zastosowanie, a nie są ozdobnikami przydatnymi w grze trzy razy na krzyż. A otwieranie zamków, jak gdzieś tu czytałem, nie sprowadza się do dwóch ustawień spinki - a raczej sprowadza, ale tylko w zamkach o niskim poziomie trudności. Na hardzie trzeba się już nakombinować.
- Kary do karmy za kradzież - sporo mnie kosztuje utrzymanie neutralnej karmy - i dobrze! :)
- Ciekawe subquesty - jestem mile zaskoczony tym, że nie zrobiono tego na odwal i wiele zadań pobocznych z prostych zleceń przeradza się w parogodzinne przygody.
- Ciągłe braki amunicji - nie ma wejść na rambo, każda pestka się liczy.
- Niezamierzony efekt komiczny przy walce wręcz w VATSie z radaluchami. Mam ubaw za każdym razem, gdy moja postać w zwolnionym tempie depcze karalucha wydając przy tym niskie, spowolnione ROOOAAARRRGGHHH!. :P

A co mi się nie podoba:

- To, że po paru godzinach gra zauważalnie zwalnia i trzeba ją uruchamiać ponownie
- To, że damy o negocjowalnym afekcie, gdy zgłaszam ofertę, albo już się tym nie zajmują, albo kręcą je tylko pijawy, albo jeśli już się zgodzą, to kładą się grzecznie spać... To absurd, że w grze z taką ilością juchy tematyka seksu została tak olana.
- Brak zróżnicowania amunicji - przy pancernikach typu Mirelurki aż prosi się o jakieś AP, bo zwykłe naboje trzeba wywalać w nie wiadrami.
- Brak używalnych pojazdów - kurczę, przy sklepie widziałem takiego fajengo, starego Harleya z przyczepką. Ale bym pośmigał... :(
- Hmm... nie wiem, czy mi się to nie podobało, ale na pewno nie było to zamierzone przez twórców. Podczas pierwszego dialogu z Novą w pewnym momencie jej głowa wykonała pełny obrót wokół osi prostopadłej do osi ciała, po czym jeszcze jeden i zatrzymała się u dołu. Dziewczynka z "Egzorcysty" się chowa! U tej przynajmniej trzymało się to jakichś praw anatomii... Żałuję, że nie złapałem screena, ale zatkało mnie.

O głównej linii fabularnej nie mogę nic powiedzieć, bo póki co ją olewam. Ale, wbrew obawom, bawię się bardzo dobrze. :)
+Quote Post
post 09-11-2008, 15:18
Post #256

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

Jak nie chcesz wywalac wiader ammo na Mirelurki, to najlepiej strzelic do jakiegos z daleka, kleknac sobie, poczekac az podbiegnie dosc blisko, wlaczyc VATSa i celowac w twarz. To jedyna czesc ciala, nieoslonieta przez pancerz.
Klekanie jest tu kluczowe ;) ... Jak stoisz to najczesciej kula trafia w pancerz nad twarza...
+Quote Post
post 09-11-2008, 16:24
Post #257

SHM-3
Group Icon
Nr użytkownika: 14

Jak juz pisalem - najlepiej walic w szczypce.

Zaczalem grac drugi raz na hard + mod stranger (wylaczylem w nim xp, weight i vats).
Jest ciezko i naprawde dopiero teraz licze amunicje. W poprzednim podejsciu mialem jej setki (glownie za sprawa lockpick i robieniem bottlecap mines) i kompletnie nierozumialem waszych zali :)

Odkrywam polnoc i musze przyznac ze bardziej podoba mi sie otwarty wasteland gdzie szukamy jakichs oznak cywilizacji, starych bunkrow czy zaadaptowanych przez frakcje przedwojennych budynkow (boisko do baseball'u rox ;) ).

Gram juz okolo 5h a w okienku wciaz swieci quest o dojsciu do megaton ;)

PS> Szpony na 5 poziomie zabijaja mnie jednym uderzeniem :D
+Quote Post
post 09-11-2008, 16:36
Post #258

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

Ja tam wole moj sposob - zwykle Mirelurk ginie po dwoch strzalach z Hunting Rifle ;) ...

Ja tez nie narzekam na brak amunicji. Moze daltego, ze ciagle uzywam VATSa? Strzelam w real time tylko, jak nie mam juz AP. Nosze przy sobie kilka rodzajow broni i jak zaczyna mi sie konczyc ammo do jednego, to uzywam drugiego...
+Quote Post
post 10-11-2008, 11:07
Post #259

SHM-2
Group Icon

wbrew moim obawom naprawdę fajnie działa broń energetyczna, laser w sumie jak laser, plasma jak plasma, i nieźle to wygląda.

Obsługa broni jest kapitalnie zrobiona, ale według mnie troche zbyt sprawnie operuje, ja bym spowolnił przeładowania o jakieś 2 sekundy.
+Quote Post
post 10-11-2008, 12:15
Post #260

Wilk Bardzo Zły
Group Icon

Skończyłem misję ratunkową w Germantown. Uch... supermutki w F3 to naprawdę chore szczeniaczki - ciała na łańcuchach, flaki w siatkach...
A w Minefield miałem fajny pojedynek snajperów z pewnym ruchliwym < do czasu - hehehe :> > staruszkiem.
I złapałem parę nowych schematów, więc znów była okazja do gadżetowania. Strzelba kolejowa jest przefajna - bardzo mi się podoba ten lokomotywowy gwizd po każdym strzale. :)
Uciułałem też wreszcie na dekorację wnętrz - temat eksploracyjny rządzi. Mam własnego Harley'a w małym pokoju! ^_^

Za to zawiodłem się na domowym laboratorium. Sądziłem, że będę mógł wybierać co robię, a może nawet samodzielnie to łączyć z odpowiednich składników. A tu gucio - substancje tworzą się losowo, w dodatku tylko jedna dziennie. :/ A i tak nie ćpam, więc funkcja detoksykacji też mi się nie przydaje.
+Quote Post

14 Strony « < 11 12 13 14 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 05-12-2019, 20:37