Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

7 Strony « < 3 4 5 6 7 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> INASG a OFFASG, Czyli za czym ludzie by się skłaniali

Co by wam odpowiadało na OT?

Podział na INASG i OFFASG tak jak jest teraz. [ 33 ] ** [68.75%]
Wszystko jest INASG.(nonstop gogle!) [ 8 ] ** [16.67%]
Wszystko jest OFFASG.(eee? brak ASG, tylko otuliniaki) [ 3 ] ** [6.25%]
Jaka dobra kawa, zdejm kapelusz! [ 4 ] ** [8.33%]
Suma głosów: 48

post 12-06-2008, 22:36
Post #81

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

Ewolucja powinna niesc ze soba polepszenie :P ...

I tak, bylbym usatysfakcjonowany (ale trudne slowo :/ ) gdyby LARP byl LARPem, a strzelanka strzelanka :) ...

Netsu > Ja tam o GMach nic nie znalazlem :( ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 12-06-2008, 22:40
Post #82

Demon Spawn
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 450

Jest tam na pisane, że w zgłoszeniu frakcji należy zamieścić info o tym który jej członek jest GM, z tą osobą będą kontaktowac się orgi w celu utrzymania fabuły w kupie.
+Quote Post
post 12-06-2008, 22:42
Post #83

SHM-4
Group Icon
Nr użytkownika: 3 332

QUOTE(Deat©hClaw @ 12-06-2008, 22:51)
Ewolucja powinna niesc ze soba polepszenie :P ...

Ależ oczywiście. I podobać sie większości! Tylko że Szponie (i nie piszę tego złośliwie i nie interesują mnie jakieś staroogrowskie połajanki) ale jesteś w mniejszości. Ja nic na to nie poradzę.

QUOTE(Deat©hClaw @ 12-06-2008, 22:51)
Netsu > Ja tam o GMach nic nie znalazlem :( ...
*

"Mistrz Gry: (każda frakcja musi mieć swojego MG - osoba musi zostać zatwierdzona przez organizatorów)"

Toś słabo szukał. Pisze jak byk.

Ten post był edytowany przez Shafa: 12-06-2008, 22:42
+Quote Post
post 12-06-2008, 22:51
Post #84

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 5 493

Ojczulasty nie wiem czy czasem jednak się nie pomylisz bo GMy mają być, a i fabuła jest jakoś konkretniej robiona w tym roku ale co z tego wyjdzie - dowiemy się już niebawem, ale sądzę że jeśli twoje pragnienie się nie spełni to chociaż OT08 będzie bliższe twojej idei bardziej niż 07. Jak mowie - czas pokaże.

Szczurowy Shafowy: Powiem tak fajnie by było ale do #%^#@%^%# nędzy - wprowadzenie fullasg jest uciążliwe dla większości zlotowiczów bo nawet zęby myć w goglach będziesz, nie mówiąc o żarciu, sraniu, chlaniu i każdej najmniejszej czynności - większości głosujących nie podoba się taki pomysł o czym świadczy wynik ankiety.

I rację mają ludzie którzy stwierdzają że fullasg spowoduje że komuś puszczą nerwy i zacznie siać po konkurencji/przeciwnikach/ect. bo każdy tak na prawdę będzie na muszce każdego, pomijam że wtedy larp zejdzie na drugi plan z racji właśnie troski o fabularne życie. Bo sposób na wzmocnienie swojej pozycji/zysku to zabijać w zawierusze cudzego konfliktu a gdy opadnie kurz zostaną najbardziej bitni z worami kulek i kapsli, których to konkurencja będzie zdziesiątkowana albo wybita do nogi - Cała impreza w takim obrocie sprawy przerodzi się w strzelankę asg.

Postapo w moim mniemaniu to właśnie survival przy krytycznie małych zasobach broni, leków, żywności, techniki. Więc nie mylmy przetrwania z zabijaniem z łaski swojej. Bo przy full asg praktycznie każdy będzie posiadał jakąś strzelawkę a podstawowym sposobem pozbycia się konkurencji czy zarobku będzie zabijanie - pyk i nie ma czyjegoś szefa frakcji - banalne w swojej prostocie, po cholerę się bawić w politykę, kombinować, działać fabularnie jak z dalekosiężnej repliki i odpowiedniego dystansu ściągnę każdego w jego obozie albo po prostu ostrzelam stoisko/posterunek/obóz i po kłopocie.

Pozatym do jasnej cholery OT to osada czy obóz wojenny gdzie wszyscy mają broń.
W mojej opini ot fullasg przetworzy OT z próby symulacji miasteczka postapo na bitwę 'gangów' w klimatach postapo. Bo po prostu ludzie (jako masa) są jacy są.

Ależ oczywiście. I podobać sie większości! Tylko że Szponie (i nie piszę tego złośliwie i nie interesują mnie jakieś staroogrowskie połajanki) ale jesteś w mniejszości. Ja nic na to nie poradzę.

Shafa co ja powiem ale vide ankieta

Ten post był edytowany przez solcz: 12-06-2008, 22:53
+Quote Post
post 12-06-2008, 23:01
Post #85

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 5 394

Ankieta była wystawiona wcześniej, niż post Shafy z projektem fullasg. Więc jest nieadekwatna do obecnie omawianego tematu.
+Quote Post
post 12-06-2008, 23:03
Post #86

SHM-4
Group Icon

Solcz. ja Cie bardzo proszę. Nie zwróciłeś uwagi że w pewnym momencie podałem przykład swojego wymarzonego OT? i rozmowa poszłą bardzie pod kątem tej propozycji. Potem Szpon z Gambitem wyskoczyli że ogólnie INASG jest fuj a ja staram się im wytłumaczyć że ASG być musi I NIE TWIERDZE CHOROBA ŻE MA TO BYC STRZELANKA!!!. I nie w formie jedynej możliwej dyplomacji na OT. Przy czym Szpon wraca pamięcią do pierwszych OT gdzie mu sie najbardziej podobało. I tłumacze mu że to se ne vrati.

Coś Ty się mnie tak uczepił cholera? przecież właśnie mój projekt rozwiązuje problem "zęby myć w goglach będziesz, nie mówiąc o żarciu, sraniu, chlaniu i każdej najmniejszej czynności". A tak na marginesie to dziwne bo na OT06 i ot07 własnie wszystkie wspomniane czynności robiłem w goglach. Jedynie w nich nie spałem. Choć może jestem jednostką w tym momencie.
+Quote Post
post 12-06-2008, 23:05
Post #87

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

QUOTE(Shafa @ 12-06-2008, 21:57)

Ja jestem za opcja 'Dwie strefy' O_o I mozem slepy, ale to na nia glosuje najwiecej ludzikow...
"Mistrz Gry: (każda frakcja musi mieć swojego MG - osoba musi zostać zatwierdzona przez organizatorów)"
*

No ale mi chodzilo o to, ze nie wiem kto jest GMem dla Zakonu, bo zadnej info nie dostalem od ORGow ;] ... Ani maila zwrotnego, ani nic...

pyk i nie ma czyjegoś szefa frakcji - banalne w swojej prostocie, po cholerę się bawić w politykę, kombinować, działać fabularnie jak z dalekosiężnej repliki i odpowiedniego dystansu ściągnę każdego w jego obozie albo po prostu ostrzelam stoisko/posterunek/obóz i po kłopocie.

Cos takiego na ostatnim OT przezylem osobiscie, kiedy jeden z Rangersow ubzdural sobie, ze anihilowal caly Zakon wrzucajac granat do kosciola w ktorym odbywala sie msza (pominmy to, ze Rangerzy powinni porzadku pilnowac, a nie odwrotnie)... Po czym uslyszalem, ze skoro ja zginalem, to Zakon nie ma prawa wiecej funkconowac jako frakcja O_o ... A to byl pierwszy dzien tzw. LARPa!
Gdybysmy wtedy nie podniesli szumu, to kilkumiesieczne przygotowania chlopakow (nie wspominam juz o tym ile kasy na nie wywalili) z Zakonu bylyby na nic, bo ktos bez powodu zabil mnie w pierwszym dniu LARPa!

ja staram się im wytłumaczyć że ASG być musi I NIE TWIERDZE CHOROBA ŻE MA TO BYC STRZELANKA!!!

QUOTE(ja wczesniej)
Ja tez dobrze rozumiem, ze podczas LARPa ASG jest musem, ale moim zdaniem odgrywa za duza role... Niestety jedyna mozliwoscia, zeby je ograniczyc jest wprowadzenie dwoch stref - przynajmniej ja nie moge na nic lepszego wpasc - wiec z tego powodu nie moge narzekac...

Wiec o co chodzi? O_o

Ja mam tylko 'ale' do rozwiazania gdyby byla tylko strfa ASG i do tego, ze na ostatnim ASG walka odgrywala zbyt duza role... Musze sie odwolywac do przeszlosci, bo wiem, jak to wygladalo wtedy. Nie wiem za to, jak to bedzie wygladac w tym roku - chyba nikt nie moze powiedziec, ze wie na 100% jak to bedzie wygladalo...
+Quote Post
post 12-06-2008, 23:19
Post #88

SHM-4
Group Icon

No ale mi chodzilo o to, ze nie wiem kto jest GMem dla Zakonu, bo zadnej info nie dostalem od ORGow ;] ... Ani maila zwrotnego, ani nic...

Szpon. Ja naprawdę staram sie być spokojny. Przestań już jeździć po tych OGR'ach bo to się co najmniej obsesyjne robi. Nie wiem o co się kiedyś z innymi pogryzłeś ale przestań tym żyć.

Nie moja wina że masz burdel frakcji i za Twoimi plecami czy też bez Twojej wiedzy został wysłany opis frakcji ze zgłoszeniem MG,koordynatora,szefa itd.... Sam to załatwiaj. Temat o zgłoszeniach frakcji wisi od cholery czasu. Też mogłeś się zainteresować. A jak Ci nie o to chodziło to proszę pisać dokładnie o co Ci chodzi a nie potem mieć pretensje że ktoś się nie domyślił co masz na myśli.

BTW. chyba nie oczekujesz że fabułe dostaniesz całą teraz? Może jeszcze przydział questów jakie Twoja frakcja ma dostać z opisem tez? no stary. tego się dowiesz na OT. każda frakcja która się zgłosiła do udziału w fabule dostanie tyż przed OT na maila albo pierwszego dnia OT wstepniaka fabularnego dla swojej frakcji.

A! i żadna jeszcze frakcja nie dostała mail zrotnego czy czegoś tam. Jeno ty sie obruszasz o cokolwiek byle OGR'om dowalić. Cholera na serio dał bym wiele by wiedzieć o co żeście się tam kiedyś pogryźli że dalej to tak się sączy. (tylko nie pisz tu nic na ten temat jakby co bo takiego offtopa już nie zdzierżę ;) )PW jakby co.

Akcja o której wspominasz faktycznie była kwasem cholernym choć znam ją jedynie z opowieści. Dlatego tez mechanika jest taka przydługa. Stra się jasno określić co można a co nie. By jakiś Ranger zaś se nie pomyślał że wciepnie granat i że zabicie szefa frakcji eliminuje frakcję.

Ten post był edytowany przez Shafa: 12-06-2008, 23:22
+Quote Post
post 12-06-2008, 23:28
Post #89

SHM-1
Group Icon

Shafowy doskonale wiesz że nie czepiam się ciebie jako odoby tylko jako dyskutanta - pamiętaj że ja również gotowy jestem na siedzenie w goglach cały czas. Rozumem twoje stanowisko na temat pierwszego akapitu i śmiem się z tobą zgodzić bo występowanie owej strefy OFFgame niweluje opisany w owym akapicie problem. Ale ja wypowiadałem się do stricte fullasg, a nie Offgame i fullASG ingame ale przemawia do mnie to rozwiązanie względem uciążliwości ale 3 pozostałe pozostają aktualne.

Jest sposób na zniwelowanie wad opisanych w ww 3 pozostałych akapitach -zastrzegam że może budzić kontrowersje- ale nie ma jak tego wdrożyć miesiac przed OT. Mianowicie:
-Ot musiało by przybrać pewien określony kształt względem świata - czyli odchodzimy od ogólnie pojmowanego postapo w wersji atomowej na rzecz jednej konkretnej wizji postapo aby przybliżyć oraz wytłumaczyć fabularnie pewne realia.
-Wymagane było by przez każdego uczestnika podanie chociaż opisu postaci ect. wraz z fabularnym ekwipunkiem.
Po przepuszczeniu przez pryzmat tej konkretnej wizji świata -wraz z filtrowaniem niepasujących do owej wizji postaci- mielibyśmy grupę społeczną o pożądanych parametrach, zdolnościach i uzbrojeniu co pozwoli na kontrolowanie ilości potencialnej broni w mieście

Całość była by mocną ewolucją obecnego systemu stosowanego dla profesji. Wychodząc z założenia że skoro zlot jest otwarty to nie można go kontrolować - ale można kontrolować kreację postaci odgrywanych.
I w takim oto wypadku owe 3 moje akapity trafia szlag i mamy w teori całkiem zgrabnego larpa a i tak porządana swoboda w wykorzystaniu asg będzie zapewniona kosztem ilości replik co będzie miało swoje podłoże fabularne, merytoryczne ect.

Szczególnie czekam na komentarze tego pomysłu obu stron tego jakże zażartego sporu - kilka godzin poza shamo i kilka stron w temacie więcej :D
+Quote Post
post 12-06-2008, 23:38
Post #90

SHM-4
Group Icon

Stary. To nie wypali. jak każesz komus grać inną postac niż sobie sam wybrał to powie Ci OK a mimo ze ma grać kuchcika to będzie latał po lesie jako BH. Oczywiscie w przepisowym stroju kuchcika;)....

Dalej optuję że OT09 powinno mieć coś w stylu tego podziału jaki zaproponowałem na mapce. Bo to faktycznie rozwiązuje większość problemów a zostawia TYLKO jeden i w zasadzie przeszkadzający małej części uczestników. Chodzi o tą nieszczęsną obecność ASG. Można by wtedy się pokusić o np ograniczenie kulek a'la MADMAX. powiedzmy 5 na głowę. I asg nie będzie przy takim podziale za często używane i nie będzie niebezpieczeństwa że ludzie niegrający łaknący spokoju dostana kulką (bo będą w namiotowisku). jak dla mnie maximum plusów przy minimum minusów.

BTW.W świetle wydarzeń sprzed chwili BH ma zlecenie:
http://89.149.208.30/dev280/0/259/351/0259351792.jpg
Dorwać go....

Ten post był edytowany przez Shafa: 12-06-2008, 23:43
+Quote Post
post 12-06-2008, 23:57
Post #91

SHM-1
Group Icon

Shafa nie rozumiemy się tu nie chodzi o narzucenie komuś roli
- opisujesz realia
- dostajesz podanie
- przyjmujesz lub odrzucasz
- w przypadku odrzucenia piszesz co się nie spodobało i prosisz o przysłanie jeszcze jednej.

Całość nie opiera się na formie "nie bo sie nie podoba i masz być kuchcik"
tylko "chcesz być BH i masz postać w pewnym kanonie jest ok"
Tu bardziej chodzi o normowanie postaci do pewnego kanonu, nie narzucanie roli. Jak ktoś wcześniej słusznie zauważył jak wszyscy będą chcieli być superherosami łejstlandu to nic na to nie poradzimy - orgowie daja zabawki a uczestnicy z nich korzystają.
Ale prawdę powiedziawszy występowanie pewnej ilosci chosenone'ów nie da się uniknac natomiast widząc powstawanie sporej ilosci frakcji niebojowych smiem twierdzic ze ich zalew nas nie czeka.

Można by wtedy się pokusić o np ograniczenie kulek a'la MADMAX. powiedzmy 5 na głowę

W tym momencie uściśliłeś pewne realia. ja tylko wybiegam krok dalej

Co do zlecenia to nic nie mowie bo warna dostane albo bana.

Ten post był edytowany przez solcz: 13-06-2008, 00:01
+Quote Post
post 13-06-2008, 00:02
Post #92

Zasłuszony
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 33

Solcz.
Jeszcze do tego Orgowie zaplanują sobie procentowo ile ludzi jest z bronią, ile bez. Ilu jest 'profesyjnych' a ilu nie.

Nie dość, że spadnie ilość sprzętu na łeb, to jeszcze uda im się stworzyć prawdziwe miasteczko, z salunem, szeryfem, miastowym pijaczkiem.
Niczym z westernu wyrwane i w postapo wrzucone.

... nawet podoba mi się ta wizja.

---[edit]
Napad raidersów, czy to w postaci frakcji, czy stworzonych na potrzebę chwili, będzie siał popłoch i panikę, bo będzie mniej zbrojnych.

Co do all-time-asg, mam mieszane odczucia. Z jednej strony fajnie by było, ale z drugiej strony - fajnie by było zdjąć te paskudztwa z ryja i popatrzeć normalnie na świat.

A co jak okulary do klopa mi wpadną? :D
Do końca larpa, z kibla nie wyjdę... bo zapasowe zostały w namiocie. :D
+Quote Post
post 13-06-2008, 00:05
Post #93

SHM-4
Group Icon

QUOTE(solcz @ 13-06-2008, 00:12)
Shafa nie rozumiemy się tu nie chodzi o narzucenie komuś roli
(...)
- w przypadku odrzucenia piszesz co się nie spodobało i prosisz o przysłanie jeszcze jednej.

I znowu odrzucasz aż gosciu nie trafi w Twój wyobrażony kanon. Cienkie to.
QUOTE(solcz @ 13-06-2008, 00:12)
Ale prawdę powiedziawszy występowanie pewnej ilosci chosenone'ów nie da się uniknac natomiast widząc powstawanie sporej ilosci frakcji niebojowych smiem twierdzic ze ich zalew nas nie czeka.

A może właśnie ten wysyp niebojowych frakcji to tzw pójście po rozum do głowy. Może ludzie nie chcą tylko walczyć. Może to po prostu dalsza ewolucja która skończy sie idealnym mariażem walki i gadania. Dlatego tez uważam tą dyskusję bardziej pod katem OT09 bo teraz i tak nic nie zmienimy w ustaleniach na OT08.
+Quote Post
post 13-06-2008, 00:10
Post #94

Zasłuszony
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 33

QUOTE(Shafa @ 13-06-2008, 00:20)
I znowu odrzucasz aż gosciu nie trafi w Twój wyobrażony kanon. Cienkie to.
*

Wątpię, Solcz wymusza tą 'selekcją' odpowiednią ilość ludzi z bronią, bez broni, szeryfów, raidersów, pierdaków, kucharzy, barmanów, pijaczków, dziwek, pokerzystów... end soł on end soł on.

QUOTE(Shafa @ 13-06-2008, 00:20)
A może właśnie ten wysyp niebojowych frakcji to tzw pójście po rozum do głowy. Może ludzie nie chcą tylko walczyć. Może to po prostu dalsza ewolucja która skończy sie idealnym mariażem walki i gadania. Dlatego tez uważam tą dyskusję bardziej pod katem OT09 bo teraz i tak nic nie zmienimy w ustaleniach na OT08.
*

Piszesz dokładnie o tym samym co Sołcz, z tą różnicą, że ty zakładasz ewolucję w odpowiednim kierunku.
On wymusza.
+Quote Post
post 13-06-2008, 00:16
Post #95

SHM-1
Group Icon

to zależy od szerokości tego kanonu, ale w sumie masz rację to może ograniczać kreację postaci w zależności od szerokości owego filtra. OT08 w takim układzie będzie eksperymentem na wielu płaszczyznach - mechaniki, rozwiązań fabularnych, pewnej organizacji imprezy itd. a co z tego wyjdzie dowiemy się potem. Pewnikiem dla mnie jest że w układzie opisanym przez Ciebie jest zmniejszenie ilości ASG/lub chociaż jego użycia - od biedy poprzez kulki chodź nie jest to idealne rozwiązanie i pokombinowałbym nad doskonalszym. Całość będzie trzeba wywnioskować z przebiegu OT08 ale to odległa historia na razie. Dla mnie EOT w sumie chyba że się jakieś inne kwestie poruszą w tym topicu.

EDIT: Potfor ja bardziej myślałem nad ustaleniem pewnego kanonu dla dziwki, szeryfa, kuchcika, starej, starego, i niedzwiedzia. Określony na odpowiednio luźnym poziomie powinien się sprawdzić ale i za wąski ograniczy kreacje postaci, Celem całości jest bardziej ograniczenie występowania na prawdę dziwnych i naciaganych postaci - najczesciej ubersoldierów - chodz przy odpowiedniej otoczce i ubersoldier może być ciekawy. Po prostu usuwajmy postacie które zbliżają się do - jestem zajebisty, najlepszy, i lubię zabijać, mam ze sobą cały worek broni, bez żadnego tła ani wyobrażenia dla owej postaci; fakt przypadek skrajny ale imho beznadziejny, z podejściem do OT jak do jakiejś rombanki - i takich osobiście nie trawię.

Ten post był edytowany przez solcz: 13-06-2008, 00:31
+Quote Post
post 13-06-2008, 00:16
Post #96

SHM-4
Group Icon

QUOTE(DrPotf0r @ 13-06-2008, 00:25)
Wątpię, Solcz wymusza tą 'selekcją' odpowiednią ilość ludzi z bronią, bez broni, szeryfów, raidersów, pierdaków, kucharzy, barmanów, pijaczków, dziwek, pokerzystów... end soł on end soł on.

To ja poprosze dokładne wyliczenie ile potrzeba "ludzi z bronią, bez broni, szeryfów, raidersów, pierdaków, kucharzy, barmanów, pijaczków, dziwek, pokerzystów..."by zlot/LARP OldTown zwane było jak najlepsze....Przecież tego się nie da tak rozwiązać.