Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Ogólnie o serialu: Jeremiah, serial postapo

post 28-05-2007, 21:52
Post #21

SHM-3
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 14

Skończyłem oglądać serial. Jest to radosna i smutna zarazem chwila bo spędzało mi się przy nim czas naprawdę bardzo miło.
Nie wiem dlaczego, ale druga seria byla mi milsza i mimo ze zwykle bywa odwrotnie, tym razem kolejne czesci byly coraz smaczniejsze! Oczywiscie nie oznacza to ze pierwsza seria nie ma swietnej fabuly, klimatu i nie reprezentuje dobrego warsztatu filmowego. Co do tego to:
- rezyser - Pan Straczynski jest tworca i glownym producentem serii, rezyserami sa rozni jegomoscie - w zaleznosci od odcinka (nawet Sean Astin), co widac, ale rowniez cieszy. Gdybyśmy mieli jednego rezysera to moglby sie po paru odcinkach wypalic z pomyslami a tak mamy zawsze cos ciekawego i bardzo ladnie polaczona historie.
- scenariusz - bardzo dobry, chociaz zabrakło "mocniejszych" akcentow - jako fan serii "24" wiem do czego sa zdolni ludzie :) . Dialogi sa rewelacyjne, a dzieki dobrej grze aktorskiej prezentuje sie to bardzo smacznie. Postacie sa napisane ciekawie, zli sa dosc roznorodni i jak da sie zauwazyc w niektorych przypadkach - nie ma podzialu na czarnych i bialych (mowie o charakterach - nie kolorze skory;)). Zwroty akcji ciekawe, chce sie ogladac kolejne odcinki a jedyne co razi to ciagle "J&K wpadaja w zasadzke, J&K ratuja sie z zasadzki w sposob X,Y,Z.itd.".
- scenografia - niestety raz jest lepiej - raz gorzej. Tla komputerowe sa zwykle na wysokim poziomie, ale za duzo razy bohaterowie laza po lesie. Generalnie czasem tla raza, nie potrafie teraz przytoczyc konkretnych odcinkow czy scen, ale niestety troche czasem niemilo sie robi. Wiem ze to serial i w dodatku bez powalajacego budzetu ale mysle ze mozna bylo cos wymyslec.
- aktorzy - gdzie Luke Perry nauczyl sie grac tego nie wiem, ale robi to z klasa. Wszystkie glowne postacie, rowniez drugoplanowo to aktorzy naprawde znajacy sie na rzeczy. Jak na serial to jest rewelka! Oczywiscie postacie z tla (farmerzy, bywalcy barow, grunty, itd.) grac nie umieja, sa z drewna i przypominaja mi swoim poziomem "aktorstwa" naszych serialowych "ulubiencow".
- efekty specjalne - bez rewelki, da sie przezyc.
- operatorka - daje rade, choc brakuje jakichs podrecznikowych ale za to przyjemnych oku ujec. Przyczepic sie jednak nie da.
- montaz - montaz jak montaz ;)

Serial oceniam na 7+/10. Miazdzy Jericho pod kazdym wzgledem. Gdyby poprawic troche scenografie w niektorych odcinkach + dodac wiecej brutalnosci to serial by duzo zyskal. Polecam kazdemu fanowi klimatow PA!

Gorace pozdrowienia dla Wolva :) Wie za co:)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 17-10-2007, 04:03
Post #22

Wicked Woman
Group Icon
Nr użytkownika: 994

O to sie wypowiem :) Jeremiah to IMHO jeden z lepszych seriali, ktore dane mi bylo widziec. Jericho w porownaniu duzo traci. Naprawde polecam rowniez :)
Jeja jaka ja sie mila zrobilam :/
+Quote Post
post 17-10-2007, 11:29
Post #23

aka. Kroffa
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 46

Jak na razie obejrzałem Jeremiaha od S01 do S02E09 oraz cały sezon pierwszy Jericho. Ponieważ nie chce mi się rozpisywać, to pójdę na łatwiznę i pozwolę sobie wszystkie przemyślenia wypunktować:

1. "Forced drama", czyli wymuszony dramatyzm. Niestety obecny w obu serialach (samobójstwo Megan, poronienie i śmierć April i wiele innych).

2. Postacie - bardziej przekonujące w Jericho oraz przede wszystkim bardziej dające się lubić. Teoretycznie kombo Kurdy+Jeremiah'a jest całkiem fajne, ale jednak czegoś mu brakuje. Po jednym kompletnie sezonie byłem nimi znużony, a po S02E09 doszedłem do wniosku, że muszę zrobić sobie przerwę w oglądaniu ;) Jeśli ktoś uważa, że to niestety nieuniknione to wspomnę o serialu Supernatural, gdzie cały czas mamy do czynienia z rodzeństwem (Sam+Dean), a jednak da się to oglądać "ciurkiem" (dwa sezony za mną). W Jericho mamy dużo postaci, którymi nie zdążymy się znudzić, bo reżyser każdą z ważniejszych postaci "obsłuży" podczas odcinka.

3. Akcja oraz gadu-gadu/pierdu-pierdu - za dużo pierd* o głupotach i bogu w Jeremiah'a (co momentami było klimatyczne, ale ile można). Akcji w Jeremiah'a teoretycznie dużo, a jednak jest ona wg mnie zbyt szablonowa (docierają gdzieś, wpadają w tarapaty, cudownie się ratują), wiem że jest to kompletne zaprzeczenie tego co napisał Dargh, ale takie odnoszę wrażenie - jak komuś strasznie zależy to z nudów się kiedyś poświęcę i przeanalizuję odcinek po odcinku. W Jericho też jest nieco pierdu-pierdu, ale więcej w ramach rodzinnego pierdu-pierdu niż wypocin domorosłych filozofów (nie oglądam K jak Klan czy innego M jak Magda M, więc rodzinne pierdu-pierdu mnie nie nudzi), no i jakoś wydaje mi się, żę mniej też tego było.

4. Odcinki same w sobie - fabuła w Jericho wyraźnie idzie do przodu, nie odniosłem wrażenia, że oglądam właśnie jakiś "odcinek wypełniacz" jak to czasami miało miejsce w Jeremiah'a. Dodatkowo często odcinki są na bardzo różnym poziomie (różni reżyserzy, nie wiem jak ze scenarzystami). Jericho utrzymuje swoją jakościową ciągłość.

5. Broń - racjonalniejsze podejście do broni w Jericho. Śmieszyło mnie jak Kurdy+Jeremiah'a pomimo wiadomych doświadczeń przez cały czas NIE noszą ze sobą broni podczas podróży. Przecież w świecie pełnym niebezpieczeństw takie coś powinno być niczym zapasowa para skarpetek.

6. Element nadprzyrodzony - po prostu mnie irytował ;) nie pasował mi do wizji post-apo. Tzn okazjonalne ciekawostki jak Smith są dobrym urozmaiceniem, ale gorzej jak zaczynają oni mocno wpływać na fabułę.
+Quote Post
post 17-10-2007, 11:36
Post #24

Wicked Woman
Group Icon

Bo do to zalezy, czy chcesz to ogladac jak bajke czy chcesz realizmu, mi sie wlasnie wJeremiahu podobala taka bajkowosc podejscia do tematu.
A co do Jericha to sory... organizowanie Hallowen w momencie gdy 3/4 kraju poszlo sie j.... jest IMHO wielce nie na miejscu, to takie heeeeeeeem a m e r y k a n s k i e :/ Ok, moze to byla z ich stronu proba zatrzymania normalnosci ale mi sie nie podobalo to.
+Quote Post
post 17-10-2007, 11:55
Post #25

aka. Kroffa
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 46

Akurat mnie serial zaskoczył brakiem hamerykańskości. Gdyby był on prawdziwie hamerykański to wszędzie by wisiały hamerykańskie flagi, burmistrz swoje ogłoszenia kończyłby słowami "god bless america" i byłby przy okazji oczywiście pastorem ;)

Nudziło mi się, więc zrobiłem listę odcinków Jeremiaha z perspektywy wypełniacza/popychadła fabularnego (w/f) oraz tego czy dany odcinek pasuje do szablonu lub nie:
f - The Long Road [1x01, 1x02] - szablon podróżujemy, wpadamy w kłopoty, cudownie się ratujemy (ale to pierwsze odcinki, więc mozna wybczyć)
f - Man Of Iron, Woman Under Glass [1x03] - szablon podróżujemy, wpadamy w kłopoty, cudownie się ratujemy
w - ... And The Ground, Sown With Salt [1x04] - szablon podróżujemy, wpadamy w kłopoty, cudownie się ratujemy
f - To Sail Beyond The Stars [1x05] - szablon podróżujemy, wpadamy w kłopoty, cudownie się ratujemy
f - The Bag [1x06] - coś pozaszablonowego
f - City Of Roses [1x07] - coś pozaszablonowego
f - Firewall [1x08] - coś pozaszablonowego
w - The Red Kiss [1x09] - szablon podróżujemy, wpadamy w kłopoty, cudownie się ratujemy (nieco zmodyfikowany)
w - Journeys End In Lovers Meeting [1x10] - coś pozaszablonowego
w - Thieves' Honor [1x11] - szablon podróżujemy, wpadamy w kłopoty, cudownie się ratujemy (nieco zmodyfikowany)
f - The Touch [1x12] - szablon podróżujemy, wpadamy w kłopoty, cudownie się ratujemy
w - Mother Of Invention [1x13] - coś pozaszablonowego
f - Tripwire [1x14] - coś pozaszablonowego
w - Ring Of Truth [1x15] - szablon podróżujemy, wpadamy w kłopoty, cudownie się ratujemy (nieco zmodyfikowany)
w - Moon In Gemini [1x16] - szablon podróżujemy, wpadamy w kłopoty, cudownie się ratujemy (nieco zmodyfikowany)
w - Out Of The Ashes [1x17] - szablon podróżujemy, wpadamy w kłopoty, cudownie się ratujemy (nieco zmodyfikowany)
f - A Means To An End [1x18] - coś pozaszablonowego
f - Things Left Unsaid [1x19, 1x20] - pozaszablonowe oraz szablonowe podróżujemy, wpadamy w kłopoty, cudownie się ratujemy

f - 10
w - 8

szablon - 11
brak szablonu - 7

f - Letters From The Other Side [2x01, 2x02] - coś pozaszablonowego
f - Strange Attractors [2x03] - coś pozaszablonowego
f - Deus Ex Machina [2x04] - pozaszablonowe oraz szablonowe podróżujemy, wpadamy w kłopoty, cudownie się ratujemy
f - Rites Of Passage [2x05] - coś pozaszablonowego
w - The Mysterious Mister Smith [2x06] - coś pozaszablonowego
f - Voices In The Dark [2x07] - szablon podróżujemy, wpadamy w kłopoty, cudownie się ratujemy
f - Crossing Jordan [2x08] - szablon podróżujemy, wpadamy w kłopoty, cudownie się ratujemy
f - Running On Empty [2x09] - coś pozaszablonowego
+Quote Post
post 17-10-2007, 12:00
Post #26

Wicked Woman
Group Icon

:) Faktycznie ci sie nudzi ;P
To powiem inaczej: Z wieksza przyjemnoscia i to az dwa razy (w odstepie lat kilku, az taka maniaczka nie jestem by ogladac drugi raz odrazu ;) ) obejrzalam Jeremiaha :)
+Quote Post
post 12-11-2007, 19:54
Post #27

SHM-3
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 1 816

Czy ten serial ma coś wspólnego z komiksem Jeremiah?
+Quote Post
post 12-11-2007, 20:17
Post #28

Włóczęga
Group Icon
Grupa: OUTPOST
Nr użytkownika: 1 779

*snip*
+Quote Post
post 15-01-2008, 17:12
Post #29

Schronowy Inżynier
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 1 923

QUOTE(Wolv)
Przyznam, że jestem zaskoczony tak słabym odzewem w kwestii tego serialu.

Dziwisz się? :D Skoro serial nie jest oficjalnie dystrybuowany na terenie Polski, a jedyną możliwością jego zdobycia jest ssanko z sieci - a jak dobrze wiemy ludzie z Shamo są uświadomieni, że to jest be - to nie dziwota, że odzewu brak ;)

Wczoraj miałem możliwość usłyszenia, krótkiego streszczenia o co biega w tym serialu. Ciekawe - choć mam pewne wątpliwości. Otóż - nie wiem jak wy - ale ja już trochę wyrosłem z łykania produkcji telewizyjnej zza oceanu. A szkoda w sumie, że na europejskim rynku serialowo telewizyjnym takich rzeczy się neie produkuje.

Zobaczę czy będzie coś na jutubie ;)
+Quote Post
post 15-01-2008, 17:23
Post #30

SHM-3
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 4 233

Produkuje się tylko ty nie oglądasz.
+Quote Post
post 16-04-2009, 14:08
Post #31

SHM-0
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 3 168

Niedawno dokończyłem drugą serię, i muszę przyznać że ma dość wymowną końcówkę, serial ogólnie bardzo wciąga. Ciekaw jestem jak wyglądałaby trzecia seria. Mr Smith wymiata ;)
+Quote Post

2 Strony < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 21-07-2019, 05:40