Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

4 Strony « < 2 3 4 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Artwork Fallout 3 <cz.3>

post 18-05-2007, 02:33
Post #61

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon
Grupa: Założyciel
Nr użytkownika: 1

Widzę, że rozpaliła Was dyskusja na temat detali zaprezentowanego arta ;] ... zatem zdradzę Wam, sekret i podam stronę oraz autora tych artów ;]

Pan się nazywa: Craig Mullins - mieszka na Hawajach ;] maluje i surfuje i pracuje jako freelancer dla różnych firm - taki ma sposób na życie ;].

a oto i strona z bardzo przeogromnym portfolio prac ;] - http://www.goodbrush.com/

P.S. Squonk może mieć racje (bardzo prawdopodobne, że ją ma ;]) iż jest to Intrepid Sea-Air-Space Museum w NY czyli wschodnie wybrzeże ;].
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 18-05-2007, 03:03
Post #62

Schronowy Inżynier
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 1 923

Ha! Lekkoduch jakiś, znaczy ;)

QUOTE(Obsydian)
Squonk może mieć racje (bardzo prawdopodobne, że ją ma ;]) iż jest to Intrepid Sea-Air-Space Museum w NY czyli wschodnie wybrzeże ;].

Nie mogę mieć tu racji - bo to nie ja ten fakt stwierdziłem, tylko Kefir :P

Ja zaś staram się znaleźć złoty środek - w analizie technicznej rzeczywistości naszego świata a świata w Falloucie. Który choć jest mocno pokręcony - to nie jest na tyle nierealny by budować w nim lotniskowce wielkości pół miasta, a do malucha pakować reaktor atomowy o mocy kilku megawatów ;)

-----

Ale ja jeszcze o tym, czym reaktor atomowy mógłby być włożony do pokładowego samolotu bojowego. Podkreślam to wyraźnie, aby ktoś pobieżnie czytający nie wyskoczył mi, że neguję możliwość w ogóle włożenia reaktoru do samolotu.

Otóż w takim NB-36H - samolocie w którym przeprowadzano testy w locie z reaktorem jądrowym cała instalacja (reaktor + osłony) miała masę 58 ton. Do tego masa samolotu... Samolot myśliwski F-14, który do małych nie należy ma startową masę wynoszącą 32 tony.

No dobra - jakoś wrzuciliśmy reaktor to samolotu - ale jak będziemy go chłodzić, jak zmieścimy do ograniczonej objętości kadłuba. Wodą - skoro do chłodzenia reaktora o mocy 1MW potrzeba około 50 litrów wody/sekundę przepływającej przez elementy chłodzące.

Powietrzem - skoro ma one mniejsze od wody ciepło właściwe - więc potrzebna jest większa powierzchnia odbioru ciepła.

No a co z ochroną załogi przed promieniowaniem? Co z wpływem promieniowania na pozostałem materiały konstrukcyjne często używane w samolotach jak guma - radykalnie zmieniające swoje właściwości.

Jeśli założymy, że taki samolot mógłby mieć rozmiary B-52 i startować sobie z lotniskowca - to chyba zatracimy rozsądek :blink:

Więc proszę wszystkich o korzystanie ze swojej wiedzy zdobytej na lekcjach fizyki, i o nie uleganie mani fantastycznych bajęd - w stylu "smoków i krasnoludów". Ja wiem, że Fallout ma sporo nielogiczności i nierealnych wtrętów. Ale nikt z twórców gry nie powiedział, że prawo Ohma w Falloucie jest inne niż w naszym świecie :P

Ale jestem zły i niedobry - no nie? Ale szukam sensu tam gdzie go nie ma - a widzę bezsens tam gdzie wszyscy widzą sens. Ale się mocno opieram by nie zostać zaliczony do "ciemnego luda co to i tak kupi" :D
+Quote Post
Guest
post 18-05-2007, 17:14
Post #63

Unregistered

Posłuchajcie, po co takie wielkie ?
Juz w Animatrixach widzielismy OLBRZYMIE statki, biorace udział w morskiej blokadzie zero1, tutaj też mam Ameryka lat 2077 zapomnieliscie juz ze te statki to pływające fortece a pozatym co ja sie bede gadał sam sie jeszcze zakręce, to jest fan art a 4 strony postów ludzi polemizujacych o 'fan arcie' jest naprawde czyms wyjatkowym
chyba, że wy wszyscy tak macie ah Ci fani FO ;]

pozdrawiam Lan !
+Quote Post
post 18-05-2007, 19:01
Post #64

Schronowy Inżynier
Group Icon

Hmm... jeśli Fallouty byłyby jakimś diesel/cyber punkiem - ale tak naprawdę, a nie lekkich nawiązaniach - to bym przyznał rację takim twierdzeniom :P

Lotniskowce wielkie jak miasta, pancerniki (po co w połowie XXI wieku pancerniki??? :D).

Choć muszę przyznać, że w temacie wyglądu uzbrojenia twórcy klasycznych Falloutów (1/2) dużo nie powiedzieli. Ale już Ulepszony Pancerz Wspomagany ma wygląd z rasowej bajędy science-fiction.

I o ile my tu możemy się spierać - rozruszając swoje szare i białe komórki - dla zabawy, o tyle ludzie z Bethesdy muszą się pewnie ostro głowić nad koncepcyjnym wyglądem rzeczy umieszczonych w grze.

A jeśli się nie będą głowić - to dopiero wtedy pojawi się grono, ludzi naprawdę malkontenckich i mającyh wątpliwości do całości rzeczy :P Vide FT ;)
+Quote Post
post 18-05-2007, 19:39
Post #65

SHM-4
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 362

QUOTE(Squonk @ 18-05-2007, 19:16)
Choć muszę przyznać, że w temacie wyglądu uzbrojenia twórcy klasycznych Falloutów (1/2) dużo nie powiedzieli. Ale już Ulepszony Pancerz Wspomagany ma wygląd z rasowej bajędy science-fiction.
*

Co masz na myśli mówiąc, że "dużo nie powiedzieli"?
+Quote Post
post 19-05-2007, 01:26
Post #66

Schronowy Inżynier
Group Icon

Jaki był wygląd broni pancerno-zmechanizowanej/lotniczej/morskiej. Nawe jeśli była wprowadzona reglamentacja na ropę naftową - to jakieś pojazdy były na pewno używane.

A zwłaszcza samoloty (za Falloutopedią)

In Fallout, most of the nuclear weapons delivered in the Great War were bombs dropped by planes. No one knows what happened to the pilots of these planes after they dropped their payload. It's probable that most of them just disappeared as their airbases were likely high priority targets for enemy aircraft. Some rockets were used, but there weren't many of them, probably because of the fuel shortage more than because of lack of suitable technology.

Czyli w jako takim tłumaczeniu:

W Falloucie, najwięcej broni jądrowej spadło w Wielkiej Wojnie, jako bomby zrzucone przez samoloty. Nikt nie wie co się stało z pilotami tych samolotów po zrzuceniu przez nich ładunków. Jest prawdopodobne, że większość z nich po prostu zaginęła, kiedy ich bazy lotnicze stały się najprawdopodobniej głównym celem dla samolotów wroga. Użyto pewnej ilości rakiet, ale nie było ich dużo, prawdopodobnie dlatego, że brakowało paliwa, niż z powodu braku odpowiedniej technologii.

O napędzie samolotów nie ma tam nic - żeby było jasne 8]
+Quote Post

4 Strony « < 2 3 4
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 09-12-2019, 00:15