Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

4 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Okularki i gogle, i inne gałochrony ;)

post 14-06-2006, 11:30
Post #1

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 1 999

moj stroj tez ma walory obronne - to taki jakby light metal/combat armor zdjecia wkrotce ! (mysle ze w czwartek lub piatek) a jesli chodzi o gogle - imo gogle z castoramy maja slaby klimat, polecam poszperanie na allegro - tam jest duzo sarych wojskowych gogli co prawda ceny nie sa niskie ale warto - te zakupilem ja http://www.allegro.pl/item108246769_sowiec...r_oryginal.html jak sie podobają ??
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 14-06-2006, 11:42
Post #2

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 2 302

A ja radze te gogle przetestowąc. Google z castoramy nie pekają pod kulkami a te od masek gazowych czy innych militarnych cudów potrafią.
+Quote Post
post 14-06-2006, 11:53
Post #3

SHM-0
Group Icon

mam je i uwierz ze nie pekaja sa zaj mocne
+Quote Post
post 14-06-2006, 11:57
Post #4

SHM-1
Group Icon

W takim razie wypada wskazać na ich inny minus - mają ciemne szkła.
+Quote Post
post 14-06-2006, 12:03
Post #5

SHM-0
Group Icon

hmm zastanawiam sie nad umiejetnoscia czytania ze zrozumieniem ktorej rzekomo ucza w szkolach ;) gwarantuje ze widac przez nie lepiej niz przez jasne szkla :P (dziwne lecz prawdziwe) tak dla jaj i zeby przeszkadzac to one nie sa ciemne naprawde
+Quote Post
post 14-06-2006, 18:02
Post #6

SHM-4
Group Icon
Nr użytkownika: 1 885

Te gogle są pierwsza klasa! Z nimi na twarzy jak nic masz dwa zety taniej przy akredytacji :) I hope....
+Quote Post
post 15-06-2006, 00:27
Post #7

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 2 066

gogli z castoramy nie polecam, są dość słabe, pękają pod elektrykami lub długimi mocnymi sprężynami...

najlepsze byłbyby faktynie te sowieckie gogle lub prawdziwe gogle ASG.
+Quote Post
post 15-06-2006, 22:27
Post #8

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 487

dobre są ze sklepu BHP za 7zł, elastyczne, wytrzymują metalowe odłamki i opiłki rozpedzone do 150m/s ponoc i ostree opiłki, dziure dopiero nozem da sie zrobic.
+Quote Post
post 16-06-2006, 11:11
Post #9

SHM-4
Group Icon
Nr użytkownika: 3 332

CYTAT (kivan666 @ 14-06-2006, 09:45)
polecam poszperanie na allegro - tam jest duzo sarych wojskowych gogli co prawda ceny nie sa niskie ale warto - te zakupilem ja http://www.allegro.pl/item108246769_sowiec...r_oryginal.html jak sie podobają ??

Jakoś nie jestem pewien.Gdzieś czytałem (shamo albo na wmasg) testy na "sprzęcie" typu maski gazowe,gogle "pseudobalistyczne".Makabra,po serii z mocniejszych gnatów szły w drobny mak.Po czymś takim to nawet jak kulka nie dojdzie to i tak ma sie pelno mikro odprysków szkła w oku.A to już jest nawet gorsze niż z kulki.Operacja parugodzinna i miesiąc z klapkami na oczach a i tak gwarancji na wzrok nie ma.Poza tym zwróć uwage że te gogle mają zabezpieczyć przed podmuchem wystrzału a nie odłamkami.A w aukcji pisze tylko że poprawiają kontrast.w słowo balistyczne za bardzo bym nie wierzył.ludzie piszą czasem nie wiedząc co to znaczy bo myślą że wszystko co wojskowe i zakłada się na oczy jest "balistyczne".

Ogólnie jestem zdania, że na ochronie oczu nie można oszczędzać.Co z tego, że na OT zaoszczedzimy 10-30-50-100zł?Fakt,zaoszczędzona kasa zawsze cieszy.Ale czy na tyle wyceniamy nasz wzrok?Z tego co widze na OT jadą ludzie przed 30 rokiem życia.Na resztę życia nam patrzałki niepotrzebne? "Zobaczyć OT i umrzeć"(w domysle stracić oko/oczy) nie powinno chyba być dosłownym mottem wyjazdu.
Osobiście się sprężyłem finansowo i dałem radę załatwić za 90zl używane X-800 Bolle(normalnie za 199zł).Atestowane,bezpieczne(z 20m zatrzymają nawet ostry śrut z dubeltówki). Cena raczej nie jest wygórowana jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Oryginalne kontraktowe gogle ochronne marines można dostać już za 59 zł.Trzeba tylko chcieć poszukać.Ale łatwiej wydać 7zeta i mieć więcej na piwo no nie? 150m/s to okolo 450 fps. A co jak ktoś,tak jak ja, ma przerobionego snajpRugera z 540fps na pokładzie (z góry powiem, że z tego nie strzelam z mniej niż ok.30m albo nie gram tym wogóle bo współgrający nie wyrażą na to zgody(Tyle,że ja się przyznam do posiadania takiego gnata i spytam czy wszyscy maja odpowiednie gogle.A jak ktoś sie nie przyzna?),do mniejszych odległosci jest broń boczna (280fps) i basta).

Ludzie!Nie dajmy sie zbajerować.Żyjemy w pięknym kraju Polską zwanym.Tutaj tradycją jest zawyżanie charakterystyk wszystkiego co ma się sprzedać (albo zaniżanie np dziury budżetowej;)) 7zł za cosik do 150m/s? To czemu nie sprzedajemy tego amerykańcom w iraku?Takie okularki może i są ok przy strzale z frontu.A z boku? dobrze przylegają? kuleczka nie może wpaść pod nie?Jak ktoś leży na ziemi i sie kryje to ma opuszczona głowe.Człowiek stojacy z 20 metrów dalej ma piekny widok na górna szpare takich okularków.a z boku też ladnie.miłe nie? hmm?
Sorry za takiego offtopa(w koncu to temat o przebraniacha nie bezpieczeństwie) ale widze że mnożą się tutaj różnego rodzaju "pomysłowe""zastępniki" które mają chronić za jak najmniejszą cene.A z takim podejściem o tragedie nietrudno. Tak powiedziałem. Howgh!

PS.Zdaję sobie sprawę,że zaraz pojawią się ludzie udowadniający że Casto/BHP Gogle są ok. Uszanujcie, że ja na takie ryzyko nie pójde, a może komuś jeszcze wzrok swoim gadaniem uratuję.Ogólnie jestem za zabawą,nawet bolesną, ale żeby przez zabawe zje..ać sobie życie?Idiotyzm. I tyle.

Ten post był edytowany przez Shafa: 16-06-2006, 11:55
+Quote Post
post 16-06-2006, 12:56
Post #10

SHM-4
Group Icon

Może i offtop ale taki wykład się przydaje, ja przynajmniej zacząłem się zastanwiać.
Mam pytanko z jakiego materiału wykonane są takie google? Jaką grubość ma materiał?

A wracając do strojów, to zacząłem mojego Szpona robić. Mam już futro, rękawice spawalnicze-czarne do których dorobie pazury i futro. Mam zamki błyskawiczne i haftki. Dzisiaj rano zabrałem się za wykonastwo i mam już gotowy jeden pazur na rękę :) Jak skombinuje aparat to postaram się wrzucić fotki chociaż materiałów. (Deatch@claw będzie mógł obejrzeć kolor futra)...
+Quote Post
post 16-06-2006, 13:22
Post #11

S.M.A.R.T.I.E.
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 1 501

Shafa...troche przesadzasz...ale w duze czesci masz racje ...co do gogli bhp z Castoramy:
CYTAT
PS.Zdaję sobie sprawę,że zaraz pojawią się ludzie udowadniający że Casto/BHP Gogle są ok.

Oto jestem :P
A czemu? Bo są. Bo biegaja w nich ludzie ze srodowiska Airsoftu i jakos nie narzekaja na ich własciwosci ochronne. Moze i nie sa skuteczna ochroną Ruigerami z 1m, ...ale do cholery to bedzie Oldtown 2006 a nie Super duper max ASG Tjuning szoł! Jak ktos przywiezie giwere pow 380fps to sie dobrze zastanowimy zanim dopuscimy go z tym do gry terenowej...

Mowie tu tylko o jednym konkretnym modelu gogli bhp - zerkknijcie na zdjecie:
(IMG:http://www.chopcian.home.pl/zdjecia/110404_1.jpg)

Gogle z lewej strony to pomyłka - nadadza sie do strzelania sprezynkami z allegor ale nic poza tym - NIE POLECAMY!

Gogle z prawej - to tez tzw gogle bhp, ale o klase lepsze - wytrzymuja bez uszkodzen i zniekształcen strzał z przyłozenia ze stockowego AEG (300fps) - kosztuja ok 10-15 zł w zaleznosci od sklepu i mozemy je z czystym sumieniem polecic

Niedługo na stronie Oldtown pojawi sie szczegółowy poradnik dot bezpieczenstwa i ASG, i bedzie tam co nieco o okularach i goglach - be patient :)
+Quote Post
post 16-06-2006, 14:36
Post #12

Wilk Bardzo Zły
Group Icon
Nr użytkownika: 833

CYTAT (Shafa @ 16-06-2006, 09:26)
Jakoś nie jestem pewien.Gdzieś czytałem (shamo albo na wmasg)

Nie pamiętam takiego wątku na Shamo. Natomiast na wmasg owszem, jest o tym mowa. Dokładnie w TYM temacie.

CYTAT (Shafa)
testy na "sprzęcie" typu maski gazowe

PRZECIWgazowe, Rwa Kulszowa, PRZECIWGAZOWE!!! Jeśli już skrótem, to p-gaz! Ech...

Z pozostałą częścią wypowiedzi się zgadzam, choć z zastrzeżeniem, które zrobił MartEE - to jest zlot post-apo z elementami ASG, nie zlot ASG.

540 fps?! Moim zdaniem broń tego typu w ogóle nie powinna być dopuszczona. Ja rozumiem, że to wspaniały sprzęt, ale raczej nie na tą imprezę.

Hmm... będę musiał przetestować szybki swojej MP-4...
+Quote Post
post 16-06-2006, 15:36
Post #13

S.M.A.R.T.I.E.
Group Icon
Nr użytkownika: 1 501

Maski odpadają - ludzie z wmasg.pl testowali juz sporo szybek w maskach p-gaz (espeszly for Kudłat :P) i to se ne wrati pane havranek - chyba ze ktos jakims cudem załozy na szybki maski jeszcze jakies gogle/okulary ochronne...wtedy ma to szanse powodzenia :)
+Quote Post
post 16-06-2006, 16:34
Post #14

SHM-1
Group Icon

Do ASG robione są specjalne gogle z sitaki metalowej. Można by użyć tej siatki do zabezpieczniia szkieł. Widziałem tak ochraniane kolimatory.
+Quote Post
post 16-06-2006, 16:44
Post #15

Wilk Bardzo Zły
Group Icon

CYTAT (martEEnez @ 16-06-2006, 13:51)
Maski odpadają - ludzie z wmasg.pl testowali juz sporo szybek w maskach p-gaz (espeszly for Kudłat :P)

No! ;)

CYTAT (MartEE)
i to se ne wrati pane havranek - chyba ze ktos jakims cudem załozy na szybki maski jeszcze jakies gogle/okulary ochronne...wtedy ma to szanse powodzenia :)

Nad tym się właśnie zastanawiam. "Bulldog" w pełnym wyposażeniu <a takie posiadam> ma dodatkowe, nakładane szybki ocieplające. Daje to więc dwie warstwy... Ale jednak warstwy nie przystosowane do ASG...

Kemer -> Siatkowe gogle nie mają dobrej opinii. Nie raz miały miejsce przypadki, gdy kulka pękała na siatce, a odłamek wpadał do oka. Ale jako dodatkowe zabezpieczenie - kto wie...
+Quote Post
post 16-06-2006, 20:22
Post #16

SHM-4
Group Icon

A gdybym zakuł oczy w okularki pływackie? Takie zywkłe plastikowe o sporej grubości i małej powierzchni szkieł. Powinny być dosyć wytrzymałe zważywszy na itch proporcje kształtów. W zasadzie mogę mieć tylko takie okularki albo żadne, bo googli nie wsadze pod maske szpona bo będe wyglądał jak idiota (jak szpon z podbitymi oczami). Częściowo przed urazami chroniła by właśnie maska wykonana ze skóry, a okularki wypełniały by jedynie pozostałą przestrzeń otworów na oczy.

Ps. Ha, mam już cztery pazury do rak zrobione.
+Quote Post
post 16-06-2006, 20:40
Post #17

Wilk Bardzo Zły
Group Icon

CYTAT (Wędrowca @ 16-06-2006, 18:37)
A gdybym zakuł oczy w okularki pływackie? Takie zywkłe plastikowe o sporej grubości i małej powierzchni szkieł. Powinny być dosyć wytrzymałe zważywszy na itch proporcje kształtów.

Cytat z wmasga:
CYTAT (wmasg)
gogle do pływania
strzał z rugera mk1 i szybka poszdła się :kochać:

Czyli - nie polecam.

Ale jeśli masz opcje "te, albo żadne", to oczywiście lepiej te, niż żadne. :)
+Quote Post
post 16-06-2006, 21:53
Post #18

SHM-1
Group Icon

nie, nie ma opcji te lub żadne. Ludzie w nieprzepisowych goglach nie wezmą udziału w LARPach.
+Quote Post
post 16-06-2006, 23:15
Post #19

SHM-4
Group Icon
Grupa: Persona Non Grata
Nr użytkownika: 2 321

CYTAT (Kemer @ 16-06-2006, 21:08)
nie, nie ma opcji te lub żadne. Ludzie w nieprzepisowych goglach nie wezmą udziału w LARPach.

Nie mówiąc już o tym, że takie niepewne gogle mogą tylko zmylić innych, a wtedy o nieszczęście nietrudno. Radzę posłuchać Shafy (mimo, że trochę koloryzował) i pomyśleć o własnym zdrowiu.
+Quote Post
post 17-06-2006, 03:36
Post #20

SHM-4
Group Icon
Nr użytkownika: 3 332

Kurde... "Małą" dyskusje wywołałem..
No to lecimy:

CYTAT (Wędrowca)
Mam pytanko z jakiego materiału wykonane są takie google? Jaką grubość ma materiał?

Stosowane przez jednostki specjalne i policję.Zabezpieczają przed odpryskami ciał stałych,kurzem pyłem i promieniowaniem UV.Rama gogli wykonana jest z wytrzymałego materiału Zytel, przyleganie do twarzy zapewnia termoplastyczna
uszczelka.Poliwęglanowa szybka balistyczna posiada zewnętrzną
niezarysowującą się powłokę oraz wewnętrzną nizezaparowywującą.

Cytat ze Specshop pl.A szybka ma na oko z 2-2,5mm

CYTAT (MartEEnez)
Shafa...troche przesadzasz...

Być może.Jednak pozostane przy zdaniu że jeśli chodzi o ochronę oczu to wolę przepłacić niż być kaleką.Jest takie pytanie które się zadaje ludziom na Krav'ce w celach uświadamiających ;)."Co choronisz jak ktoś cię leje?"
Dla mnie jest to kolejno:Głowa(bo cenne z racji zawartości),w ramach głowy oczy bo to jest tam najdelikatniejsze,i kulki (bo delikatne i przydatne w akcie prokreacji ;) )Przy ASG zostają tylko oczy.Po prostu przenosze takie myslenie na inną sferę .

CYTAT (Wolv)
PRZECIWgazowe, Rwa Kulszowa, PRZECIWGAZOWE!!! Jeśli już skrótem, to p-gaz! Ech...
540 fps?! Moim zdaniem broń tego typu w ogóle nie powinna być dopuszczona.

Co do masek gaz...tfu! PRZECIWGAZOWYCH to przepraszam.(zwalam to na tympygo trypa co mnie PO uczył)
A 540fps to tak jak napisalem.Nie zgadzaja się współgrajacy?Nie ma problemu.Poza tym to raczej dla mnie zabawa w stylu "ile można z tego wycisnąć" niż produkcja sprzętu do gry.
+Quote Post

4 Strony  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 23-07-2019, 23:17